ocenění » Bram Stoker Award » Sbírka povídek

Bram Stoker Award

WWW stránky ocenění: Bram Stoker Award

Sbírka povídek

originální název: Fiction Collection

1988

vítěz

nominace

1989

vítěz

  • Charles Beaumont
  • Charles Beaumont: Selected Stories, Charles Beaumont, edited by Roger Anker (Dark Harvest)

nominace

1990

vítěz

  • Richard Matheson
  • Richard Matheson: Collected Stories, Richard Matheson (Scream/Press)

nominace

1991

Zvítězil Stephen King s knihou „Čtyři po půlnoci“, česky vyšlo ve 2 dílech.

vítěz

nominace

1992

vítěz

nominace

  • J. N. Williamson
  • Ramsey Campbell
  • Author's Choice Monthly Issue 24: The Naked Flesh of Feeling, J. N. Williamson (Pulphouse)
  • Waking Nightmares, Ramsey Campbell (Tor)
  • Sexpunks & Savage Sagas, Richard Sutphin (Spine-Tingling Press)
1993

vítěz

  • Norman Partridge
  • Mr. Fox and Other Feral Tales, Norman Partridge (Roadkill Press)

nominace

1994

Nominován byl Stephen King za knihu „Nightmares & Dreamscapes“, v češtině vyšlo ve 2 knihách „Dolanův cadillac“ a „Pátá čtvrtina“.

vítěz

nominace

1995

vítěz

nominace

  • Lucy Taylor
  • Joe R. Lansdale
  • The Flesh Artist, Lucy Taylor (Silver Salamander Press)
  • Writer Of The Purple Rage, Joe R. Lansdale (Cemetery Dance Publications)
  • Born Bad, Andrew Vachss (Vintage Crime)
1996

vítěz

nominace

1997

vítěz

  • Thomas Ligotti
  • The Nightmare Factory, Thomas Ligotti (Carroll & Graf)

nominace

  • Brian Hodge
  • S. P. Somtow
  • Wayne Allen Sallee
  • The Convulsion Factory, Brian Hodge (Silver Salamander Press)
  • The Pavilion of Frozen Women, S. P. Somtow (Gollancz)
  • With Wounds Still Wet, Wayne Allen Sallee (Silver Salamander Press)
  • Shadow Dreams, Elizabeth Massie (Darkside Press)
1998

vítěz

nominace

  • Lucy Taylor
  • Gary A. Braunbeck
  • Painted in Blood, Lucy Taylor (Silver Salamander Press)
  • Things Left Behind, Gary A. Braunbeck (Cemetery Dance Publications)
  • The Throne of Bones, Brian McNaughton (Terminal Fright Press)
1999

vítěz

  • John Shirley
  • Black Butterflies: A Flock on the Dark Side, John Shirley (Mark V. Ziesing)

nominace

2000

vítěz

nominace

2001

vítěz

  • Peter Straub
  • Magic Terror: Seven Tales, Peter Straub (Random House)

nominace

  • Steve Rasnic Tem
  • Holland Bruce Rogers
  • City Fishing, Steve Rasnic Tem (Silver Salamander Press)
  • Wind Over Heaven and Other Dark Tales, Bruce Holland Rogers (Wildside Press)
  • Up, Out of Cities That Blow Hot and Cold, Charlee Jacob (Delirium Books)
2002

vítěz

  • Norman Partridge
  • The Man with the Barbed-Wire Fists, Norman Partridge (Night Shade Books)

nominace

  • Tim Lebbon
  • Ed Gorman
  • Brian Lumley
  • As the Sun Goes Down, Tim Lebbon (Night Shade Books)
  • The Dark Fantastic, Ed Gorman (Leisure)
  • The Whisperer and Other Voices, Brian Lumley (Tor)
2003

vítěz

nominace

2004

vítěz

  • Jack Ketchum
  • Peaceable Kingdom, Jack Ketchum (Subterranean Press)

nominace

  • Elizabeth Hand
  • Gary A. Braunbeck
  • Ramsey Campbell
  • Bibliomancy, Elizabeth Hand (PS Publishing)
  • Graveyard People: The Collected Cedar Hill Stories, Volume 1, Gary A. Braunbeck (Earthling Publications)
  • Told by the Dead, Ramsey Campbell (PS Publishing)
  • Fangs and Angel Wings, Karen E. Taylor (Wildside Press)
2005

vítěz

nominace

  • Christopher Fowler
  • Tim Lebbon
  • Douglas Clegg
  • Demonized, Christopher Fowler (Serpent's Tail)
  • Fears Unnamed, Tim Lebbon (Leisure/Borderlands Press)
  • The Machinery of Night, Douglas Clegg (Cemetery Dance Publications)
  • 100 Jolts: Shockingly Short Stories, Michael Arnzen (Raw Dog Screaming Press)
2006

vítěz

nominace

2007

vítěz

nominace

  • Glen Hirshberg
  • Terry Dowling
  • Jeffrey Ford
  • American Morons, Glen Hirshberg (Earthling Publications)
  • Basic Black: Tales of Appropriate Fear, Terry Dowling (Cemetery Dance)
  • The Empire of Ice Cream, Jeffrey Ford (Golden Gryphon)
  • The Commandments, Angeline Hawkes (Nocturne Press)
2008

vítěz

  • Peter Straub
  • 5 Stories, Peter Straub (Borderlands)
  • Proverbs for Monsters, Michael A. Arnzen (Dark Regions Press)

nominace

2009

vítěz

nominace

  • John Langan
  • Mr. Gaunt and Other Uneasy Encounters, John Langan (Prime Books)
  • Gleefully Macabre Tales, Jeff Strand (Delirium)
  • Mama's Boy and Other Dark Tales, Fran Friel (Apex)
  • The Number 121 to Pennsylvania, Kealan Patrick Burke (Cemetery Dance)
2010

vítěz

nominace

  • Dennis Etchison
  • Got to Kill Them All and Other Stories, Dennis Etchison (Cemetery Dance)
  • In the Closet, Under the Bed, Lee Thomas (Dark Scribe)
  • Martyrs and Monsters, Robert Dunbar (DarkHart)
2011

vítěz

nominace

  • Barron, Laird - Okultace   77% / 10
  • Stephen Graham Jones
  • The Ones that Got Away, Stephen Graham Jones (Prime Books)
  • Blood and Gristle, Michael Louis Calvillo (Bad Moon Books)
  • A Host of Shadows, Harry Shannon (Dark Regions Press)
2012

vítěz

nominace

  • Christopher Fowler
  • Caitlín R. Kiernan
  • Weston Ochse
  • Red Gloves by Christopher Fowler
  • Two Worlds and In Between: The Best of Caitlin R. Kiernan Volume One) by Caitlin R. Kiernan
  • Multiplex Fandango by Weston Ochse
  • Monsters of L.A. by Lisa Morton
  • Voices: Tales of Horror by Lawrence C. Connolly
2013

vítěz

  • Joyce Carol Oates
  • Mort Castle
  • Black Dahlia and White Rose: Stories, Joyce Carol Oates (Ecco)
  • New Moon on the Water, Mort Castle (Dark Regions)

nominace

  • Elizabeth Hand
  • Glen Hirshberg
  • Jonathan Samuel Carroll
  • Errantry: Strange Stories, Elizabeth Hand (Small Beer)
  • The Janus Tree and Other Stories, Glen Hirshberg (Subterranean)
  • The Woman Who Married a Cloud: Collected Stories, Jonathan Carroll (Subterranean)
2014

vítěz

nominace

  • Caitlín R. Kiernan
  • S. P. Somtow
  • Gene O'Neill
  • James S. Dorr
  • The Ape's Wife and Other Stories, Caitlín R. Kiernan (Subterranean)
  • Bible Stories for Secular Humanists, S. P. Somtow (Diplodocus)
  • Dance of the Blue Lady, Gene O'Neill (Bad Moon)
  • The Tears of Isis, James S. Dorr (Perpetual Motion Machine)
  • North American Lake Monsters, Nathan Ballingrud (Small Beer)
2015

vítěz

nominace

  • Stephen Graham Jones
  • After the People Lights Have Gone Off, Stephen Graham Jones (Dark House)
  • The End in All Beginnings, John F. D. Taff (Grey Matter)
  • Gifts for the One Who Comes After, Helen Marshall (ChiZine)
  • Little by Little, John R. Little (Bad Moon)
2016

vítěz

  • Lucy A. Snyder
  • While the Black Stars Burn, Lucy A. Snyder (Raw Dog Screaming)

nominace

  • Gary A. Braunbeck
  • Gene O'Neill
  • Nicole Cushing
  • Halfway Down the Stairs, Gary A. Braunbeck (JournalStone)
  • The Hitchhiking Effect, Gene O'Neill (Dark Renaissance)
  • The Mirrors, Nicole Cushing (Cycatrix)
  • The Dark at the End of the Tunnel, Taylor Grant (Crystal Lake)
2017

vítěz

  • Joyce Carol Oates
  • The Doll-Master and Other Tales of Terror, Joyce Carol Oates (Mysterious)

nominace

2018

vítěz

nominace

  • Josh Malerman
  • Patrick McGrath
  • Goblin, Josh Malerman (Earthling)
  • Writing Madness, Patrick McGrath (Centipede)
  • And Her Smile Will Untether the Universe, Gwendolyn Kiste (JournalStone)
  • The Carp-Faced Boy and Other Tales, Thersa Matsuura (Independent Legions)
2019

vítěz

  • That Which Grows Wild, Eric J. Guignard (Cemetery Dance)

nominace

  • Tim Waggoner
  • Lucy A. Snyder
  • Dark and Distant Voices, Tim Waggoner (Nightscape)
  • Garden of Eldritch Delights, Lucy A. Snyder (Raw Dog Screaming)
  • Spectral Evidence, Gemma Files (Trepidatio)
  • Coyote Songs, Gabino Iglesias (Broken River)
2020

vítěz

  • Paul Tremblay
  • Growing Things and Other Stories, Paul Tremblay (Morrow)

nominace

  • John Langan
  • Chiang, Ted - Výdech   90% / 18
  • Sefira and Other Betrayals, John Langan (Hippocampus)
  • Lady Bits, Kate Jonez (Trepidatio)
  • Out of Water, Sarah Read (Trepidatio)
2021

vítěz

  • Grotesque: Monster Stories, Lee Murray (Things in the Well)

nominace

  • Kathe Koja
  • John Langan
  • Velocities: Stories, Kathe Koja (Meerkat)
  • Children of the Fang and Other Genealogies, John Langan (Word Horde)
  • Bloody Britain, Anna Taborska (Shadow)
  • The Cuckoo Girls, Patricia Lillie (Trepidatio)
2022

vítěz

  • In That Endlessness, Our End, Gemma Files (Grimscribe)

nominace

  • Philip Fracassi
  • Lisa Tuttle
  • Jonathan Maberry
  • Beneath a Pale Sky, Philip Fracassi (Lethe)
  • The Dead Hours of Night, Lisa Tuttle (Valancourt)
  • Empty Graves: Tales of the Living Dead, Jonathan Maberry (WordFire)
  • The Ghost Sequences, A. C. Wise (Undertow)


WebArchiv - archiv českého webu