Bram Stoker Award

WWW stránky ocenění: Bram Stoker Award

další rok - 2022předchozí rok - 2020

2021

ročník: 34

Ceny byly uděleny na StokerConu v Denveru, který se konal 20. – 23. května 2021. Ceny byly uděleny dílům vydaným v roce 2020.

Antologie

vítěz

  • Black Cranes: Tales of Unquiet Women, Geneve Flynn & Lee Murray, eds. (Omnium Gatherum)

nominace

  • Arterial Bloom, Mercedes M. Yardley, ed. (Crystal Lake)
  • Miscreations: Gods, Monstrosities & Other Horrors, Michael Bailey & Doug Murano, eds. (Written Backwards)
  • Not All Monsters: A Strangehouse Anthology by Women of Horror, Sara Tantlinger, ed. (Rooster Republic)
  • Worst Laid Plans: An Anthology of Vacation Horror, Samantha Kolesnik, ed. (Grindhouse)
Články a eseje

vítěz

  • Tim Waggoner
  • “Speaking of Horror”, Tim Waggoner (The Writer Nov 2020)

nominace

  • “The Beloved Haunting of Hill House: An Examination of Monstrous Motherhood”, Rhonda Jackson Joseph (The Streaming of Hill House: Essays on the Haunting Netflix Adaptation)
  • “Final Girl: A Life in Horror”, Christina Sng (Interstellar Flight Oct 2020)
  • “I Need to Believe”, Cynthia Pelayo (Southwest Review 105.3)
  • “Lost, Found, and Finally Unbound: The Strange History of the 1910 Edison Frankenstein”, Kelly Robinson (Rue Morgue Jun 2020)
Dílo mimo beletrii

vítěz

nominace

  • Brian Keene
  • End of the Road, Brian Keene
  • The Science of Women in Horror: The Special Effects, Stunts, and True Stories Behind Your Favorite Fright Films, Kelly Florence & Meg Hafdahl
  • The Streaming of Hill House: Essays on the Haunting Netflix Adaptation, Kevin J. Wetmore, Jr., ed.
  • Women Make Horror: Filmmaking, Feminism, Genre, Alison Peirse, ed.
  • 1000 Women in Horror, Alexandra Heller-Nicholas
Komiks

vítěz

  • Nancy Holder
  • Mary Shelley Presents, Nancy Holder, Chiara Di Francia & Amelia Woo (Kymera)

nominace

  • The Masque of the Red Death, Steven Archer (Raw Dog Screaming)
  • Road of Bones, Rich Douek & Alex Cormack (IDW)
  • Spectre Deep 6, Jennifer Brody & Jules Rivera (turner)
  • Her Life Matters: (Or Brooklyn Frankenstein), Alessandra Manzetti & Stefano Cardoselli (Independent Legions)
  • Lonesome Days, Savage Nights, Steve Niles, Salvatore Simeone & Szymon Kudranski (TKO Studies)
Nejlepší kniha pro mládež

vítěz

  • Clown in a Cornfield, Adam Cesare (HarperTeen)

nominace

Novela

vítěz

nominace

  • Sarah Pinsker
  • “Two Truths and a Lie”, Sarah Pinsker (Tor.com)
  • “Beyond the Reef”, Gabino Iglesias (Lullabies for Suffering: Tales of Addiction)
  • “I Will Find You, Even in the Dark”, Jess Landry (Dim Shores Presents Volume 1)
  • The Invention of Ghosts, Gwendolyn Kiste (Nightscape)
Poezie

vítěz

  • A Collection of Dreamscapes, Christina Sng (Raw Dog Screaming)

nominace

  • A Complex Accident of Life, Jessica McHugh (Apokrupha)
  • Cradleland of Parasites, Sara Tantlinger (Rooster Republic)
  • Into the Forest and All the Way Through, Cynthia Pelayo (Burial Day)
  • Whitechapel Rhapsody: Dark Poems, Alessandro Manzetti (Independent Legions)
Povídka

vítěz

  • Josh Malerman
  • “One Last Transformation”, Josh Malerman (Miscreations: Gods, Monstrosities & Other Horrors)

nominace

  • “Am I Missing the Sunlight?”, Meghan Arcuri (Borderlands 7)
  • “Introduction to the Horror Story, Day 1”, Kurt Fawver (Nightmare Nov 2020)
  • “Should Fire Remember the Fuel?”, Kyla Lee Ward (Oz Is Burning)
  • “The Thing I Found Along a Dirt Patch Road”, Cindy O'Quinn (Shotgun Honey Presents Volume 4: Recoil)
Román

vítěz

nominace

Románová prvotina

vítěz

  • The Fourth Whore, EV Knight (Raw Dog Screaming)

nominace

  • The Return, Rachel Harrison (Berkley)
  • The Taxidermist's Lover, Polly Hall (CamCat)
  • Tome, Ross Jeffery (The Writing Collective)
  • True Story, Kate Reed Petty (Viking/riverrun)
Sbírka povídek

vítěz

  • Grotesque: Monster Stories, Lee Murray (Things in the Well)

nominace

  • Kathe Koja
  • John Langan
  • Velocities: Stories, Kathe Koja (Meerkat)
  • Children of the Fang and Other Genealogies, John Langan (Word Horde)
  • Bloody Britain, Anna Taborska (Shadow)
  • The Cuckoo Girls, Patricia Lillie (Trepidatio)
Scénář

vítěz

  • The Invisible Man, Leigh Whannell (Universal Pictures, Blumhouse Productions, Goalpost Pictures, Nervous Tick Productions)

nominace

  • Color Out of Space, Scarlett Amaris & Richard Stanley (SpectreVision)
  • The Haunting of Bly Manor: “The Altar of the Dead”, Angela LaManna (Intrepid Pictures, Amblin Television, Paramount Television Studios)
  • Lovecraft Country: “Jig-a-Bobo”, Misha Green & Ihuoma Ofordire (Affeme, Monkeypaw Productions, Bad Robot Productions, Warner Bros. Television Studios)
  • Lovecraft Country: “Sundown”, Misha Green (Affeme, Monkeypaw Productions, Bad Robot Productions, Warner Bros. Television Studios)


WebArchiv - archiv českého webu