Nebula (Mlhovina)

Nebula Awards

WWW stránky ocenění: Nebula Awards

Cena je udělovaná profesionálními spisovateli, což jsou v praxi členové SFWA (Science Fiction Writers of America), svým kolegům z branže. Historie ceny spadá až do roku 1965, kdy byla udělena první Nebula v kategorii román Herbertově Duně.

Nebula pravidelněji dodržuje rozdělení kategorií na román, novelu, noveletu a povídku. V roce 1965 byly uděleny dvě ceny v kategorii novela, v r. 1966 jsou dvě ceny za román, r. 1970 nebyla udělena cena za povídku, roku 1981 obdržela Nebulu Lisa Tuttle za povídku The Bone Flute, ale cenu nepřijala na protest proti machinacím v systému oceňování.

Během ceremoniálu udílení cen Nebula se slavnostně předávají také další ceny SFWA: Ray Bradbury Award, Damon Knight Memory Grand Master Award, Solstica Award, Author Emeritus Award a Andre Norton Award.

Román

originální název: Novel

Prací o rozsahu nejméně 40.000 slov

1966

vítěz

nominace

1967

vítěz

nominace

1968

vítěz

nominace

1969

vítěz

nominace

1970

vítěz

nominace

1971

vítěz

nominace

1972

vítěz

nominace

1973

vítěz

nominace

1974

vítěz

nominace

1975

vítěz

nominace

1976

vítěz

nominace

1977

vítěz

nominace

1978

vítěz

nominace

1979

vítěz

nominace

1980

vítěz

nominace

1981

vítěz

nominace

1982

vítěz

  • Gene Wolfe
  • The Claw of the Conciliator by Gene Wolfe

nominace

1983

vítěz

nominace

1984

vítěz

nominace

1985

vítěz

nominace

1986

vítěz

nominace

1987

vítěz

nominace

1988

vítěz

nominace

1989

vítěz

nominace

1990

vítěz

nominace

1991

vítěz

nominace

1992

vítěz

nominace

1993

vítěz

nominace

1994

vítěz

nominace

1995

vítěz

nominace

1996

vítěz

nominace

1997

vítěz

  • Slow River by Nicola Griffith

nominace

1998

vítěz

nominace

1999

vítěz

nominace

2000

Porota: J. W. Donnelly, Debra Doyle, Steven Sawicki, Bradley H. Sinor

vítěz

nominace

2001

Porota: Catherine Asaro, J. W. Donnelly, Debra Doyle, Alexander C. Irvine, Lucas K. Law, Steven Sawicki, Bradley H. Sinor;

vítěz

nominace

2002

Porota: Scott E. Green, Nalo Hopkinson, Barbara Johnson-Haddad, Mark Kreighbaum, Melisa C. Michaels, Bradley H. Sinor, Sherwood Smith

vítěz

nominace

2003

vítěz

nominace

2004

vítěz

nominace

2005

vítěz

nominace

2006

vítěz

nominace

2007

vítěz

nominace

2008

vítěz

nominace

2009

vítěz

nominace

2010

vítěz

nominace

2011

vítěz

nominace

2012

vítěz

nominace

2013

vítěz

nominace

2014

vítěz

nominace

2015

vítěz

nominace

2016

vítěz

nominace

2017

vítěz

nominace

2018

vítěz

nominace

  • Theodora Goss
  • Daryl Gregory
  • Newitz, Annalee - Autonomie   85% / 2
  • The Strange Case of the Alchemist’s Daughter, Theodora Goss (Saga)
  • Spoonbenders, Daryl Gregory (Knopf; riverrun)
  • Six Wakes, Mur Lafferty (Orbit US)
  • Jade City, Fonda Lee (Orbit US; Orbit UK)
  • Amberlough, Lara Elena Donnelly (Tor)
2019

vítěz

nominace



WebArchiv - archiv českého webu