ocenění » James Tiptree, Jr. Award » Nejlepší dílo

James Tiptree, Jr. Award

WWW stránky ocenění: James Tiptree, Jr. Award

Jedná se o výroční literární cenu pro díla v žánru sci – fi nebo fantasy, které rozšiřují a prozkoumávají role pohlaví. Vznik této ceny iniciovaly v únoru 1991 spisovatelky sci – fi Pat Murphy a Karen Joy Fowler. Cena je pojmenována po spisovatelce sci – fi Alice B. Sheldon, která publikovala pod pseudonymem James Tiptree, Jr. Cena je udělována na Wisconu (Wisconsin Science Fiction Convention), srazu feministicky orientovaných příznivců sci – fi. Kromě uspokojení z ocenění obdrží vítěz finanční částku 1000 dolarů, originální výtvarné dílo speciálně vytvořené k této ceně a čokoládový podpis, který tradičně doprovází Tiptree Award.

Nejlepší dílo

1992

vítěz

  • Gwyneth Ann Jones
  • White Queen, Gwyneth Jones (Gollancz)
  • A Woman of the Iron People, Eleanor Arnason (Morrow)

nominace

  • Mary Gentle
  • John Barnes
  • Karen Joy Fowler
  • The Architecture of Desire, Mary Gentle (Bantam UK)
  • Orbital Resonance, John Barnes (Tor)
  • Sarah Canary, Karen Joy Fowler (Henry Holt)
  • He, She and It, Marge Piercy (Knopf)
  • Moonwise, Greer Ilene Gilman (Penguin/Roc)
1993

vítěz

nominace

1994

vítěz

  • Ammonite, Nicola Griffith (Ballantine Del Rey)

nominace

  • Lethem, Jonathan - „Navždy,“ řekl kačer
  • Greenland, Colin - Všechno špatně aneb Vládni Británie!   69% / 8
  • Pat Cadigan
  • David Brin
  • Kij Johnson
  • Martha Soukup
  • Martha Soukup
  • Robin McKinley
  • A. R. Morlan
  • Ian McDonald
  • Margaret Atwood
  • R. Garcia y Robertson
  • Paul Park
  • James Patrick Kelly
  • Poppy Z. Brite
  • Thomson, Amy - Virtuální dívka   67% / 9
  • Linda Nagata
  • Drawing Blood, Poppy Z. Brite (Delacorte Abyss)
  • "Chemistry", James Patrick Kelly (Asimov's Jun 1993)
  • Coelestis, Paul Park (HarperCollins)
  • "The Other Magpie", R. Garcia y Robertson (Asimov's Apr 1993)
  • The Robber Bride, Margaret Atwood (Bantam)
  • "Some Strange Desire", Ian McDonald (Omni Best Science Fiction Three)
  • "The Best Years of Our Lives", A. R. Morlan (Full Spectrum 4)
  • Deerskin, Robin McKinley (Ace)
  • "A Defense of the Social Contracts", Martha Soukup (Science Fiction Age Sep 1993)
  • "The Story So Far", Martha Soukup (Full Spectrum 4)
  • "Schrödinger's Cathouse", Kij Johnson (F&SF Mar 1993)
  • Glory Season, David Brin (Bantam Spectra)
  • "Lost Girls", Pat Cadigan (Dirty Work)
  • "Liberator", Linda Nagata (F&SF Jun 1993)
  • "Touching Fire", Nicola Griffith (Interzone #70 Apr 1993)
  • X, Y, Michael Blumlein (Dell Abyss)
  • The Year the Horses Came, Mary Mackey (HarperSanFrancisco)
  • Ring of Swords, Eleanor Arnason (Tor)
  • Songs of Chaos, S. N. Lewitt (Ace)
  • A Plague of Angels, Sheri S. Tepper (Bantam Spectra)
  • Rainbow Man, M. J. Engh (Tor)
  • The Rising of the Moon, Flynn Connolly (Ballantine Del Rey)
  • Evolution Annie and Other Stories, Rosaleen Love (The Women's Press)
  • An Eye for Dark Places, Norma Marden (Little, Brown)
  • Dancing Jack, Laurie J. Marks (DAW)
  • "Motherhood", L. Timmel Duchamp (Full Spectrum 4)
  • Illicit Passage, Alice Nunn (Women's Redress Press)
  • In the Garden of Dead Cars, Sybil Claiborne (Cleis Press)
  • The Assimilation of Leah Wennover, Stephanie T. Hoppe (Evoe Press)
  • Burning Bright, Melissa Scott (Tor)
  • CrashCourse, Wilhelmina Baird (Ace)
1995

vítěz

nominace

  • James Patrick Kelly
  • James Patrick Kelly
  • Nancy Anne Kress
  • Vonda N. McIntyre
  • Alison Goodman
  • Marc Laidlaw
  • Suzette Haden Elgin
  • Mary Rosenblum
  • Lisa Goldstein
  • Barbara Hambly
  • Connie Willis
  • Allan Cole
  • Chris Bunch
  • Severna Park
  • Geoff Ryman
  • Ian McDonald
  • Delia Sherman
  • Ann Downer
  • Ursula K. Le Guin
  • Ursula K. Le Guin
  • Egan, Greg - Kokon   86% / 14
  • Pat Cadigan
  • Nancy Springer
  • Jennings, Phillip C. - Údolí lidí   40% / 1
  • Suzy McKee Charnas
  • George Turner
  • Gwyneth Ann Jones
  • Lisa Mason
  • Peter F. Hamilton
  • Earthsong, Suzette Haden Elgin (DAW)
  • "Young Woman in a Garden", Delia Sherman (Xanadu 2)
  • "Somnus's Fair Maid", Ann Downer (Black Thorn, White Rose)
  • A Fisherman of the Inland Sea, Ursula K. Le Guin (HarperPrism)
  • "Forgiveness Day", Ursula K. Le Guin (Asimov's Nov 1994)
  • "Paris in June", Pat Cadigan (Omni Sep 1994)
  • Metal Angel, Nancy Springer (Roc)
  • The Furies, Suzy McKee Charnas (Tor)
  • Genetic Soldier, George Turner (Morrow AvoNova)
  • North Wind, Gwyneth Jones (Gollancz)
  • Summer of Love, Lisa Mason (Bantam Spectra)
  • "Legitimate Targets", Ian McDonald (New Worlds 4)
  • Unconquered Countries, Geoff Ryman (St. Martin's)
  • "Amazons", Severna Park (Louisville Review Aug 1994)
  • "Big Guy", James Patrick Kelly (Asimov's Jun 1994)
  • Wildlife, James Patrick Kelly (Tor)
  • "Margin of Error", Nancy Kress (Omni Oct 1994)
  • Nautilus, Vonda N. McIntyre (Bantam Spectra)
  • "One Last Zoom at the Buzz Bar", Alison M. Goodman (The Patternmaker)
  • The Orchid Eater, Marc Laidlaw (St. Martin's)
  • "Rat", Mary Rosenblum (Asimov's Oct 1994)
  • "Rites of Spring", Lisa Goldstein (Asimov's Mar 1994)
  • Stranger at the Wedding, Barbara Hambly (Ballantine Del Rey)
  • Uncharted Territory, Connie Willis (Bantam Spectra)
  • The Warrior's Tale, Allan Cole & Chris Bunch (Ballantine Del Rey)
  • "Eat Reecebread", Graham Joyce & Peter F. Hamilton (Interzone #86 Aug 1994)
  • The Wind-Witch, Susan Dexter (Ballantine Del Rey)
  • A College of Magics, Caroline Stevermer (Tor)
  • Heartstone and Saber, Jacqui Singleton (Rising Tide Press)
  • "The Lovers", Eleanor Arnason (Asimov's Jul 1994)
  • "Metamorphosis", Milbre Burch (Xanadu 2)
  • Shadow's End, Sheri S. Tepper (Bantam Spectra)
  • Amazon Story Bones, Ellen Frye (Spinsters Ink)
  • Cannon's Orb, L. Warren Douglas (Ballantine Del Rey)
  • "Bicyclefish Island", Daniel P. Dern (Tomorrow Speculative Fiction Apr 1994)
  • Trouble and Her Friends, Melissa Scott (Tor)
  • Stardust Bound, Karen Cadora (Firebrand Books)
  • Temporary Agency, Rachel Pollack (St. Martin's)
  • Sundowner, Chris Claremont (Ace)
1996

vítěz

  • Elizabeth Hand
  • Waking the Moon (revised), Elizabeth Hand (HarperPrism)
  • The Memoirs of Elizabeth Frankenstein, Theodore Roszak (Random House)

nominace

  • Pamela Sargent
  • Pamela Sargent
  • Isobelle Carmody
  • Kit Reed
  • Terri Windling
  • Lisa Tuttle
  • Women of Wonder: The Classic Years, Pamela Sargent, ed. (Harcourt Brace)
  • Women of Wonder: The Contemporary Years, Pamela Sargent, ed. (Harcourt Brace)
  • "The Pumpkin-Eater", Isobelle Carmody (She's Fantastical)
  • Little Sisters of the Apocalypse, Kit Reed (Black Ice Books)
  • The Armless Maiden and Other Tales for Childhood's Survivors, Terri Windling, ed. (Tor)
  • "Food Man", Lisa Tuttle (Crank! #4 Fall 1994)
  • Lines Upon the Skin, Julie Haydon (Pan)
  • Other Nature, Stephanie Smith (Tor)
  • Shadow Man, Melissa Scott (Tor)
  • "And Salome Danced", Kelley Eskridge (Little Deaths)
1997

vítěz

nominace

  • Egan, Greg - Úzkost   77% / 12
  • Kathleen Ann Goonan
  • Sean Stewart
  • Michael Swanwick
  • Melanie Tem
  • Iain M. Banks
  • Bruce Sterling
  • Nancy Springer
  • Hamilton, Laurell K. - Kavárna šílenců   85% / 69
  • Bradley Denton
  • Tanya Sue Huff
  • Tanith Lee
  • Jones, Gwyneth Ann - Rudá Sonja a Lessingham v zemi snů   65% / 11
  • Elizabeth Moon
  • Lucy Sussex
  • Jonathan Lethem
  • Kim Stanley Robinson
  • Margaret Atwood
  • Patricia C. Wrede
  • Kim Antieau
  • Acker, Kathy - Číča, Král pirátů
  • Suzy McKee Charnas
  • Jonathan Lethem
  • Alasdair Gray
  • Francesca Lia Block
  • Francesca Lia Block
  • Charles Oberndorf
  • Pat Murphy
  • Lisa Tuttle
  • Fred Chappell
  • Richard Calder
  • Martha Soukup
  • Sterling, Bruce - Opravář kol   81% / 26
  • Samuel Ray Delany
  • "Utensile Strength", Patricia Wrede (Book of Enchantments)
  • The Jigsaw Woman, Kim Antieau (Penguin/Roc)
  • "Beauty and the Opéra or The Phantom Beast", Suzy McKee Charnas (Asimov's Mar 1996)
  • "Five Fucks", Jonathan Lethem (The Wall of the Sky, The Wall of the Eye)
  • A History Maker, Alasdair Gray (Canongate; Harcourt Brace/Harvest 1996)
  • "Blue", Francesca Lia Block (Girl Goddess #9)
  • "Girl Goddess #9", Francesca Lia Block (Girl Goddess #9)
  • Foragers, Charles Oberndorf (Bantam Spectra)
  • Nadya: The Wolf Chronicles, Pat Murphy (Tor)
  • The Pillow Friend, Lisa Tuttle (White Wolf)
  • "The Silent Woman", Fred Chappell (Farewell, I'm Bound to Leave You)
  • Dead Things, Richard Calder (HarperCollins Voyager)
  • "Fetish", Martha Soukup (Off Limits: Tales of Alien Sex)
  • Alias Grace, Margaret Atwood (Doubleday)
  • Blue Mars, Kim Stanley Robinson (Bantam Spectra)
  • The Bones of Time, Kathleen Ann Goonan (Tor)
  • Clouds End, Sean Stewart (Ace)
  • "The Dead", Michael Swanwick (Starlight 1)
  • Desmodus, Melanie Tem (Headline)
  • Excession, Iain M. Banks (Orbit)
  • Holy Fire, Bruce Sterling (Bantam Spectra)
  • Fair Peril, Nancy Springer (Avon)
  • Lunatics, Bradley Denton (St. Martin's)
  • No Quarter, Tanya Huff (DAW)
  • "The Reason for Not Going to the Ball", Tanith Lee (F&SF Oct/Nov 1996)
  • Remnant Population, Elizabeth Moon (Baen)
  • The Scarlet Rider, Lucy Sussex (Tor/Forge)
  • "Sleepy People", Jonathan Lethem (The Wall of the Sky, The Wall of the Eye)
  • "The Splendor and the Misery of Bodies, of Cities (excerpt)", Samuel R. Delany (The Review of Contemporary Fiction Fall 1996)
  • "The Stupefaction", Diane Williams (The Stupefaction: Stories and a Novella)
  • The Tale of One Bad Rat, Bryan Talbot (Dark Horse)
  • "Y Chromosome", Donald Antrim (The New Yorker 18 Nov 1996)
  • "Welcome, Kid, to the Real World", L. Timmel Duchamp (Tales of the Unanticipated #16 Spring/Summer/Fall 1996)
  • Gibbon's Decline and Fall, Sheri S. Tepper (Bantam Spectra)
  • Looking for the Mahdi, N. Lee Wood (Ace)
  • Into the Forest, Jean Hegland (Calyx Books)
  • The Memory Palace, Gill Alderman (HarperCollins Voyager)
  • Serial Killer Days, David Prill (St. Martin's)
  • "And She Was the Word", Tess Williams (Eidolon #22/23 Spring 1996)
  • Map of Power, Tess Williams (Random House Australia/Arrow)
  • Leaning Towards Infinity, Sue Woolfe (Vintage)
  • "The Lucifer of Blue", Sherry Coldsmith (Off Limits: Tales of Alien Sex)
  • Godmother Night, Rachel Pollack (St. Martin's)
  • Manchu Palaces, Jeanne Larsen (Henry Holt)
  • "Natural Permanent Boy", Laurel Winter (F&SF Feb 1996)
  • "Boy's Night Out", Lori Selke (Genderflex)
  • "The Hermaphrodite", Edmund White (The Review of Contemporary Fiction Fall 1996)
  • "Firecat", Tiresias (Genderflex)
  • The Frequency of Souls, Mary Kay Zuravleff (Farrar, Straus & Giroux)
  • Nearly Roadkill, Caitlin Sullivan & Kate Bornstein (High Risk Books)
1998

vítěz

nominace

  • Paul Di Filippo
  • Gwyneth Ann Jones
  • Molly Gloss
  • Salman Rushdie
  • Vonda N. McIntyre
  • Ian McDonald
  • M. John Harrison
  • Storm Constantine
  • "Alice, Alfie, Ted and the Aliens", Paul Di Filippo (Interzone #117 Mar 1997)
  • "Balinese Dancer", Gwyneth Jones (Asimov's Sep 1997)
  • The Dazzle of Day, Molly Gloss (Tor)
  • "The Firebird's Nest", Salman Rushdie (The New Yorker 23 Jun 1997)
  • The Moon and the Sun, Vonda N. McIntyre (Pocket)
  • Sacrifice of Fools, Ian McDonald (Gollancz)
  • Signs of Life, M. John Harrison (St. Martin's)
  • "The Oracle Lips", Storm Constantine (The Fortune Teller)
  • Waking Beauty, Paul Witcover (HarperPrism)
  • "The Apprenticeship of Isabetta di Pietro Cavazzi", L. Timmel Duchamp (Asimov's Sep 1997)
  • Cereus Blooms at Night, Shani Mootoo (Press Gang Publishers)
  • Kissing the Witch: Old Tales in New Skins, Emma Donoghue (HarperCollins/Cotler)
1999

vítěz

  • "Congenital Agenesis of Gender Ideation by K.N. Sirsi and Sandra Botkin", Raphael Carter (Starlight 2)

nominace

  • Dedman, Stephen - Zastávka   53% / 3
  • Esther Mona Friesner-Stutzman
  • Lawrence Schimel
  • James Patrick Kelly
  • Maureen F. McHugh
  • Octavia Estelle Butler
  • Sarah Zettel
  • Ursula K. Le Guin
  • Kit Reed
  • Pat Cadigan
  • Ellen Sue Datlow
  • Terri Windling
  • James Alan Gardner
  • Martha Soukup
  • Severna Park
  • Carolyn Ives Gilman
  • Chiang, Ted - Příběh tvého života   87% / 48
  • Egan, Greg - Děti oceánu   71% / 9
  • Rosenblum, Mary - Boží oko   53% / 4
  • Klages, Ellen - Cikánka času   82% / 14
  • Robert Reed
  • Sean Stewart
  • Nalo Hopkinson
  • Geoffrey A. Landis
  • Kit Reed
  • Gwyneth Ann Jones
  • Stephen Leigh
  • Phyllis Gotlieb
  • Fowler, Karen Joy - Černé sklo   60% / 1
  • "Whiptail", Robert Reed (Asimov's Oct 1998)
  • Mockingbird, Sean Stewart (Ace)
  • Brown Girl in the Ring, Nalo Hopkinson (Warner Aspect)
  • "Snow", Geoffrey A. Landis (Starlight 2)
  • "Bride of Bigfoot", Kit Reed (Weird Women, Wired Women)
  • "La Cenerentola", Gwyneth Jones (Interzone #136 Oct 1998)
  • Dark Waters Embrace, Stephen Leigh (Avon Eos)
  • Flesh and Gold, Phyllis Gotlieb (Tor)
  • Halfway Human, Carolyn Ives Gilman (Avon Eos)
  • Hand of Prophecy, Severna Park (Avon Eos)
  • "The House of Expectations", Martha Soukup (Starlight 2)
  • "In the Realms of Dragons", Esther M. Friesner (Asimov's Feb 1998)
  • The Drag Queen of Elfland: Short Stories, Lawrence Schimel (Circlet/Ultra Violet Library)
  • "Lovestory", James Patrick Kelly (Asimov's Jun 1998)
  • Mission Child, Maureen F. McHugh (Avon Eos)
  • Parable of the Talents, Octavia E. Butler (Seven Stories Press)
  • Playing God, Sarah Zettel (Warner Aspect)
  • "Unchosen Love", Ursula K. Le Guin (Amazing Stories Fall 1994)
  • Weird Women, Wired Women, Kit Reed (Wesleyan University Press)
  • "Datableed", Pat Cadigan (Asimov's Mar 1998)
  • Sirens and Other Daemon Lovers, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (HarperPrism)
  • Commitment Hour, James Alan Gardner (Avon Eos)
  • "The Eye of the Storm", Kelley Eskridge (Sirens and Other Daemon Lovers)
  • House of Sleep, Jonathan Coe (Knopf)
  • Killing Darcy, Melissa Lucashenko (University of Queensland Press)
  • Nameless Magery, Delia Marshall Turner (Ballantine Del Rey)
  • Pig Tales, Marie Darrieusecq (New Press)
  • The Plague Saint, Rita Donovan (Tesseract Books)
  • Quintessence: Realizing The Archaic Future, Mary Daly (Beacon Press)
  • Six Moon Dance, Sheri S. Tepper (Avon Eos)
  • "Accelerated Grimace", Rebecca Ore (F&SF Feb 1998)
  • The Children Star, Joan Slonczewski (Tor)
  • "The Gauze Banner", Eleanor Arnason (More Amazing Stories)
  • Ghost Country, Sara Paretsky (Delacorte)
  • "The Body Politic", Tess Williams (Dreaming Down-Under)
  • Children of God, Mary Doria Russell (Villard)
  • Dragon's Winter, Elizabeth A. Lynn (Ace)
  • "The Hetairai Turncoat", Karl-Rene Moore (Wired Hard 2)
  • The Ice People, Maggie Gee (Richard Cohen Books)
  • Singling Out the Couples, Stella Duffy (Sceptre)
2000

vítěz

nominace

  • Penelope Lively
  • Stephen Leigh
  • Terri Windling
  • Ellen Sue Datlow
  • James D. Macdonald
  • Debra Doyle
  • Le Guin, Ursula K. - Dračinka   83% / 12
  • Louise Marley
  • Bujold, Lois McMaster - Civilní služba   85% / 28
  • Kim Stanley Robinson
  • Egan, Greg - Teranesie   71% / 9
  • "5001 Nights", Penelope Lively (The Five Thousand and One Nights)
  • "Sexual Dimorphism", Kim Stanley Robinson (Asimov's Jun 1999)
  • The Terrorists of Irustan, Louise Marley (Ace)
  • "Remailer", Debra Doyle & James D. Macdonald (Not of Woman Born)
  • Silver Birch, Blood Moon, Ellen Datlow & Terri Windling, eds. (Avon)
  • The Speaking Stones, Stephen Leigh (Avon Eos)
  • The Vintner's Luck, Elizabeth Knox (Farrar, Straus & Giroux)
  • If I Told You Once, Judy Budnitz (Picador USA/St. Martin's)
  • "The Actors", Eleanor Arnason (F&SF Dec 1999)
  • "Dapple: A Hwarhath Historical Romance", Eleanor Arnason (Asimov's Sep 1999)
  • "Pinkland", Graham Joyce (Crossing the Border: Tales of Erotic Ambiguity)
  • Singer from the Sea, Sheri S. Tepper (Avon Eos)
  • "In the Second Person", Sally Caves (Terra Incognita Winter 1999/2000)
  • The Iron Bridge, David Morse (Harcourt Brace)
  • The Woman with the Flying Head : And Other Stories, Yumiko Kurahashi (M.E. Sharpe)
  • The Fathergod Experiment, L. A. Taylor (Allau Press)
2001

vítěz

nominace

  • Miéville, China - Nádraží Perdido   89% / 222
  • Gentle, Mary - Utajená historie   80% / 3
  • Severna Park
  • James L. Cambias
  • Nalo Hopkinson
  • Nalo Hopkinson
  • The Annunciate, Severna Park (Avon Eos)
  • "A Diagram of Rapture", James L. Cambias (F&SF Apr 2000)
  • "The Glass Bottle Trick", Nalo Hopkinson (Whispers from the Cotton Tree Root: Caribbean Fabulist Fiction)
  • Midnight Robber, Nalo Hopkinson (Warner Aspect)
  • "Once on the Shores of the Stream Senegambia", Pamela Mordecai (Whispers from the Cotton Tree Root: Caribbean Fabulist Fiction)
  • Sea as Mirror, Tess Williams (HarperCollins Voyager)
  • "Soma", Camille Hernandez-Ramdwar (Whispers from the Cotton Tree Root: Caribbean Fabulist Fiction)
  • The Danish Girl, David Ebershoff (Viking)
  • "Fidelity: A Primer", Michael Blumlein (F&SF Sep 2000)
2002

vítěz

  • The Kappa Child, Hiromi Goto (Red Deer Press)

nominace

  • Kenneth MacLeod
  • Dark Light, Ken MacLeod (Orbit; Tor)
  • The Fresco, Sheri S. Tepper (HarperCollins Eos)
  • Half Known Lives, Joan Givner (New Star Books)
  • The Song of the Earth, Hugh Nissenson (Algonquin Books)
2003

vítěz

nominace

2004

vítěz

  • Matt Ruff
  • Set This House In Order: A Romance Of Souls, Matt Ruff (HarperCollins)

nominace

2005

vítěz

nominace

  • Tom Purdom
  • Christopher Michael Barzak
  • Elizabeth Hand
  • McDonald, Ian - Řeka bohů   86% / 47
  • Pratchett, Terry - Podivný regiment   81% / 172
  • Farmer, Nancy - Moře trollů   80% / 5
  • Antonia Susan Byatt
  • Eileen Gunn
  • Gwyneth Ann Jones
  • Carol Emshwiller
  • Elizabeth Bear
  • "Romance for Augmented Trio", Tom Purdom (Asimov's Feb 2004)
  • "All of Us Can Almost...", Carol Emshwiller (Sci Fiction 17 Nov 2004)
  • Life, Gwyneth Jones (Aqueduct Press)
  • Stable Strategies and Others, Eileen Gunn (Tachyon Publications)
  • Little Black Book of Stories, A. S. Byatt (Knopf)
  • Mortal Love, Elizabeth Hand (HarperCollins/Morrow)
  • "The Other Angelas", Christopher Barzak (Pindeldyboz 6 Dec 2004)
  • "This Tragic Glass", Elizabeth Bear (Sci Fiction 7 Apr 2004)
  • "Time's Swell", Victoria Somogyi & Kathleen Chamberlain (Strange Horizons 15 Nov 2004)
  • Tonguecat, Peter Verhelst (Farrar, Straus & Giroux)
  • Unspeakable Vitrine, Victoria Elisabeth Garcia (Clawfoot Bathdog Press)
  • "Kissing Frogs", Jaye Lawrence (F&SF May 2004)
  • Hopeful Monsters, Hiromi Goto (Arsenal Pulp Press)
  • Even the Stones, Marie Jakober (Edge Publishing)
  • Love's Body, Dancing in Time, L. Timmel Duchamp (Aqueduct Press)
  • Master of None, N. Lee Wood (Warner Aspect)
  • Sleep, Kat Meads (Livingston Press)
  • Inventing Memory, Anne Harris (Tor)
  • "Burning Day", Glenn Grant (Island Dreams: Montreal Writers of the Fantastic)
2006

vítěz

nominace

2007

vítěz

nominace

  • Ellen Kushner
  • James Morrow
  • Karen Traviss
  • Karen Russell
  • The Privilege of the Sword, Ellen Kushner (Bantam Spectra)
  • The Last Witchfinder, James Morrow (Morrow)
  • Matriarch, Karen Traviss (Eos)
  • St. Lucy's Home for Girls Raised by Wolves, Karen Russell (Knopf)
  • Listening at the Gate, Betsy James (Atheneum)
  • Mindscape, Andrea Hairston (Aqueduct Press)
  • Venusia, Mark von Schlegell (Semiotext(e))
2008

vítěz

  • The Carhullan Army, Sarah Hall (Faber and Faber)

nominace

  • Nnedi Okorafor
  • Charles Stross
  • Delia Sherman
  • Theodora Goss
  • The Shadow Speaker, Nnedi Okorafor-Mbachu (Hyperion)
  • Glasshouse, Charles Stross (Ace)
  • Interfictions: An Anthology of Interstitial Writing, Delia Sherman & Theodora Goss, eds. (Interstitial Arts Foundation/Small Beer Press)
  • "Dangerous Space", Kelley Eskridge (Dangerous Space)
  • Empress of Mijak and The Riven Kingdom, Karen Miller (HarperCollins Australia)
  • Flora Segunda, Ysabeau S. Wilce (Harcourt)
  • The Margarets, Sheri S. Tepper (HarperCollins)
  • Water Logic, Laurie J. Marks (Small Beer Press)
  • Y: The Last Man, written by Brian K. Vaughan, art by Pia Guerra (DC/Vertigo Comics 2002-2008)
2009

vítěz

nominace

2010

vítěz

  • Cloud & Ashes: Three Winter's Tales, Greer Gilman (Small Beer Press)
  • Ooku: The Inner Chambers, Volumes 1 & 2, Fumi Yoshinaga (VIZ Media)

nominace

2011

vítěz

  • Baba Yaga Laid an Egg, Dubravka Ugresic (Canongate)

nominace

2012

vítěz

  • Redwood and Wildfire by Andrea Hairston (Aqueduct Press, 2011)

nominace

2013

vítěz

  • Caitlín R. Kiernan
  • The Drowning Girl by Caitlin R. Kiernan (Roc Trade)
  • Ancient, Ancient by Kiini Ibura Salaam (Aqueduct Press)

nominace

  • Elizabeth Bear
  • Kim Stanley Robinson
  • Tidbeck, Karin - Sobí hora   87% / 7
  • Range of Ghosts by Elizabeth Bear (Tor 2012) [SF Signal review]
  • 2312 by Kim Stanley Robinson (Orbit 2012) [via SF Signal review]
  • Firebrand by Ankaret Wells (Epicon Press, 2012)
  • “The Receptionist” by Lesley Wheeler (in The Receptionist and Other Tales, Aqueduct Press 2012)
  • Rituals – Rhapsody of Blood, Volume One by Roz Kaveney (Plus One Press 2012)
  • Up Against It by M.J. Locke (Tor 2011) [via SF Signal review]
2014

vítěz

  • Rupetta, N. A. Sulway (Tartarus Press)

nominace

  • Aliette de Bodard
  • Wecker, Helene - Golema a džin v New Yorku   90% / 4
  • Leckie, Ann - Ve službách Spravedlnosti   76% / 22
  • “Heaven Under Earth”, Aliette de Bodard (Electric Velocipede #24)
  • All Our Pretty Songs, Sarah McCarry (St. Martin's)
  • Big Mama Stories, Eleanor Arnason (Aqueduct Press)
  • Electric Lady, Janelle Monae (Bad Boy Records)
  • Hild, Nicola Griffith (Farrar Straus & Giroux)
  • Sea Change, S. M. Wheeler (Tor)
  • September Girls, Bennett Madison (HarperTeen)
  • The Summer Prince, Alaya Dawn Johnson (Arthur A. Levine)
2015

vítěz

  • Jo Walton
  • My Real Children, Jo Walton (Tor)
  • The Girl in the Road, Monica Byrne (Crown)

nominace

  • Nnedi Okorafor
  • Itäranta, Emmi - Strážkyně pramene   68% / 4
  • Nghi Vo
  • Lagoon, Nnedi Okorafor (Hodder & Stoughton)
  • “Neither Witch nor Fairy”, Nghi Vo (Long Hidden: Speculative Fiction from the Margins of History)
  • Ascension, Jacqueline Koyanagi (Masque Books)
  • The Beauty, Aliya Whiteley (Unsung Stories)
  • Elysium, Jennifer Marie Brissett (Aqueduct Press)
  • “In Her Eyes”, Seth Chambers (F&SF Jan/Feb 2014)
  • Kaleidoscope, Alisa Krasnostein & Julia Rios, eds. (Twelfth Planet Press)
  • “The Lightness of the Movement”, Pat MacEwen (F&SF Apr/May 2014)
  • “A Woman Out of Time”, Kim Curran (Irregularity)
2016

vítěz

  • Lizard Radio, Pat Schmatz (Candlewick)
  • “The New Mother”, Eugene Fischer (Asimov's Apr/May 2015)

nominace

  • Seanan McGuire
  • Catherynne M. Valente
  • “Each to Each”, Seanan McGuire (Lightspeed Jun 2014)
  • Radiance, Catherynne M. Valente (Tor)
  • All That Outer Space Allows, Ian Sales (Whippleshield)
  • Beyond: The Queer Sci-Fi and Fantasy Comic Anthology, Taneka Stotts & Sfé Monster, eds. (Beyond)
  • A Crown for Cold Silver, Alex Marshall (Orbit)
  • “How to Become a Robot in 12 Easy Steps”, A. Merc Rustad (Scigentasy Mar 2014)
  • ODY-C, Volume 1: Off to Far Ithicaa, Matt Fraction & Christian Ward (Image)
  • The Only Ones, Carola Dibbell (Two Dollar Radio)
  • “Sarah'a Child”, Susan Jane Bigelow (Strange Horizons 19 May 2014)
  • “The Shape of My Name”, Nino Cipri (Tor.com 4 Mar 2015)
  • Steven Universe, Rebecca Sugar (Cartoon Network 2013-15)
2017

vítěz

  • When the Moon Was Ours, Anna-Marie McLemore (Thomas Dunne)

nominace

  • Johanna Sinisalo
  • Seanan McGuire
  • The Core of the Sun, Johanna Sinisalo (Grove/Black Cat)
  • Every Heart a Doorway, Seanan McGuire (Tor.com)
  • Hwarhath Stories, Eleanor Arnason (Aqueduct)
  • “The Night Bazaar for Women Becoming Reptiles”, Rachel K. Jones (Beneath Ceaseless Skies 7 Jul 2016)
  • “Opals and Clay”, Nino Cipri (Podcastle 12 May 2016)
  • Too Like the Lightning, Ada Palmer (Tor)
  • Will Do Magic for Small Change, Andrea Hairston (Aqueduct)
  • Borderline, Mishell Baker (Saga)
  • Everfair, Nisi Shawl (Tor)
2018

vítěz

  • Who Runs the World?, Virginia Bergin (Macmillan)

nominace

  • Indrapramit Das
  • Charlie Jane Anders
  • The Devourers, Indra Das (Del Rey)
  • “Don't Press Charges and I Won't Sue”, Charlie Jane Anders (Global Dystopias)
  • Dreadnought and Sovereign, April Daniels (Diversion)
  • An Excess Male, Maggie Shen King (Harper Voyager)
  • Her Body and Other Parties, Carmen Maria Machado (Gray Wolf)
  • An Unkindness of Ghosts, Rivers Solomon (Akashic)
  • The Black Tides of Heaven and The Red Threads of Fortune, JY Yang (Tor)


WebArchiv - archiv českého webu