Bram Stoker Award

WWW stránky ocenění: Bram Stoker Award

další rok - 2018předchozí rok - 2016

2017

ročník: 30

Ceny byly uděleny 29. dubna 2017 na StokerConu v Long Beach. Ceny byly uděleny dílům vydaným v roce 2016.

Antologie

vítěz

nominace

  • The Beauty of Death, Alessandro Manzetti, ed. (Independent Legions)
  • Chiral Mad 3, Michael Bailey, ed. (Written Backwards)
  • Fright Mare -- Women Write Horror, Billie Sue Mosiman, ed. (self-published)
  • Gutted: Beautiful Horror Stories, Doug Murano & D. Alexander Ward, eds. (Crystal Lake)
Dílo mimo beletrii

vítěz

  • Shirley Jackson: A Rather Haunted Life, Ruth Franklin (Liveright)

nominace

  • The Gothis Worlds of Peter Straub, John Tibbetts (McFarland)
  • Guillermo del Toro's "The Devil's Backbone" and "Pan's Labyrinth": Studies in the Horror Film, Danel Olson (Centipede)
  • Haunted: On Ghosts, Witches, Vampires, Zombies and Other Monsters of the Natural and Supernatural, Leo Braudy (Yale University Press)
  • In the Mountains of Madness: The Life, Death and Extraordinary Afterlife of H. P. Lovecraft, W. Scott Poole (Soft Skull)
  • Something in the Blood: The Untold Story of Bram Stoker, the Man Who Wrote Dracula, David J. Skal (Liveright)
Komiks

vítěz

  • Kolchak the Night Stalker: The Forgotten Lore of Edgar Allan Poe, James Chambers (Moonstone)

nominace

  • Robert Kirkman
  • Joe R. Lansdale
  • Outcast: Volume 3: This Little Light, Robert Kirkman (Image)
  • The Steam Man, Mark Alan Miller & Joe R. Lansdale (Dark Horse)
  • Blood Feud, Cullen Bunn (Oni)
  • No Mercy: Volume 2, Alex de Campi (Image)
  • Providence: Act 1, Alan Moore (Avatar)
Nejlepší kniha pro mládež

vítěz

  • Snowed, Maria Alexander (Raw Dog Screaming)

nominace

  • Holding Smoke, Elle Cosimano (Disney-Hyperion)
  • Last Days of Salton Academy, Jennifer Brozek (Ragnorak)
  • The Telling, Alexander Sirowy (Simon & Schuster)
  • When They Face, Jeyn Roberts (Knopf)
Novela

vítěz

nominace

Poezie

vítěz

  • Brothel, Stephanie M. Wytovich (Raw Dog Screaming)

nominace

  • Bruce Boston
  • Sacrificial Nights, Bruce Boston & Alessandro Manzetti (Kipple Officina Libraria)
  • Corona Obscura, Michael R. Collings (self-published)
  • Field Guide to the End of the World, Jeannine Hall Gailey (Moon City)
  • Small Spirits, Marge Simon (self-published)
Povídka

vítěz

  • Joyce Carol Oates
  • “The Crawl Space”, Joyce Carol Oates (Ellery Queen Sep/Oct 2016)

nominace

  • Christopher Golden
  • “The Bad Hour”, Christopher Golden (What the #@&% Is That?)
  • “A Rift in Reflection”, Hal Bodner (Chiral Mad 3)
  • “Time is a Face on the Water”, Michael Bailey (Borderlands 6)
  • “Arbeit Macht Frei”, Lisa Mannetti (Gutted: Beautiful Horror Stories)
Román

vítěz

nominace

Románová prvotina

vítěz

  • Haven, Tom Deady (Cemetery Dance)

nominace

  • The Apothecary's Curse, Barbara Barnett (Pyr)
  • The Eighth, Stephanie M. Wytovich (Dark Regions)
  • Hollow House, Greg Chapman (Omnium Gatherum)
  • Mayan Blue, Michelle Garza & Melissa Lason (Sinister Grin)
Sbírka povídek

vítěz

  • Joyce Carol Oates
  • The Doll-Master and Other Tales of Terror, Joyce Carol Oates (Mysterious)

nominace

Scénář

vítěz

  • The Witch, Robert Eggers

nominace

  • 10 Cloverefield Lane, Josh Campbell, Damien Chazelle & Matthew Stuecken
  • Penny Dreadful: “A Blade of Grass”, John Logan
  • Strange Things: “The Vanishing of Will Byers”, Matt Duffer & Ross Duffer
  • Strange Things: “The Upside Down”, Matt Duffer & Ross Duffer


WebArchiv - archiv českého webu