ocenění » Bram Stoker Award » Povídka

Bram Stoker Award

WWW stránky ocenění: Bram Stoker Award

Povídka

originální název: Short Fiction

1988

vítěz

nominace

1989

vítěz

nominace

1990

vítěz

nominace

1991

vítěz

  • "The Calling", David B. Silva (Borderlands)

nominace

  • Steve Rasnic Tem
  • Karl Edward Wagner
  • Chet Williamson
  • Edward Winslow Bryant
  • "Back Windows", Steve Rasnic Tem (Gauntlet)
  • "But You'll Never Follow Me", Karl Edward Wagner (Borderlands)
  • "From the Papers of Helmut Hecher", Chet Williamson (Lovecraft's Legacy)
  • "The Loneliest Number", Edward Bryant (Pulphouse: The Hardback Magazine: Issue Seven: Spring 1990)
1992

vítěz

nominace

1993

vítěz

  • Dan Simmons
  • "This Year's Class Picture", Dan Simmons (Still Dead)

nominace

1994

vítěz

  • Nancy Holder
  • "I Hear the Mermaids Singing", Nancy Holder (Hottest Blood)

nominace

  • William S. Burroughs
  • Wayne Allen Sallee
  • Dennis Etchison
  • "Death Fiend Guerrillas", William S. Burroughs (Confederacy of the Dead)
  • "Pain Grin", Wayne Allen Sallee (TAL Publications)
  • "The Dog Park", Dennis Etchison (Dark Voices 5)
  • "Distances", Sherman Alexie (The Lone Ranger and Tonto Fistfight in Heaven)
1995

vítěz

  • Jack Ketchum
  • Nancy Holder
  • "The Box", Jack Ketchum (Cemetery Dance Spr 1994)
  • "Cafe Endless: Spring Rain", Nancy Holder (Love In Vein)

nominace

1996

vítěz

nominace

  • Thomas Ligotti
  • William Browning Spencer
  • "The Bungalow House", Thomas Ligotti (The Urbanite)
  • "The Death of the Novel", William Browning Spencer (Century #1 Mar/Apr 1995)
  • "Becky Lives", Harry Crews (Little Deaths)
1997

vítěz

  • P. D. Cacek
  • "Metalica", P. D. Cacek (Hot Blood: Fear the Fever)

nominace

  • Brian Stableford
  • Karl Edward Wagner
  • Graham Masterton
  • "The House of Mourning", Brian Stableford (Off Limits: Tales of Alien Sex)
  • "Plan 10 from Inner Space", Karl Edward Wagner (It Came From the Drive-In)
  • "The Secret Shih-Tan", Graham Masterton (Hot Blood: Fear the Fever)
  • "The Slobbering Tongue That Ate the Frightfully Huge Woman", Robert Devereaux (It Came From the Drive-In)
1998

vítěz

  • "Rat Food", Edo van Belkom & David Nickle (On Spec Spring 1997)

nominace

  • Douglas Clegg
  • Brian Hodge
  • Scott Edelman
  • "I Am Infinite, I Contain Multitudes", Douglas Clegg (Palace Corbie 7)
  • "Madame Babylon", Brian Hodge (Hot Blood: Crimes of Passion)
  • "A Plague on Both Your Houses", Scott Edelman (Best New Horror 8)
1999

vítěz

  • Holland Bruce Rogers
  • "The Dead Boy at Your Window", Bruce Holland Rogers (The North American Review Nov/Dec 1998)

nominace

2000

vítěz

nominace

2001

vítěz

  • Jack Ketchum
  • "Gone", Jack Ketchum (October Dreams: A Celebration of Halloween)

nominace

2002

vítěz

  • Tim Lebbon
  • "Reconstructing Amy", Tim Lebbon (As the Sun Goes Down)

nominace

  • Jack Ketchum
  • Mort Castle
  • "The Haunt", Jack Ketchum (Cemetery Dance #34 2001)
  • "I Am Your Need", Mort Castle (Brainbox II: Son of Brainbox)
  • "Whose Puppets, Best and Worst, Are We?", David B. Silva (Cemetery Dance #35 2001)
2003

vítěz

  • Tom Piccirilli
  • "The Misfit Child Grows Fat on Despair", Tom Piccirilli (The Darker Side: Generations of Horror)

nominace

2004

vítěz

nominace

2005

vítěz

nominace

2006

vítěz

  • Gary A. Braunbeck
  • We Now Pause for Station Identification, Gary Braunbeck (Endeavour Press)

nominace

  • Clive Barker
  • Yvonne Navarro
  • Steve Rasnic Tem
  • Mort Castle
  • "Haeckel's Tale", Clive Barker (Dark Delicacies)
  • "Times of Atonement", Yvonne Navarro (Taverns of the Dead)
  • "Invisible", Steve Rasnic Tem (Sci Fiction 2 Mar 2005)
  • "As Others See Us", Mort Castle (World Horror Convention 2005 Program Book)
2007

vítěz

  • "Tested", Lisa Morton (Cemetery Dance #55)

nominace

  • Gene O'Neill
  • Yvonne Navarro
  • Mort Castle
  • "Balance", Gene O'Neill (Cemetery Dance #55)
  • "Feeding the Dead Inside", Yvonne Navarro (Mondo Zombie)
  • "FYI", Mort Castle (Masques V)
  • "31/10", Stephen Volk (Dark Corners)
2008

vítěz

nominace

  • Lisa Tuttle
  • C. Dean Andersson
  • Paul Tremblay
  • Paul Tremblay
  • John Everson
  • "Closet Dreams", Lisa Tuttle (Postscripts #10)
  • "The Death Wagon Rolls On By", C. Dean Andersson (Cemetery Dance #57)
  • "The Teacher", Paul G. Tremblay (ChiZine)
  • "There's No Light Between Floors", Paul G. Tremblay (Clarkesworld Magazine)
  • "Letting Go", John Everson (Needles and Sins)
2009

vítěz

  • The Lost, Sarah Langan (Cemetery Dance)

nominace

  • Scott Edelman
  • Mary Rickert
  • Tim Pratt
  • Nick Mamatas
  • "Petrified", Scott Edelman (Desolate Souls)
  • "Evidence of Love in a Case of Abandonment", M. Rickert (F&SF Oct/Nov 2008)
  • "The Dude Who Collected Lovecraft", Nick Mamatas & Tim Pratt (Chizine #36)
  • "Turtle", Lee Thomas (Doorways #4)
2010

vítěz

  • Norman Prentiss
  • "In the Porches of My Ears", Norman Prentiss (Postscripts #18)

nominace

  • Weston Ochse
  • "The Crossing of Aldo Ray", Weston Ochse (The Dead that Walk)
  • "Keeping Watch", Nate Kenyon (Monstrous: 20 Tales of Giant Creature Terror)
  • "The Night Nurse", Harry Shannon (Horror Drive-In Jul 2009)
2011

vítěz

nominace

  • Gary A. Braunbeck
  • "Return to Mariabronn", Gary Braunbeck (Haunted Legends)
  • "Final Draft", Mark W. Worthen (Horror Library IV)
  • "In the Middle of Poplar Street", Nate Southard (Dead Set: A Zombie Anthology)
  • "1925: A Fall River Halloween", Lisa Mannetti (Shroud Magazine #10)
2012

vítěz

nominace

  • George Saunders
  • Gene O'Neill
  • Adam-Troy Castro
  • "Home" by George Saunders (The New Yorker Magazine, June 13, 2011)
  • "Graffiti Sonata" by Gene O'Neill (Dark Discoveries #18)
  • "Her Husband's Hands" by Adam-Troy Castro (Lightspeed Magazine, October 2011)
  • "All You Can Do Is Breathe" by Kaaron Warren (Blood and Other Cravings
  • "Hypergraphia" by Ken Lillie-Paetz (The Uninvited #1)
2013

vítěz

nominace

  • Joe McKinney
  • Bruce Boston
  • Weston Ochse
  • “Bury My Heart at Marvin Gardens”, Joe McKinney (Best of Dark Moon Digest)
  • “Surrounded by the Mutant Rain Forest”, Bruce Boston (Daily Science Fiction)
  • “Righteous”, Weston Ochse (Psychos)
  • “Available Light”, John Palisano (Lovecraft eZine Mar 2012)
2014

vítěz

  • David Gerrold
  • “Night Train to Paris”, David Gerrold (F&SF Jan/Feb 2013)

nominace

  • Michael Reaves
  • “Code 666”, Michael Reaves (F&SF Mar/Apr 2013)
  • “The Geminis”, John Palisano (Chiral Mad 2)
  • “The Hunger Artist”, Lisa Mannetti (Zippered Flesh 2)
  • “Primal Tongue”, Michael Bailey (Zippered Flesh 2)
  • “Snapshot”, Patrick Freivald (Blood & Roses)
2015

vítěz

  • “Ruminations”, Rena Mason (Qualia Nous)
  • “The Vaporization Enthalpy of a Peculiar Pakistani Family”, Usman T. Malik (Qualia Nous)

nominace

  • “Baby's Breath”, Sydney Leigh (Bugs: Tales That Sliter, Creep, and Crawl)
  • “The Floating Girls: A Documentary”, Damien Angelica Walters (Jamai Vu #3)
  • “Hot Tub”, Hal Bodner (Hell Comes to Hollywood II)
  • “Splinterette”, John Palisano (Widowmakers: A Benefit Anthology of Dark Fiction)
2016

vítěz

  • “Happy Joe's Rest Stop”, John Palisano (18 Wheels of Horror)

nominace

2017

vítěz

  • Joyce Carol Oates
  • “The Crawl Space”, Joyce Carol Oates (Ellery Queen Sep/Oct 2016)

nominace

  • Christopher Golden
  • “The Bad Hour”, Christopher Golden (What the #@&% Is That?)
  • “A Rift in Reflection”, Hal Bodner (Chiral Mad 3)
  • “Time is a Face on the Water”, Michael Bailey (Borderlands 6)
  • “Arbeit Macht Frei”, Lisa Mannetti (Gutted: Beautiful Horror Stories)
2018

vítěz

  • “Apocalypse Then”, Lisa Mannetti (Never Fear: The Apocalypse)

nominace

  • “I Will Be the Reflection Until the End”, Michael Bailey (Tales from the Lake, Vol. 4)
  • “Loving You Darkly”, Mercedes M. Yardley (F(r)iction Sum 2017)
  • “So Sings the Siren”, Annie Neugebauer (Apex 12 Oct 2017)
  • “A Song Left Behind in the Aztakea Hills”, James Chambers (Shadows Over Main Street, Vol. 2)
2019

vítěz

  • “Mutter”, Jess Landry (Fantastic Tales of Terror)

nominace

  • “And in Her Eyes the City Drowned”, Kyla Lee Ward (Weirdbook May 2018)
  • “Dead End Town”, Lee Murray (Cthulhu Deep Down Under: Volumes 2)
  • “Glove Box”, Annie Neugebauer (The Dark City Crime & Mystery Magazine Jul 2018)
  • “A Winter's Tale”, John F. D. Taff (Little Black Spots)
2020

vítěz

  • “The Eight People Who Murdered Me (Excerpt from Lucy Westenra's Diary)”, Gwendolyn Kiste (Nightmare Nov 2019)

nominace

  • Tim Waggoner
  • “A Touch of Madness”, Tim Waggoner (The Pulp Horror Book of Phobias)
  • “The Book of Last Words”, Greg Chapman (This Sublime Darkness and Other Dark Stories)
  • “Bury Me in Tar and Twine”, Jess Landry (Tales of the Lost Volume 1: We All Lose Something!)
  • “Lydia”, Cindy O'Quinn (The Twisted Book of Shadows)
2021

vítěz

  • Josh Malerman
  • “One Last Transformation”, Josh Malerman (Miscreations: Gods, Monstrosities & Other Horrors)

nominace

  • “Am I Missing the Sunlight?”, Meghan Arcuri (Borderlands 7)
  • “Introduction to the Horror Story, Day 1”, Kurt Fawver (Nightmare Nov 2020)
  • “Should Fire Remember the Fuel?”, Kyla Lee Ward (Oz Is Burning)
  • “The Thing I Found Along a Dirt Patch Road”, Cindy O'Quinn (Shotgun Honey Presents Volume 4: Recoil)
2022

vítěz

  • “Permanent Damage”, Lee Murray (Attack from the '80s)

nominace

  • “A Gathering at the Mountain”, Cindy O'Quinn (The Bad Book)
  • “Two Shakes of a Dead Lamb's Tail”, Anna Taborska (Terror Tales of the Scottish Lowlands)
  • “A Whisper in the Death Pit”, Kyla Lee Ward (Weirdbook #44)
  • “The Yellow Crown”, Carol Gyzander (Under Twin Suns: Alternate Histories of the Yellow Sign)


WebArchiv - archiv českého webu