ocenění » Nebula (Mlhovina) » Noveleta

Nebula (Mlhovina)

Nebula Awards

WWW stránky ocenění: Nebula Awards

Cena je udělovaná profesionálními spisovateli, což jsou v praxi členové SFWA (Science Fiction Writers of America), svým kolegům z branže. Historie ceny spadá až do roku 1965, kdy byla udělena první Nebula v kategorii román Herbertově Duně.

Nebula pravidelněji dodržuje rozdělení kategorií na román, novelu, noveletu a povídku. V roce 1965 byly uděleny dvě ceny v kategorii novela, v r. 1966 jsou dvě ceny za román, r. 1970 nebyla udělena cena za povídku, roku 1981 obdržela Nebulu Lisa Tuttle za povídku The Bone Flute, ale cenu nepřijala na protest proti machinacím v systému oceňování.

Během ceremoniálu udílení cen Nebula se slavnostně předávají také další ceny SFWA: Ray Bradbury Award, Damon Knight Memory Grand Master Award, Solstica Award, Author Emeritus Award a Andre Norton Award.

Noveleta

originální název: Novellette

Prace o rozsahu nejméně 7.500 slov, ale pod 17.500 slov

1966

vítěz

nominace

1967

vítěz

nominace

1968

vítěz

nominace

1969

vítěz

nominace

1970

vítěz

nominace

1971

vítěz

nominace

1972

vítěz

nominace

1973

vítěz

nominace

1974

vítěz

nominace

1975

vítěz

nominace

1976

vítěz

nominace

1977

vítěz

nominace

1978

vítěz

nominace

1979

vítěz

nominace

1980

vítěz

nominace

1981

vítěz

nominace

1982

vítěz

nominace

1983

vítěz

nominace

1984

vítěz

nominace

1985

vítěz

nominace

1986

vítěz

nominace

1987

vítěz

nominace

1988

vítěz

nominace

1989

vítěz

nominace

1990

vítěz

nominace

1991

vítěz

nominace

1992

vítěz

nominace

1993

vítěz

nominace

1994

vítěz

nominace

1995

vítěz

nominace

1996

vítěz

nominace

1997

vítěz

nominace

1998

vítěz

nominace

1999

vítěz

nominace

2000

Porota: J. W. Donnelly, Debra Doyle, Steven Sawicki, Bradley H. Sinor

vítěz

nominace

2001

Porota: Catherine Asaro, J. W. Donnelly, Debra Doyle, Alexander C. Irvine, Lucas K. Law, Steven Sawicki, Bradley H. Sinor

vítěz

nominace

2002

Porota: Scott E. Green, Nalo Hopkinson, Barbara Johnson-Haddad, Mark Kreighbaum, Melisa C. Michaels, Bradley H. Sinor, Sherwood Smith

vítěz

nominace

2003

vítěz

nominace

2004

vítěz

nominace

2005

vítěz

nominace

2006

vítěz

nominace

2007

vítěz

nominace

2008

vítěz

nominace

  • Robert Wayne Bailey
  • Kij Johnson
  • Nancy Anne Kress
  • Delia Sherman
  • The Children's Crusade by Robin Wayne Bailey
  • The Evolution of Trickster Stories Among the Dogs Of North Park After the Change by Kij Johnson
  • Safeguard by Nancy Kress
  • The Fiddler of Bayou Teche by Delia Sherman
  • Child, Maiden, Woman, Crone by Terry Bramlett
2009

vítěz

nominace

2010

vítěz

nominace

2011

vítěz

  • "That Leviathan, Whom Thou Hast Made", Eric James Stone (Analog Sep 2010)

nominace

2012

vítěz

nominace

2013

vítěz

  • Andy Duncan
  • “Close Encounters”, Andy Duncan (The Pottawatomie Giant & Other Stories)

nominace

  • Catherine Asaro
  • Meghan McCarron
  • Rachel Swirsky
  • Catherynne M. Valente
  • Liu, Ken - Vlny   75% / 27
  • The Pyre of New Day”, Catherine Asaro (The Mammoth Books of SF Wars)
  • “Swift, Brutal Retaliation”, Meghan McCarron (Tor.com 1/4/12)
  • “Portrait of Lisane da Patagnia”, Rachel Swirsky (Tor.com 8/22/12)
  • “Fade to White”, Catherynne M. Valente (Clarkesworld 8/12)
  • “The Finite Canvas”, Brit Mandelo (Tor.com 12/5/12)
2014

vítěz

  • Aliette de Bodard
  • “The Waiting Stars”, Aliette de Bodard (The Other Half of the Sky)

nominace

2015

vítěz

  • “A Guide to the Fruits of Hawai'i”, Alaya Dawn Johnson (F&SF Jul/Aug 2014)

nominace

2016

vítěz

nominace

  • Michael Bishop
  • “Rattlesnakes and Men”, Michael Bishop (Asimov's Feb 2015)
  • “And You Shall Know Her by the Trail of Dead”, Brooke Bolander (Lightspeed Feb 2015)
  • “The Deepwater Bride”, Tamsyn Muir (F&SF Jul/Aug 2015)
  • “Grandmother-nai-Laylit's Cloth of Winds”, Rose Lemberg (Beneath Ceaseless Skies 11 Jun 2015)
  • “The Ladies' Aquatic Gardening Society”, Henry Lien (Asimov's Jun 2015)
2017

vítěz

nominace

2018

vítěz

nominace

  • Richard Dirrane Bowes
  • Sarah Pinsker
  • “Dirty Old Town”, Richard Bowes (F&SF 5-6/17)
  • “Wind Will Rove”, Sarah Pinsker (Asimov’s 9-10/17)
  • “Weaponized Math”, Jonathan P. Brazee (The Expanding Universe, Vol. 3)
  • “A Series of Steaks”, Vina Jie-Min Prasad (Clarkesworld 1/17)
  • “Small Changes Over Long Periods of Time”, K.M. Szpara (Uncanny 5-6/17)
2019

vítěz

  • The Only Harmless Great Thing, Brooke Bolander (Tor.com)

nominace

  • Andy Duncan
  • Lawrence M. Schoen
  • “An Agent of Utopia”, Andy Duncan (An Agent of Utopia)
  • “The Rule of Three”, Lawrence M. Schoen (Future Science Fiction Digest Dec 2018)
  • “The Last Banquet of Temporal Confections”, Tina Connolly (Tor.com 11 Jul 2018)
  • “Messenger”, Yudhanjaya Wijeratne & R. R. Virdi (Expanding Universe, Volume 4)
  • “The Substance of My Lives, the Accidents of Our Births”, José Pablo Iriarte (Lightspeed Jan 2018)
2020

vítěz

  • Cat Rambo
  • Carpe Glitter, Cat Rambo (Meerkat)

nominace

  • Caroline M. Yoachim
  • Sarah Pinsker
  • “The Archronology of Love”, Caroline M. Yoachim (Lightspeed Apr 2019)
  • “The Blur in the Corner of Your Eye”, Sarah Pinsker (Uncanny Jul/Aug 2019)
  • “For He Can Creep”, Siobhan Carroll (Tor.com 10 Jul 2019)
  • “His Footsteps, Through Darkness and Light”, Mimi Mondal (Tor.com 23 Jan 2019)
  • “A Strange Uncertain Light”, G. V. Anderson (F&SF Jul/Aug 2019)


WebArchiv - archiv českého webu