Bram Stoker Award

WWW stránky ocenění: Bram Stoker Award

další rok - 2021předchozí rok - 2019

2020

ročník: 33

Ceny byly uděleny na StokerConu v Scarborough, který se konal 16. – 19. dubna 2020. Ceny byly uděleny dílům vydaným v roce 2019.

Antologie

vítěz

  • Ellen Sue Datlow
  • Echoes: The Saga Anthology of Ghost Stories, Ellen Datlow, ed. (Saga)

nominace

  • Christopher Golden
  • James A. Moore
  • The Twisted Book of Shadows, Christopher Golden & James A. Moore, eds. (Twisted)
  • Nox Pareidolia, Robert S. Wilson, ed. (Nightscape)
  • Pop the Clutch: Thrilling Tales of Rockabilly, Monsters, and Hot Rod Horror, Eric J. Guignard, ed. (Dark Moon)
  • A Secret Guide to Fighting Elder Gods, Jennifer Brozek, ed. (Pulse)
Články a eseje

vítěz

  • “Magic, Madness, and Women Who Creep: The Power of Individuality in the Work of Charlotte Perkins Gilman”, Gwendolyn Kiste (Vastarian Spr 2019)

nominace

  • “The Evil Aging Women of American Horror Story”, Karen J. Renner (Elder Horror: Essays on Film's Frightening Images of Aging)
  • “Film's First Lycanthrope”, Kelly Robinson (Scary Monsters Fall 2019)
  • “Lord Byron’s Whipping Boy: Dr. John William Polidori and the 200th Anniversary of The Vampyre”, Valerie E. Weich (Famous Monsters of Filmland Oct 2019)
  • “Slasher Films Made Me Gay: The Queer Appeal and Subtext of the Genre”, Vince A. Liaguno (Ginger Nuts of Horror 1 Sep 2019)
Dílo mimo beletrii

vítěz

  • Monster, She Wrote: The Women Who Pioneered Horror and Speculative Fiction, Lisa Kröger & Melanie R. Anderson (Quirk)

nominace

  • Gender, Sexuality, and Queerness in American Horror Story: Critical Essays, Harriet E. H. Earle, ed. (McFarland)
  • Horror and Religion: New Literary Approaches to Theology, Race, and Sexuality, Eleanor Beal & Jonathan Greenaway, eds. (University of Wales Press)
  • Masks in Horror Cinema: Eyes Without Faces, Alexandra Heller-Nicholas (University of Wales Press)
  • Shapeshifters: A History, John B. Kachuba (Reaktion)
Komiks

vítěz

  • Neil Gaiman
  • Neil Gaiman's Snow, Glass, Apples, Neil Gaiman & Colleen Doran (Dark Horse)

nominace

  • Poppy Z. Brite
  • Calcutta Horror, Alessandro Manzetti, Stefano Cardoselli & Poppy Z. Brite (Independent Legions)
  • H.P. Lovecraft's At the Mountains of Madness, The First Volume, Gou Tanabe (Dark Horse Manga)
  • Monstress Volume 4: The Chosen, Marjorie Liu & Sana Takeda (Image)
  • Bone Parish Vol. 2, Cullen Bunn, Jonah Scharf & Alex Guimarães (BOOM!)
Nejlepší kniha pro mládež

vítěz

  • Oware Mosaic, Nzondi (Omnium Gatherum)

nominace

  • Eight Minutes, Thirty-Two Seconds, Peter Adam Salomon (PseudoPsalms)
  • Five Midnights, Ann Dávila Cardinal (Tor Teen)
  • Here There Are Monsters, Amelinda Bérubé (Sourcebooks Fire)
  • Rules for Vanishing, Kate Alice Marshall (Viking)
  • Speak No Evil, Liana Gardner (Vesuvian)
Novela

vítěz

  • Victor LaValle
  • “Up from Slavery”, Victor LaValle (Weird Tales #363)

nominace

  • “The Cat Sitter”, Anna Taborska (Shadowcats)
  • Into Bones Like Oil, Kaaron Warren (Meerkat)
  • The Keeper of Chernobyl, Alessandro Manzetti (Omnium Gatherum)
  • To Be Devoured, Sara Tantlinger (Unnerving)
Poezie

vítěz

  • The Place of Broken Things, Linda D. Addison & Alessandro Manzetti (Crystal Lake)

nominace

  • The Apocalyptic Mannequin, Stephanie M. Wytovich (Raw Dog Screaming)
  • Choking Back the Devil, Donna Lynch (Raw Dog Screaming)
  • The Demeter Diaries, Marge Simon & Bryan D. Dietrich (Independent Legions)
  • Dragonfly and Other Songs of Mourning, Michelle Scalise (LVP)
  • Mary Shelley Makes a Monster, Octavia Cade (Aqueduct)
Povídka

vítěz

  • “The Eight People Who Murdered Me (Excerpt from Lucy Westenra's Diary)”, Gwendolyn Kiste (Nightmare Nov 2019)

nominace

  • Tim Waggoner
  • “A Touch of Madness”, Tim Waggoner (The Pulp Horror Book of Phobias)
  • “The Book of Last Words”, Greg Chapman (This Sublime Darkness and Other Dark Stories)
  • “Bury Me in Tar and Twine”, Jess Landry (Tales of the Lost Volume 1: We All Lose Something!)
  • “Lydia”, Cindy O'Quinn (The Twisted Book of Shadows)
Román

vítěz

nominace

Románová prvotina

vítěz

  • The Bone Weaver's Orchard, Sarah Read (Trepidatio)

nominace

  • Starling, Caitlin - Jeskyně zatracených   23% / 3
  • Dear Laura, Gemma Amor (self-published)
  • Doorways to the Deadeye, Eric J. Guignard (JournalStone)
  • Invisible Chains, Michelle Renee Lane (Haverhill House)
Sbírka povídek

vítěz

  • Paul Tremblay
  • Growing Things and Other Stories, Paul Tremblay (Morrow)

nominace

  • John Langan
  • Chiang, Ted - Výdech   90% / 18
  • Sefira and Other Betrayals, John Langan (Hippocampus)
  • Lady Bits, Kate Jonez (Trepidatio)
  • Out of Water, Sarah Read (Trepidatio)
Scénář

vítěz

  • Us, Jordan Peele (Monkeypaw Productions, Perfect World Pictures, Dentsu, Fuji Television Network, Universal Pictures)

nominace

  • Doctor Sleep, Mike Flanagan (Warner Bros., Intrepid Pictures/Vertigo Entertainment)
  • The Lighthouse, Robert Eggers & Max Eggers (A24, New Regency Pictures, RT Features)
  • Midsommar, Ari Aster (B-Reel Films, Square Peg)
  • Stranger Things: “The Battle of Starcourt”, Matt Duffer & Ross Duffer (Netflix)


WebArchiv - archiv českého webu