ocenění » Hugo » Nejlepší kniha/dílo mimo beletrii

Hugo

Hugo Awards

WWW stránky ocenění: Hugo Awards

Cena Hugo je každoročně udělována nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy vydaným v uplynulém roce. Dále je udělována v oblasti amerického fandomu a dalších oblastech s tuto literaturou spojených. Cena je udělována samotnými fanoušky žánrů na jejich tradičním conu World Science Fiction Convention, známým pod názvem Worldcon. Původní název ceny byl Science Fiction Achievement Award, dlouho používaný název Hugo se stal oficiálním označením ceny až v roce 1993 na počest Huga Gernsbacka, zakladatele magazínu Amazing Stories.

Nejlepší kniha/dílo mimo beletrii

originální název: Best Related Book/Related Work

1980

vítěz

  • The Science Fiction Encyclopedia, Peter Nicholls, ed. (Doubleday)

nominace

  • Isaac Asimov
  • In Memory Yet Green, Isaac Asimov (Doubleday)
  • Barlowe's Guide to Extraterrestrials, Wayne Douglas Barlowe & Ian Summers (Workman)
  • The Language of the Night, Ursula K. Le Guin, edited by Susan Wood (Putnam)
  • Wonderworks, Michael Whelan (Donning)
1981

vítěz

nominace

  • Isaac Asimov
  • Charles Platt
  • In Joy Still Felt: The Autobiography of Isaac Asimov, 1954-1978, Isaac Asimov (Doubleday)
  • Dream Makers, Charles Platt (Berkley)
  • Di Fate's Catalog of Science Fiction Hardware, Vincent Di Fate & Ian Summers (Workman)
  • Walter A. Willis, edited by Richard Bergeron (for Richard Bergeron)
1982

vítěz

nominace

  • After Man, Dougal Dixon (Macmillan)
  • Anatomy of Wonder, 2nd Edition, Neil Barron, ed. (R.R. Bowker)
  • The Art of Leo & Diane Dillon, Leo & Diane Dillon, edited by Byron Preiss (Ballantine)
  • The Grand Tour, Ron Miller & William K. Hartmann (Workman)
1983

vítěz

  • James Edwin Gunn
  • Isaac Asimov: The Foundations of Science Fiction, James Gunn (Oxford University Press)

nominace

  • Barry N. Malzberg
  • The Engines of the Night, Barry N. Malzberg (Doubleday)
  • Fear Itself: The Horror Fiction of Stephen King, Tim Underwood & Chuck Miller, eds. (Underwood-Miller)
  • A Reader's Guide to Fantasy, Baird Searles, Beth Meacham & Michael Franklin (Avon)
  • The World of the Dark Crystal, J. J. Llewellyn, text; Brian Froud, illustrator (Knopf)
1984

vítěz

  • The Encyclopedia of Science Fiction and Fantasy, Vol. 3, Donald H. Tuck (Advent)

nominace

  • Norman Spinrad
  • Charles Platt
  • Staying Alive: A Writer's Guide, Norman Spinrad (Donning)
  • Dream Makers, Volume II, Charles Platt (Berkley)
  • The Fantastic Art of Rowena, Rowena Morrill (Pocket)
  • The High Kings, Joy Chant (Bantam)
1985

vítěz

  • Jack Williamson
  • Wonder's Child: My Life in Science Fiction, Jack Williamson (Bluejay)

nominace

  • George Turner
  • Harlan Ellison
  • In the Heart or in the Head: An Essay in Time Travel, George Turner (Norstrilia)
  • Sleepless Nights in the Procrustean Bed, Harlan Ellison (Borgo Press)
  • The Dune Encyclopedia, Dr. Willis E. McNelly, ed. (Berkley/Putnam)
  • The Faces of Science Fiction, Patti Perret (Bluejay)
1986

vítěz

  • Science Made Stupid, Tom Weller (Houghton Mifflin)

nominace

  • Algirdas Jonas Budrys
  • Harlan Ellison
  • Douglas E. Winter
  • Brian W. Aldiss
  • Benchmarks: Galaxy Bookshelf, Algis Budrys (Southern Illinois University Press)
  • An Edge in My Voice, Harlan Ellison (Donning)
  • Faces of Fear: Encounters with the Creators of Modern Horror, Douglas E. Winter (Berkley)
  • The Pale Shadow of Science, Brian W. Aldiss (Serconia Press)
  • The John W. Campbell Letters, Vol. 1, Perry A. Chapdelaine, Sr., Tony Chapdelaine & George Hay, eds. (AC Projects)
1987

vítěz

nominace

  • Charles N. Brown
  • Science Fiction In Print: 1985, Charles N. Brown & William G. Contento (Locus Press)
  • The Dark Knight Returns, Frank Miller with Klaus Janson & Lynn Varley (DC/Warner)
  • Industrial Light and Magic: The Art of Special Effects, Thomas G. Smith (Ballantine Del Rey)
  • Only Apparently Real: The World of Philip K. Dick, Paul Williams (Arbor House)
1988

vítěz

  • Michael Whelan's Works of Wonder, Michael Whelan (Ballantine Del Rey)

nominace

  • Charles N. Brown
  • Science Fiction, Fantasy, & Horror: 1986, Charles N. Brown & William G. Contento (Locus Press)
  • Anatomy of Wonder, 3rd Edition, Neil Barron, ed. (R.R. Bowker)
  • The Battle of Brazil, Jack Matthews (Crown)
  • Imagination: The Art & Technique of David A. Cherry, David A. Cherry (Donning Starblaze)
1989

vítěz

  • Samuel Ray Delany
  • The Motion of Light in Water: Sex and Science Fiction Writing in the East Village 1957-1965, Samuel R. Delany (Arbor House/Morrow)

nominace

  • James Edwin Gunn
  • Robert Weinberg
  • Charles N. Brown
  • The New Encyclopedia of Science Fiction, James Gunn, ed. (Viking)
  • A Biographical Dictionary of Science Fiction and Fantasy Artists, Robert Weinberg (Greenwood)
  • Science Fiction, Fantasy, & Horror: 1987, Charles N. Brown & William G. Contento (Locus Press)
  • First Maitz, Don Maitz (Ursus Imprints)
1990

vítěz

  • Alexei Panshin
  • The World Beyond the Hill: Science Fiction and the Quest for Transcendence, Alexei Panshin & Cory Panshin (Jeremy P. Tarcher)

nominace

  • Arthur C. Clarke
  • Ursula K. Le Guin
  • Robert A. Heinlein
  • Harlan Ellison
  • Astounding Days, Arthur C. Clarke (Gollancz; Bantam Spectra)
  • Dancing at the Edge of the World, Ursula K. Le Guin (Grove)
  • Grumbles from the Grave, Robert A. Heinlein (Ballantine Del Rey)
  • Harlan Ellison's Watching, Harlan Ellison (Underwood-Miller)
  • Noreascon Three Souvenir Book, Greg Thokar, ed. (MCFI Press)
1991

vítěz

  • Orson Scott Card
  • How to Write Science Fiction and Fantasy, Orson Scott Card (Writer's Digest Books)

nominace

  • Brian W. Aldiss
  • Norman Spinrad
  • Kristine Kathryn Rusch
  • Dean Wesley Smith
  • Bury My Heart at W.H. Smith's, Brian W. Aldiss (Avernus; Hodder & Stoughton)
  • Science Fiction in the Real World, Norman Spinrad (Southern Illinois University Press)
  • Science Fiction Writers of America Handbook, Kristine Kathryn Rusch & Dean Wesley Smith, eds. (Writer's Notebook Press)
  • Hollywood Gothic, David J. Skal (Norton)
1992

vítěz

  • The World of Charles Addams, Charles Addams (Knopf)

nominace

  • Stephen Jones
  • Jack L. Chalker
  • Clive Barker's Shadows in Eden, Stephen Jones, ed. (Underwood-Miller)
  • The Science Fantasy Publishers: A Critical and Bibliographic History: Third Edition, Jack L. Chalker & Mark Owings (Mirage Press)
  • The Bakery Men Don't See Cookbook, Jeanne Gomoll, et al, eds (SF3)
  • Science-Fiction: The Early Years, Everett F. Bleiler (Kent State University Press)
1993

vítěz

  • A Wealth of Fable: An Informal History of Science Fiction Fandom in the 1950s, Harry Warner, Jr. (SCIFI Press)

nominace

  • David Rowland Langford
  • Damon Francis Knight
  • Let's Hear It for the Deaf Man, Dave Langford (NESFA Press)
  • Monad: Essays on Science Fiction #2, Damon Knight, ed. (Pulphouse)
  • The Costumemaker's Art, Thom Boswell, ed. (Lark)
  • Enterprising Women: Television Fandom and the Creation of Popular Myth, Camille Bacon-Smith (University of Pennsylvania Press)
  • Virgil Finlay's Women of the Ages, Virgil Finlay (Underwood-Miller)
1994

vítěz

  • The Encyclopedia of Science Fiction, John Clute & Peter Nicholls, eds. (Orbit; St. Martin's)

nominace

  • Theodore R. Cogswell
  • Robert Albert Bloch
  • PITFCS: Proceedings of the Institute for Twenty-First Century Studies, Theodore R. Cogswell, ed. (Advent:Publishers)
  • Once Around the Bloch: An Unauthorized Autobiography, Robert Bloch (Tor)
  • The Art of Michael Whelan: Scenes/Visions, Michael Whelan (Bantam Spectra)
  • Understanding Comics: The Invisible Art, Scott McCloud (Tundra Publishing)
1995

vítěz

nominace

  • Christopher M. Priest
  • Samuel Ray Delany
  • The Book On The Edge Of Forever, Christopher Priest (Fantagraphics)
  • Silent Interviews: On Language, Race, Sex, Science Fiction, and Some Comics, Samuel R. Delany (University Press of New England/Wesleyan)
  • Making Book, Teresa Nielsen Hayden (NESFA Press)
  • Spectrum: The Best In Contemporary Fantastic Art, Cathy Burnett & Arnie Fenner, eds. (Underwood Books)
1996

vítěz

  • Science Fiction: The Illustrated Encyclopedia, John Clute (Dorling Kindersley)

nominace

  • Joanna Russ
  • To Write Like a Woman: Essays in Feminism and Science Fiction, Joanna Russ (Indiana University Press)
  • Alien Horizons: The Fantastic Art of Bob Eggleton, Bob Eggleton (Paper Tiger)
  • Spectrum 2: The Best in Contemporary Fantastic Art, Cathy Burnett & Arnie Fenner, eds. (Underwood Books)
  • Yours, Isaac Asimov, Isaac Asimov, edited by Stanley Asimov (Doubleday)
1997

vítěz

nominace

  • David Rowland Langford
  • Diane Wynne Jones
  • The Silence of the Langford, David Langford (NESFA Press)
  • The Tough Guide to Fantasyland, Diana Wynne Jones (Vista)
  • The Faces of Fantasy, Patti Perret (Tor)
  • Look at the Evidence, John Clute (Serconia Press)
1998

vítěz

  • John Grant
  • The Encyclopedia of Fantasy, John Clute & John Grant, eds. (Orbit; St. Martin's)

nominace

  • Robert Silverberg
  • Ben Bova
  • Anthony Richard Lewis
  • Reflections and Refractions: Thoughts on Science-Fiction, Science, and Other Matters, Robert Silverberg (Underwood Books)
  • Space Travel, Ben Bova with Anthony R. Lewis (Writer's Digest Books)
  • Infinite Worlds: The Fantastic Visions of Science Fiction Art, Vincent Di Fate (Penguin Studio)
  • Spectrum 4: The Best in Contemporary Fantastic Art, Cathy Fenner & Arnie Fenner eds., with Jim Loehr (Underwood Books)
1999

vítěz

  • Thomas Michael Disch
  • The Dreams Our Stuff Is Made Of: How Science Fiction Conquered the World, Thomas M. Disch (The Free Press)

nominace

  • The Hugo, Nebula and World Fantasy Awards, Howard DeVore (Advent:Publishers)
  • Science-Fiction: The Gernsback Years, Everett F. Bleiler (Kent State University Press)
  • Spectrum 5: The Best in Contemporary Fantastic Art, Cathy Fenner & Arnie Fenner, eds. (Underwood Books)
  • The Work of Jack Williamson: An Annotated Bibliography and Guide, Richard A. Hauptmann (NESFA Press)
2000

vítěz

  • Science Fiction of the 20th Century, Frank M. Robinson (Collectors Press)

nominace

  • Neil Gaiman
  • kolektiv autorů - Věda na Zeměploše   80% / 71
  • The Sandman: The Dream Hunters, Neil Gaiman, illustrated by Yoshitaka Amano (DC/Vertigo)
  • Minicon 34 Restaurant Guide, Karen Cooper & Bruce Schneier (Rune Press)
  • Spectrum 6: The Best in Contemporary Fantastic Art, Cathy Fenner & Arnie Fenner, eds. (Underwood Books)
2001

vítěz

  • Greetings from Earth: The Art of Bob Eggleton, Bob Eggleton & Nigel Suckling (Paper Tiger)

nominace

  • Mike Resnick
  • Anthony Richard Lewis
  • Putting It Together: Turning Sow's Ear Drafts into Silk Purse Stories, Mike Resnick (Wildside Press)
  • Concordance to Cordwainer Smith, Third Edition, Anthony R. Lewis (NESFA Press)
  • Robert A. Heinlein: A Reader's Companion, James Gifford (Nitrosyncretic Press)
  • Terry Pratchett: Guilty of Literature, Andrew M. Butler, Edward James & Farah Mendlesohn (The Science Fiction Foundation)
2002

vítěz

  • The Art of Chesley Bonestell, Ron Miller & Frederick C. Durant III, with Melvin H. Schuetz (Paper Tiger)

nominace

  • Michael Swanwick
  • Mike Resnick
  • John Holm
  • Being Gardner Dozois, Michael Swanwick (Old Earth Books)
  • I Have This Nifty Idea...Now What Do I Do With It?, Mike Resnick (Wildside Press)
  • J.R.R. Tolkien: Author of the Century, Tom Shippey (HarperCollins UK; Houghton Mifflin 2001)
  • Meditations on Middle-Earth, Karen Haber, ed. (St. Martin's)
  • The Art of Richard Powers, Jane Frank (Paper Tiger)
2003

vítěz

  • Judith Merril
  • Better to Have Loved: The Life of Judith Merril, Judith Merril & Emily Pohl-Weary (Between the Lines)

nominace

  • John Grant
  • Dragonhenge, Bob Eggleton & John Grant (Paper Tiger)
  • The Battle of the Sexes in Science Fiction, Justine Larbalestier (Wesleyan University Press)
  • Bradbury: An Illustrated Life, Jerry Weist (Morrow)
  • Spectrum 9: The Best in Contemporary Fantastic Art, Cathy Fenner & Arnie Fenner, eds. (Underwood Books)
2004

vítěz

  • John Grant
  • The Chesley Awards for Science Fiction & Fantasy Art: A Retrospective, John Grant & Elizabeth L. Humphrey with Pamela D. Scoville (Artist's & Photographer's Press Ltd)

nominace

  • Brian Herbert
  • Jeff VanderMeer
  • Dreamer of Dune: The Biography of Frank Herbert, Brian Herbert (Tor)
  • The Thackery T. Lambshead Pocket Guide to Eccentric & Discredited Diseases, Jeff VanderMeer & Mark Roberts, eds. (Night Shade Books)
  • Master Storyteller: An Illustrated Tour of the Fiction of L. Ron Hubbard, William J. Widder (Bridge)
  • Scores: Reviews 1993-2003, John Clute (Beccon Publications)
  • Spectrum 10: The Best in Contemporary Fantastic Art, Cathy Fenner & Arnie Fenner, eds. (Underwood Books)
2005

vítěz

  • The Cambridge Companion to Science Fiction, Edward James & Farah Mendlesohn, eds. (Cambridge University Press)

nominace

  • William Tenn
  • Richard A. Lupoff
  • Dancing Naked: The Unexpurgated William Tenn, William Tenn (NESFA Press)
  • The Best of Xero, Pat Lupoff & Dick Lupoff (Tachyon Publications)
  • Futures: 50 Years in Space: The Challenge of the Stars, David A. Hardy & Patrick Moore (AAPPL; Harper Design International)
  • With Stars in My Eyes: My Adventures in British Fandom, Peter Weston (NESFA Press)
2006

vítěz

  • Kate Wilhelm
  • Storyteller: Writing Lessons and More from 27 Years of the Clarion Writers' Workshop, Kate Wilhelm (Small Beer Press)

nominace

  • David Rowland Langford
  • Mike Ashley
  • The SEX Column and Other Misprints, David Langford (Cosmos)
  • Transformations: The Story of the Science-Fiction Magazines from 1950 to 1970, Mike Ashley (Liverpool)
  • Science Fiction Quotations, Gary Westfahl (Yale)
  • Soundings: Reviews 1992-1996, Gary K. Wolfe (Beccon)
2007

vítěz

  • James Tiptree, Jr.: The Double Life of Alice B. Sheldon, Julie Phillips (St. Martin's)

nominace

  • Samuel Ray Delany
  • Mike Resnick
  • About Writing: Seven Essays, Four Letters, and Five Interviews, Samuel R. Delany (Wesleyan University Press)
  • Worldcon Guest of Honor Speeches, Mike Resnick & Joe Siclari, eds. (ISFiC)
  • Cover Story: The Art of John Picacio, John Picacio (MonkeyBrain Books)
  • Heinlein's Children: The Juveniles, Joseph T. Major (Advent:Publishers)
2008

vítěz

  • Brave New Words: The Oxford Dictionary of Science Fiction by Jeff Prucher (Oxford University Press)

nominace

  • Barry N. Malzberg
  • Shaun Tan
  • Breakfast in the Ruins: Science Fiction in the Last Millennium by Barry Malzberg (Baen)
  • The Arrival by Shaun Tan (Arthur A. Levine/Scholastic)
  • The Company They Keep: C.S. Lewis and J.R.R. Tolkien as Writers in Community by Diana Glyer; appendix by David Bratman (Kent State University Press)
  • Emshwiller: Infinity x Two by Luis Ortiz, intro. by Carol Emshwiller, fwd. by Alex Eisenstien (Nonstop)
2009

vítěz

  • John Scalzi
  • John Scalzi: Your Hate Mail Will Be Graded: A Decade of Whatever, 1998-2008

nominace

  • Farah Mendlesohn: Rhetorics of Fantasy
  • Cathy Fenner & Arnie Fenner eds. Spectrum 15: The Best in Contemporary Fantastic Art
  • Lillian Stewart Carl & John Helfers eds. The Vorkosigan Companion
  • Paul Kincaid: What It Is We Do When We Read Science Fiction
2010

vítěz

  • Jack Vance
  • This is Me, Jack Vance! (Or, More Properly, This is "I"), Jack Vance (Subterranean)

nominace

  • Michael Swanwick
  • Hope-In-the-Mist: The Extraordinary Career and Mysterious Life of Hope Mirrlees, Michael Swanwick (Temporary Culture)
  • The Inter-Galactic Playground: A Critical Study of Children's and Teens' Science Fiction, Farah Mendlesohn (McFarland)
  • On Joanna Russ, Farah Mendlesohn (Wesleyan)
  • The Secret Feminist Cabal: A Cultural History of Science Fiction Feminisms, Helen Merrick (Aqueduct)
  • Canary Fever: Reviews, John Clute (Beccon)
2011

vítěz

  • Chicks Dig Time Lords: A Celebration of Doctor Who by the Women Who Love It, Lynne M. Thomas & Tara O'Shea, eds. (Mad Norwegian)

nominace

  • Mike Resnick
  • Barry N. Malzberg
  • Brandon Sanderson
  • Dan Wells
  • The Business of Science Fiction: Two Insiders Discuss Writing and Publishing, Mike Resnick & Barry N. Malzberg (McFarland)
  • Writing Excuses, Season 4, Brandon Sanderson, Jordan Sanderson, Howard Tayler & Dan Wells (http://www.writingexcuses.com/)
  • Bearings: Reviews 1997-2001, Gary K. Wolfe (Beccon)
  • Robert A. Heinlein: In Dialogue with His Century: Volume 1: 1907-1948: Learning Curve, William H. Patterson, Jr. (Tor)
2012

vítěz

  • David Rowland Langford
  • The Encyclopedia of Science Fiction, Third Edition, edited by John Clute, David Langford, Peter Nicholls, and Graham Sleight (Gollancz)

nominace

  • Jeff VanderMeer
  • Brandon Sanderson
  • Dan Wells
  • Mary Robinette Kowal
  • Seanan McGuire
  • The Steampunk Bible: An Illustrated Guide to the World of Imaginary Airships, Corsets and Goggles, Mad Scientists, and Strange Literature, Jeff VanderMeer and S. J. Chambers (Abrams Image)
  • Writing Excuses, Season 6 (podcast series), Brandon Sanderson, Dan Wells, Howard Tayler, Mary Robinette Kowal, and Jordan Sanderson
  • Wicked Girls (CD), Seanan McGuire
  • Jar Jar Binks Must Die…and other Observations about Science Fiction Movies, Daniel M. Kimmel (Fantastic Books)
2013

vítěz

nominace

  • Martin Harry Greenberg
  • I Have an Idea for a Book... The Bibliography of Martin H. Greenberg, Martin H. Greenberg, edited by John Helfers (The Battered Silicon Dispatch Box)
  • The Cambridge Companion to Fantasy Literature, Edward James & Farah Mendlesohn, eds. (Cambridge)
  • Chicks Dig Comics: A Celebration of Comic Books by the Women Who Love Them, Lynne M. Thomas & Sigrid Ellis, eds. (Mad Norwegian Press)
  • Chicks Unravel Time: Women Journey Through Every Season of Doctor Who, Deborah Stanish & L. M. Myles, eds. (Mad Norwegian Press)
2014

vítěz

  • Kameron Hurley
  • “We Have Always Fought: Challenging the Women, Cattle and Slaves Narrative”, Kameron Hurley (A Dribble of Ink)

nominace

  • Jeff VanderMeer
  • Brandon Sanderson
  • Dan Wells
  • Mary Robinette Kowal
  • Wonderbook: The Illustrated Guide to Creating Imaginative Fiction, Jeff VanderMeer, with Jeremy Zerfoss (Abrams Image)
  • Writing Excuses Season 8, Brandon Sanderson, Dan Wells, Mary Robinette Kowal, Howard Tayler & Jordan Sanderson (http://www.writingexcuses.com/)
  • Queers Dig Time Lords: A Celebration of Doctor Who by the LGBTQ Fans Who Love It, Sigrid Ellis & Michael Damian Thomas (Mad Norwegian Press)
  • Speculative Fiction 2012: The Best Online Reviews, Essays and Commentary, Justin Landon & Jared Shurin (Jurassic London)
2015

Cena nebyla udělena.

nominace

  • John Charles Wright
  • Transhuman and Subhuman: Essays on Science Fiction and Awful Truth, John C. Wright (Castalia House)
  • "The Hot Equations: Thermodynamics and Military SF”, Ken Burnside (Riding the Red Horse Castalia House)
  • Letters from Gardner, Lou Antonelli (The Merry Blacksmith Press)
  • “Why Science is Never Settled”, Tedd Roberts (Baen.com)
  • Wisdom from My Internet, Michael Z. Williamson (Patriarchy Press)
2016

Cena nebyla udělena.

nominace

  • Between Light and Shadow: An Exploration of the Fiction of Gene Wolfe, 1951 to 1986, Marc Aramini (Castalia House)
  • “The First Draft of My Appendix N Book”, Jeffro Johnson (jeffro.wordpress.com)
  • “Safe Space as Rape Room”, Daniel Eness (castaliahouse.com)
  • SJWs Always Lie: Taking Down the Thought Police, Vox Day (Castalia House)
  • “The Story of Moira Greyland”, Moira Greyland (askthebigot.com)
2017

vítěz

  • Ursula K. Le Guin
  • Words Are My Matter: Writings About Life and Books, 2000-2016, Ursula K. Le Guin (Small Beer)

nominace

2018

vítěz

  • Ursula K. Le Guin
  • No Time to Spare: Thinking About What Matters, Ursula K. Le Guin (Houghton Mifflin Harcourt)

nominace

  • Crash Override: How Gamergate (Nearly) Destroyed My Life, and How We Can Win the Fight Against Online Hate, Zoe Quinn (PublicAffairs)
  • Iain M. Banks, Paul Kincaid (University of Illinois Press)
  • A Lit Fuse: The Provocative Life of Harlan Ellison, Nat Segaloff (NESFA)
  • Luminescent Threads: Connections to Octavia E. Butler, Alexandra Pierce & Mimi Mondal, eds. (Twelfth Planet)
  • Sleeping With Monsters: Readings and Reactions in Science Fiction and Fantasy, Liz Bourke (Aqueduct)
2019

vítěz

  • Archive of Our Own (The Organization for Transformative Works) (https://archiveofourown.org/)

nominace

  • Jo Walton
  • Ursula K. Le Guin
  • An Informal History of the Hugos: A Personal Look Back at the Hugo Awards, 1953-2000, Jo Walton (Tor)
  • Ursula K. Le Guin: Conversations on Writing, Ursula K. Le Guin & David Naimon (Tin House Books)
  • Astounding: John W. Campbell, Isaac Asimov, Robert A. Heinlein, L. Ron Hubbard, and the Golden Age of Science Fiction, Alec Nevala-Lee (Dey Street)
  • The Hobbit Duology, Lindsay Ellis & Angelina Meehan (YouTube)
  • The Mexicanx Initiative Experience at Worldcon 76, Julia Rios, Libia Brenda, Pablo Defendini & John Picacio (http://www.mexicanxinitiative.com/)
2020

vítěz

  • “2019 John W. Campbell Award Acceptance Speech”, Jeanette Ng

nominace

  • Gwyneth Ann Jones
  • Joanna Russ, Gwyneth Jones (University of Illinois Press)
  • The Lady from the Black Lagoon: Hollywood Monsters and the Lost Legacy of Milicent Patrick, Mallory O'Meara (Hanover Square)
  • The Pleasant Profession of Robert A. Heinlein, Farah Mendlesohn (Unbound)
  • Worlds of Ursula K. Le Guin (produced and directed by Arwen Curry)
  • •Becoming Superman: My Journey from Poverty to Hollywood, J. Michael Straczynski (Harper Voyager)
2021

vítěz

nominace

  • CONZealand Fringe, Claire Rousseau, et al
  • FIYAHCON, L. D. Lewis, Brent Lambert, Iori Kusano & Vida Cruz
  • “George R.R. Martin Can Fuck Off Into the Sun, or: The 2020 Hugo Awards Ceremony (Rageblog Edition)”, Natalie Luhrs
  • A Handful of Earth, A Handful of Sky: The World of Octavia E. Butler, Lynell George
  • The Last Bronycon: a fandom autopsy, Jenny Nicholson (others: C, Cassie Hart, Adri Joy, Marguerite Kenner, Cheryl Morgan & Alasdair Stuart)


WebArchiv - archiv českého webu