British SF Award

Román

originální název: NOVEL

1970

vítěz

1971

vítěz

1972

vítěz

1974

vítěz

1975

vítěz

1976

vítěz

  • Bob Shaw
  • Orbitsville, Bob Shaw (Gollancz)
1977

vítěz

1978

vítěz

1979

vítěz

1980

vítěz

nominace

1981

vítěz

nominace

1982

vítěz

nominace

1983

vítěz

nominace

1984

vítěz

nominace

1985

vítěz

nominace

1986

vítěz

nominace

1987

vítěz

nominace

1988

vítěz

1989

vítěz

1990

C.J. Cherryh nominována za román „Cyteen“, česky vyšel ve 3 dílech.

vítěz

nominace

1991

vítěz

nominace

1992

vítěz

nominace

1993

vítěz

nominace

1994

vítěz

nominace

1995

vítěz

nominace

1996

vítěz

nominace

1997

vítěz

nominace

  • Kim Stanley Robinson
  • Bruce Sterling
  • Kenneth MacLeod
  • Blue Mars, Kim Stanley Robinson (HarperCollins Voyager)
  • Holy Fire, Bruce Sterling (Orion)
  • The Stone Canal, Ken MacLeod (Legend)
  • Interface, Stephen Bury (Michael Joseph)
  • The Memory Palace, Gill Alderman (HarperCollins Voyager)
1998

vítěz

  • The Sparrow, Mary Doria Russell (Black Swan)

nominace

  • Tim Powers
  • Michael Swanwick
  • M. John Harrison
  • Earthquake Weather, Tim Powers (Legend)
  • Jack Faust, Michael Swanwick (Orion/Millennium)
  • Signs of Life, M. John Harrison (Gollancz)
  • A Son of the Rock, Jack Deighton (Orbit)
1999

vítěz

nominace

2000

vítěz

nominace

  • Simon David Ings
  • Justina Robson
  • Headlong, Simon Ings (HarperCollins Voyager)
  • Silver Screen, Justina Robson (Macmillan UK)
  • ThigMOO, Eugene Byrne (Earthlight)
  • Children of God, Mary Doria Russell (Black Swan)
2001

Alastair Reynolds byl nominován za román „Odhalený vesmír“, v češtině vyšel ve 2 dílech.

vítěz

nominace

2002

Alastair Barry Reynolds zvítězil s románem „Kaldera“, v češtině vyšel ve 2 dílech.

vítěz

nominace

2003

vítěz

nominace

2004

Alastair Barry Reynolds byl nominován za „Údolí vykoupení“, v češtině vyšlo ve 2 dílech.

vítěz

nominace

2005

vítěz

nominace

2006

vítěz

nominace

2007

vítěz

nominace

2008

vítěz

nominace

2009

vítěz

nominace

2010

vítěz

nominace

2011

vítěz

nominace

2012

vítěz

nominace

2013

vítěz

nominace

2014

vítěz

nominace

2015

vítěz

nominace

2016

vítěz

nominace

  • Justina Robson
  • Ian McDonald
  • Chris Beckett
  • Glorious Angels, Justina Robson (Gollancz)
  • Luna: New Moon, Ian McDonald (Gollancz)
  • Mother of Eden, Chris Beckett (Corvus)
  • Europe at Midnight, Dave Hutchinson (Solaris)
2017

vítěz

  • Europe in Winter, Dave Hutchinson (Solaris)

nominace

2018

vítěz

nominace

  • Ann Leckie
  • Provenance, Ann Leckie (Orbit)
  • Dreams Before the Start of Time, Anne Charnock (47North)
  • Exit West, Mohsin Hamid (Hamish Hamilton)
2019

vítěz

nominace

  • Lee, Yoon Ha - Nemrtvá zbraň   88% / 4
  • Before Mars, Emma Newman (Ace)
  • Europe at Dawn, Dave Hutchinson (Solaris)
  • Rosewater, Tade Thompson (Orbit)
2020

vítěz

nominace

2021

vítěz

nominace



WebArchiv - archiv českého webu