ocenění »
Bram Stoker Award »
Povídka
Bram Stoker Award
WWW stránky ocenění: Bram Stoker Award
Povídka
-
originální název: Short Fiction
- 1988
-
vítěz
- Robert R. McCammon
- "The Deep End", Robert R. McCammon (Night Visions 4)
nominace
- Francis Paul Wilson
- Francis Paul Wilson
- Jonathan Samuel Carroll
- Charles L. Grant
- "Traps", F. Paul Wilson (Night Cry Summer 1987)
- "Dat-Tay-Vao", F. Paul Wilson (Amazing Stories Mar 1987)
- "Friend's Best Man", Jonathan Carroll (F&SF Jan 1987)
- "This Old Man", Charles L. Grant (Night Cry Spring 1987)
- 1989
-
vítěz
nominace
- Bradbury, Ray - Ta Věc nahoře na schodech 83% / 9
- Chet Williamson
- Lucius Shepard
- Ellison, Harlan - Je mladičká a nedokáže opustit svou matku 62% / 5
- "The Music of the Dark Time", Chet Williamson (Twilight Zone Jun 1988)
- "Jack's Decline", Lucius Shepard (Ripper!)
- "Nobody Lives There Now", Carol Orlock (Women of Darkness)
- 1990
-
vítěz
- Robert R. McCammon
- "Eat Me", Robert R. McCammon (Book of the Dead)
nominace
- Bryant, Edward Winslow - Poslední smutné milování v Jídelně Prokletých 72% / 11
- Chet Williamson
- Steve Rasnic Tem
- "Yore Skin's Jes's Soft 'n Purty...He Said.", Chet Williamson (Razored Saddles)
- "Bodies and Heads", Steve Rasnic Tem (Book of the Dead)
- "Each Night, Each Year", Kathryn Ptacek (Post Mortem: New Tales of Ghostly Horror)
- 1991
-
vítěz
- "The Calling", David B. Silva (Borderlands)
nominace
- Steve Rasnic Tem
- Karl Edward Wagner
- Chet Williamson
- Edward Winslow Bryant
- "Back Windows", Steve Rasnic Tem (Gauntlet)
- "But You'll Never Follow Me", Karl Edward Wagner (Borderlands)
- "From the Papers of Helmut Hecher", Chet Williamson (Lovecraft's Legacy)
- "The Loneliest Number", Edward Bryant (Pulphouse: The Hardback Magazine: Issue Seven: Spring 1990)
- 1992
-
vítěz
- Nancy Holder
- "Lady Madonna", Nancy Holder (Obsessions)
nominace
- Brite, Poppy Z. - Popel paměti, prach touhy 50% / 5
- Morrison, Grant - Braillova encyklopedie 67% / 6
- Al Sarrantonio
- Joe R. Lansdale
- "Richard's Head", Al Sarrantonio (Obsessions)
- "Love Doll: A Fable", Joe R. Lansdale (Borderlands 2)
- "Wolf Winter", Maxine O'Callaghan (Sisters In Crime 4)
- 1993
-
vítěz
- Dan Simmons
- "This Year's Class Picture", Dan Simmons (Still Dead)
nominace
- Douglas E. Winter
- Gahan Wilson
- Karl Edward Wagner
- Nancy Kilpatrick
- "Bright Lights, Big Zombie", Douglas E. Winter (Still Dead)
- "Come One, Come All", Gahan Wilson (Still Dead)
- "Did They Get You to Trade?", Karl Edward Wagner (MetaHorror)
- "Farm Wife", Nancy Kilpatrick (Vampire's Crypt #5)
- 1994
-
vítěz
- Nancy Holder
- "I Hear the Mermaids Singing", Nancy Holder (Hottest Blood)
nominace
- William S. Burroughs
- Wayne Allen Sallee
- Dennis Etchison
- "Death Fiend Guerrillas", William S. Burroughs (Confederacy of the Dead)
- "Pain Grin", Wayne Allen Sallee (TAL Publications)
- "The Dog Park", Dennis Etchison (Dark Voices 5)
- "Distances", Sherman Alexie (The Lone Ranger and Tonto Fistfight in Heaven)
- 1995
-
vítěz
- Jack Ketchum
- Nancy Holder
- "The Box", Jack Ketchum (Cemetery Dance Spr 1994)
- "Cafe Endless: Spring Rain", Nancy Holder (Love In Vein)
nominace
- Edward Lee
- Taylor, Lucy - Věci, o kterých se nemluví 75% / 4
- "Mr. Torso", Edward Lee (Hot Blood 4)
- 1996
-
vítěz
nominace
- Thomas Ligotti
- William Browning Spencer
- "The Bungalow House", Thomas Ligotti (The Urbanite)
- "The Death of the Novel", William Browning Spencer (Century #1 Mar/Apr 1995)
- "Becky Lives", Harry Crews (Little Deaths)
- 1997
-
vítěz
- P. D. Cacek
- "Metalica", P. D. Cacek (Hot Blood: Fear the Fever)
nominace
- Brian Stableford
- Karl Edward Wagner
- Graham Masterton
- "The House of Mourning", Brian Stableford (Off Limits: Tales of Alien Sex)
- "Plan 10 from Inner Space", Karl Edward Wagner (It Came From the Drive-In)
- "The Secret Shih-Tan", Graham Masterton (Hot Blood: Fear the Fever)
- "The Slobbering Tongue That Ate the Frightfully Huge Woman", Robert Devereaux (It Came From the Drive-In)
- 1998
-
vítěz
- Edo van Belkom
- "Rat Food", Edo van Belkom & David Nickle (On Spec Spring 1997)
nominace
- Douglas Clegg
- Brian Hodge
- Scott Edelman
- "I Am Infinite, I Contain Multitudes", Douglas Clegg (Palace Corbie 7)
- "Madame Babylon", Brian Hodge (Hot Blood: Crimes of Passion)
- "A Plague on Both Your Houses", Scott Edelman (Best New Horror 8)
- 1999
-
vítěz
- Holland Bruce Rogers
- "The Dead Boy at Your Window", Bruce Holland Rogers (The North American Review Nov/Dec 1998)
nominace
- King, Stephen - Pitevní sál čtyři 80% / 20
- Edo van Belkom
- "The Rug", Edo van Belkom (Robert Bloch's Psychos)
- "Blues-Born", Tina L. Jens (More Monsters from Memphis)
- 2000
-
vítěz
- Francis Paul Wilson
- "Aftershock", F. Paul Wilson (Realms of Fantasy Dec 1999)
nominace
- Ramsey Campbell
- P. D. Cacek
- Tem, Steve Rasnic - Halloweenská ulice 58% / 13
- "The Entertainment", Ramsey Campbell (999: New Stories of Horror and Suspense)
- "The Grave", P. D. Cacek (999: New Stories of Horror and Suspense)
- 2001
-
vítěz
- Jack Ketchum
- "Gone", Jack Ketchum (October Dreams: A Celebration of Halloween)
nominace
- Sawyer, Robert J. - Padlý anděl 60% / 3
- Dead Cat Bounce, Gerard Daniel Houarner (Space & Time)
- "Mexican Moon", Karen E. Taylor (Daughter of Dangerous Dames)
- 2002
-
vítěz
- Tim Lebbon
- "Reconstructing Amy", Tim Lebbon (As the Sun Goes Down)
nominace
- Jack Ketchum
- Mort Castle
- "The Haunt", Jack Ketchum (Cemetery Dance #34 2001)
- "I Am Your Need", Mort Castle (Brainbox II: Son of Brainbox)
- "Whose Puppets, Best and Worst, Are We?", David B. Silva (Cemetery Dance #35 2001)
- 2003
-
vítěz
- Tom Piccirilli
- "The Misfit Child Grows Fat on Despair", Tom Piccirilli (The Darker Side: Generations of Horror)
nominace
- Miéville, China - Jednotlivosti 66% / 17
- Christopher Fowler
- Mort Castle
- "The Green Man", Christopher Fowler (The Third Alternative #31)
- "Disappearances", Mort Castle (Chizine)
- "The Plague Species", Charlee Jacob (The Darker Side: Generations of Horror)
- 2004
-
vítěz
- Gary A. Braunbeck
- "Duty", Gary A. Braunbeck (Vivisections)
nominace
- King, Stephen - Harveyho sen 69% / 22
- Joyce Carol Oates
- Scott Edelman
- George Saunders
- "The Haunting", Joyce Carol Oates (F&SF Apr 2003)
- "The Last Supper", Scott Edelman (The Book of Final Flesh)
- "The Red Bow", George Saunders (Esquire Sep 2003)
- 2005
-
vítěz
- Etchemendy, Nancy - Nimitseahpah 59% / 10
nominace
- Douglas Clegg
- Palahniuk, Charles M. - Střeva 79% / 9
- John Farris
- Lanagan, Margo - Zpěv na sestřinu cestu dolů 73% / 6
- Gary A. Braunbeck
- "A Madness of Starlings", Douglas Clegg (Cemetery Dance #50)
- "Hunting Meth Zombies in the Great Nebraskan Wasteland", John Farris (Elvisland)
- "Just Out of Reach", Gary Braunbeck (Cemetery Dance #50)
- 2006
-
vítěz
- Gary A. Braunbeck
- We Now Pause for Station Identification, Gary Braunbeck (Endeavour Press)
nominace
- Clive Barker
- Yvonne Navarro
- Steve Rasnic Tem
- Mort Castle
- "Haeckel's Tale", Clive Barker (Dark Delicacies)
- "Times of Atonement", Yvonne Navarro (Taverns of the Dead)
- "Invisible", Steve Rasnic Tem (Sci Fiction 2 Mar 2005)
- "As Others See Us", Mort Castle (World Horror Convention 2005 Program Book)
- 2007
-
vítěz
- Lisa Morton
- "Tested", Lisa Morton (Cemetery Dance #55)
nominace
- Gene O'Neill
- Yvonne Navarro
- Mort Castle
- "Balance", Gene O'Neill (Cemetery Dance #55)
- "Feeding the Dead Inside", Yvonne Navarro (Mondo Zombie)
- "FYI", Mort Castle (Masques V)
- "31/10", Stephen Volk (Dark Corners)
- 2008
-
vítěz
- David Niall Wilson
- "The Gentle Brush of Wings", David Niall Wilson (Defining Moments)
nominace
- Lisa Tuttle
- C. Dean Andersson
- Paul Tremblay
- Paul Tremblay
- John Everson
- "Closet Dreams", Lisa Tuttle (Postscripts #10)
- "The Death Wagon Rolls On By", C. Dean Andersson (Cemetery Dance #57)
- "The Teacher", Paul G. Tremblay (ChiZine)
- "There's No Light Between Floors", Paul G. Tremblay (Clarkesworld Magazine)
- "Letting Go", John Everson (Needles and Sins)
- 2009
-
vítěz
- The Lost, Sarah Langan (Cemetery Dance)
nominace
- Scott Edelman
- Mary Rickert
- Tim Pratt
- Nick Mamatas
- "Petrified", Scott Edelman (Desolate Souls)
- "Evidence of Love in a Case of Abandonment", M. Rickert (F&SF Oct/Nov 2008)
- "The Dude Who Collected Lovecraft", Nick Mamatas & Tim Pratt (Chizine #36)
- "Turtle", Lee Thomas (Doorways #4)
- 2010
-
vítěz
- Norman Prentiss
- "In the Porches of My Ears", Norman Prentiss (Postscripts #18)
nominace
- Weston Ochse
- "The Crossing of Aldo Ray", Weston Ochse (The Dead that Walk)
- "Keeping Watch", Nate Kenyon (Monstrous: 20 Tales of Giant Creature Terror)
- "The Night Nurse", Harry Shannon (Horror Drive-In Jul 2009)
- 2011
-
vítěz
- Lansdale, Joe R. - Skládací muž 74% / 25
nominace
- Gary A. Braunbeck
- "Return to Mariabronn", Gary Braunbeck (Haunted Legends)
- "Final Draft", Mark W. Worthen (Horror Library IV)
- "In the Middle of Poplar Street", Nate Southard (Dead Set: A Zombie Anthology)
- "1925: A Fall River Halloween", Lisa Mannetti (Shroud Magazine #10)
- 2012
-
vítěz
nominace
- George Saunders
- Gene O'Neill
- Adam-Troy Castro
- "Home" by George Saunders (The New Yorker Magazine, June 13, 2011)
- "Graffiti Sonata" by Gene O'Neill (Dark Discoveries #18)
- "Her Husband's Hands" by Adam-Troy Castro (Lightspeed Magazine, October 2011)
- "All You Can Do Is Breathe" by Kaaron Warren (Blood and Other Cravings
- "Hypergraphia" by Ken Lillie-Paetz (The Uninvited #1)
- 2013
-
vítěz
- Snyder, Lucy A. - Magdala Amygdala 60% / 20
nominace
- Joe McKinney
- Bruce Boston
- Weston Ochse
- “Bury My Heart at Marvin Gardens”, Joe McKinney (Best of Dark Moon Digest)
- “Surrounded by the Mutant Rain Forest”, Bruce Boston (Daily Science Fiction)
- “Righteous”, Weston Ochse (Psychos)
- “Available Light”, John Palisano (Lovecraft eZine Mar 2012)
- 2014
-
vítěz
- David Gerrold
- “Night Train to Paris”, David Gerrold (F&SF Jan/Feb 2013)
nominace
- Michael Reaves
- “Code 666”, Michael Reaves (F&SF Mar/Apr 2013)
- “The Geminis”, John Palisano (Chiral Mad 2)
- “The Hunger Artist”, Lisa Mannetti (Zippered Flesh 2)
- “Primal Tongue”, Michael Bailey (Zippered Flesh 2)
- “Snapshot”, Patrick Freivald (Blood & Roses)
- 2015
-
vítěz
- Usman T. Malik
- “The Vaporization Enthalpy of a Peculiar Pakistani Family”, Usman T. Malik (Qualia Nous)
- “Ruminations”, Rena Mason (Qualia Nous)
nominace
- “Baby's Breath”, Sydney Leigh (Bugs: Tales That Sliter, Creep, and Crawl)
- “The Floating Girls: A Documentary”, Damien Angelica Walters (Jamai Vu #3)
- “Hot Tub”, Hal Bodner (Hell Comes to Hollywood II)
- “Splinterette”, John Palisano (Widowmakers: A Benefit Anthology of Dark Fiction)
- 2016
-
vítěz
- “Happy Joe's Rest Stop”, John Palisano (18 Wheels of Horror)
nominace
- Gene O'Neill
- Wong, Alyssa - Hladové dcery lačných matek 62% / 27
- Kate Jonez
- The Algernon Effect, Gene O'Neill (White Noise)
- “All the Day You'll Have Good Luck”, Kate Jonez (Black Static Jul/aug 2015)
- “Sing Me Your Scars”, Damien Angelica Walters (Sing Me Your Scars)
- 2017
-
vítěz
- Joyce Carol Oates
- “The Crawl Space”, Joyce Carol Oates (Ellery Queen Sep/Oct 2016)
nominace
- Christopher Golden
- “The Bad Hour”, Christopher Golden (What the #@&% Is That?)
- “A Rift in Reflection”, Hal Bodner (Chiral Mad 3)
- “Time is a Face on the Water”, Michael Bailey (Borderlands 6)
- “Arbeit Macht Frei”, Lisa Mannetti (Gutted: Beautiful Horror Stories)
- 2018
-
vítěz
- “Apocalypse Then”, Lisa Mannetti (Never Fear: The Apocalypse)
nominace
- “I Will Be the Reflection Until the End”, Michael Bailey (Tales from the Lake, Vol. 4)
- “Loving You Darkly”, Mercedes M. Yardley (F(r)iction Sum 2017)
- “So Sings the Siren”, Annie Neugebauer (Apex 12 Oct 2017)
- “A Song Left Behind in the Aztakea Hills”, James Chambers (Shadows Over Main Street, Vol. 2)
- 2019
-
vítěz
- “Mutter”, Jess Landry (Fantastic Tales of Terror)
nominace
- “And in Her Eyes the City Drowned”, Kyla Lee Ward (Weirdbook May 2018)
- “Dead End Town”, Lee Murray (Cthulhu Deep Down Under: Volumes 2)
- “Glove Box”, Annie Neugebauer (The Dark City Crime & Mystery Magazine Jul 2018)
- “A Winter's Tale”, John F. D. Taff (Little Black Spots)
- 2020
-
vítěz
- Gwendolyn Kiste
- “The Eight People Who Murdered Me (Excerpt from Lucy Westenra's Diary)”, Gwendolyn Kiste (Nightmare Nov 2019)
nominace
- Tim Waggoner
- “A Touch of Madness”, Tim Waggoner (The Pulp Horror Book of Phobias)
- “The Book of Last Words”, Greg Chapman (This Sublime Darkness and Other Dark Stories)
- “Bury Me in Tar and Twine”, Jess Landry (Tales of the Lost Volume 1: We All Lose Something!)
- “Lydia”, Cindy O'Quinn (The Twisted Book of Shadows)
- 2021
-
vítěz
- Josh Malerman
- “One Last Transformation”, Josh Malerman (Miscreations: Gods, Monstrosities & Other Horrors)
nominace
- “Am I Missing the Sunlight?”, Meghan Arcuri (Borderlands 7)
- “Introduction to the Horror Story, Day 1”, Kurt Fawver (Nightmare Nov 2020)
- “Should Fire Remember the Fuel?”, Kyla Lee Ward (Oz Is Burning)
- “The Thing I Found Along a Dirt Patch Road”, Cindy O'Quinn (Shotgun Honey Presents Volume 4: Recoil)
- 2022
-
vítěz
- “Permanent Damage”, Lee Murray (Attack from the '80s)
nominace
- “A Gathering at the Mountain”, Cindy O'Quinn (The Bad Book)
- “Two Shakes of a Dead Lamb's Tail”, Anna Taborska (Terror Tales of the Scottish Lowlands)
- “A Whisper in the Death Pit”, Kyla Lee Ward (Weirdbook #44)
- “The Yellow Crown”, Carol Gyzander (Under Twin Suns: Alternate Histories of the Yellow Sign)
- 2023
-
vítěz
- “Fracture”, Mercedes M. Yardley (Mother: Tales of Love and Terror)
nominace
- “Nona Doesn't Dance”, Aaron Dries (Cut to Care: A Collection of Little Hurts)
- “The Only Thing Different Will Be the Body”, J. A. W. McCarthy (A Woman Built by Man)
- “Poppy's Poppy”, Douglas Gwilym (Penumbrice Speculative Fiction Magazine)
- “A Song for Barnaby Jones”, Anna Taborska (Zagava)
- “The Star”, Anna Taborska (Great British Horror 7: Major Arcane)