ocenění » GPI » 2011

GPI

Grand Prix de l´Imaginaire

WWW stránky ocenění: Grand Prix de l´Imaginaire

Nejstarší stále funkční cena ve Francii se původně jmenovala Grand Prix de la Science-Fiction française. Založena byla roku 1973 profesio­nálními autory a členy francouzského fandomu. Zpočátku se hlasovalo jen ve dvou kategoriích: nejlepší román a nejlepší novela. Po zániku ceny Apollo došlo k výraznému rozšíření a přiblížení podoby k americké Nebule a Hugu.

další rok - 2012předchozí rok - 2010

2011

ročník: 39

Ceny byly uděleny za rok 2010.

Francouzská povídka/sbírka

vítěz

nominace

  • Lionel Davoust
  • L'Importance de ton regard (Recueil) de Lionel Davoust (Black Coat Press)
  • Desmodus Draculae de Leni Cèdre (Bifrost n°60)
  • Ethologie du tigre de Thomas Day (L'O10ssée, Gallimard)
  • Stratégies du réenchantement (Recueil) de Jeanne-A Debats (Griffe d'Encre)
  • Bara Yogoï (Recueil) de Léo Henry et Jacques Mucchielli (Dystopia)
  • Effondrement des colonies de David Calvo (Le Jardin schizologique, La Volte)
Francouzský román

vítěz

nominace

  • Christophe Lambert
  • Vegas Mytho de Christophe Lambert (Fleuve Noir)
  • Le Souffle de l'ogre de Brigitte Aubert (Fayard)
  • Les Démons de Paris de Jean-Philippe Depotte (Denoël)
  • Cygnis de Vincent Gessler (L'Atalante)
  • Le Vaisseau ardent de Jean-Claude Marguerite (Denoël)
  • Les Mystères du temps de Jean-Pierre Bonnefoy (Buchet-Chastel)
  • L'Enfant sorcier de Ssinahan de Georges Foveau (Folio SF)
  • CLEER de L.L. Kloetzer (Denoël)
  • L'Ange blond de Laurent Poujois (Mnémos)
Francouzský román pro mládež

vítěz

nominace

  • Johan Heliot
  • La Guerre des mondes n'aura pas lieu ! de Johan Heliot (Mango jeunesse)
  • La Roue des vents de Vincent Joubert (Ankama)
  • Les Yeux d'Opale de Bénédicte Taffin (Gallimard jeunesse)
  • Ailleurs de Pauline Alphen (Hachette jeunesse)
  • La Dernière flèche de Jérôme Noirez (Mango jeunesse)
  • Deux secondes avant la fin du monde de Freddy Woets (Oskar)
Kniha mimo beletrii

vítěz

  • Jean Ray, l'alchimie du mystère de Arnaud Huftier (Encrage) avec mention spéciale à l'Amicale Jean Ray

nominace

  • Daniel H. Wilson
  • Le Panthéon des savants fous de Anna C. Long et Daniel H. Wilson (Calmann-Lévy)
  • A.E. Van Vogt, passeur cosmique sous la direction de Joseph Altairac (L'Oeil du Sphinx)
  • Steampunk ! L'esthétique rétro-futur de Etienne Barillier (Les Moutons électriques)
  • Encyclopédie du fantastique sous la direction de Valérie Tritter (Ellipses)
Komiks

vítěz

  • Fabrice Colin
  • La Brigade chimérique (tomes 1 à 6) de Fabrice Colin, Serge Lehman et Stéphane Gess (L'Atalante)

nominace

  • Les Derniers jours d'un immortel de Fabien Vehlmann et Gwen de Bonneval (Futuropolis)
  • Le Diable amoureux et autres films jamais tournés par Méliès de Fabien Vehlmann et Frantz Duchazeau (Dargaud)
  • Tortuga (tome 1) de Sébastien Viozat et Antoine Brivet (Ankama)
  • Zombillénium (tome 1) de Arthur De Pins (Dupuis)
  • Hercule (tome 1) de Steve Moore et Admira Wijaya (Milady Graphics)
  • Nico (tomes 1 à 2) de Fred Duval et Philippe Berthet (Dargaud)
  • Omni-Visibilis de Lewis Trondheim et Matthieu Bonhomme (Dupuis)
  • Orbital (tomes 1 à 4) de Sylvain Runberg et Serge Pellé (Dupuis)
  • Rex Mundi (tomes 1 à 2) de Arvid Nelson et Ericj (Milady Graphics)
  • Sorcellerie et Dépendances de Sandrine Revel (Dupuis)
  • Uchronie[s] (tomes 1 à 3 des 3 séries) de Eric Corbeyran, Eric Chabbert, Djillali Defali et Tibéry (Glénat)
Manga

vítěz

  • L'Île Panorama de Maruo Suehiro (Casterman)

nominace

  • 7 milliards d'aiguilles (tomes 1 à 4) de Nobuaki Tadano (Doki-Doki)
  • Baptist (tomes 1 à 4) de Gyung-Won Yu et Sung-Ho Mun (Ki-Oon)
  • Pluto (tomes 1 à 5) de Naoki Urasawa (Kana)
  • Ultra Heaven (tomes 1 à 3) de Keiichi Koike (Glénat)
  • Broken Blade (tomes 1 à 6) de Yûnosuke Yoshinaga (Doki-Doki)
  • Freesia (tomes 1 à 4) de Jirô Matsumoto (Kazé)
  • Rohan au Louvre de Hirohiko Araki (Futuropolis / Le Louvre)
Zahraniční povídka/sbírka

vítěz

  • Lucius Shepard
  • Sous des cieux étrangers (Recueil) de Lucius Shepard (Le Bélial')

nominace

Zahraniční román

vítěz

nominace

Zahraniční román pro mládež

vítěz

  • Arthur Slade
  • La Confrérie de l'horloge de Arthur Slade (Le Masque)

nominace

Zvláštní cena

vítěz

  • Poètes de l'Imaginaire, anthologie de Sylvain Fontaine (Terre de Brume)

nominace

  • Kadath, le guide de la cité inconnue de David Camus, Mélanie Fazi, Raphaël Granier de Cassagnac, Laurent Poujois et Nicolas Fructus (Mnémos)
  • Les Mers perdues de Jacques Abeille et François Schuiten (Attila)
  • The Sunday Books de Michael Moorcock et Mervyn Lawrence Peake (Denoël)
  • 75 Years of DC Comics de Paul Levitz (Taschen)
  • L'Art fantastique de Werner Hoffman (Actes sud)
  • DC Comics, les super-héros s'affichent, commentaires de Robert Schnakenberg (Huginn & Muninn)
  • Hugo Gernsback. An amazing story, catalogue d'exposition de Luc Henzig, Paul Lesch et Ralph Letsch (CNL de Mersch)


WebArchiv - archiv českého webu