ocenění » Nebula (Mlhovina) » Povídka

Nebula (Mlhovina)

Nebula Awards

WWW stránky ocenění: Nebula Awards

Cena je udělovaná profesionálními spisovateli, což jsou v praxi členové SFWA (Science Fiction Writers of America), svým kolegům z branže. Historie ceny spadá až do roku 1965, kdy byla udělena první Nebula v kategorii román Herbertově Duně.

Nebula pravidelněji dodržuje rozdělení kategorií na román, novelu, noveletu a povídku. V roce 1965 byly uděleny dvě ceny v kategorii novela, v r. 1966 jsou dvě ceny za román, r. 1970 nebyla udělena cena za povídku, roku 1981 obdržela Nebulu Lisa Tuttle za povídku The Bone Flute, ale cenu nepřijala na protest proti machinacím v systému oceňování.

Během ceremoniálu udílení cen Nebula se slavnostně předávají také další ceny SFWA: Ray Bradbury Award, Damon Knight Memory Grand Master Award, Solstica Award, Author Emeritus Award a Andre Norton Award.

Povídka

originální název: Short Stories

Prace o rozsahu pod 7.500 slov

1966

vítěz

nominace

1967

vítěz

nominace

1968

vítěz

nominace

1969

vítěz

nominace

1970

vítěz

nominace

1971

nominace

1972

vítěz

nominace

1973

vítěz

nominace

1974

vítěz

nominace

1975

vítěz

nominace

1976

vítěz

nominace

1977

vítěz

nominace

1978

vítěz

nominace

1979

vítěz

nominace

1980

vítěz

nominace

1981

“A Sunday Visit with Great-Grandfather” od Craiga Strete byla stažena

vítěz

nominace

1982

vítěz

nominace

1983

vítěz

nominace

1984

vítěz

nominace

1985

vítěz

nominace

1986

vítěz

nominace

1987

vítěz

nominace

1988

vítěz

nominace

1989

vítěz

nominace

1990

vítěz

nominace

1991

vítěz

nominace

1992

vítěz

nominace

1993

vítěz

nominace

1994

vítěz

nominace

  • Harlan Ellison
  • Esther Mona Friesner-Stutzman
  • Lisa Goldstein
  • “The Man Who Rowed Christopher Columbus Ashore” by Harlan Ellison
  • “All Vows” by Esther Friesner
  • “Alfred” by Lisa Goldstein
  • “The Good Pup” by Bridget McKenna
  • “The Beggar in the Living Room” by William John Watkins
1995

vítěz

  • Martha Soukup
  • “A Defense of the Social Contracts” by Martha Soukup

nominace

1996

vítěz

nominace

1997

vítěz

nominace

1998

vítěz

  • Jane Yolen
  • Sister Emily's Lightship by Jane Yolen

nominace

1999

vítěz

nominace

2000

Porota: Catherine Asaro, Charles de Lint, Hugh Leddy, Ken St. Andre, B. J. Thrower, Rick Wilber

vítěz

  • Leslie What
  • Leslie What - "The Cost of Doing Business"

nominace

2001

Porota: Charles de Lint, Roby James, Chris Rowe, Rick Wilber

vítěz

nominace

2002

Porota: Lois H. Gresh, Rachel R. Hartman, Lyn McConchie, Steve Miller, Cary Osborne, Bud Webster, Pat York

vítěz

nominace

2003

vítěz

nominace

2004

vítěz

nominace

  • Molly Gloss
  • Harlan Ellison
  • Carol Emshwiller
  • James Van Pelt
  • “Lambing Season” by Molly Gloss
  • “Good-Bye to All That” by Harlan Ellison
  • “Grandma” by Carol Emshwiller
  • “The Last of the O-Forms” by James Van Pelt
  • “Knapsack Poems” by Eleanor Arnason
  • “The Brief History of the Dead” by Kevin Brockmeier
2005

vítěz

nominace

2006

vítěz

nominace

2007

vítěz

nominace

2008

vítěz

nominace

2009

vítěz

nominace

2010

vítěz

  • Kij Johnson
  • "Spar", Kij Johnson (Clarkesworld 10/09; Odkaz na audiopovídku)

nominace

2011

vítěz

  • Harlan Ellison
  • Kij Johnson
  • "How Interesting: A Tiny Man", Harlan Ellison (Realms of Fantasy Feb 2010)
  • "Ponies", Kij Johnson (Tor.com 17 Jan 2010)

nominace

2012

vítěz

nominace

2013

vítěz

nominace

2014

vítěz

  • Rachel Swirsky
  • “If You Were a Dinosaur, My Love”, Rachel Swirsky (Apex Mar 2013)

nominace

2015

vítěz

  • “Jackalope Wives”, Ursula Vernon (Apex 7 Jan 2014)

nominace

  • Aliette de Bodard
  • Matthew Kressel
  • Eugie Foster
  • Alyssa Wong
  • “The Breath of War”, Aliette de Bodard (Beneath Ceaseless Skies 6 Mar 2014)
  • “The Meeker and the All-Seeing Eye”, Matthew Kressel (Clarkesworld May 2014)
  • “When It Ends, He Catches Her”, Eugie Foster (Daily SF 26 Sep 2014)
  • “The Fisher Queen”, Alyssa Wong (F&SF May 2014)
  • “A Stretch of Highway Two Lanes Wide”, Sarah Pinsker (F&SF Mar/Apr 2014)
  • “The Vaporization Enthalpy of a Peculiar Pakistani Family”, Usman T. Malik (Qualia Nous)
2016

vítěz

nominace

2017

vítěz

  • “Seasons of Glass and Iron”, Amal El-Mohtar (The Starlit Wood)

nominace

  • Alyssa Wong
  • Sam J. Miller
  • Caroline M. Yoachim
  • “A Fist of Permutations in Lightning and Wildflowers”, Alyssa Wong (Tor.com 2 Mar 2016)
  • “Things With Beards”, Sam J. Miller (Clarkesworld Jun 2016)
  • “Welcome to the Medical Clinic at the Interplanetary Relay Station | Hours Since the Last Patient Death: 0”, Caroline M. Yoachim (Lightspeed Mar 2016)
  • “Our Talons Can Crush Galaxies”, Brooke Bolander (Uncanny Nov/Dec 2016)
  • “Sabbath Wine”, Barbara Krasnoff (Clockwork Phoenix 5)
  • “This Is Not a Wardrobe Door”, A. Merc Rustad (Fireside Jan 2016)
2018

vítěz

nominace

  • Matthew Kressel
  • Caroline M. Yoachim
  • “The Last Novelist (or A Dead Lizard in the Yard)”, Matthew Kressel (Tor.com 3/15/17)
  • “Carnival Nine”, Caroline M. Yoachim (Beneath Ceaseless Skies 5/11/17)
  • “Fandom for Robots”, Vina Jie-Min Prasad (Uncanny 9-10/17)
  • “Utopia, LOL?”, Jamie Wahls (Strange Horizons 6/5/17)
  • “Clearly Lettered in a Mostly Steady Hand”, Fran Wilde (Uncanny 9-10/17)
2019

vítěz

  • “The Secret Lives of the Nine Negro Teeth of George Washington”, Phenderson Djèlí Clark (Fireside Feb 2018)

nominace

  • “And Yet”, A. T. Greenblatt (Uncanny Mar/Apr 2018)
  • “The Court Magician”, Sarah Pinsker (Lightspeed Jan 2018)
  • “Going Dark”, Richard Fox (Backblast Area Clear)
  • “Interview for the End of the World”, Rhett Bruno (Bridge Across the Stars)
  • “A Witch's Guide to Escape: A Practical Compendium of Portal Fantasties”, Alix E. Harrow (Apex 6 Feb 2018)


WebArchiv - archiv českého webu