Bram Stoker Award

WWW stránky ocenění: Bram Stoker Award

další rok - 2020předchozí rok - 2018

2019

ročník: 32

Ceny byly uděleny 11. května 2019 na StokerConu v Grand Rapids. Ceny byly uděleny dílům vydaným v roce 2018.

Antologie

vítěz

nominace

  • Hellhole, Lee Murray, ed. (Adrenaline)
  • Lost Highways, D. Alexander Ward, ed. (Crystal Lake)
  • A New York State of Fright, James Chambers, April Grey & Robert Masterson, eds. (Hippocampus)
  • A World of Horror, Eric J. Guignard, ed. (Dark Moon)
Cena za celoživotní dílo

vítěz

Dílo mimo beletrii

vítěz

  • It's Alive: Bringing Your Nightmares to Life, Joe Mynhardt & Eugene Johnson (Crystal Lake)

nominace

  • John Connolly
  • Horror Express, John Connolly (PS Publishing)
  • The Howling: Studies in the Horror Film, Lee Gambin (Centipede)
  • Uncovering Stranger Things: Essays on Eighties Nostalgia, Cynicism and Innocence in the Series, Kevin J. Wemore, Jr. (McFarland)
  • We Don't Go Back: A Watcher's Guide to Folk Horror, Howard David Ingham (Room 207)
Komiks

vítěz

  • Victor LaValle
  • Victor LaValle's Destroyer, Victor LaValle, Dietrich Smith & Joana Lafuente (BOOM!)

nominace

  • Saladin Ahmed
  • Abbott, Saladin Ahmed, Sami Kivela & Jason Wordie (BOOM!)
  • Bone Parish, Cullen Bunn (BOOM!)
  • Monstress Volume 3: Haven, Marjorie Liu & Sana Takeda (Image)
  • Moonshine Vol. 2: Misery Train, Brian Azzarello & Eduardo Risso (Image)
Nejlepší kniha pro mládež

vítěz

  • Kiersten White
  • The Dark Descent of Elizabeth Frankenstein, Kiersten White (Delacorte)

nominace

  • Jonathan Maberry
  • Claire Legrand
  • Justina Ireland
  • Broken Lands, Jonathan Maberry (Simon & Schuster)
  • Sawkill Girls, Claire Legrand (Katherine Tegan)
  • Dread Nation, Justina Ireland (Baler + Bray)
  • The Night Weaver, Monique Snyman (Gigi)
Novela

vítěz

  • “The Devil's Throat”, Rena Mason (Hellhole)

nominace

  • Joe Hill
  • “You Are Released”, Joe Hill (Flight or Fright)
  • Bitter Suites, Angela Yuriko Smith (self-published)
  • “Dead Lovers on Each Blade, Hung”, Usman T. Malik (Nightmare Nov 2018)
  • Our Children, Our Teachers, Michael Bailey (Written Backwards)
Poezie

vítěz

  • The Devil's Dreamland, Sara Tantlinger (Strangehouse)

nominace

  • Bruce Boston
  • Artifacts, Bruce Boston (Independent Legions)
  • Bleeding Saffron, David E. Cowen (Weasel)
  • War, Marge Simon & Alessandro Manzetti (Crystal Lake)
  • Witches, Donna Lynch (Raw Dog Screaming)
Povídka

vítěz

  • “Mutter”, Jess Landry (Fantastic Tales of Terror)

nominace

  • “And in Her Eyes the City Drowned”, Kyla Lee Ward (Weirdbook May 2018)
  • “Dead End Town”, Lee Murray (Cthulhu Deep Down Under: Volumes 2)
  • “Glove Box”, Annie Neugebauer (The Dark City Crime & Mystery Magazine Jul 2018)
  • “A Winter's Tale”, John F. D. Taff (Little Black Spots)
Román

vítěz

  • Paul Tremblay
  • The Cabin at the End of the World, Paul Tremblay (Morrow)

nominace

Románová prvotina

vítěz

  • The Rust Maidens, Gwendolyn Kiste (Trepidatio)

nominace

  • Baby Teeth, Zoje Stage (St. Martin's)
  • I Am the River, T. E. Gray (Lethe)
  • The Moore House, Tony Tremblay (Twisted)
  • What Should Be Wild, Julia Fine (Harper)
Sbírka povídek

vítěz

  • That Which Grows Wild, Eric J. Guignard (Cemetery Dance)

nominace

  • Tim Waggoner
  • Lucy A. Snyder
  • Dark and Distant Voices, Tim Waggoner (Nightscape)
  • Garden of Eldritch Delights, Lucy A. Snyder (Raw Dog Screaming)
  • Spectral Evidence, Gemma Files (Trepidatio)
  • Coyote Songs, Gabino Iglesias (Broken River)
Scénář

vítěz

  • The Haunting of Hill House: “The Bent-Neck Lady”, Meredith Averill (Amblin Television, FlanaganFilm, Paramount Television)

nominace

  • Annihilation, Alex Garland (DNA Films, Paramount Pictures, Scott Rudin Productions, Skydance Media)
  • Bird Box, Eric Heisserer (Bluegrass Films, Chris Morgan Productions, Universal Pictures)
  • Hereditary, Ari Aster (PalmStar Media)
  • A Quiet Place, Bryan Woods, Scott Beck & John Krasinski (Platinum Dunes, Sunday Night)


WebArchiv - archiv českého webu