Bram Stoker Award

WWW stránky ocenění: Bram Stoker Award

další rok - 2014předchozí rok - 2012

2013

ročník: 26

Ceny byly uděleny 15. června 2013 na Stoker Weekend v New Orleans. Ceny byly uděleny dílům vydaným v roce 2012.

Antologie

vítěz

nominace

  • Dark Tales of Lost Civilizations, Eric J. Guignard, ed. (Dark Moon)
  • Hell Comes to Hollywood, Eric Miller, ed. (Big Time)
  • Horror for Good: A Charitable Anthology, Mark C. Scioneaux, R. J. Cavender & Robert S. Wilson, eds. (Cutting Block)
  • Slices of Flesh, Stan Swanson, ed. (Dark Moon)
Cena za celoživotní dílo

vítěz

Dílo mimo beletrii

vítěz

  • Trick or Treat: A History of Halloween, Lisa Morton (Reaktion)

nominace

  • The Annotated Sandman, Volume 1, Les Klinger (Vertigo)
  • Dark Directions: Romero, Craven, Carpenter, and the Modern Horror Film, Kendall R. Phillips (Southern Illinois University Press)
  • The Undead and Theology, Kim Paffenroth & John W. Morehead (Pickwick)
  • Writing Darkness, Michael R. Collings (CreateSpace)
Komiks

vítěz

  • Witch Hunts: A Graphic History of the Burning Times, Rocky Wood & Lisa Morton (McFarland)

nominace

  • Behind These Eyes, Peter J. Wacks & Guy Anthony De Marco (Villainous Press)
  • Rachel Rising Vol. 1: The Shadow of Death, Terry Moore (Abstract Studio)
  • The Sixth Gun Volume 3: Bound, Cullen Bunn (Oni Press)
  • The Tale of Brin and Bent and Minno Marylebone, Ravi Thornton (Jonathan Cape)
Nejlepší kniha pro mládež

vítěz

nominace

  • Libba Bray
  • Stiefvater, Maggie - Osudný polibek   70% / 2
  • The Diviners, Libba Bray (Little, Brown)
  • I Hunt Killers, Barry Lyga (Little, Brown)
  • I Kissed a Ghoul, Michael McCarty (Noble Romance)
  • A Bad Day for Voodoo, Jeff Strand (Sourcebooks)
Novela

vítěz

nominace

  • Jack Ketchum
  • Joe McKinney
  • Norman Prentiss
  • I'm Not Sam, Jack Ketchum & Lucky McKee (Sinister Grin)
  • Lost Girl of the Lake, Joe McKinney & Michael McCarty (Bad Moon)
  • The Fleshless Man, Norman Prentiss (Delirium)
  • Thirty Miles South of Dry County, Kealan Patrick Burke (Delirium)
Poezie

vítěz

  • Vampires, Zombies & Wanton Souls, Marge Simon (Elektrik Milk Bath)

nominace

  • Mary A. Turzillo
  • Bruce Boston
  • Lovers & Killers, Mary Turzillo (Dark Regions)
  • Notes from the Shadow City, Bruce Boston & Gary William Crawford (Dark Regions)
  • A Verse to Horrors, Michael R. Collings (Amazon Digital Services)
  • Dark Duet, Linda Addison & Stephen M. Wilson (Necon E-books)
Povídka

vítěz

nominace

  • Joe McKinney
  • Bruce Boston
  • Weston Ochse
  • “Bury My Heart at Marvin Gardens”, Joe McKinney (Best of Dark Moon Digest)
  • “Surrounded by the Mutant Rain Forest”, Bruce Boston (Daily Science Fiction)
  • “Righteous”, Weston Ochse (Psychos)
  • “Available Light”, John Palisano (Lovecraft eZine Mar 2012)
Román

vítěz

nominace

  • Bentley Little
  • Joe McKinney
  • John Everson
  • The Haunted, Bentley Little (Signet)
  • Inheritance, Joe McKinney (Evil Jester)
  • NightWhere, John Everson (Samhain)
  • Bottled Abyss, Benjamin Kane Ethridge (Redrum Horror)
Románová prvotina

vítěz

  • Life Rage, L. L. Soares (Nightscape)

nominace

  • Bad Glass, Richard Gropp (Del Rey)
  • Charlotte Markham and the House of Darklings, Michael Boccacino (William Morrow)
  • The Legend of the Pumpkin Thief, Charles Day (Noble YA)
  • A Requiem for Dead Flies, Peter Dudar (Nightscape)
  • Wide Open, Deborah Coates (Tor)
Sbírka povídek

vítěz

  • Joyce Carol Oates
  • Mort Castle
  • Black Dahlia and White Rose: Stories, Joyce Carol Oates (Ecco)
  • New Moon on the Water, Mort Castle (Dark Regions)

nominace

  • Elizabeth Hand
  • Glen Hirshberg
  • Jonathan Samuel Carroll
  • Errantry: Strange Stories, Elizabeth Hand (Small Beer)
  • The Janus Tree and Other Stories, Glen Hirshberg (Subterranean)
  • The Woman Who Married a Cloud: Collected Stories, Jonathan Carroll (Subterranean)
Scénář

vítěz

  • The Cabin in the Woods, Joss Whedon & Drew Goddard (Mutant Enemy Productions, Lionsgate)

nominace

  • Jane Goldman
  • Suzanne Collins
  • The Woman in Black, Jane Goldman (Cross Creek Pictures)
  • The Hunger Games, Gary Ross, Suzanne Collins & Billy Ray (Lionsgate, Color Force)
  • American Horror Story: Asylum: “Dark Cousin”, Tim Minear (Brad Falchuk Teley-Vision, Ryan Murphy Productions)
  • The Walking Dead: “Killer Within”, Sang Kyu Kim (AMC TV)
Zvláštní nakladatelská cena

vítěz

  • Jerad Walters, for Centipede Press


WebArchiv - archiv českého webu