Bram Stoker Award

WWW stránky ocenění: Bram Stoker Award

další rok - 2010předchozí rok - 2008

2009

ročník: 22

Antologie

vítěz

  • Unspeakable Horror, Vince A. Liaguno & Chad Helder, eds. (Dark Scribe)

nominace

  • Tim Deal
  • Beneath the Surface, Tim Deal, ed. (Shroud)
  • Horror Library Volume 3, R. J. Cavender, ed. (Cutting Block)
  • Like a Chinese Tattoo, Bill Breedlove, ed. (Dark Arts)
Cena za celoživotní dílo

vítěz

Dílo mimo beletrii

vítěz

  • A Hallowe'en Anthology, Lisa Morton (McFarland)

nominace

  • Jonathan Maberry
  • Zombie CSU, Jonathan Maberry (Citadel)
  • The Book of Lists: Horror, Amy Wallace, Del Howison & Scott Bradley, eds. (HarperCollins)
  • Cheap Scares, Gregory Lamberson (McFarland)
Novela

vítěz

  • Miranda, John R. Little (Bad Moon)

nominace

  • Gene O'Neill
  • Adam-Troy Castro
  • Weston Ochse
  • The Confessions of St. Zach, Gene O'Neill (Bad Moon)
  • The Shallow End of the Pool, Adam-Troy Castro (Creeping Hemlock)
  • Redemption Roadshow, Weston Ochse (Burning Effigy)
Poezie

vítěz

  • Bruce Boston
  • The Nightmare Collection, Bruce Boston (Dark Regions)

nominace

  • Attack of the Two-Headed Poetry Monster, Mark McLaughlin & Michael McCarty (Skullvines)
  • The Phantom World, Gary William Crawford (Sam's Dot)
  • Virgin of the Apocalypse, Corrine De Winter (Sam's Dot)
Povídka

vítěz

  • The Lost, Sarah Langan (Cemetery Dance)

nominace

  • Scott Edelman
  • Mary Rickert
  • Tim Pratt
  • Nick Mamatas
  • "Petrified", Scott Edelman (Desolate Souls)
  • "Evidence of Love in a Case of Abandonment", M. Rickert (F&SF Oct/Nov 2008)
  • "The Dude Who Collected Lovecraft", Nick Mamatas & Tim Pratt (Chizine #36)
  • "Turtle", Lee Thomas (Doorways #4)
Román

vítěz

nominace

  • Gary A. Braunbeck
  • Coffin County, Gary Braunbeck (Leisure)
  • Johnny Gruesome, Gregory Lamberson (Bad Moon/Medallion)
  • The Reach, Nate Kenyon (Leisure)
Románová prvotina

vítěz

  • The Gentling Box, Lisa Mannetti (Dark Hart)

nominace

  • Frozen Blood, Joel A. Sutherland (Lachesis)
  • Midnight on Mourn Street, Christopher Conlon (Earthling)
  • Monster Behind the Wheel, Michael McCarty & Mark McLaughlin (Delirium)
  • The Suicide Collectors, David Oppegaard (St. Martin's)
Sbírka povídek

vítěz

nominace

  • John Langan
  • Mr. Gaunt and Other Uneasy Encounters, John Langan (Prime Books)
  • Gleefully Macabre Tales, Jeff Strand (Delirium)
  • Mama's Boy and Other Dark Tales, Fran Friel (Apex)
  • The Number 121 to Pennsylvania, Kealan Patrick Burke (Cemetery Dance)


WebArchiv - archiv českého webu