ocenění » Theodore Sturgeon Memorial Award » Nejlepší povídka

Theodore Sturgeon Memorial Award

Cena je každoročně od roku 1987 udělována za nejlepší science – fiction povídku roku. Cena nese jméno amerického spisovatele Theodora Sturgeona. Byla založena v roce 1987 Jamesem Gunnem, ředitelem Centra pro studium science – fiction na universitě v Kansasu, kde Sturgeon přednášel a vyučoval.

Nejlepší povídka

originální název: Short Stories

1987

vítěz

nominace

1988

vítěz

nominace

1989

vítěz

nominace

1990

vítěz

nominace

1991

vítěz

nominace

1992

vítěz

nominace

1993

vítěz

nominace

1994

2. místo (dělené) : Howard V. Hendrix – At the Shadow of a Dream, Martha Soukup – The Story So Far

vítěz

nominace

1995

2. místo : Maureen F. McHugh – Nekropole, 3. místo : Michael Bishop – Cri de Coeur, Zvláštní citace : Albert Goldbarth – The Two Domains

vítěz

nominace

1996

2. místo : Brian Stableford – The Age of Innocence, 3. místo : Ray Aldridge – Potápěči z Páteře

vítěz

nominace

1997

2. místo : William Barton – Age of Aquarius, 3. místo : Gregory Feeley – The Weighing of Ayre

vítěz

nominace

1998

2. místo : Allen Steele – „… kam se i andělé bojí vstoupit“, 3. místo : Brian Stableford – Coming to Grips with the Great Plague

vítěz

nominace

1999

2. místo : Michael Kandel – Wading River Dogs and More, 3. místo : Ian R. MacLeod – Letní ostrovy

vítěz

nominace

2000

2. místo : Eleanor Arnason – Dapple: A Hwarhath Historical Romance, 3. místo : Judith Berman – Okno

vítěz

nominace

2001

2. místo : Stephen Baxter – Sheena 5, 3. místo : Lucius Shepard – Radiant Green Star

vítěz

nominace

2002

2. místo : Charles Stross – Humrové, 3. místo : James Patrick Kelly – Odkonáno

vítěz

nominace

2003

2. místo : Richard Chwedyk – Brontino vejce, 3. místo : Greg Egan – Singleton

vítěz

nominace

2004

2. místo : James Patrick Kelly – Bernardova vila, 3. místo : John Kessel – It's All True

vítěz

nominace

2005

2. místo : Christopher Rowe – Dobrovolný stát, 3. místo : Robert Reed – Mere

vítěz

nominace

2006

2. místo : Ian McDonald – Malá bohyně, 3. místo : Kelly Link – Magie pro začátečníky

vítěz

nominace

2007

2. místo : Robert Reed – Miliarda Ev, 3. místo : Michael Swanwick – Lord Weary's Empire

vítěz

nominace

2008

2. místo (dělené) : Ian R. MacLeod – Příběhy mistra mlynáře, Gene Wolfe – Memorare

vítěz

nominace

2009

2. místo : Kathleen Ann Goonan – Memory Dog, 3. místo : Ian McDonald – The Tear

vítěz

nominace

2010

2. místo (dělené) : Sara Genge – Když ženy bojují, John Barnes – Co se dá odestát, Damien Broderick – This Wind Blowing, and this Tide

vítěz

nominace

2011

2. místo : Elizabeth Hand – Panenský let McCauleyho Bellerophona, 3. místo : Peter Watts – Věci

vítěz

nominace

2012

2. místo : „Šest měsíců, tři dny“ by Charlie Jane Anders, 3. místo : „Papírový zvěřinec“ by Ken Liu

vítěz

nominace

2013

2. místo : Linda Nagata – “Nahiiku West”, 3. místo : Robert Reed – Eater of Bone

vítěz

  • Molly Gloss
  • “The Grinnell Method”, Molly Gloss (Strange Horizons Sep 2012)

nominace

2014

vítěz

  • “In Joy, Knowing the Abyss Behind”, Sarah Pinsker (Strange Horizons Jul 2013)

nominace

2015

vítěz

  • Cory Doctorow
  • The Man Who Sold the Moon”, Cory Doctorow (Hieroglyph)

nominace

2016

vítěz

  • Kelly Link
  • Kelly Link - “The Game of Smash and Recovery” (Strange Horizons 10/17/15)

nominace

  • Greg Egan
  • Gwyneth Ann Jones
  • David D. Levine
  • McDonald, Ian - Botanica Veneris – Třináct vystřihovánek Idy, hraběnky z Rathanganu   78% / 11
  • “The Four Thousand, the Eight Hundred”, Greg Egan (Asimov’s 10/15)
  • “Emergence”, Gwyneth Jones (Meeting Infinity)
  • “Damage”, David D. Levine (Tor.com 01/21/15)
  • “Our Lady of the Open Road”, Sarah Pinsker (Asimov’s 6/15)
  • “The Three Resurrections of Jessica Churchill”, Kelly Robson (Clarkesworld 2/15)
  • “Avery Cates: The Walled City” Jeff Somers (self-published 6/15)
  • “And You Shall Know Her by the Trail of Dead”, Brooke Bolander (Lightspeed 2/15)
  • “Folding Beijing”, Hao Jingfang (Uncanny Magazine 1-2/15)
2017

vítěz

nominace

2018

vítěz

  • Charlie Jane Anders
  • “Don't Press Charges and I Won't Sue”, Charlie Jane Anders (Global Dystopias)

nominace

  • Greg Egan
  • Nagata, Linda - Martský obelisk   75% / 8
  • Suzanne Palmer
  • Maureen F. McHugh
  • Buckell, Tobias S. - Zen a umění údržby hvězdoletu   68% / 5
  • “The Discrete Charm of the Turing Machine”, Greg Egan (Asimov's Nov/Dec 2017)
  • “The Secret Life of Bots”, Suzanne Palmer (Clarkesworld Sep 2017)
  • “Sidewalks”, Maureen McHugh (Omni Nov 2017)
  • “A Series of Steaks”, Vina Jie-Min Prasad (Clarkesworld Jan 2017)
  • “Fandom for Robots”, Vina Jie-Min Prasad (Uncanny Sep 2017)
  • “We Who Live in the Heart”, Kelly Robson (Clarkesworld May 2017)
  • “Welcome to Your Authentic Indian ExperienceTM”, Rebecca Roanhorse (Apex Aug 2017)
  • “And Then There Were (N-One)”, Sarah Pinsker (Uncanny Mar 2017)


WebArchiv - archiv českého webu