ocenění » Hugo » Nejlepší Fanzin

Hugo

Hugo Awards

WWW stránky ocenění: Hugo Awards

Cena Hugo je každoročně udělována nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy vydaným v uplynulém roce. Dále je udělována v oblasti amerického fandomu a dalších oblastech s tuto literaturou spojených. Cena je udělována samotnými fanoušky žánrů na jejich tradičním conu World Science Fiction Convention, známým pod názvem Worldcon. Původní název ceny byl Science Fiction Achievement Award, dlouho používaný název Hugo se stal oficiálním označením ceny až v roce 1993 na počest Huga Gernsbacka, zakladatele magazínu Amazing Stories.

Nejlepší Fanzin

originální název: Best Fanzine

1955

vítěz

  • Fantasy-Times, James V. Taurasi, Sr. & Ray Van Houten
1959

vítěz

nominace

  • Robert Coulson
  • Juanita Coulson
  • Yandro, Robert Coulson & Juanita Coulson
  • Cry of the Nameless, F. M. & Elinor Busby, Burnett Toskey & Wally Weber
  • Hyphen, Walt Willis & Chuck Harris
  • JD-Argassy, Lynn A. Hickman
  • Science-Fiction Times, James V. Taurasi, Sr., Ray Van Houten & Frank R. Prieto, Jr.
1960

vítěz

  • Cry of the Nameless, F. M. & Elinor Busby, Burnett Toskey & Wally Weber

nominace

  • Terry Carr
  • Robert Coulson
  • Juanita Coulson
  • Fanac, Terry Carr & Ron Ellik
  • Yandro, Robert Coulson & Juanita Coulson
  • JD-Argassy, Lynn A. Hickman
  • Science-Fiction Times, James V. Taurasi, Sr., Ray Van Houten & Frank R. Prieto, Jr.
1961

vítěz

  • Who Killed Science Fiction?, Earl Kemp

nominace

  • Robert Coulson
  • Juanita Coulson
  • Terry Carr
  • Yandro, Robert Coulson & Juanita Coulson
  • Discord, Redd Boggs
  • Fanac, Terry Carr & Ron Ellik
  • Habakkuk, Bill Donaho
  • Shangri L'Affaires, Bjo Trimble & John Trimble
1962

vítěz

  • Warhoon ed. by Richard Bergeron

nominace

  • Robert Coulson
  • Juanita Coulson
  • Yandro ed. by Robert Coulson and Juanita Coulson
  • Cry ed. by F. M. Busby, Elinor Busby and Wally Weber
  • Amra ed. by George H. Scithers
  • Axe ed. by Larry Shaw and Noreen Shaw
1963

vítěz

nominace

  • Robert Coulson
  • Juanita Coulson
  • Jack L. Chalker
  • Yandro ed. by Robert Coulson and Juanita Coulson
  • Mirage ed. by Jack L. Chalker
  • Warhoon ed. by Richard Bergeron
  • Shangri L’Affaires ed. by Fred Patten, Albert Lewis, Bjo Trimble and John Trimble
1965

vítěz

nominace

  • Double: Bill, Bill Bowers & Bill Mallardi
  • Zenith, Peter R. Weston
1966

vítěz

  • ERB-dom, Camille Cazedessus, Jr.

nominace

  • Robert Coulson
  • Juanita Coulson
  • Yandro, Robert Coulson & Juanita Coulson
  • Double: Bill, Bill Mallardi
  • Niekas, Edmund R. Meskys & Felice Rolfe
  • Zenith Speculation, Peter R. Weston
1967

vítěz

  • Niekas, Edmund R. Meskys & Felice Rolfe

nominace

1968

vítěz

  • Amra, George Scithers

nominace

1969

vítěz

  • Science Fiction Review, Richard E. Geis

nominace

  • Tom Reamy
  • Trumpet, Tom Reamy
  • Riverside Quarterly, Leland Sapiro
  • Shangri L'Affaires, Ken Rudolph
  • Warhoon, Richard Bergeron
1970

vítěz

  • Science Fiction Review, Richard E. Geis

nominace

  • Charles N. Brown
  • Locus, Charles Brown
  • Beabohema, Frank Lunney
  • Riverside Quarterly, Leland Sapiro
  • Speculation, Peter R. Weston
1971

vítěz

nominace

  • Energumen, Michael Glicksohn & Susan Glicksohn
  • Outworlds, Bill Bowers & Joan Bowers
  • Science Fiction Review, Richard E. Geis
  • Speculation, Peter R. Weston
1975

vítěz

  • The Alien Critic, Richard E. Geis

nominace

  • Charles N. Brown
  • Locus, Charles Brown & Dena Brown
  • Outworlds, Bill Bowers & Joan Bowers
  • SF Commentary, Bruce Gillespie
  • Starling, Hank & Lesleigh Luttrell
  • Algol, Andrew Porter
1976

vítěz

nominace

  • Algol, Andrew Porter
  • Don-O-Saur, Don C. Thompson
  • Outworlds, Bill Bowers
  • Science Fiction Review, Richard E. Geis
1977

vítěz

  • Science Fiction Review, Richard E. Geis

nominace

  • Don D'Ammassa
  • Charles N. Brown
  • Mythologies, Don D'Ammassa
  • Locus, Charles Brown & Dena Brown
  • Outworlds, Bill Bowers
  • The Spanish Inquisition, Suzanne Tompkins & Jerry Kaufman
1978

vítěz

nominace

  • Don-O-Saur, Don C. Thompson
  • Janus, Janice Bogstad & Jeanne Gomoll
  • Maya, Rob Jackson
  • Science Fiction Review, Richard E. Geis
1979

vítěz

  • Science Fiction Review, Richard E. Geis

nominace

  • David Rowland Langford
  • Twll-Ddu, Dave Langford
  • Janus, Janice Bogstad & Jeanne Gomoll
  • Maya, Rob Jackson
  • Mota, Terry Hughes
1980

vítěz

nominace

  • File 770, Mike Glyer
  • Janus, Janice Bogstad & Jeanne Gomoll
  • Science Fiction Review, Richard E. Geis
  • Thrust, Doug Fratz
1981

vítěz

nominace

  • File 770, Mike Glyer
  • Science Fiction Chronicle, Andrew Porter
  • Science Fiction Review, Richard E. Geis
  • Starship, Andrew Porter
1982

vítěz

nominace

  • File 770, Mike Glyer
  • Science Fiction Chronicle, Andrew Porter
  • Science Fiction Review, Richard E. Geis
1983

vítěz

nominace

  • Fantasy Newsletter, Robert A. Collins
  • File 770, Mike Glyer
  • Science Fiction Chronicle, Andrew Porter
  • Science Fiction Review, Richard E. Geis
1984

vítěz

  • File 770, Mike Glyer

nominace

  • David Rowland Langford
  • Ansible, Dave Langford
  • Holier Than Thou, Marty & Robbie Cantor
  • Izzard, Patrick Nielsen Hayden & Teresa Nielsen Hayden
  • The Philk Fee-Nom-Ee-Non, Paul J. Willett
1985

vítěz

  • File 770, Mike Glyer

nominace

  • Don D'Ammassa
  • Mythologies, Don D'Ammassa
  • Ansible, Dave Langford
  • Holier Than Thou, Marty & Robbie Cantor
  • Rataplan, Leigh Edmonds
1986

vítěz

  • Lan's Lantern, George "Lan" Laskowski

nominace

  • Anvil, Charlotte Proctor
  • Greater Columbia Fantasy Costumers Guild Newsletter, Bobby Gear
  • Holier Than Thou, Marty & Robbie Cantor
  • Universal Translator, Susan Bridges
1987

vítěz

nominace

  • File 770, Mike Glyer
  • Lan's Lantern, George "Lan" Laskowski
  • Texas SF Inquirer, Pat Mueller
  • Trapdoor, Robert Lichtman
1988

vítěz

  • Texas SF Inquirer, Pat Mueller

nominace

  • File 770, Mike Glyer
  • FOSFAX, Timothy Lane
  • Lan's Lantern, George "Lan" Laskowski
  • The Mad 3 Party, Leslie Turek
1989

vítěz

  • File 770, Mike Glyer

nominace

  • FOSFAX, Timothy Lane
  • Lan's Lantern, George "Lan" Laskowski
  • Niekas, Edmund R. Meskys, Mike Bastraw & Anne Braude
  • OtherRealms, Chuq Von Rospach
1990

vítěz

  • The Mad 3 Party, Leslie Turek

nominace

  • File 770, Mike Glyer
  • FOSFAX, Timothy Lane
  • Lan's Lantern, George "Lan" Laskowski
  • Pirate Jenny, Pat Mueller
1991

vítěz

  • Lan's Lantern, George "Lan" Laskowski

nominace

  • File 770, Mike Glyer
  • FOSFAX, Janice Moore & Timothy Lane
  • Mainstream, Jerry Kaufman & Suzanne Tompkins
  • Mimosa, Dick & Nicki Lynch
1992

vítěz

  • Mimosa, Dick & Nicki Lynch

nominace

  • File 770, Mike Glyer
  • FOSFAX, Timothy Lane & Janice Moore
  • Lan's Lantern, George "Lan" Laskowski
  • Trapdoor, Robert Lichtman
1993

vítěz

  • Mimosa, Dick & Nicki Lynch

nominace

  • File 770, Mike Glyer
  • FOSFAX, Timothy Lane & Janice Moore
  • Lan's Lantern, George "Lan" Laskowski
  • STET, Leah Zeldes Smith & Dick Smith
1994

vítěz

  • Mimosa, Dick & Nicki Lynch

nominace

  • Ansible, Dave Langford
  • File 770, Mike Glyer
  • Lan's Lantern, George "Lan" Laskowski
  • STET, Leah Zeldes Smith & Dick Smith
1995

vítěz

nominace

  • File 770, Mike Glyer
  • Habakkuk, Bill Donaho
  • Lan's Lantern, George "Lan" Laskowski
  • Mimosa, Dick & Nicki Lynch
1996

vítěz

nominace

  • Apparatchik, Andrew Hooper & Victor Gonzalez
  • Attitude, Michael Abbott, John Dallman & Pam Wells
  • FOSFAX, Timothy Lane & Elizabeth Garrott
  • Lan's Lantern, George "Lan" Laskowski
  • Mimosa, Richard & Nicki Lynch
1997

vítěz

  • Mimosa, Dick & Nicki Lynch

nominace

  • David Rowland Langford
  • Ansible, Dave Langford
  • File 770, Mike Glyer
  • Nova Express, Lawrence Person
  • Tangent, Dave Truesdale
1998

vítěz

  • Mimosa, Nicki & Richard Lynch

nominace

  • David Rowland Langford
  • Ansible, Dave Langford
  • Attitude, Michael Abbott, John Dallman & Pam Wells
  • File 770, Mike Glyer
  • Tangent, David Truesdale
1999

vítěz

nominace

  • File 770, Mike Glyer
  • Mimosa, Richard & Nicki Lynch
  • Plokta, Alison Scott & Steve Davies
  • Tangent, David Truesdale
  • Thyme, Alan Stewart
2000

vítěz

  • File 770, Mike Glyer

nominace

  • David Rowland Langford
  • Ansible, Dave Langford
  • Challenger, Guy H. Lillian III
  • Mimosa, Nicki & Richard Lynch
  • Plokta, Alison Scott, Steve Davies & Mike Scott
2001

vítěz

  • File 770, Mike Glyer

nominace

  • Challenger, Guy H. Lillian III
  • Mimosa, Nicki & Richard Lynch
  • Plokta, Alison Scott, Steve Davies & Mike Scott
  • STET, Dick Smith & Leah Zeldes Smith
2002

vítěz

nominace

  • Challenger, Guy H. Lillian III, ed.
  • File 770, Mike Glyer, ed.
  • Mimosa, Richard & Nicki Lynch, ed.
  • Plokta, Alison Scott, Steve Davies & Mike Scott, eds.
2003

vítěz

  • Mimosa, Rich & Nicki Lynch, ed.

nominace

  • Challenger, Guy H. Lillian III, ed.
  • Emerald City, Cheryl Morgan, ed.
  • File 770, Mike Glyer, ed.
  • Plokta, Alison Scott, Steve Davies & Mike Scott, eds.
2004

vítěz

  • Emerald City, Cheryl Morgan, ed.

nominace

  • Challenger, Guy H. Lillian III, ed.
  • File 770, Mike Glyer, ed.
  • Mimosa, Rich & Nicki Lynch, ed.
  • Plokta, Alison Scott, Steve Davies & Mike Scott, eds.
2005

vítěz

  • Plokta, Alison Scott, Steve Davies & Mike Scott, eds.

nominace

  • Banana Wings, Claire Brialey & Mark Plummer, eds.
  • Challenger, Guy H. Lillian III, ed.
  • Chunga, Randy Byers, Andy Hooper & Carl Juarez, eds.
  • Emerald City, Cheryl Morgan, ed.
2006

vítěz

  • Plokta, Alison Scott, Steve Davies & Mike Scott, eds.

nominace

  • Banana Wings, Claire Brialey & Mark Plummer, eds.
  • Challenger, Guy H. Lillian III, ed.
  • Chunga, Andy Hooper, Randy Byers & carl juarez, eds.
  • File 770, Mike Glyer, ed.
2007

vítěz

  • Science-Fiction Five-Yearly, Lee Hoffman, Geri Sullivan & Randy Byers

nominace

  • Banana Wings, Claire Brialey & Mark Plummer
  • Challenger, Guy H. Lillian III
  • The Drink Tank, Chris Garcia
  • Plokta, Alison Scott, Steve Davies & Mike Scott
2008

vítěz

  • File 770 edited by Mike Glyer

nominace

  • PLOKTA edited by Alison Scott, Steve Davies, and Mike Scott
  • Challenger edited by Guy Lillian III
  • Argentus edited by Steven H Silver
  • Drink Tank edited by Chris Garcia
2009

vítěz

  • Electric Velocipede edited by John Klima

nominace

  • Argentus, Steven H Silver
  • Banana Wings, Claire Brialey & Mark Plummer
  • Challenger, Guy H. Lillian III
  • The Drink Tank, Chris Garcia
  • File 770, Mike Glyer
2010

vítěz

  • StarShipSofa, Tony C. Smith, ed.

nominace

  • Argentus, Steven H Silver, ed.
  • Banana Wings, Claire Brialey & Mark Plummer, eds.
  • Challenger, Guy H. Lillian III, ed.
  • Drink Tank, Christopher J Garcia, ed., with guest editor James Bacon
  • File 770, Mike Glyer, ed.
2011

vítěz

  • The Drink Tank, Christopher J Garcia & James Bacon, eds.

nominace

  • Banana Wings, Claire Brialey & Mark Plummer, eds.
  • Challenger, Guy H. Lillian III, ed.
  • File 770, Mike Glyer, ed.
  • StarShipSofa, Tony C. Smith, ed.
2012

vítěz

  • SF Signal, edited by John DeNardo

nominace

  • The Drink Tank, edited by James Bacon and Christopher J Garcia
  • File 770, edited by Mike Glyer
  • Banana Wings, edited by Claire Brialey and Mark Plummer
  • Journey Planet, edited by James Bacon, Christopher J Garcia, et al.
2013

nominace

  • Steve Diamond
  • Elitist Book Reviews, Steven Diamond
  • Banana Wings, Claire Brialey & Mark Plummer
  • The Drink Tank, Chris Garcia & James Bacon
  • Journey Planet, James Bacon, Chris Garcia, Emma J. King, Helen J. Montgomery & Pete Young
2014

vítěz

  • A Dribble of Ink, Aidan Moher

nominace

  • Steve Diamond
  • Elitist Book Reviews, Steven Diamond
  • The Book Smugglers, Ana Grilo & Thea James
  • Journey Planet, James Bacon, Christopher J. Garcia, Lynda E. Rucker, Pete Young, Colin Harris, Helen J. Montgomery
  • Pornokitsch, Anne C. Perry & Jared Shurin
2015

vítěz

  • Journey Planet, James Bacon, Chris Garcia, Alissa McKersie, Colin Harris & Helen Montgomery, eds.

nominace

  • Steve Diamond
  • Elitist Book Reviews, Steven Diamond, ed.
  • Black Gate, John O'Neill, ed.
  • The Revenge of Hump Day, Tim Bolgeo, ed.
  • Tangent SF Online, Dave Truesdale, ed.
2016

vítěz

  • File 770, Mike Glyer, ed.

nominace

  • Castalia House Blog, Jeffro Johnson, ed.
  • Lady Business (edited by Clare, Ira, Jodie, KJ, Renay, and Susan)
  • Superversive SF, Jason Rennie, ed.
  • Tangent Online, Dave Truesdale, ed.
  • Black Gate, John O'Neill, ed. [nomination withdrawn]
2017

vítěz

  • Lady Business (edited by Clare, Ira, Jodie, KJ, Renay, and Susan)

nominace

  • Castalia House Blog, Jeffro Johnson, ed.
  • Journey Planet, James Bacon & Chris Garcia, eds. (additional editors Esther MacCallum-Stewart, Helena Nash, Errick Nunnally, Pádraig Ó Méalóid, Chuck Serface, and Erin Underwood)
  • nerds of a feather, flock together, The G, Vance Kotrla & Joe Sherry, eds.
  • Rocket Stack Rank, Greg Hullender & Eric Wong, eds.
  • SF Bluestocking, Bridget McKinney, ed.
2018

vítěz

  • File 770, Mike Glyer

nominace

  • Galactic Journey, Gideon Marcus
  • Journey Planet, Team Journey Planet
  • nerds of a feather, flock together, The G, Vance Kotrla & Joe Sherry
  • Rocket Stack Rank, Greg Hullender & Eric Wong
  • SF Bluestocking, Bridget McKinney
2019

vítěz

  • Lady Business (editors Ira, Jodie, KJ, Renay & Susan)

nominace

  • Galactic Journey (founder Gideon Marcus, editor Janice Marcus)
  • Journey Planet (edited by Team Journey Planet)
  • nerds of a feather, flock together (editors Joe Sherry, Vance Kotrla and The G)
  • Quick Sip Reviews (editor Charles Payseur)
  • Rocket Stack Rank (editors Greg Hullender and Eric Wong)
2020

vítěz

  • The Book Smugglers, Ana Grilo & Thea James, eds.

nominace

  • Galactic Journey, Gideon Marcus (founder), Janice Marcus (editor), Rosemary Benton (senior writer), Lorelei Marcus (senior writer), Victoria Silverwolf (senior writer)
  • Journey Planet, James Bacon, Christopher J Garcia, Alissa McKersie, Ann Gry, Chuck Serface, John Coxon, Steven H Silver (editors)
  • nerds of a feather, flock together, Adri Joy, Joe Sherry, Vance Kotrla & The G, eds.
  • Quick Sip Reviews, Charles Payseur, ed.
  • The Rec Center, Elizabeth Minkel & Gavia Baker-Whitelaw, eds.
2021

vítěz

  • nerds of a feather, flock together, Adri Joy, Joe Sherry, The G & Vance Kotrla, ed.

nominace

  • The Full Lid, Alasdair Stuart & Marguerite Kenner, ed.
  • Journey Planet, Michael Carroll, John Coxon, Sara Felix, Ann Gry, Sarah Gulde, Alissa McKersie, Errick Nunnally, Pádraig Ó Méalóid, Chuck Serface, Steven H Silver, Paul Trimble, Erin Underwood, James Bacon, Christopher J Garcia
  • Lady Business (editors Ira, Jodie, KJ, Renay & Susan)
  • Quick Sip Reviews, Charles Payseur, ed.
  • Unofficial Hugo Book Club Blog, Amanda Wakaruk & Olav Rokne, ed.


WebArchiv - archiv českého webu