ocenění » Cena Kurda Lasswitze » Nejlepší zahraniční dílo

Cena Kurda Lasswitze

Kurd Laßwitz Preis

WWW stránky ocenění: Kurd Laßwitz Preis

cena udělovaná v NSR (Německé spolkové republice)

wiki: http://de.wikipedia.org/wiki/Kurd-Laßwitz-Preis

Nejlepší zahraniční dílo

originální název: Bester ausländischer Roman

1984

vítěz

1985

vítěz

1986

vítěz

1987

vítěz

  • Jerry Yulsman - Elleander Morning
1988

vítěz

1989

vítěz

1990

vítěz

1991

vítěz

1992

vítěz

1993

vítěz

nominace

  • Geoff Ryman
  • Ian McDonald
  • Simmons, Dan - Temné léto   84% / 51
  • James Morrow
  • 2. Geoff Ryman - The Child Garden or a Low Comedy (Ein Garten für Kinder)
  • 3. Ian McDonald - King of Morning, Queen of Day (König der Dämmerung, Königin des Lichts)
  • 4. Dan Simmons - Summer of Night (Sommer der Nacht)
  • 5. Phillip Mann - Wulfsyarn (Wolfs Garn)
  • 5. James Morrow - Only Begotten Daughter (Die eingeborene Tochter)
1994

vítěz

nominace

1995

vítěz

nominace

1996

Na 6. místě skončil Vernor Vinge s románem „Oheň nad Hlubinou“, česky vyšel ve 2 dílech.

vítěz

nominace

1997

vítěz

  • Kate Wilhelm
  • Kate Wilhelm - Death Qualified: A Mystery of Chaos (Inseln im Chaos)

nominace

1998

Na 28. místě se umístila Vonda N. McIntyre se sérií „Poutníci po hvězdách“.

vítěz

  • Iain M. Banks
  • Iain M. Banks - Excession (Die Spur der toten Sonne)

nominace

1999

Na 10. místě se umístil Roger MacBride Allen s románem „The Ring of Charon“, česky vyšel ve 2 dílech.

vítěz

  • Ian McDonald
  • Ian McDonald - Sacrifice of Fools (Narrenopfer)

nominace

2000

Na 3. místě se umístil Dan Simmons s románem „Vzestup Endymionu“, v češtině vyšel ve 2 dílech. Na 5. místě se umístil Tad Williams s románem „Řeka Modrého ohně“, v češtině vyšel ve 2 dílech.

vítěz

nominace

2001

Na 7. místě se umístil Peter F. Hamilton s prvními 2. díly trilogie „Úsvit noci“.

vítěz

  • Mary Doria Russell - The Sparrow (Sperling)

nominace

2002

Na 7. místě se umístili Harry Harrison a John Holm s trilogií „Kladivo a kříž“.

vítěz

  • Connie Willis
  • Connie Willis - To Say Nothing of the Dog (Die Farben der Zeit)

nominace

2003

vítěz

nominace

2004

vítěz

nominace

2005

Na 9. místě se umístila Mary Gentle za sérii „Kniha o Ash“. Na 13. místě se umístil Alastair Reynolds s románem „Archa“, v češtině vyšel ve 2 dílech.

vítěz

nominace

2006

vítěz

nominace

2007

vítěz

nominace

2008

vítěz

nominace

2009

vítěz

nominace

2010

vítěz

nominace

2011

vítěz

nominace

2012

vítěz

nominace

2013

Peter Dehmel – Die Erde und die Ausserirdischen : originální německá kompilace autorových povídek. Ted Chiang – Die Hölle ist die Abwesenheit Gottes : originální německá kompilace autorových povídek.

vítěz

  • Ted Chiang
  • Ted Chiang - Die Hölle ist die Abwesenheit Gottes

nominace

2014

vítěz

  • Jo Walton
  • Among Others (In einer anderen Welt), Jo Walton

nominace

2015

Ted Chiang – Das wahre Wesen der Dinge : originální německá kompilace autorových povídek.

vítěz

nominace

2016

Na 5. místě se umístil Jeff VanderMeer s trilogií „Oblast X“.

vítěz

nominace

2017

vítěz

nominace

2018

vítěz

  • Nnedi Okorafor
  • Das Buch des Phönix [The Book of Phoenix], Nnedi Okorafor (Cross Cult)

nominace

2019

vítěz

nominace

2020

Na 4. místě se umístila Martha Wells se sérií „The Murderbot Diares“ („Z deníků Robokata“).

vítěz

nominace

2021

Na 13. místě se umístil Christopher Paolini s románem „Spát v moři hvězd“, v češtině vyšel ve 2 dílech.

vítěz

  • Simon Stalenhag - Tales from the Loop (Ur Varselklotet)

nominace



WebArchiv - archiv českého webu