ocenění »
Cena Kurda Lasswitze »
2017
Cena Kurda Lasswitze
Kurd Laßwitz Preis
WWW stránky ocenění: Kurd Laßwitz Preis
cena udělovaná v NSR (Německé spolkové republice)
2017
-
ročník: 37
- Nejlepší překladatel
-
vítěz
- Die drei Sonnen [The Three-Body Problem], Cixin Liu, translated by Martina Hasse (Heyne)
- Nejlepší výtvarník
-
vítěz
- Greg Ruth for the cover of Lagune, Nnedi Okorafor (Cross Cult)
- Román
-
vítěz
- Andreas Brandhorst
- Omni, Andreas Brandhorst (Piper)
nominace
- Thomas Thiemeyer
- Matthias Falke
- Elsberg, Marc - Helix 90% / 2
- 2. Das Universum nach Landau, Karsten Kruschel (Wurdack)
- 3. Der Bahnhof von Plön, Christopher Ecker (Mitteldeutscher Verlag)
- 4. Babylon, Thomas Thiemeyer (Knaur)
- 5. Helix, Marc Elsberg (Blanvalet)
- 5. Alles außer irdisch, Horst Evers (Rowohlt)
- 7. Ein neuer Himmel für Kana, Karla Schmidt (Wurdack)
- 8. Vektor, Jo Koren (Atlantis)
- 9. Unsterblich, Jens Lubbadeh (Heyne)
- 10. Im Nebel kein Wort, Frank Hebben (Begedia)
- 11. Blumen vom Mars, Gabriele Nolte (self-published)
- 12. Moonatics, Arne Ahlert (Heyne)
- 13. Sternentor, Matthias Falke (Begedia)
- Povídka
-
vítěz
- “Suicide Rooms”, Gabriele Behrend (Exodus 10/16)
nominace
- Andreas Eschbach
- 2. “Acapulco! Acapulco!”, Andreas Eschbach (Exodus 4/16)
- 3. “Emukalypse”, Niklas Peinecke (Gamer)
- 4. “Das Netz der Geächteten”, Michael K. Iwoleit (Gamer)
- 5. “Vor dem Fest oder Brief an Mathilde”, Marcus Hammerschmitt (Nova 6/16)
- 6. “Die Stadt der XY”, Dirk Alt (Exodus 4/16)
- 7. “Thuban”, Hubert Katzmarz (Zwielicht Classic 3/16)
- Nejlepší zahraniční dílo
-
vítěz
- Liou Cch‘-Sin - Problém tří těles 76% / 77
- Die drei Sonnen [The Three-Body Problem], Cixin Liu (Heyne)
nominace
- Nnedi Okorafor
- Jo Walton
- Kim Stanley Robinson
- Peter Clines
- Neuvel, Sylvain - Spící obři 77% / 18
- Chambers, Becky - Dlouhá cesta na malou, rozzlobenou planetu 78% / 28
- Walker, Adrian J. - Běžecký klub na konci světa 80% / 3
- Cambias, James L. - Jejich moře 82% / 34
- 2. Der lange Weg zu einem kleinen zornigen Planeten [The Long Way to a Small Angry Planet], Becky Chambers (Fischer Tor)
- 3. Lagune [Lagoon], Nnedi Okorafor (Cross Cult)
- 4. Meer der Dunkelheit [A Darkling Sea], James L. Cambias (Cross Cult)
- 5. Das Jahr des Falken [Half a Crown], Jo Walton (Golkonda)
- 6. Aurora, Kim Stanley Robinson (Heyne)
- 7. Giants [Sleeping Giants], Sylvain Neuvel (Heyne)
- 8. Spalt [The Fold], Peter Clines (Heyne)
- 9. Am Ende aller Zeiten [The End of the World Running Club], Adrian J. Walker (Fischer Tor)