ocenění » Mythopoeic Fantasy Award » Nejlepší fantasy

Mythopoeic Fantasy Award

Ceny Mythopoeic jsou udělovány za beletrii a literární studie, které nejlépe vystihují ducha „Inklings“ tj. díla autorů J.R.R. Tolkiena, C.S. Lewise a Charlese Williamse. Inklings byla neformální literární diskusní skupina, která působila na Oxfordské univerzitě od roku 1930 do roku 1949. Inklings byli literární nadšenci, kteří chválili hodnotu vyprávění ve fikci a podporovali psaní fantasy.

Nejlepší fantasy

originální název: Fantasy

1971

vítěz

nominace

1972

Nominován byl Michael Moorcock za trilogii „Corum“.

vítěz

  • Red Moon and Black Mountain, Joy Chant

nominace

1973

vítěz

  • The Song of Rhiannon, Evangeline Walton

nominace

1974

vítěz

nominace

1975

vítěz

nominace

1981

vítěz

nominace

1982

vítěz

nominace

1983

vítěz

  • The Firelings, Carol Kendall

nominace

1984

vítěz

  • When Voiha Wakes, Joy Chant
1985

vítěz

nominace

1986

vítěz

  • Bridge of Birds, Barry Hughart

nominace

1987

vítěz

nominace

1988

vítěz

nominace

1989

vítěz

nominace

1990

vítěz

nominace

1991

vítěz

nominace

1992

vítěz

  • A Woman of the Iron People, Eleanor Arnason

nominace

  • Patricia A. McKillip
  • The Sorceress and the Cygnet, Patricia A. McKillip
  • Beauty, Sheri S. Tepper
  • Moonwise, Greer Ilene Gilman
  • Tam Lin, Pamela Dean
1993

Nominován byl Tim Powers s románem „Poslední výzva“, v češtině vyšel ve 2 dílech.

vítěz

nominace

1994

vítěz

nominace

1995

vítěz

nominace

1996

vítěz

nominace

1997

vítěz

nominace

1998

vítěz

nominace

1999

vítěz

nominace

  • James Stoddard
  • Charles de Lint
  • Patricia A. McKillip
  • The High House, James Stoddard (Warner Aspect)
  • Someplace to Be Flying, Charles de Lint (Tor)
  • Song for the Basilisk, Patricia A. McKillip (Ace)
  • The History of Our World Beyond the Wave, R. E. Klein (Harcourt Brace)
2000

vítěz

nominace

  • Yves Meynard
  • Lisa Goldstein
  • Antonia Susan Byatt
  • The Book of Knights, Yves Meynard (Tor)
  • Dark Cities Underground, Lisa Goldstein (Tor)
  • Elementals: Stories of Fire and Ice, A. S. Byatt (Random House)
  • The Wild Swans, Peg Kerr (Warner Aspect)
2001

Nominována byl Guy Gavriel Kay za první 2 knihy série „Sarantská kronika“ : „Plavba do Sarantia“ a „Pán císařů“.

vítěz

nominace

2002

vítěz

nominace

2003

vítěz

nominace

2004

vítěz

nominace

2005

vítěz

nominace

2006

vítěz

nominace

2007

vítěz

nominace

2008

vítěz

  • Catherynne M. Valente
  • Orphan's Tales: In the Night Garden; In the Cities of Coin and Spice, Catherynne M. Valente (Bantam Spectra)

nominace

2009

vítěz

  • Carol Berg
  • Flesh and Spirit and Breath and Bone, Carol Berg (Roc)

nominace

2010

vítěz

nominace

  • Holdstock, Robert - Avilion   84% / 34
  • Catherynne M. Valente
  • Palimpsest, Catherynne M. Valente (Bantam Spectra)
  • Cloud & Ashes: Three Winter's Tales, Greer Gilman (Small Beer)
  • Trickster's Game Trilogy: Heartwood; Bloodstone; Foxfire, Barbara Campbell (DAW)
2011

vítěz

  • Redemption in Indigo, Karen Lord (Small Beer Press)

nominace

2012

vítěz

nominace

2013

Nominován byl Alan Garner za trilogii Alderley.

vítěz

  • Digger (volumes 1-6), Ursula Vernon (Sofawolf)

nominace

  • Alan Garner
  • Alderley
  • Caitlín R. Kiernan
  • Tim Powers
  • The Weirdstone Trilogy (The Weirdstone of Brisingamen (Collins), The Moon of Gomrath (Collins), and Boneland (Fourth Estate)), Alan Garner
  • The Drowning Girl, Caitlín R. Kiernan (Roc)
  • Hide Me Among the Graves, Tim Powers (Morrow)
  • Death and Resurrection, R. A. MacAvoy (Prime)
2014

vítěz

nominace

2015

vítěz

  • Tales from Rugosa Coven, Sarah Avery (Dark Quest)

nominace

  • Joanne Harris
  • Joe Hill
  • Theodora Goss
  • The Gospel of Loki, Joanne M. Harris (Gollancz)
  • Locke & Key series, Joe Hill & Gabriel Rodriguez (IDW)
  • Songs for Ophelia, Theodora Goss (Papveria)
  • The Angel of Losses, Stephanie Feldman (Ecco)
2016

vítěz

nominace

2017

Nominována byla Maggie Stiefvater za sérii „Havraní bratrstvo“.

vítěz

nominace

  • Mary Robinette Kowal
  • Maggie Stiefvater
  • Havraní bratrstvo
  • Jo Walton
  • Ghost Talkers, Mary Robinette Kowal (Tor)
  • The Raven Cycle, Maggie Stiefvater (Scholastic) (The Raven Boys; The Dream Thieves; Blue Lily, Lily Blue; The Raven King (2012-2016))
  • Thessaly Trilogy, Jo Walton (Tor) (The Just City; The Philosopher Kings; Necessity 2015-2016)
  • Will Do Magic for Small Change, Andrea Hairston (Aqueduct)
2018

vítěz

  • John Crowley
  • Ka: Dar Oakley in the Ruin of Ymr, John Crowley (Saga)

nominace

  • Ellen Klages
  • Alice Hoffman
  • Passing Strange, Ellen Klages (Tor.com)
  • The Rules of Magic, Alice Hoffman (Simon & Schuster)
  • Snow City, G. A. Kathryns (Sycamore Sky Books)
  • The Changeling, Victor LaValle (Spiegel and Grau)
2019

vítěz

nominace

  • Madeline Miller
  • Sarah Rees Brennan
  • Circe, Madeline Miller (Little, Brown)
  • In Other Lands, Sarah Rees Brennan (Big Mouth House)
  • The Litany of Earth; Winter Tide; Deep Roots, Ruthanna Emrys (New Cthulhu 2: More Recent Weird; Tor.com) (The Innsmouth Legacy)
  • Borderline; Phantom Pains; Imposter Syndrome, Mishell Baker (Saga) (The Arcadia Project)


WebArchiv - archiv českého webu