Bram Stoker Award

WWW stránky ocenění: Bram Stoker Award

další rok - 2017předchozí rok - 2015

2016

ročník: 29

Ceny byly uděleny 14. května 2016 na StokerConu v Las Vegas. Ceny byly uděleny dílům vydaným v roce 2015.

Antologie

vítěz

  • The Library of the Dead, Michael Bailey, ed. (Written Backwards)

nominace

Cena za celoživotní dílo

vítěz

  • Alan Moore
  • George A. Romero
Dílo mimo beletrii

vítěz

  • Stephen Jones
  • The Art of Horror, Stephen Jones (Applause Theatre & Cinema)

nominace

  • Author's Guide to Marketing with Teeth, Michael Knost (Seventh Star)
  • Horror 201: The Silver Scream, Joe Mynhardt & Emma Audsley, eds. (Crystal Lake)
  • Studies in the Horror Film: Stanley Kubrick's The Shining, Danel Olson (Centipede)
  • The Unique Legacy of Weird Tales: The Evolution of Modern Fantasy and Horror, Justin Everett & Jeffrey H. Shanks, eds. (Rowman & Littlefield)
Komiks

vítěz

  • Sam Weller
  • Mort Castle
  • Shadow Show: Stories in Celebration of Ray Bradbury, Sam Weller & Mort Castle, eds. (IDW)

nominace

  • Victor Gischler
  • Robert Kirkman
  • Hellbound, Victor Gischler (Dark Horse)
  • Outcast, Vol. 1: A Darkness Surrounds Him, Robert Kirkman (Image)
  • Wytches, Vol. 1, Scott Snyder (Image)
  • Harrow County, Vol. 1: Countless Haints, Cullen Bunn (Dark Horse)
Nejlepší kniha pro mládež

vítěz

  • Devil's Pocket, John Dixon (Simon & Schuster)

nominace

  • Tonya Hurley
  • Maureen Johnson
  • Hallowed, Tonya Hurley (Simon & Schuster)
  • The Shadow Cabinet, Maureen Johnson (Penguin)
  • Never Let Me Sleep, Jennifer Brozek (Permuted)
  • The Ridealong, Michaelbrent Collings (self-published)
  • End Times at Ridgemont High, Ian Welke (Omnium Gatherum)
Novela

vítěz

  • “Little Dead Red”, Mercedes M. Yardley (Grimm Mistresses)

nominace

  • Scott Edelman
  • Gary A. Braunbeck
  • Norman Partridge
  • “Becoming Invisible, Becoming Seen”, Scott Edelman (Dark Discoveries Jan 2015)
  • “Paper Cuts”, Gary A. Braunbeck (Seize the Night)
  • “Special Collections”, Norman Partridge (The Library of the Dead)
  • The Box Jumper, Lisa Mannetti (Smart Rhino)
Poezie

vítěz

  • Eden Underground, Alessandro Manzetti (Crystal Lake)

nominace

  • Bruce Boston
  • Ann K. Schwader
  • Resonance Dark and Light, Bruce Boston (Eldritch)
  • Dark Energies, Ann K. Schwader (P'rea Press)
  • An Exorcism of Angels, Stephanie M. Wytovich (Raw Dog Screaming)
  • Naughty Ladies, Marge Simon (Eldritch)
Povídka

vítěz

  • “Happy Joe's Rest Stop”, John Palisano (18 Wheels of Horror)

nominace

Román

vítěz

nominace

  • Clive Barker
  • The Scarlet Gospels, Clive Barker (St. Martin's)
  • Black Tide, Patrick Freivald (Journalstone)
  • The Cure, J. G. Faherty (Samhain)
  • The Deep, Michaelbrent Collings (self-published)
Románová prvotina

vítěz

nominace

  • John McIlveen
  • Hannahwhere, John McIlveen (Crossroad)
  • Riding the Centipede, Jean Claude Smith (Omnium Gatherum)
  • Shutter, Courtney Alameda (Feiwel & Friends)
  • We Are Monsters, Brian Kirk (Samhain)
Sbírka povídek

vítěz

  • Lucy A. Snyder
  • While the Black Stars Burn, Lucy A. Snyder (Raw Dog Screaming)

nominace

  • Gary A. Braunbeck
  • Gene O'Neill
  • Nicole Cushing
  • Halfway Down the Stairs, Gary A. Braunbeck (JournalStone)
  • The Hitchhiking Effect, Gene O'Neill (Dark Renaissance)
  • The Mirrors, Nicole Cushing (Cycatrix)
  • The Dark at the End of the Tunnel, Taylor Grant (Crystal Lake)
Scénář

vítěz

  • It Follows, David Robert Mitchell (Northern Lights Films)

nominace

  • Guillermo del Toro
  • Crimson Peak, Guillermo del Toro & Matthew Robbins (Legendary Pictures)
  • Penny Dreadful: “And Hell Itself My Only Foe”, John Logan (Showtime)
  • Penny Dreadful: “Nightcomers”, John Logan (Showtime)
  • What We Do in the Shadows, Taika Waititi & Jemaine Clement (Unison Films)
Zvláštní nakladatelská cena

vítěz

  • Borderlands Press


WebArchiv - archiv českého webu