ocenění » Hugo » Výtvarník z řad fanů

Hugo

Hugo Awards

WWW stránky ocenění: Hugo Awards

Cena Hugo je každoročně udělována nejlepším dílům žánrů science fiction a fantasy vydaným v uplynulém roce. Dále je udělována v oblasti amerického fandomu a dalších oblastech s tuto literaturou spojených. Cena je udělována samotnými fanoušky žánrů na jejich tradičním conu World Science Fiction Convention, známým pod názvem Worldcon. Původní název ceny byl Science Fiction Achievement Award, dlouho používaný název Hugo se stal oficiálním označením ceny až v roce 1993 na počest Huga Gernsbacka, zakladatele magazínu Amazing Stories.

Výtvarník z řad fanů

originální název: Best Fan Artist

1967

vítěz

  • Jack Gaughan

nominace

  • George Barr
  • Jeff Jones
  • Steve Stiles
  • Arthur Thomson
1968

vítěz

  • George Barr

nominace

  • Johnny Chambers
  • Jack Gaughan (nomination withdrawn)
  • Steve Stiles
  • Arthur Thomson
  • Bjo Trimble
1969

vítěz

  • Vaughn Bodé

nominace

  • George Barr
  • Tim Kirk
  • Doug Lovenstein
  • Bill Rotsler
1970

vítěz

  • Tim Kirk

nominace

  • Alicia Austin
  • George Barr
  • Steve Fabian
  • Bill Rotsler
1971

vítěz

  • Alicia Austin

nominace

  • Tim Kirk
  • William Rotsler
  • Stephen Fabian
  • Mike Gilbert
1972

vítěz

  • Tim Kirk

nominace

  • Alicia Austin
  • Grant Canfield
  • Wendy Fletcher
  • Bill Rotsler
1973

vítěz

  • Tim Kirk

nominace

  • Grant Canfield
  • Bill Rotsler
  • Jim Shull
  • Arthur Thomson
1974

vítěz

  • Tim Kirk

nominace

  • Alicia Austin
  • Grant Canfield
  • Bill Rotsler
  • Arthur Thomson
1975

vítěz

  • Bill Rotsler

nominace

  • George Barr
  • Grant Canfield
  • Jim Shull
1976

vítěz

  • Tim Kirk

nominace

  • Grant Canfield
  • Phil Foglio
  • Bill Rotsler
  • Jim Shull
1977

vítěz

  • Phil Foglio

nominace

  • Grant Canfield
  • Tim Kirk
  • Bill Rotsler
  • Jim Shull
1978

vítěz

  • Phil Foglio

nominace

  • Grant Canfield
  • Alexis Gilliland
  • Jeanne Gomoll
  • Jim Shull
1979

vítěz

  • Bill Rotsler

nominace

  • Jim Barker
  • Harry Bell
  • Alexis Gilliland
  • Stu Shiffman
1980

vítěz

  • Alexis Gilliland

nominace

  • Jeanne Gomoll
  • Joan Hanke-Woods
  • Victoria Poyser
  • Bill Rotsler
  • Stu Shiffman
1981

vítěz

  • Victoria Poyser

nominace

  • Alexis Gilliland
  • Joan Hanke-Woods
  • Bill Rotsler
  • Stu Shiffman
1982

vítěz

  • Victoria Poyser

nominace

  • Alexis Gilliland
  • Joan Hanke-Woods
  • Bill Rotsler
  • Stu Shiffman
1983

vítěz

  • Alexis Gilliland

nominace

  • Joan Hanke-Woods
  • William Rotsler
  • Stu Shiffman
  • Dan Steffan
1984

vítěz

  • Alexis Gilliland

nominace

  • Brad W. Foster
  • Joan Hanke-Woods
  • William Rotsler
  • Stu Shiffman
1985

vítěz

  • Alexis Gilliland

nominace

  • Brad W. Foster
  • Steven Fox
  • Joan Hanke-Woods
  • William Rotsler
  • Stu Shiffman
1986

vítěz

  • Joan Hanke-Woods

nominace

  • Brad W. Foster
  • Steven Fox
  • William Rotsler
  • Stu Shiffman
1987

vítěz

  • Brad W. Foster

nominace

  • Steve Fox
  • Stu Schiffman
  • Arthur "Atom" Thomson
  • Taral Wayne
1988

vítěz

  • Brad W. Foster

nominace

  • Steve Fox
  • Teddy Harvia
  • Merle Insinga
  • Taral Wayne
  • Diana Gallagher Wu
1989

vítěz

  • Brad W. Foster
  • Diana Gallagher Wu

nominace

  • Teddy Harvia
  • Merle Insinga
  • Stu Shiffman
  • Taral Wayne
1990

vítěz

  • Stu Shiffman

nominace

  • Steve Fox
  • Teddy Harvia
  • Merle Insinga
  • Joe Mayhew
  • Taral Wayne
1991

vítěz

  • Teddy Harvia

nominace

  • Merle Insinga
  • Peggy Ranson
  • Stu Shiffman
  • Diana Stein
1992

vítěz

  • Brad W. Foster

nominace

  • Teddy Harvia
  • Peggy Ranson
  • Stu Shiffman
  • Diana Harlan Stein
1993

vítěz

  • Peggy Ranson

nominace

  • Teddy Harvia
  • Merle Insinga
  • Linda Michaels
  • Stu Shiffman
  • Diana Harlan Stein
1994

vítěz

  • Brad W. Foster

nominace

  • Teddy Harvia
  • Linda Michaels
  • Peggy Ranson
  • William Rotsler
  • Stu Shiffman
1995

vítěz

  • Teddy Harvia

nominace

  • Brad W. Foster
  • Linda Michaels
  • Peggy Ranson
  • Bill Rotsler
1996

vítěz

  • William Rotsler

nominace

  • Ian Gunn
  • Teddy Harvia
  • Joe Mayhew
  • Peggy Ranson
1997

vítěz

  • William Rotsler

nominace

  • Ian Gunn
  • Joe Mayhew
  • Peggy Ranson
  • Sherlock
1998

vítěz

  • Joe Mayhew

nominace

  • Brad W. Foster
  • Ian Gunn
  • Teddy Harvia
  • Peggy Ranson
1999

vítěz

  • Ian Gunn

nominace

  • Freddie Baer
  • Brad W. Foster
  • Teddy Harvia
  • Joe Mayhew
  • D. West
2000

vítěz

  • Joe Mayhew

nominace

  • Freddie Baer
  • Brad W. Foster
  • Teddy Harvia
  • Taral Wayne
2001

vítěz

  • Teddy Harvia

nominace

  • Sheryl Birkhead
  • Brad Foster
  • Sue Mason
  • Taral Wayne
2002

vítěz

  • Teddy Harvia

nominace

  • Sheryl Birkhead
  • Brad Foster
  • Sue Mason
  • Frank Wu
2003

vítěz

  • Sue Mason

nominace

  • Brad Foster
  • Teddy Harvia
  • Steve Stiles
  • Frank Wu
2004

vítěz

  • Frank Wu

nominace

  • Brad Foster
  • Teddy Harvia
  • Sue Mason
  • Steve Stiles
2005

vítěz

  • Sue Mason

nominace

  • Brad Foster
  • Teddy Harvia
  • Steve Stiles
  • Frank Wu
2006

vítěz

  • Frank Wu

nominace

  • Brad Foster
  • Teddy Harvia
  • Sue Mason
  • Steve Stiles
2007

vítěz

  • Frank Wu

nominace

  • Brad W. Foster
  • Teddy Harvia
  • Sue Mason
  • Steve Stiles
2008

vítěz

  • Brad Foster

nominace

  • Sue Mason
  • Steve Stiles
  • Teddy Harvia
  • Taral Wayne
2009

vítěz

  • Frank Wu

nominace

  • Alan F. Beck
  • Brad W. Foster
  • Sue Mason
  • Taral Wayne
2010

vítěz

  • Brad W. Foster

nominace

  • Dave Howell
  • Sue Mason
  • Steve Stiles
  • Taral Wayne
2011

vítěz

  • Brad W. Foster

nominace

  • Randall Munroe
  • Maurine Starkey
  • Steve Stiles
  • Taral Wayne
2012

vítěz

  • Maurine Starkey

nominace

  • Steve Stiles
  • Randall Munroe
  • Spring Schoenhuth
  • Brad W. Foster
  • Taral Wayne
2013

vítěz

  • Galen Dara

nominace

  • Brad W. Foster
  • Spring Schoenhuth
  • Maurine Starkey
  • Steve Stiles
2014

vítěz

  • Sarah Webb

nominace

  • Brad W. Foster
  • Mandie Manzano
  • Spring Schoenhuth
  • Steve Stiles
2015

vítěz

  • Elizabeth Leggett

nominace

  • Ninni Aalto
  • Brad Foster
  • Spring Schoenhuth
  • Steve Stiles
2016

vítěz

  • Steve Stiles

nominace

  • Matthew Callahan
  • disse86
  • Kukuruyo
  • Christian Quinot
2017

vítěz

  • Elizabeth Leggett

nominace

  • Ninni Aalto
  • Vesa Lehtimäki
  • Likhain (M. Sereno)
  • Spring Schoenhuth
  • Steve Stiles
2018

vítěz

  • Geneva Benton

nominace

  • Grace P. Fong
  • Maya Hahto
  • Likhain (M. Sereno)
  • Spring Schoenhuth
  • Steve Stiles
2019

vítěz

  • Likhain (Mia Sereno)

nominace

  • Sara Felix
  • Grace P. Fong
  • Meg Frank
  • Ariela Housman
  • Spring Schoenhuth
2020

vítěz

  • Elise Matthesen

nominace

  • Iain Clark
  • Sara Felix
  • Grace P. Fong
  • Meg Frank
  • Ariela Housman
2021

vítěz

  • Sara Felix

nominace

  • Iain Clark
  • Cyan Daly
  • Grace P. Fong
  • Maya Hahto
  • Laya Rose


WebArchiv - archiv českého webu