Sidewise Award for Alternate History

WWW stránky ocenění: Sidewise Award for Alternate History

Cena založili v roce 1995 Steven H Silver, Evelyn C. Leeper a Robert B. Schmunk. Cena je nazvána podle povídky Schovávaná v čase (Sidewise in Time, autor Murray Leinster) a je udělována za nejlepší povídku a román roku s tématikou alternativní historie. Každoročně jsou udělovány dvě ceny, obvykle na Worldconu. O cenách rozhoduje porota, počet členů se v průběhu let pohyboval od 3 do 8.

Povídka

originální název: Short Form

Nominovány jsou díla s délkou méně než 60 000 slov.

1996

vítěz

nominace

1997

vítěz

nominace

1998

vítěz

nominace

  • Roland James Green
  • Kim Newman
  • Roland J. Green - The King of Poland's Foot Cavalry
  • Kim Newman a Eugene Byrne - Teddy Bears' Picnic
  • Lee Allred - For the Strength of the Hills
1999

vítěz

nominace

2000

vítěz

  • Alain Bergeron - The Eighth Register

nominace

2001

vítěz

nominace

  • Kim Newman
  • Paul James McAuley
  • Kim Newman - The Other Side of Midnight: Anno Dracula 1981
  • Paul J. McAuley - A Very British History
  • Eugene Byrne - HMS Habakkuk
  • Carla Cristina Pereira - Xochiquetzal
2002

vítěz

nominace

2003

vítěz

nominace

2004

vítěz

nominace

2005

vítěz

  • Warren Ellis, Chris Weston a Laura DuPuy Martin - Ministry of Space

nominace

  • Lois Tilton
  • Chris Roberson
  • John G. McDaid
  • Lois Tilton - The Gladiator's War: A Dialogue
  • Chris Roberson - Red Hands, Black Hands
  • John McDaid - The Ashbazu Effect
  • Sean Klein - Five Guys Named Moe
  • L. Timmel Duchamp - The Heloise Archive
2006

vítěz

nominace

2007

vítěz

nominace

2008

vítěz

nominace

  • Elizabeth Bear
  • Chris Roberson
  • Matthew Johnson
  • John Scalzi
  • Elizabeth Bear - Les Innocents/Lumiere
  • Christian John Roberson - Metal Dragon Year
  • Matthew Johnson - Public Safety
  • John Scalzi - Missives from Possible Futures #1: Alternate History Search Results
  • Jess Nevins - An Alternate History of Chinese Science Fiction
2009

vítěz

nominace

2010

vítěz

nominace

2011

vítěz

  • "A Clash of Eagles", Alan Smale (Panverse Two)

nominace

  • Barry Brookes Longyear
  • William F. Wu
  • Kenneth MacLeod
  • "Alter Kameraden", Barry B. Longyear (Asimov's Apr/May 2010)
  • "Goin' Down to Anglotown", William F. Wu (The Dragon and the Stars)
  • "Sidewinders", Ken MacLeod (The Mammoth Book of Alternate Histories)
  • Mammoths of the Great Plains, Eleanor Arnason (PM Press)
2012

vítěz

nominace

2013

vítěz

  • Rick Wilber
  • “Something Real”, Rick Wilber (Asimov's Apr 2012)

nominace

  • Catherynne M. Valente
  • McMullen, Sean - Parogotik   75% / 11
  • “Fade to White”, Catherynne M. Valente (Clarkesworld #71 Aug 2012)
  • “Great White Ship”, Lou Antonelli (DailySF 11 May 2012)
  • Adrift on the Sea of Rains, Ian Sales (Whippleshield Books)
2014

vítěz

  • Vylar Kaftan
  • “The Weight of the Sunrise”, Vylar Kaftan (Asimov's Feb 2013)

nominace

  • Ian Watson
  • Ken Liu
  • Harry Norman Turtledove
  • Adam Roberts
  • Kristine Kathryn Rusch
  • “Blair's War”, Ian Watson (Asimov's Jul 2013)
  • “A Brief History of the Trans-Pacific Tunnel”, Ken Liu (F&SF Jan/Feb 2013)
  • “Cayos in the Stream”, Harry Turtledove (Tor.com 7 Aug 2013)
  • “Tollund”, Adam Roberts (The Book of the Dead)
  • “Uncertainty”, Kristine Kathryn Rusch (Asimov's Mar 2013)
2015

vítěz

  • Ken Liu
  • “The Long Haul From the ANNALS OF TRANSPORTATION, The Pacific Monthly, May 2009”, Ken Liu (Clarkesworld Nov 2014)

nominace

  • Lewis Shiner
  • Aaron S. Rosenberg
  • Harry Norman Turtledove
  • Robert Reed
  • “The Black Sun”, Lewis Shiner (Subterranean Sum 2014)
  • “Let No Man Put Asunder”, Aaron Rosenberg (Europa Universalis IV: What If?)
  • “The More It Changes”, Harry Turtledove (Europa Universalis IV: What If?)
  • “The Principles”, Robert Reed (Asimov's Apr/May 2014)
  • “The Girl with the Flaxen Hair”, Igor Ljubuncic (Wars to End All Wars: Alternate Tales from the Trenches)
2016

vítěz

  • Bill Crider
  • “It Doesn’t Matter Anymore”, Bill Crider (Tales from the Otherverse)

nominace

  • “Red Legacy”, Eneasz Brodsky (Asimov’s 2/15)
  • “Elizabethtown”, Eric Cline (Galaxy’s Edge 11/15)
  • “Losing Amelia”, Rev Dicerto (Deco Punk: The Spirit of the Age)
  • “The Last of Time”, Ken Poyner (Daily SF 11/05/15)
  • “The Hero of Deadwood”, James Reasoner (Tales from the Otherverse)
2017

vítěz

  • “Treasure Fleet”, Daniel M. Bensen (Tales from Alternate Earths)
  • “What If the Jewish State Had Been Established in East Africa”, Adam Rovner (What Ifs of Jewish History)

nominace

  • Bruce Sterling
  • Pirate Utopia, Bruce Sterling (Tachyon)
  • “The Battle of London Bridge”, G. K. Holloway (1066 Turned Upside Down)
  • “The Danish Crutch”, Anna Belfrage (1066 Turned Upside Down)
  • “Twilight of the Mesozoic Moon”, Brent A. Harris & Ricardo Victoria (Tales from Alternate Earths)
2018

vítěz

nominace

  • “N'oublions Jamais”, Tom Anderson & Bruno Lombardi (Altered Europa)
  • “Sun River”, Nisi Shawl (Clockwork Cairo: Steampunk Tales from Egypt)
  • “The Twenty Year Reich”, Dave D'Allessio (Altered Europa)


WebArchiv - archiv českého webu