ocenění » Hugo » Nejlepší autor z řad fanoušků

Hugo

Hugo Awards

WWW stránky ocenění: Hugo Awards

Cena Hugo je každoročně udělována nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy vydaným v uplynulém roce. Dále je udělována v oblasti amerického fandomu a dalších oblastech s tuto literaturou spojených. Cena je udělována samotnými fanoušky žánrů na jejich tradičním conu World Science Fiction Convention, známým pod názvem Worldcon. Původní název ceny byl Science Fiction Achievement Award, dlouho používaný název Hugo se stal oficiálním označením ceny až v roce 1993 na počest Huga Gernsbacka, zakladatele magazínu Amazing Stories.

Nejlepší autor z řad fanoušků

originální název: Best Fan Writer

1967

vítěz

nominace

  • Norm Clarke
  • Bill Donaho
  • Harry Warner, Jr.
  • Paul J. Willis
1968

Nominace Harlana Ellisona a Alexeie Panshina byly staženy.

vítěz

  • Ted White

nominace

1969

vítěz

  • Harry Warner, Jr.

nominace

  • Richard Delap
  • Banks Mebane
  • Ted White (nomination withdrawn)
  • Walt Willis
1970

vítěz

  • Wilson (Bob) Tucker

nominace

1971

vítěz

  • Richard E. Geis

nominace

1972

vítěz

  • Harry Warner, Jr.

nominace

  • Terry Carr
  • Tom Digby
  • Susan Glicksohn
  • Rosemary Ullyot
  • Bob Vardeman
1973

vítěz

nominace

  • Charles Brown
  • Richard E. Geis
  • Susan Glicksohn
  • Sandra Miesel
  • Rosemary Ullyot
1974

vítěz

  • Susan Wood

nominace

  • Laura Basta
  • Richard E. Geis
  • Jacqueline Lichtenberg
  • Sandra Miesel
1975

vítěz

  • Richard E. Geis

nominace

  • John Bangsund
  • Sandra Miesel
  • Don C. Thompson
  • Susan Wood
1976

vítěz

  • Richard E. Geis

nominace

1977

vítěz

  • Richard E. Geis
  • Susan Wood

nominace

1978

vítěz

  • Richard E. Geis

nominace

1979

vítěz

nominace

1980

vítěz

nominace

1981

vítěz

  • Susan Wood

nominace

1982

vítěz

  • Richard E. Geis

nominace

1983

vítěz

  • Richard E. Geis

nominace

1984

vítěz

  • Mike Glyer

nominace

  • Richard E. Geis
  • Arthur Hlavaty
  • Dave Langford
  • Teresa Nielsen Hayden
1985

vítěz

nominace

  • Leigh Edmonds
  • Richard E. Geis
  • Mike Glyer
  • Arthur Hlavaty
1986

vítěz

  • Mike Glyer

nominace

1987

vítěz

nominace

  • Mike Glyer
  • Arthur Hlavaty
  • Patrick Nielsen Hayden
  • Simon Ounsley
  • D. West
  • Owen Whiteoak (nomination withdrawn)
1988

vítěz

  • Mike Glyer

nominace

1989

vítěz

nominace

  • Avedon Carol
  • Mike Glyer
  • Arthur D. Hlavaty
  • Guy H. Lillian III
  • Chuq Von Rospach
1990

vítěz

nominace

  • Mike Glyer
  • Arthur D. Hlavaty
  • Evelyn C. Leeper
  • Leslie Turek
1991

vítěz

nominace

  • Avedon Carol
  • Mike Glyer
  • Arthur Hlavaty
  • Evelyn C. Leeper
  • Teresa Nielsen Hayden
1992

vítěz

nominace

  • Avedon Carol
  • Mike Glyer
  • Andrew Hooper
  • Evelyn C. Leeper
  • Harry Warner, Jr.
1993

vítěz

nominace

  • Mike Glyer
  • Andy Hooper
  • Evelyn C. Leeper
  • Harry Warner, Jr.
1994

vítěz

nominace

  • Sharon Farber
  • Mike Glyer
  • Andy Hooper
  • Evelyn C. Leeper
1995

vítěz

nominace

  • Sharon Farber
  • Mike Glyer
  • Andy Hooper
  • Evelyn C. Leeper
1996

vítěz

nominace

  • Sharon Farber
  • Andy Hooper
  • Evelyn C. Leeper
  • Joseph T. Major
1997

vítěz

nominace

  • Sharon Farber
  • Mike Glyer
  • Andy Hooper
  • Evelyn C. Leeper
1998

vítěz

nominace

  • Bob Devney
  • Mike Glyer
  • Andy Hooper
  • Evelyn C. Leeper
  • Joseph T. Major
1999

vítěz

nominace

  • Maureen Kincaid Speller
  • Mike Glyer
  • Evelyn C. Leeper
  • Bob Devney
2000

vítěz

nominace

  • Bob Devney
  • Mike Glyer
  • Evelyn C. Leeper
  • Steven H Silver
2001

vítěz

nominace

  • Bob Devney
  • Mike Glyer
  • Evelyn C. Leeper
  • Steven H Silver
2002

vítěz

nominace

  • Jeff Berkwits
  • Bob Devney
  • John L. Flynn
  • Mike Glyer
  • Steven H Silver
2003

vítěz

nominace

  • Bob Devney
  • John L. Flynn
  • Mike Glyer
  • Steven H Silver
2004

vítěz

nominace

  • Jeff Berkwits
  • Bob Devney
  • John L. Flynn
  • Cheryl Morgan
2005

vítěz

nominace

  • Claire Brialey
  • Bob Devney
  • Cheryl Morgan
  • Steven H Silver
2006

vítěz

nominace

  • Claire Brialey
  • John Hertz
  • Cheryl Morgan
  • Steven H Silver
2007

vítěz

nominace

2008

vítěz

nominace

2009

vítěz

  • Cheryl Morgan

nominace

2010

vítěz

  • Frederik Pohl

nominace

  • Claire Brialey
  • Christopher J Garcia
  • James Nicoll
  • Lloyd Penney
2011

vítěz

  • Claire Brialey

nominace

  • James Bacon
  • Christopher J Garcia
  • James Nicoll
  • Steven H Silver
2012

vítěz

nominace

  • Dan Wells
  • Steven H Silver
  • Claire Brialey
  • Christopher J. Garcia
  • James Bacon
2013

vítěz

  • Tansy Rayner Roberts

nominace

  • James Bacon
  • Christopher J Garcia
  • Mark Oshiro
  • Steven H Silver
2014

vítěz

nominace

  • Liz Bourke
  • Foz Meadows
  • Abigail Nussbaum
  • Mark Oshiro
2015

vítěz

  • Laura J. Mixon

nominace

  • Dave Freer
  • Amanda S. Green
  • Jeffro Johnson
  • Cedar Sanderson
2016

vítěz

  • Mike Glyer

nominace

  • Douglas Ernst
  • Morgan Holmes
  • Jeffro Johnson
  • Shamus Young
2017

vítěz

  • Abigail Nussbaum

nominace

  • Mike Glyer
  • Jeffro Johnson
  • Natalie Luhrs
  • Foz Meadows
  • Chuck Tingle
2018

vítěz

nominace

  • Camestros Felapton
  • Mike Glyer
  • Foz Meadows
  • Charles Payseur
  • Bogi Takács
2019

vítěz

  • Foz Meadows

nominace

  • James Davis Nicoll
  • Charles Payseur
  • Elsa Sjunneson-Henry
  • Alasdair Stuart
  • Bogi Takács
2020

vítěz

  • Bogi Takács

nominace

  • Cora Buhlert
  • James Davis Nicoll
  • Alasdair Stuart
  • Paul Weimer
  • Adam Whitehead
2021

vítěz

  • Elsa Sjunneson

nominace

  • Jason Sanford
  • Cora Buhlert
  • Charles Payseur
  • Alasdair Stuart
  • Paul Weimer


WebArchiv - archiv českého webu