Bram Stoker Award

WWW stránky ocenění: Bram Stoker Award

další rok - 2006předchozí rok - 2004

2005

ročník: 18

Antologie

vítěz

  • Ellen Sue Datlow
  • Kelly Link
  • The Year's Best Fantasy and Horror: Seventeenth Annual Collection, Ellen Datlow, Kelly Link & Gavin J. Grant, eds. (St. Martin's)

nominace

  • Richard Chizmar
  • Shivers III, Richard Chizmar, ed. (Cemetery Dance Publications)
  • Quietly Now: A Tribute to Charles L. Grant, Kealan-Patrick Burke, ed. (Borderlands Press)
  • Acquainted with the Night, Barbara Roden & Christopher Roden, eds. (Ash-Tree Press)
  • The Many Faces of Van Helsing, Jeanne Cavelos, ed. (Ace)
Cena za celoživotní dílo

vítěz

Další média

vítěz

  • Tom Piccirilli
  • The Devil's Wine, Tom Piccirilli (Cemetery Dance Publications)

nominace

  • Brett Alexander Savory
  • ChiZine, Brett Savory (Brett Savory)
  • Flesh & Blood (magazine), Jack Fisher (Flesh & Blood Press)
  • The Goreletter, Michael Arnzen (gorelets.com)
Dílo mimo beletrii

vítěz

  • Hellnotes, Judi Rohrig (Wolf Moon Publications)

nominace

  • Thomas Francis Monteleone
  • Bev Vincent
  • The Complete Idiot's Guide to Writing a Novel, Thomas F. Monteleone (Alpha Books)
  • The Road to the Dark Tower: Exploring Stephen King's Magnum Opus, Bev Vincent (New American Library)
  • Hanging Out with the Dream King: Conversations with Neil Gaiman and His Collaborators, Joseph McCabe (Fantagraphic Books)
  • Ralan.com, Ralan Conley (RalanConley.com)
Komiks

vítěz

  • Heaven's Devils, Jai Nitz (Image Comics)

nominace

  • James Lowder
  • Lost Loves, James Lowder (Moonstone Monsters: Demons)
  • Aleister Arcane, Steve Niles (IDW Publishing)
  • Graphic Classics: Robert Louis Stevenson, Tom Pomplun, ed. (Eureka Productions)
Nejlepší kniha pro mládež

vítěz

nominace

  • Dean Ray Koontz
  • Robot Santa: The Further Adventures of Santa's Twin, Dean Koontz (HarperCollins)
  • Witch Season: Fall, Jeff Mariotte (Simon Pulse)
Novela

vítěz

  • "The Turtle Boy", Kealan-Patrick Burke (Necessary Evil Press)

nominace

  • Tim Lebbon
  • Stephen King
  • Duncan, Andy - Zora a Zombie   51% / 7
  • Dead Man's Hand, Tim Lebbon (Necessary Evil Press)
  • "Lisey and the Madman", Stephen King (McSweeney's Enchanted Chamber of Astonishing Stories)
  • "Northwest Passage", Barbara Roden (Acquainted with the Night)
Poezie

vítěz

  • The Women at the Funeral, Corrine de Winter (Space & Time)

nominace

  • Tom Piccirilli
  • Waiting My Turn to Go Under the Knife, Tom Piccirilli (Fairwood Press)
  • The Desert, Charlee Jacob (Dark Regions Press)
  • Men Are From Hell, Women Are From The Galaxy Of Death, Mark McLaughlin (Kelp Queen Press)
Povídka

vítěz

nominace

Román

vítěz

  • Peter Straub
  • In the Night Room, Peter Straub (Random House)

nominace

Románová prvotina

vítěz

  • John Everson
  • Covenant, John Everson (Delirium Books)
  • Stained, Lee Thomas (Wildside Press)

nominace

  • Nick Mamatas
  • Move Under Ground, Nick Mamatas (Night Shade Books)
  • Black Fire, James Kidman (Leisure)
Sbírka povídek

vítěz

nominace

  • Christopher Fowler
  • Tim Lebbon
  • Douglas Clegg
  • Demonized, Christopher Fowler (Serpent's Tail)
  • Fears Unnamed, Tim Lebbon (Leisure/Borderlands Press)
  • The Machinery of Night, Douglas Clegg (Cemetery Dance Publications)
  • 100 Jolts: Shockingly Short Stories, Michael Arnzen (Raw Dog Screaming Press)
Scénář

vítěz

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind, Charlie Kaufman, Michel Gondry & Pierre Bismuth (Blue Ruin)
  • Shaun of the Dead, Simon Pegg & Edgar Wright (Canal/Universal)

nominace

  • Guillermo del Toro
  • Hellboy, Guillermo Del Toro (Revolution)
  • Dawn of the Dead, James Gunn (Strike Entertainment)
Zvláštní nakladatelská cena

vítěz

  • Delirium Books, Shane Ryan Staley


WebArchiv - archiv českého webu