ocenění » Hugo » Semiprozine

Hugo

Hugo Awards

WWW stránky ocenění: Hugo Awards

Cena Hugo je každoročně udělována nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy vydaným v uplynulém roce. Dále je udělována v oblasti amerického fandomu a dalších oblastech s tuto literaturou spojených. Cena je udělována samotnými fanoušky žánrů na jejich tradičním conu World Science Fiction Convention, známým pod názvem Worldcon. Původní název ceny byl Science Fiction Achievement Award, dlouho používaný název Hugo se stal oficiálním označením ceny až v roce 1993 na počest Huga Gernsbacka, zakladatele magazínu Amazing Stories.

Semiprozine

originální název: Best Semiprozine

Časopis, který narozdíl od fanzinu dělají profesionálové, vychází v nákladu alespoň 1000 ks.

1984

vítěz

nominace

  • Fantasy Newsletter/Fantasy Review, Robert A. Collins
  • Science Fiction Chronicle, Andrew Porter
  • Science Fiction Review, Richard E. Geis
  • Whispers, Stuart David Schiff
1985

vítěz

nominace

  • Fantasy Review, Robert A. Collins
  • Science Fiction Chronicle, Andrew I. Porter
  • Science Fiction Review, Richard E. Geis
  • Whispers, Stuart David Schiff
1986

vítěz

nominace

  • Simon Ounsley
  • David Pringle
  • Interzone, Simon Ounsley & David Pringle
  • Fantasy Review, Robert A. Collins
  • Science Fiction Chronicle, Andrew Porter
  • Science Fiction Review, Richard E. Geis
1987

vítěz

nominace

  • Simon Ounsley
  • David Pringle
  • Interzone, Simon Ounsley & David Pringle
  • Science Fiction Chronicle, Andrew Porter
  • Science Fiction Review, Richard E. Geis
  • Fantasy Review, Robert A. Collins
1988

vítěz

nominace

  • Simon Ounsley
  • David Pringle
  • Interzone, Simon Ounsley & David Pringle
  • Aboriginal SF, Charles C. Ryan
  • Science Fiction Chronicle, Andrew Porter
  • Thrust, D. Douglas Fratz
1989

vítěz

nominace

  • David Pringle
  • Simon Ounsley
  • David G. Hartwell
  • Interzone, David Pringle & Simon Ounsley
  • The New York Review of Science Fiction, David G. Hartwell, Patrick Nielsen Hayden, Teresa Nielsen Hayden, Susan Palwick & Kathryn Cramer
  • Science Fiction Chronicle, Andrew I. Porter
  • Thrust, D. Douglas Fratz
1990

vítěz

nominace

  • David Pringle
  • David G. Hartwell
  • Interzone, David Pringle
  • The New York Review of Science Fiction, Kathryn Cramer, David G. Hartwell & Gordon Van Gelder
  • Science Fiction Chronicle, Andrew Porter
  • Thrust, D. Douglas Fratz
1991

vítěz

nominace

  • David Pringle
  • David G. Hartwell
  • Interzone, David Pringle
  • The New York Review of Science Fiction, David G. Hartwell, Kathryn Cramer & Gordon Van Gelder
  • Quantum (formerly Thrust), D. Douglas Fratz
  • Science Fiction Chronicle, Andrew Porter
1992

vítěz

nominace

  • David Pringle
  • Dean Wesley Smith
  • David G. Hartwell
  • Interzone, David Pringle
  • Pulphouse, Dean Wesley Smith
  • The New York Review of Science Fiction, David G. Hartwell, Kathryn Cramer, Robert K. J. Killheffer & Gordon Van Gelder
  • Science Fiction Chronicle, Andrew I. Porter
1993

vítěz

  • Science Fiction Chronicle, Andrew Porter

nominace

1994

vítěz

  • Science Fiction Chronicle, Andrew Porter

nominace

1995

vítěz

nominace

  • Algirdas Jonas Budrys
  • Charles N. Brown
  • David G. Hartwell
  • Tomorrow Speculative Fiction, Algis Budrys
  • Locus, Charles N. Brown
  • The New York Review of Science Fiction, David G. Hartwell, Donald G. Keller, Robert K. J. Killheffer & Gordon Van Gelder
  • Science Fiction Chronicle, Andrew I. Porter
1996

vítěz

nominace

  • David Pringle
  • David G. Hartwell
  • Interzone, David Pringle
  • The New York Review of Science Fiction, David G. Hartwell, Ariel Haméon & Tad Dembinski
  • Science Fiction Chronicle, Andrew Porter
  • Crank!, Bryan Cholfin
1997

vítěz

nominace

  • David Pringle
  • David G. Hartwell
  • Interzone, David Pringle
  • The New York Review of Science Fiction, Kathryn Cramer, Tad Dembinski, Ariel Haméon, David G. Hartwell & Kevin Maroney
  • Science Fiction Chronicle, Andrew I. Porter
  • Speculations, Kent Brewster
1998

vítěz

nominace

  • David Pringle
  • David G. Hartwell
  • Interzone, David Pringle
  • The New York Review of Science Fiction, Kathryn Cramer, Ariel Haméon, David G. Hartwell & Kevin Maroney
  • Science Fiction Chronicle, Andrew I. Porter
  • Speculations, Kent Brewster & Denise Lee
1999

vítěz

nominace

  • David Pringle
  • David G. Hartwell
  • Interzone, David Pringle
  • The New York Review of Science Fiction, Kathryn Cramer, Ariel Haméon, David G. Hartwell & Kevin J. Maroney
  • Science Fiction Chronicle, Andrew I. Porter
  • Speculations, Denise Lee
2000

vítěz

nominace

  • David Pringle
  • David G. Hartwell
  • Interzone, David Pringle
  • The New York Review of Science Fiction, Kathryn Cramer, Ariel Haméon, David G. Hartwell & Kevin J. Maroney
  • Science Fiction Chronicle, Andrew I. Porter
  • Speculations, Kent Brewster
2001

vítěz

nominace

  • David Pringle
  • David G. Hartwell
  • Interzone, David Pringle
  • The New York Review of Science Fiction, Kathryn Cramer, David G. Hartwell & Kevin Maroney
  • Science Fiction Chronicle, Andrew I. Porter
  • Speculations, Denise Lee & Susan Fry eds., Kent Brewster, publisher
2002

vítěz

nominace

  • David Pringle
  • David G. Hartwell
  • Interzone, David Pringle, ed.
  • The New York Review of Science Fiction, Kathryn Cramer, David G. Hartwell & Kevin J. Maroney, eds.
  • Speculations, edited by Susan Fry, published by Kent Brewster
  • Absolute Magnitude, Warren Lapine, ed.
2003

vítěz

  • Charles N. Brown
  • Locus, Charles N. Brown, Jennifer A. Hall & Kirsten Gong-Wong, eds.

nominace

2004

vítěz

  • Charles N. Brown
  • Locus, Charles N. Brown, Jennifer A. Hall & Kirsten Gong-Wong, eds.

nominace

2005

vítěz

nominace

  • David Pringle
  • Charles N. Brown
  • David G. Hartwell
  • Interzone, David Pringle & Andy Cox, eds.
  • Locus, Charles N. Brown, ed.
  • The New York Review of Science Fiction, Kathryn Cramer, David G. Hartwell & Kevin J. Maroney, eds.
  • The Third Alternative, Andy Cox, ed.
2006

vítěz

  • Charles N. Brown
  • Locus, Charles N. Brown, Kirsten Gong-Wong & Liza Groen Trombi, eds.

nominace

  • David Rowland Langford
  • David G. Hartwell
  • Ansible, David Langford, ed.
  • The New York Review of Science Fiction, Kathryn Cramer, David G. Hartwell & Kevin Maroney, eds.
  • Emerald City, Cheryl Morgan, ed.
  • Interzone, Andy Cox, ed.
2007

vítěz

  • Charles N. Brown
  • Locus, Charles N. Brown, Kirsten Gong-Wong & Liza Groen Trombi

nominace

  • Kelly Link
  • David Rowland Langford
  • David G. Hartwell
  • Lady Churchill's Rosebud Wristlet, Gavin Grant & Kelly Link
  • Ansible, Dave Langford
  • The New York Review of Science Fiction, Kathryn Cramer, David G. Hartwell & Kevin J. Maroney
  • Interzone, Andy Cox
2008

vítěz

  • Charles N. Brown
  • Locus edited by Charles N. Brown, Kirsten Gong-Wong, Liza Groen Trombi

nominace

  • David Rowland Langford
  • David G. Hartwell
  • Ansible edited by David Langford
  • New York Review of Science Fiction edited by Kathryn Cramer, Kristine Dikeman, David G. Hartwell, Kevin J. Maroney
  • Helix edited by William Sanders and Lawrence Watt-Evans
  • Interzone edited by Andy Cox
2009

vítěz

nominace

  • Charles N. Brown
  • David G. Hartwell
  • Nick Mamatas
  • Locus ed. Charles N. Brown, Kirsten Gong-Wong, & Liza Groen Trombi
  • The New York Review of Science Fiction ed. Kathryn Cramer, Kris Dikeman, David G. Hartwell, & - Kevin J. Maroney
  • Clarkesworld Magazine ed. Neil Clarke, Nick Mamatas, & Sean Wallace
  • Interzone ed. Andy Cox
2010

vítěz

  • Clarkesworld Magazine, Neil Clarke, Sean Wallace & Cheryl Morgan, eds.

nominace

2011

vítěz

  • Clarkesworld Magazine, edited by Neil Clarke, Cheryl Morgan, Sean Wallace; podcast directed by Kate Baker

nominace

  • Ann VanderMeer
  • Weird Tales, Ann VanderMeer & Stephen H. Segal, eds.
  • Interzone, Andy Cox, ed.
  • Lightspeed, John Joseph Adams, ed.
  • Locus, Liza Groen Trombi & Kirsten Gong-Wong, eds.
2012

vítěz

  • Locus, edited by Liza Groen Trombi, Kirsten Gong-Wong, et al.

nominace

  • Catherynne M. Valente
  • David G. Hartwell
  • Apex Magazine, edited by Catherynne M. Valente, Lynne M. Thomas, and Jason Sizemore
  • New York Review of Science Fiction, edited by David G. Hartwell, Kevin J. Maroney, Kris Dikeman, and Avram Grumer
  • Lightspeed, edited by John Joseph Adams
  • Interzone, edited by Andy Cox
2013

vítěz

  • Clarkesworld, Neil Clarke, Jason Heller, Sean Wallace & Kate Baker

nominace

  • An Owomoyela
  • Sonya Taaffe
  • Strange Horizons, Niall Harrison, Jed Hartman, Brit Mandelo, An Owomoyela, Julia Rios, Abigail Nussbaum, Sonya Taaffe, Dave Nadgeman & Rebecca Cross
  • Apex Magazine, Lynne M. Thomas, Jason Sizemore & Michael Damian Thomas
  • Beneath Ceaseless Skies, Scott H. Andrews
  • Lightspeed, John Joseph Adams & Stefan Rudnicki
2014

vítěz

  • Lightspeed, John Joseph Adams, Rich Horton & Stefan Rudnicki

nominace

  • An Owomoyela
  • Sonya Taaffe
  • Strange Horizons, Niall Harrison, Brit Mandelo, An Owomoyela, Julia Rios, Sonya Taaffe, Abigail Nussbaum, Rebecca Cross, Anaea Lay & Shane Gavin
  • Apex Magazine, Lynne M. Thomas, Jason Sizemore & Michael Damian Thomas
  • Beneath Ceaseless Skies, Scott H. Andrews
  • Interzone, Andy Cox
2015

vítěz

  • Lightspeed Magazine, John Joseph Adams, Stefan Rudnicki, Rich Horton, Wendy N. Wagner & Christie Yant, eds.

nominace

  • Abyss & Apex, Wendy Delmater, editor and publisher
  • Andromeda Spaceways In-Flight Magazine, David Kernot & Sue Burtsztynski, eds.
  • Beneath Ceaseless Skies, Scott H. Andrews, ed.
  • Strange Horizons, Niall Harrison, editor-in-chief
2016

vítěz

  • Uncanny Magazine, Lynne M. Thomas, Michael Damian Thomas, Michi Trota, Erika Ensign & Steven Schapansky, eds.

nominace

  • Beneath Ceaseless Skies, Scott H. Andrews, ed.
  • Daily Science Fiction, Michele-Lee Barasso & Jonathan Laden, eds.
  • Sci Phi Journal, Jason Rennie, ed.
  • Strange Horizons, Catherine Krahe, Julia Rios, A. J. Odasso, Vanessa Rose Phin & Maureen Kincaid Speller, eds.
2017

vítěz

  • Uncanny Magazine, Lynne M. Thomas & Michael Damian Thomas, eds. (additional editors Michi Trota, Julia Rios, with podcast produced by Erika Ensign & Steven Schapansky)

nominace

  • Beneath Ceaseless Skies, Scott H. Andrews, ed.
  • The Book Smugglers, Ana Grilo & Thea James, eds.
  • Cirsova Heroic Fantasy and Science Fiction Magazine, P. Alexander, ed.
  • GigaNotoSaurus, Rashia J. Smith, ed.
  • Strange Horizons, Niall Harrison, ed. (additional editors Catherine Krahe, Vajra Chandrasekera, Vanessa Rose Phin, Li Chua, Aishwarya Subramanian, Tim Moore, Anaea Lay, and the Strange Horizons staff)
2018

vítěz

  • Uncanny Magazine, Lynne M. Thomas & Michael Damian Thomas (additional editors: Michi Trota, and Julia Rios; podcast produced by Erika Ensign & Steven Schapansky)

nominace

  • Mur Lafferty
  • Escape Pod, Mur Lafferty, S. B. Divya & Norm Sherman (with assistant editor Benjamin C. Kinney)
  • Beneath Ceaseless Skies, Scott H. Andrews, ed.
  • The Book Smugglers, Ana Grilo & Thea James
  • Fireside Magazine, Brian White & Julia Rios (managing editor Elsa Sjunneson-Henry; special feature editor Mikki Kendall; publisher & art director Pablo Defendini)
  • Strange Horizons, Kate Dollarhyde, Gautam Bhatia & A. J. Odasso (additional editors: Lila Garrott, Heather McDougal, Ciro Faienza, Tahlia Day, Vanessa Rose Phin, and the Strange Horizons staff)
2019

vítěz

  • Uncanny Magazine (publishers/editors-in-chief Lynne M. Thomas and Michael Damian Thomas, managing editor Michi Trota, podcast producers Erika Ensign and Steven Schapansky)

nominace

  • Beneath Ceaseless Skies (editor-in-chief and publisher Scott H. Andrews)
  • Fireside Magazine (edited by Julia Rios, managing editor Elsa Sjunneson-Henry, copyeditor Chelle Parker; social coordinator Meg Frank, special features editor Tanya DePass, founding editor Brian White, publisher and art director Pablo Defendini)
  • FIYAH Magazine of Black Speculative Fiction (executive editors Troy L. Wiggins and DaVaun Sanders, editors L.D. Lewis, Brandon O’Brien, Kaleb Russell, Danny Lore, and Brent Lambert)
  • Shimmer (publisher Beth Wodzinski, senior editor E. Catherine Tobler)
  • Strange Horizons (edited by Jane Crowley, Kate Dollarhyde, Vanessa Rose Phin, Vajra Chandrasekera, Romie Stott, Maureen Kincaid Speller, and the Strange Horizons Staff)
2020

vítěz

  • Uncanny, Lynne M. Thomas (editor-in-chief), Michael Damian Thomas (editor-in-chief), Michi Trota (nonfiction/managing editor), Chimedum Ohaegbu (managing editor), Erika Ensign (podcast producer), Steven Schapansky (podcast producer)

nominace

  • Mur Lafferty
  • Joyce Chng
  • Escape Pod, Mur Lafferty (editor), S. B. Divya (editor), Benjamin C. Kinney (assistant editor), Adam Pracht (audio producer), Summer Brooks (audio producer), Tina Connolly (host), Alasdair Stuart (host)
  • Strange Horizons, Vanessa Rose Phin, Catherine Krahe, A. J. Odasso, Dan Hartland, Joyce Chng, Dante Luiz and the Strange Horizons staff
  • Fireside, Julia Rios (editor), Elsa Sjunneson (managing editor), Chelle Parker (copyeditor), Meg Frank (social coordinator), Pablo Defendini (publisher & art director), Brian White (founding editor)
  • FIYAH, Troy L. Wiggins (executive editor), Eboni Dunbar (editor), Brent Lambert (editor), L. D. Lewis (editor), Danny Lore (editor), Brandon O'Brien (editor), Kaleb Russell (editor)
  • Beneath Ceaseless Skies, Scott H. Andrews
2021

vítěz

  • Fiyah, Troy L. Wiggins (publisher), DaVaun Sanders (executive editor), Eboni Dunbar (managing editor), Brandon O'Brien (poetry editor), Brent Lambert (reviews and social media), L. D. Lewis (art director) (and the FIYAH Team)

nominace

  • Mur Lafferty
  • Joyce Chng
  • Escape Pod, Mur Lafferty (editor), S. B. Divya (editor), Benjamin C. Kinney (assistant editor), Tina Connolly (host), Alasdair Stuart (host), Summer Brooks (audio producer), Adam Pracht (audio producer) (and the entire Escape Pod team)
  • Strange Horizons (Vanessa Aguirre, Joseph Aitken, Rachel Ayers, M H Ayinde, Tierney Bailey, Scott Beggs, Drew Matthew Beyer, Gautam Bhatia, S. K. Campbell, Zhui Ning Chang, Tania Chen, Joyce Chng, Liz Christman, Linda H. Codega, Kristian Wilson Colyard, Yelena Crane, Bruhad Dave, Sarah Davidson, Tahlia Day, Arinn Dembo, Nathaniel Eakman, Belen Edwards, George Tom Elavathingal, Rebecca Evans, Ciro Faienza, Courtney Floyd, Lila Garrott, Colette Grecco, Guananí Gómez-Van Cortright, Julia Gunnison, Dan Hartland, Sydney Hilton, Angela Hinck, Stephen Ira, Amanda Jean, Ai Jiang, Sean Joyce-Farley, Erika Kanda, Anna Krepinsky, Kat Kourbeti, Clayton Kroh, Maureen Kincaid Speller, Catherine Krahe, Natasha Leullier, A.Z. Louise, Dante Luiz, Gui Machiavelli, Cameron Mack, Samantha Manaktola, Marisa Manuel, Jean McConnell, Heather McDougal, Maria Morabe, Amelia Moriarty, Emory Noakes, Sarah Noakes, Aidan Oatway, AJ Odasso, Joel Oliver-Cormier, Kristina Palmer, Karintha Parker, Anjali Patel, Vanessa Rose Phin, Nicasio Reed, Belicia Rhea, Endria Richardson, Natalie Ritter, Abbey Schlanz, Clark Seanor, Elijah Rain Smith, Alyn Spector, Hebe Stanton, Melody Steiner, Romie Stott, Yejin Suh, Kwan-Ann Tan, Luke Tolvaj, Ben Tyrrell, Renee Van Siclen, Kathryn Weaver, Liza Wemakor, Aigner Loren Wilson, E.M. Wright, Vicki Xu, Fred G. Yost, staff members who prefer not to be named, and guest editor Libia Brenda with guest first reader Raquel González-Franco Alva for the Mexicanx special issue)
  • Uncanny, Lynne M. Thomas (editor in chief), Michael Damian Thomas (editor in chief), Chimedum Ohaegbu (managing editor), Elsa Sjunneson (non-fiction editor), Erika Ensign (podcast producer), Steven Schapansky (podcast producer)
  • Beneath Ceaseless Skies, Scott H. Andrews, ed.
  • PodCastle, C. L. Clark (editor), Jen R Albert (editor), Setsu Uzumé (assistant editor and host), Peter Adrian Behravesh (producer) (and the entire PodCastle team)


WebArchiv - archiv českého webu