Nebula (Mlhovina)

Nebula Awards

WWW stránky ocenění: Nebula Awards

Cena je udělovaná profesionálními spisovateli, což jsou v praxi členové SFWA (Science Fiction Writers of America), svým kolegům z branže. Historie ceny spadá až do roku 1965, kdy byla udělena první Nebula v kategorii román Herbertově Duně.

Nebula pravidelněji dodržuje rozdělení kategorií na román, novelu, noveletu a povídku. V roce 1965 byly uděleny dvě ceny v kategorii novela, v r. 1966 jsou dvě ceny za román, r. 1970 nebyla udělena cena za povídku, roku 1981 obdržela Nebulu Lisa Tuttle za povídku The Bone Flute, ale cenu nepřijala na protest proti machinacím v systému oceňování.

Během ceremoniálu udílení cen Nebula se slavnostně předávají také další ceny SFWA: Ray Bradbury Award, Damon Knight Memory Grand Master Award, Solstica Award, Author Emeritus Award a Andre Norton Award.

Novela

originální název: Novella

Prací o rozsahu nejméně 17.500 slov, ale pod 40.000 slov

1966

vítěz

nominace

1967

vítěz

nominace

1968

vítěz

nominace

1969

vítěz

nominace

1970

vítěz

nominace

1971

vítěz

nominace

1972

vítěz

nominace

1973

vítěz

nominace

1974

vítěz

nominace

1975

vítěz

nominace

1976

vítěz

nominace

1977

vítěz

nominace

1978

vítěz

nominace

1979

vítěz

nominace

1980

vítěz

nominace

1981

vítěz

nominace

1982

vítěz

nominace

1983

vítěz

nominace

1984

vítěz

nominace

1985

vítěz

nominace

1986

vítěz

nominace

1987

vítěz

nominace

1988

vítěz

nominace

1989

vítěz

nominace

1990

vítěz

nominace

1991

vítěz

nominace

1992

vítěz

nominace

1993

vítěz

nominace

1994

vítěz

nominace

1995

vítěz

nominace

1996

vítěz

nominace

1997

vítěz

nominace

1998

vítěz

nominace

1999

vítěz

nominace

2000

Porota: J. W. Donnelly, Debra Doyle, Steven Sawicki, Bradley H. Sinor

vítěz

nominace

2001

Porota: Catherine Asaro, J. W. Donnelly, Debra Doyle, Alexander C. Irvine, Lucas K. Law, Steven Sawicki, Bradley H. Sinor

vítěz

nominace

2002

Porota: Scott E. Green, Nalo Hopkinson, Barbara Johnson-Haddad, Mark Kreighbaum, Melisa C. Michaels, Bradley H. Sinor, Sherwood Smith

vítěz

nominace

2003

vítěz

nominace

2004

vítěz

nominace

2005

vítěz

nominace

2006

vítěz

nominace

2007

vítěz

nominace

2008

vítěz

nominace

2009

vítěz

nominace

2010

vítěz

  • Kage Baker
  • The Women of Nell Gwynne’s, Kage Baker (Subterranean)

nominace

2011

vítěz

nominace

2012

vítěz

nominace

2013

vítěz

  • Nancy Anne Kress
  • After the Fall, Before the Fall, During the Fall, Nancy Kress (Tachyon)

nominace

  • Aliette de Bodard
  • Jay Lake
  • Ken Liu
  • Robert Reed
  • Lawrence M. Schoen
  • On a Red Station, Drifting, Aliette de Bodard (Immersion Press)
  • “The Stars Do Not Lie”, Jay Lake (Asimov’s 10-11/12)
  • “All the Flavors”, Ken Liu (GigaNotoSaurus 2/1/12)
  • “Katabasis”, Robert Reed (F&SF 11-12/12)
  • “Barry’s Tale”, Lawrence M. Schoen (Buffalito Buffet)
2014

vítěz

  • Vylar Kaftan
  • “The Weight of the Sunrise”, Vylar Kaftan (Asimov's Feb 2013)

nominace

  • Nancy Anne Kress
  • Catherynne M. Valente
  • Andy Duncan
  • Ellen Klages
  • Lawrence M. Schoen
  • “Annabel Lee”, Nancy Kress (New Under the Sun)
  • Six-Gun Snow White, Catherynne M. Valente (Subterranean)
  • “Wakulla Springs”, Andy Duncan & Ellen Klages (Tor.com 2 Oct 2013)
  • “Trial of the Century”, Lawrence M. Schoen (www.lawrencemschoen.com; World Jumping)
  • “Burning Girls”, Veronica Schanoes (Tor.com 19 Jun 2013)
2015

vítěz

nominace

2016

vítěz

nominace

  • Kelly Robson
  • “Waters of Versaille”, Kelly Robson (Tor.com 10 Jun 2015)
  • “The Bone Swans of Amandale”, C. S. E. Cooney (Bone Swans)
  • “The New Mother”, Eugene Fischer (Asimov's Apr/May 2015)
  • “The Pauper Prince and the Eucalyptus Jinn”, Usman T. Malik (Tor.com 22 Apr 2015)
  • Wings of Sorrow and Bone, Beth Cato (Harper Voyager Impulse)
2017

vítěz

nominace

  • Kij Johnson
  • The Dream-Quest of Vellitt Boe, Kij Johnson (Tor.com)
  • “The Liar”, John P. Murphy (F&SF Mar/Apr 2016)
  • Runtime, S. B. Divya (Tor.com)
  • A Taste of Honey, Kai Ashante Wilson (Tor.com)
  • The Ballad of Black Tom, Victor LaValle (Tor.com)
2018

vítěz

nominace

  • Ellen Klages
  • Lawrence M. Schoen
  • Passing Strange, Ellen Klages (Tor.com Publishing)
  • Barry’s Deal, Lawrence M. Schoen (NobleFusion)
  • “And Then There Were (N-One)”, Sarah Pinsker (Uncanny 3-4/17)
  • The Black Tides of Heaven, JY Yang (Tor.com Publishing)
  • River of Teeth, Sarah Gailey (Tor.com Publishing)
2019

vítěz

  • Aliette de Bodard
  • The Tea Master and the Detective, Aliette de Bodard (Subterranean)

nominace

  • Martha Wells
  • Kelly Robson
  • Artificial Condition, Martha Wells (Tor.com)
  • Gods, Monsters, and the Lucky Peach, Kelly Robson (Tor.com)
  • The Black God's Drums, P. Djèlí Clark (Tor.com)
  • Fire Ant, Jonathan P. Brazee (Semper Fi)
  • Alice Payne Arrives, Kate Heartfield (Tor.com)


WebArchiv - archiv českého webu