ocenění » Hugo » Noveleta

Hugo

Hugo Awards

WWW stránky ocenění: Hugo Awards

Cena Hugo je každoročně udělována nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy vydaným v uplynulém roce. Dále je udělována v oblasti amerického fandomu a dalších oblastech s tuto literaturou spojených. Cena je udělována samotnými fanoušky žánrů na jejich tradičním conu World Science Fiction Convention, známým pod názvem Worldcon. Původní název ceny byl Science Fiction Achievement Award, dlouho používaný název Hugo se stal oficiálním označením ceny až v roce 1993 na počest Huga Gernsbacka, zakladatele magazínu Amazing Stories.

Noveleta

originální název: Best Novelette

1955

vítěz

1956

vítěz

1959

vítěz

nominace

1967

vítěz

nominace

1968

vítěz

nominace

1969

vítěz

nominace

1973

vítěz

nominace

1974

vítěz

nominace

1975

vítěz

nominace

1976

vítěz

  • Larry Niven
  • "The Borderland of Sol", Larry Niven (Analog Jan 1975)

nominace

1977

vítěz

nominace

1978

vítěz

nominace

1979

vítěz

nominace

1980

vítěz

nominace

1981

vítěz

nominace

1982

vítěz

nominace

1983

vítěz

nominace

1984

vítěz

nominace

1985

vítěz

nominace

1986

vítěz

  • Harlan Ellison
  • "Paladin of the Lost Hour", Harlan Ellison (Universe 15; Twilight Zone Dec 1985)

nominace

1987

vítěz

nominace

1988

vítěz

nominace

1989

vítěz

nominace

1990

vítěz

nominace

1991

vítěz

nominace

1992

vítěz

nominace

1993

vítěz

nominace

1994

vítěz

nominace

1995

vítěz

nominace

1996

vítěz

nominace

1997

vítěz

nominace

1998

vítěz

nominace

1999

vítěz

nominace

2000

vítěz

nominace

2001

vítěz

nominace

2002

vítěz

nominace

2003

vítěz

nominace

2004

vítěz

nominace

2005

vítěz

nominace

2006

vítěz

nominace

2007

vítěz

nominace

2008

vítěz

nominace

2009

vítěz

nominace

2010

vítěz

nominace

2011

vítěz

nominace

2012

vítěz

nominace

2013

vítěz

  • Pat Cadigan
  • “The Girl-Thing Who Went Out for Sushi”, Pat Cadigan (Edge of Infinity Solaris)

nominace

  • Catherynne M. Valente
  • Seanan McGuire
  • Seanan McGuire
  • Thomas Olde Heuvelt
  • “Fade to White”, Catherynne M. Valente (Clarkesworld Aug 2012)
  • “In Sea-Salt Tears”, Seanan McGuire (self-published)
  • “Rat-Catcher”, Seanan McGuire (A Fantasy Medley 2 Subterranean)
  • “The Boy Who Cast No Shadow”, Thomas Olde Heuvelt (Postscripts: Unfit for Eden PS Publications)
2014

vítěz

nominace

2015

vítěz

  • Thomas Olde Heuvelt
  • “The Day the World Turned Upside Down”, Thomas Olde Heuvelt, translated by Lia Belt (Lightspeed Apr 2014)

nominace

  • Edward M. Lerner
  • Flynn, Michael F. - Na toulkách: V kamenném domě   78% / 8
  • “Championship B'tok”, Edward M. Lerner (Analog Sep 2014)
  • “The Triple Sun: A Golden Age Tale”, Rajnar Vajra (Analog Jul/Aug 2014)
  • “Ashes to Ashes, Dust to Dust, Earth to Alluvium”, Gray Rinehart (Orson Scott Card's Intergalactic Medicine Show May 2014)
2016

vítěz

  • “Folding Beijing”, Hao Jingfang (Uncanny Magazine Jan/Feb 2015)

nominace

  • King, Stephen - Nekrology   82% / 14
  • “And You Shall Know Her by the Trail of Dead”, Brooke Bolander (Lightspeed Feb 2015)
  • “Flashpoint: Titan”, Cheah Kai Wai (There Will Be War: Volume X Castalia House)
  • “What Price Humanity?”, David VanDyke (There Will Be War: Volume X Castalia House)
2017

vítěz

  • “The Tomato Thief”, Ursula Vernon (Apex 5 Jan 2016)

nominace

2018

vítěz

  • Suzanne Palmer
  • “The Secret Life of Bots”, Suzanne Palmer (Clarkesworld Sep 2017)

nominace

  • de Bodard, Aliette - Děti trnů, děti vody   54% / 11
  • Yoon Ha Lee
  • “Extracurricular Activities”, Yoon Ha Lee (Tor.com 15 Feb 2017)
  • “A Series of Steaks”, Vina Jie-Min Prasad (Clarkesworld Jan 2017)
  • “Small Changes Over Long Periods of Time”, K. M. Szpara (Uncanny May/Jun 2017)
  • “Wind Will Rove”, Sarah Pinsker (Asimov's Sep/Oct 2017)
2019

vítěz

  • “If at First You Don't Succeed, Try, Try Again”, Zen Cho (B&N Sci-Fi and Fantasy Blog 29 Nov 2018)

nominace



WebArchiv - archiv českého webu