ocenění » Bram Stoker Award » Románová prvotina

Bram Stoker Award

WWW stránky ocenění: Bram Stoker Award

Románová prvotina

originální název: First Novel

1988

vítěz

nominace

1989

vítěz

  • The Suiting, Kelley Wilde (Tor)

nominace

  • John L. Byrne
  • Kevin J. Anderson
  • Fear Book, John L. Byrne (Warner)
  • Resurrection, Inc., Kevin J. Anderson (NAL Signet)
  • Cities of the Dead, Michael Paine (Charter)
  • Deliver Us From Evil, Alan Lee Harris (Bantam)
  • Demon Night, J. Michael Straczynski (Dutton)
1990

vítěz

nominace

  • Douglas Clegg
  • Dean Wesley Smith
  • Goat Dance, Douglas Clegg (Pocket)
  • Laying the Music to Rest, Dean Wesley Smith (Popular Library Questar)
  • The Lilith Factor, Jean Paiva (NAL Onyx)
  • The Dwelling, Tom Elliot (St. Martin's)
1991

vítěz

nominace

  • Alan Rodgers
  • Tom Piccirilli
  • Blood of the Children, Alan Rodgers (Bantam)
  • Dark Father, Tom Piccirilli (Pocket)
  • Nightblood, T. Chris Martindale (Warner)
1992

vítěz

nominace

  • Unearthed, Ashley McConnell (Diamond)
  • Wilderness, Dennis Danvers (Poseidon)
  • Winter Scream, Chris Curry & L. Dean James (Pocket)
1993

vítěz

  • Sineater, Elizabeth Massie (Pan)

nominace

1994

vítěz

nominace

1995

vítěz

  • Grave Markings, Michael Arnzen (Dell Abyss)

nominace

1996

vítěz

  • Lucy Taylor
  • The Safety of Unknown Cities, Lucy Taylor (Silver Salamander Press)

nominace

  • Tananarive Due
  • The Between, Tananarive Due (HarperCollins)
  • Diary of a Vampire, Gary Bowen (Masquerade)
  • Madeleine's Ghost, Robert Giardi (Delacorte)
  • Wyrm Wolf, Edo van Belkom (HarperPrism)
1997

vítěz

nominace

  • Donald R. Burleson
  • Flute Song, Donald Burleson (Black Mesa)
  • Dead Heat, Del Stone, Jr. (Mojo Press)
  • Horror Show, Greg Kihn (Tor)
1998

vítěz

  • Lives of the Monster Dogs, Kirsten Bakis (Farrar, Straus & Giroux)

nominace

  • Stephen Dedman
  • Barry Hoffman
  • The Art of Arrow Cutting, Stephen Dedman (Tor)
  • Hungry Eyes, Barry Hoffman (Gauntlet Press)
  • Drawn to the Grave, Mary Ann Mitchell (Leisure)
  • The Inquisitor, Mary Murrey (Lapwing Books)
1999

vítěz

nominace

  • P. D. Cacek
  • Caitlín R. Kiernan
  • Night Prayers, P. D. Cacek (Design Image Group)
  • Silk, Caitlín R. Kiernan (Roc)
  • The Symbiotic Fascination, Charlee Jacob (Necro Publications)
2000

vítěz

  • Wither, J. G. Passarella (Pocket)

nominace

2001

vítěz

  • Brian A. Hopkins
  • The Licking Valley Coon Hunters Club, Brian A. Hopkins (Yard Dog Press)

nominace

  • Simon Clark
  • Douglas E. Winter
  • Nailed by the Heart, Simon Clark (Leisure)
  • Run, Douglas E. Winter (Knopf)
  • House of Leaves, Mark Z. Danielewski (Pantheon)
2002

vítěz

  • Deadliest of the Species, Michael Oliveri (Vox13)

nominace

  • Phantom Feast, Diana Barron (Barclay)
  • Riverwatch, Joseph M. Nassise (Barclay)
  • Skating on the Edge, d. g. k. goldberg (iPublish)
2003

vítěz

nominace

  • Atmosphere, Michael Laimo (Delirium Books; Leisure)
  • The Blues Ain't Nothing', Tina Jens (Design Image Group)
  • The Red Church, Scott Nicholson (Pinnacle)
2004

vítěz

nominace

2005

vítěz

  • John Everson
  • Covenant, John Everson (Delirium Books)
  • Stained, Lee Thomas (Wildside Press)

nominace

  • Nick Mamatas
  • Move Under Ground, Nick Mamatas (Night Shade Books)
  • Black Fire, James Kidman (Leisure)
2006

vítěz

nominace

  • The Hides, Kealan-Patrick Burke (Cemetery Dance)
  • Siren Promised, Alan M. Clark & Jeremy Robert Johnson (Bloodletting Press)
2007

vítěz

nominace

  • Bloodstone, Nate Kenyon (Five Star)
  • The Harrowing, Alexandra Sokoloff (St. Martin's)
  • The Keeper, Sarah Langan (Morrow)
2008

vítěz

nominace

  • The Hollower, Mary SanGiovanni (Leisure Books)
  • I Will Rise, Michael Calvillo (Lachesis Publishing)
  • The Memory Tree, John R. Little (Nocturne Press)
2009

vítěz

  • The Gentling Box, Lisa Mannetti (Dark Hart)

nominace

  • Frozen Blood, Joel A. Sutherland (Lachesis)
  • Midnight on Mourn Street, Christopher Conlon (Earthling)
  • Monster Behind the Wheel, Michael McCarty & Mark McLaughlin (Delirium)
  • The Suicide Collectors, David Oppegaard (St. Martin's)
2010

vítěz

nominace

  • Paul Tremblay
  • The Little Sleep, Paul Tremblay (Henry Holt)
  • Solomon's Grave, Daniel G. Keohane (Dragon Moon Press)
  • Breathers, S. G. Browne (Broadway Books)
2011

vítěz

  • Black and Orange, Benjamin Kane Ethridge (Bad Moon Books)
  • Castle of Los Angeles, Lisa Morton (Gray Friar Press)

nominace

  • Lucy A. Snyder
  • Spellbent, Lucy A. Snyder (Del Rey)
  • A Book of Tongues, Gemma Files (Chizine Publications)
2012

vítěz

  • Isis Unbound by Allyson Bird

nominace

  • Southern Gods by John Hornor Jacobs
  • The Lamplighters by Frazer Lee
  • The Panama Laugh by Thomas Roche
  • That Which Should Not Be by Brett J. Talley
2013

vítěz

  • Life Rage, L. L. Soares (Nightscape)

nominace

  • Bad Glass, Richard Gropp (Del Rey)
  • Charlotte Markham and the House of Darklings, Michael Boccacino (William Morrow)
  • The Legend of the Pumpkin Thief, Charles Day (Noble YA)
  • A Requiem for Dead Flies, Peter Dudar (Nightscape)
  • Wide Open, Deborah Coates (Tor)
2014

vítěz

  • The Evolutionist, Rena Mason (Nightscape)

nominace

  • Jonathan Moore
  • Redheads, Jonathan Moore (Samhain)
  • Stoker's Manuscript, Royce Prouty (Putnam)
  • The Year of the Storm, John Mantooth (Berkley)
  • Candy House, Kate Jonez (Evil Jester)
2015

vítěz

  • Mr. Wicker, Maria Alexander (Raw Dog Screaming)

nominace

  • Malerman, Josh - V pasti   65% / 4
  • J.D. Barker
  • Foresake, J. D. Barker (Hampton Creek)
  • Consumed, David Cronenberg (Scribner)
  • Return of the Mothman, Michael Knost (Woodland)
2016

vítěz

nominace

  • John McIlveen
  • Hannahwhere, John McIlveen (Crossroad)
  • Riding the Centipede, Jean Claude Smith (Omnium Gatherum)
  • Shutter, Courtney Alameda (Feiwel & Friends)
  • We Are Monsters, Brian Kirk (Samhain)
2017

vítěz

  • Haven, Tom Deady (Cemetery Dance)

nominace

  • The Apothecary's Curse, Barbara Barnett (Pyr)
  • The Eighth, Stephanie M. Wytovich (Dark Regions)
  • Hollow House, Greg Chapman (Omnium Gatherum)
  • Mayan Blue, Michelle Garza & Melissa Lason (Sinister Grin)
2018

vítěz

  • Cold Cuts, Robert Payne Cabeen (Omnium Gatherum)

nominace

  • Thomas, Scott - Kill Creek   80% / 1
  • The Boulevard Monster, Jeremy Hepler (Bloodshot)
  • In the Valley of the Sun, Andy Davidson (Skyhorse)
  • What Do Monsters Fear?, Matt Hayward (Post Mortem)
2019

vítěz

  • The Rust Maidens, Gwendolyn Kiste (Trepidatio)

nominace

  • Baby Teeth, Zoje Stage (St. Martin's)
  • I Am the River, T. E. Gray (Lethe)
  • The Moore House, Tony Tremblay (Twisted)
  • What Should Be Wild, Julia Fine (Harper)
2020

vítěz

  • The Bone Weaver's Orchard, Sarah Read (Trepidatio)

nominace

  • Starling, Caitlin - Jeskyně zatracených   23% / 3
  • Dear Laura, Gemma Amor (self-published)
  • Doorways to the Deadeye, Eric J. Guignard (JournalStone)
  • Invisible Chains, Michelle Renee Lane (Haverhill House)
2021

vítěz

  • The Fourth Whore, EV Knight (Raw Dog Screaming)

nominace

  • The Return, Rachel Harrison (Berkley)
  • The Taxidermist's Lover, Polly Hall (CamCat)
  • Tome, Ross Jeffery (The Writing Collective)
  • True Story, Kate Reed Petty (Viking/riverrun)
2022

vítěz

  • Queen of Teeth, Hailey Piper (Strangehouse)

nominace

  • The Forest, Lisa Quigley (Perpetual Motion Machine)
  • Helminth, S. Alessandro Martinez (Omnium Gatherum)
  • Rabbits, Terry Miles (Del Rey)
  • Tidepool, Nicol Willson (The Parliament House)
  • When the Reckoning Comes, LaTanya McQueen (Harper Perennial)


WebArchiv - archiv českého webu