ocenění » British SF Award » Povídka

British SF Award

Povídka

originální název: SHORT FICTION

1980

vítěz

nominace

1981

vítěz

nominace

1982

vítěz

nominace

1983

vítěz

nominace

1984

vítěz

nominace

  • John Thomas Sladek
  • Scott Bradfield
  • John Crowley
  • Richard Cowper
  • "Calling All Gumdrops!", John Sladek (Interzone #4 Spring 1983)
  • "The Flash Kid", Scott Bradfield (Interzone #5 Autumn 1983)
  • "Novelty", John Crowley (Interzone #5 Autumn 1983)
  • "The Tithonian Factor", Richard Cowper (Interzone #5 Autumn 1983)
1985

vítěz

  • Geoff Ryman
  • "The Unconquered Country", Geoff Ryman (Interzone #7 Spring 1984)

nominace

1986

vítěz

nominace

1987

vítěz

nominace

1988

vítěz

  • Geoff Ryman
  • "Love Sickness", Geoff Ryman (Interzone #20 Summer 1987, #21 Autumn 1987)
1989

vítěz

1990

vítěz

nominace

  • Christopher Evans
  • Ian McDonald
  • Mary Gentle
  • Barrington J. Bayley
  • "The Bridge", Christopher Evans (Zenith)
  • "Gardenias", Ian McDonald (Zenith)
  • "The Knot Garden", Mary Gentle (Scholars and Soldiers)
  • "Tommy Atkins", Barrington J. Bayley (Interzone #27 Jan/Feb 1989)
  • "Once Upon a Time in the Park", Ian Lee (Interzone #30 Jul/Aug 1989)
1991

vítěz

  • Kim Newman
  • "The Original Dr. Shade", Kim Newman (Interzone #36 Jun 1990)

nominace

1992

vítěz

nominace

1993

vítěz

nominace

1994

vítěz

nominace

  • Chris Beckett
  • Hamilton, Peter F. - Kapacita myšlení   73% / 4
  • Molly Brown
  • "The Welfare Man", Chris Beckett (Interzone #74 Aug 1993)
  • "No Better Than Anyone Else", Molly Brown (Interzone #70 Apr 1993)
  • "Touching Fire", Nicola Griffith (Interzone #70 Apr 1993)
  • "Irene's Song", Astrid Julian (Interzone #69 Mar 1993)
1995

vítěz

  • Paul Di Filippo
  • "The Double Felix", Paul Di Filippo (Interzone #87 Sep 1994)

nominace

1996

vítěz

nominace

1997

vítěz

nominace

  • Molly Brown
  • James Graham Ballard
  • M. John Harrison
  • Mary A. Turzillo
  • "Community Service", Molly Brown (Interzone #107 May 1996)
  • "The Dying Fall", J. G. Ballard (Interzone #106 Apr 1996)
  • "The East", M. John Harrison (Interzone #114 Dec 1996)
  • "Eat or be Eaten: A Love Story", Mary A. Turzillo (Interzone #104 Feb 1996)
1998

vítěz

nominace

  • Pat Cadigan
  • Richard Kadrey
  • "The Emperor's New Reality", Pat Cadigan (New Worlds)
  • "The First Man Not to Land on the Moon", Richard Kadrey (Back Brain Recluse #23 1997)
  • "ThigMOO", Eugene Byrne (Interzone #120 Jun 1997)
  • "Last Day of the Carnival -- 36 Exposures", Paul Kincaid (Back Brain Recluse #23 1997)
1999

vítěz

nominace

  • Mary Soon Lee
  • Thomas Michael Disch
  • Timons Esaias
  • Eric Brown
  • "The Day Before They Came", Mary Soon Lee (Interzone #133 Jul 1998)
  • "The First Annual Performance Arts Festival at the Slaughter Rock Battlefield", Thomas M. Disch (Interzone #131 May 1998)
  • "Shift Change", Timons Esaias (Interzone #137 Nov 1998)
  • "Vulpheous", Eric Brown (Interzone #129 Mar 1998)
2000

vítěz

nominace

  • Stephen Dedman
  • Tony Ballantyne
  • Richard Calder
  • "The Lady Macbeth Blues", Stephen Dedman (Interzone #148 Oct 1999)
  • "Gorillagram", Tony Ballantyne (Interzone #139 Jan 1999)
  • "Malignos", Richard Calder (Interzone #144 Jun 1999)
  • "White Dog", Maya Kaathryn Bohnhoff (Interzone #142 Apr 1999)
2001

vítěz

nominace

  • Liz Williams
  • Eric Brown
  • Paul Di Filippo
  • Tanith Lee
  • "Adventures in the Ghost Trade", Liz Williams (Interzone #154 Apr 2000)
  • "Destiny on Tartarus", Eric Brown (Spectrum SF #2 Apr 2000)
  • "Singing Each to Each", Paul Di Filippo (Interzone #155 May 2000)
  • "La Vampiresse", Tanith Lee (Interzone #154 Apr 2000)
2002

vítěz

nominace

2003

vítěz

nominace

2004

vítěz

  • Neil Gaiman
  • The Wolves in the Walls, Neil Gaiman & Dave McKean (Bloomsbury Children's Books)

nominace

2005

vítěz

nominace

2006

vítěz

nominace

2007

vítěz

nominace

2008

vítěz

nominace

2009

vítěz

nominace

2010

vítěz

nominace

2011

vítěz

nominace

2012

vítěz

nominace

2013

vítěz

  • “Adrift on the Sea of Rains”, Ian Sales (Whippleshield Books)

nominace

  • Aliette de Bodard
  • Miéville, China - Tři okamžiky exploze   40% / 5
  • “Immersion”, Aliette de Bodard (Clarkesworld #69)
  • “The Flight of the Ravens”, Chris Butler (Immersion Press)
  • “Song of the body Cartographer”, Rochitta Loenen-Ruiz (Phillipines Genre Stories)
  • “Limited Edition”, Tim Maughan (Arc 1.3)
2014

vítěz

nominace

2015

vítěz

  • “The Honey Trap”, Ruth E. J. Booth (La Femme)

nominace

  • “The Mussel Eater”, Octavia Cade (The Book Smugglers)
  • Scale-Bright, Benjanun Sriduangkaew (Immersion)
2016

vítěz

  • Aliette de Bodard
  • “Three Cups of Brief, by Starlight”, Aliette de Bodard (Clarkesworld Jan 2015)

nominace

2017

vítěz

  • “Liberty Bird”, Jaine Fenn (Now We Are Ten)

nominace

  • Una McCormack
  • Helen Oyeyemi
  • “Taking Flight”, Una McCormack (Crises and Conflicts)
  • “Presence”, Helen Oyeyemi (What Is Not Yours Is Not Yours)
  • “The Apologists”, Tade Thompson (Interzone Sep/Oct 2016)
  • The Arrival of Missives, Aliya Whiteley (Unsung Stories)
  • “The End of Hope Street”, Malcolm Devlin (Interzone Sep/Oct 2016)
2018

vítěz

  • The Enclave, Anne Charnock (NewCon)

nominace

  • Greg Egan
  • “Uncanny Valley”, Greg Egan (Tor.com 9 Aug 2017)
  • “Angular Size”, Geoff Nelder (Sferics 2017)
  • The Murders of Molly Southbourne, Tade Thompson (Tor.com)
  • “These Constellations Will Be Yours”, Elaine Cuyegkeng (Strange Horizons 7 Aug 2017)
2019

vítěz

nominace

  • Martha Wells
  • Nina Allan
  • Hal Duncan
  • Liz Williams
  • Exit Strategy, Martha Wells (Tor.com)
  • “The Gift of Angels: an introduction”, Nina Allan (Clarkesworld Nov 2018)
  • The Land of Somewhere Safe, Hal Duncan (NewCon)
  • Phosphorus, Liz Williams (NewCon)
  • “The Purpose of the Dodo is to be Extinct”, Malcolm Devlin (Interzone May/Jun 2018)
  • “Kingfisher”, Marian Womack (Lost Objects)
2020

vítěz

  • This Is How You Lose the Time War, Amal El-Mohtar & Max Gladstone (Jo Fletcher)

nominace

2021

vítěz

  • “Infinite Tea in the Demara Café”, Ida Keogh (London Centric)

nominace

  • “All I Asked For”, Anne Charnock (Fictions: Health and Social Care Re-Imagined)
  • “Ife-Iyoku, the Tale of Imadeyunuagbon”, Oghenechovwe Donald Ekpeki (Dominion)
  • “Isn't Your Daughter Such a Doll”, Tobi Ogundiran (Shoreline of Infinity #18)
  • Ivory's Story, Eugen Bacon (NewCon)
  • “Red_Bati”, Dilman Dila (Dominion)
2022

vítěz

nominace

  • Peter F. Hamilton
  • Gareth L. Powell
  • Light Chaser, Peter F. Hamilton & Gareth L. Powell (Tordotcom)
  • “O2 Arena”, Oghenechovwe Donald Ekpeki (Galaxy's Edge Nov 2021)
  • “Things Can Only Get Better”, Fiona Moore (Abyss & Apex 3 Sep 2021)


WebArchiv - archiv českého webu