ocenění » Hugo » Novela

Hugo

Hugo Awards

WWW stránky ocenění: Hugo Awards

Cena Hugo je každoročně udělována nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy vydaným v uplynulém roce. Dále je udělována v oblasti amerického fandomu a dalších oblastech s tuto literaturou spojených. Cena je udělována samotnými fanoušky žánrů na jejich tradičním conu World Science Fiction Convention, známým pod názvem Worldcon. Původní název ceny byl Science Fiction Achievement Award, dlouho používaný název Hugo se stal oficiálním označením ceny až v roce 1993 na počest Huga Gernsbacka, zakladatele magazínu Amazing Stories.

Novela

originální název: Best Novella

1968

vítěz

nominace

1969

vítěz

nominace

1970

vítěz

nominace

1971

Nominace novely „Sněžné ženy“ od Fritze Leibera byla stažena.

vítěz

nominace

1972

vítěz

nominace

1973

vítěz

nominace

1974

vítěz

nominace

1975

vítěz

nominace

1976

vítěz

nominace

1977

vítěz

nominace

1978

vítěz

nominace

1979

vítěz

nominace

1980

vítěz

nominace

  • Orson Scott Card
  • Donald Kingsbury
  • "Songhouse", Orson Scott Card (Analog Sep 1979)
  • "The Moon Goddess and the Son", Donald Kingsbury (Analog Dec 1979)
  • "The Battle of the Abaco Reefs", Hilbert Schenck (F&SF Jun 1979)
  • "Ker-Plop", Ted Reynolds (Asimov's Jan 1979)
1981

vítěz

nominace

1982

vítěz

nominace

  • John Herbert Varley
  • Phyllis Eisenstein
  • Vernor Steffen Vinge
  • Kate Wilhelm
  • "Blue Champagne", John Varley (New Voices 4)
  • "In the Western Tradition", Phyllis Eisenstein (F&SF Mar 1981)
  • "True Names", Vernor Vinge (Binary Star #5)
  • "With Thimbles, With Forks and Hope", Kate Wilhelm (Asimov's 23 Nov 1981)
  • "Emergence", David R. Palmer (Analog 5 Jan 1981)
1983

vítěz

nominace

1984

vítěz

nominace

  • Bear, Greg - Úder   70% / 14
  • Joseph Henry Delaney
  • "In the Face of My Enemy", Joseph H. Delaney (Analog Apr 1983)
  • "Seeking", David R. Palmer (Analog Feb 1983)
  • "Hurricane Claude", Hilbert Schenck (F&SF Apr 1983)
1985

vítěz

nominace

1986

vítěz

nominace

1987

vítěz

nominace

1988

vítěz

nominace

1989

vítěz

nominace

1990

vítěz

nominace

  • Lucius Shepard
  • Connie Willis
  • Judith Moffett
  • Megan Lindholm
  • The Father of Stones, Lucius Shepard (WSFA Press; Asimov's Sep 1989)
  • "Time-Out", Connie Willis (Asimov's Jul 1989)
  • "Tiny Tango", Judith Moffett (Asimov's Feb 1989)
  • "A Touch of Lavender", Megan Lindholm (Asimov's Nov 1989)
1991

vítěz

nominace

1992

vítěz

nominace

1993

vítěz

nominace

1994

vítěz

nominace

1995

vítěz

nominace

1996

vítěz

nominace

1997

vítěz

nominace

1998

vítěz

nominace

1999

vítěz

nominace

2000

vítěz

nominace

2001

vítěz

nominace

2002

vítěz

  • Vernor Steffen Vinge
  • "Fast Times at Fairmont High", Vernor Vinge (The Collected Stories of Vernor Vinge)

nominace

  • Andy Duncan
  • Jack Dann
  • Brenda W. Clough
  • Allen M. Steele
  • "The Chief Designer", Andy Duncan (Asimov's Jun 2001)
  • "The Diamond Pit", Jack Dann (Jubilee; F&SF Jun 2001)
  • "May Be Some Time", Brenda W. Clough (Analog Apr 2001)
  • "Stealing Alabama", Allen Steele (Asimov's Jan 2001)
2003

vítěz

nominace

2004

vítěz

nominace

2005

vítěz

nominace

2006

vítěz

nominace

2007

vítěz

nominace

2008

vítěz

nominace

2009

vítěz

nominace

2010

vítěz

nominace

2011

vítěz

nominace

2012

vítěz

nominace

2013

vítěz

nominace

  • Nancy Anne Kress
  • Aliette de Bodard
  • Jay Lake
  • Mira Grant
  • After the Fall, Before the Fall, During the Fall, Nancy Kress (Tachyon)
  • On a Red Station, Drifting, Aliette de Bodard (Immersion Press)
  • “The Stars Do Not Lie”, Jay Lake (Asimov's Nov/Dec 2012)
  • San Diego 2014: The Last Stand of the California Browncoats, Mira Grant (Orbit)
2014

vítěz

nominace

2015

Cena nebyla udělena.

nominace

  • John Charles Wright
  • John Charles Wright
  • John Charles Wright
  • One Bright Star to Guide Them, John C. Wright (Castalia House)
  • “Pale Realms of Shade”, John C. Wright (The Book of Feasts & Seasons Castalia House)
  • “The Plural of Helen of Troy”, John C. Wright (City Beyond Time: Tales of the Fall of Metachronopolis Castalia House)
  • Big Boys Don't Cry, Tom Kratman (Castalia House)
  • “Flow”, Arlan Andrews, Sr. (Analog Nov 2014)
2016

vítěz

nominace

2017

vítěz

nominace

  • Kij Johnson
  • Lois McMaster Bujold
  • China Miéville
  • The Dream-Quest of Vellitt Boe, Kij Johnson (Tor.com)
  • Penric and the Shaman, Lois McMaster Bujold (Spectrum Literary Agency)
  • This Census-Taker, China Miéville (Del Rey; Picador)
  • The Ballad of Black Tom, Victor LaValle (Tor.com)
  • A Taste of Honey, Kai Ashante Wilson (Tor.com)
2018

vítěz

nominace

  • Nnedi Okorafor
  • Seanan McGuire
  • Binti: Home, Nnedi Okorafor (Tor.com)
  • Down Among the Sticks and Bones, Seanan McGuire (Tor.com)
  • River of Teeth, Sarah Gailey (Tor.com)
  • “And Then There Were (N-One)”, Sarah Pinsker (Uncanny Mar/Apr 2017)
  • The Black Tides of Heaven, JY Yang (Tor.com)
2019

vítěz

nominace

  • Seanan McGuire
  • Nnedi Okorafor
  • Kelly Robson
  • Aliette de Bodard
  • Beneath the Sugar Sky, Seanan McGuire (Tor.com)
  • Binti: The Night Masquerade, Nnedi Okorafor (Tor.com)
  • Gods, Monsters, and the Lucky Peach, Kelly Robson (Tor.com)
  • The Tea Master and the Detective, Aliette de Bodard (Subterranean)
  • The Black God's Drums, P. Djèlí Clark (Tor.com)


WebArchiv - archiv českého webu