Bram Stoker Award

WWW stránky ocenění: Bram Stoker Award

předchozí rok - 2021

2022

ročník: 35

Ceny byly uděleny na StokerConu 2022 v Denveru, který se konal 12. – 15. května 2022. Ceny byly uděleny dílům vydaným v roce 2021.

Antologie

vítěz

  • Ellen Sue Datlow
  • When Things Get Dark: Stories Inspired by Shirley Jackson, Ellen Datlow, ed. (Titan)

nominace

  • Attack From the '80s, Eugene Johnson (Raw Dog Screaming)
  • Professor Charlatan Bardot's Travel Anthology to the Most (Fictional) Haunted Buildings in the Weird, Wild World, Eric J. Guignard (Dark Moon)
  • There is No Death, There are No Dead, Aaron J. French & Jess Landry (Crystal Lake)
  • Under Twin Suns: Alternate Histories of the Yellow Sign, James Chambers (Hippocampus)
Cena za celoživotní dílo

vítěz

Články a eseje

vítěz

  • “Horror Writers: Architects of Hope”, Angela Yuriko Smith (The Sirens Call #55)

nominace

  • Devil's Advocates: The Conjuring, Kevin J. Wetmore, Jr. (Auteur/Liverpool University Press)
  • “A Horror Fan's Guide to Surviving Womanhood”, Emily Ruth Verona (thefinalgirls.co.uk)
  • “One and Done”, Cindy O'Quinn (Were Tales: A Shapeshifter Anthology)
  • “The Three Paradigms of Horror”, Dejan Ognjanovic (Vastarien Vol. 4, #2)
Dílo mimo beletrii

vítěz

  • Writers Workshop of Horror 2, Michael Knost (Hydra)

nominace

  • 9/11 Gothic: Decrypting Ghosts and Trauma in New York City’s Terrorism Novels, Danel Olson (Lexington)
  • Eaters of the Dead: Myths and Realities of Cannibal Monsters, Kevin J. Wetmore, Jr. (Reaktion)
  • Giving the Devil His Due: Satan and Cinema, Jeffrey Andrew Weinstock & Regina M. Hansen (Fordham University Press)
  • Shirley Jackson: A Companion, Kristopher Woofter (Peter Lang)
Komiks

vítěz

  • The Inhabitant of the Lake, Alessandro Manzetti & Stefano Cardoselli (Independent Legions Publishing)

nominace

  • Saladin Ahmed
  • Kami Garcia
  • Grant Morrison
  • Abbott 1973, Saladin Ahmed & Sami Kivelä (BOOM! Studios)
  • Joker/Harley: Criminal Insanity, Kami Garcia, Mico Suayan, Jason Badower & Mike Mayher (DC Comics)
  • Proctor Valley Road, Grant Morrison, Alex Child & Naomi Franquiz (BOOM! Studios)
  • An Unkindness of Ravens, Dan Panosian & Marianna Ignazzi (BOOM! Studios)
Nejlepší kniha pro mládež

vítěz

  • The River Has Teeth, Erica Waters (HarperTeen)

nominace

  • Kendare Blake
  • Krystal Sutherland
  • All These Bodies, Kendare Blake (Quill Tree)
  • House of Hollow, Krystal Sutherland (Putnam)
  • Bad Witch Burning, Jessica Lewis (Delacorte)
  • The Book of the Baku, R. L. Boyle (Titan)
Novela

vítěz

  • “Twentieth Anniversary Screening”, Jeff Strand (Slice and Dice)

nominace

  • Goddess of Filth, V. Castro (Creature)
  • Nothing But Blackened Teeth, Cassandra Khaw (Tor Nightfire)
  • “Recitation of the First Feeding”, Hailey Piper (Unfortunate Elements of My Anatomy)
  • Things Have Gotten Worse Since We Last Spoke, Eric LaRocca (Weirdpunk)
Poezie

vítěz

  • Tortured Willows: Bent. Bowed. Unbroken., Christina Sng, Angela Yuriko Smith, Lee Murray & Geneve Flynn (Yuriko)

nominace

  • Joe R. Lansdale
  • Lucy A. Snyder
  • Mary A. Turzillo
  • Apache Witch and Other Poetic Observations, Joe R. Lansdale (Independent Legions)
  • Exposed Nerves, Lucy A. Snyder (Raw Dog Screaming)
  • Victims, Marge Simon & Mary Turzillo (Weasel)
  • Strange Nests, Jessica McHugh (Apokrupha)
Povídka

vítěz

  • “Permanent Damage”, Lee Murray (Attack from the '80s)

nominace

  • “A Gathering at the Mountain”, Cindy O'Quinn (The Bad Book)
  • “Two Shakes of a Dead Lamb's Tail”, Anna Taborska (Terror Tales of the Scottish Lowlands)
  • “A Whisper in the Death Pit”, Kyla Lee Ward (Weirdbook #44)
  • “The Yellow Crown”, Carol Gyzander (Under Twin Suns: Alternate Histories of the Yellow Sign)
Román

vítěz

nominace

  • Chuck Wendig
  • Grady Hendrix
  • The Book of Accidents, Chuck Wendig (Del Rey)
  • The Final Girl Support Group, Grady Hendrix (Berkley)
  • Children of Chicago, Cynthia Pelayo (Agora)
  • The Queen of the Cicadas, V. Castro (Flame Tree)
Románová prvotina

vítěz

  • Queen of Teeth, Hailey Piper (Strangehouse)

nominace

  • The Forest, Lisa Quigley (Perpetual Motion Machine)
  • Helminth, S. Alessandro Martinez (Omnium Gatherum)
  • Rabbits, Terry Miles (Del Rey)
  • Tidepool, Nicol Willson (The Parliament House)
  • When the Reckoning Comes, LaTanya McQueen (Harper Perennial)
Sbírka povídek

vítěz

  • In That Endlessness, Our End, Gemma Files (Grimscribe)

nominace

  • Philip Fracassi
  • Lisa Tuttle
  • Jonathan Maberry
  • Beneath a Pale Sky, Philip Fracassi (Lethe)
  • The Dead Hours of Night, Lisa Tuttle (Valancourt)
  • Empty Graves: Tales of the Living Dead, Jonathan Maberry (WordFire)
  • The Ghost Sequences, A. C. Wise (Undertow)
Scénář

vítěz

  • Midnight Mass: “s1e6: Book VI: Acts of the Apostles”, Mike Flanagan, James Flanagan & Jeff Howard (Intrepid Pictures)

nominace

  • Antlers, C. Henry Chaisson, Nick Antosca & Scott Cooper (Searchlight Pictures)
  • Candyman, Jordan Peele, Win Rosenfeld & Nia DaCosta (Universal Pictures)
  • Fear Street: Part One -- 1994, Phil Graziadei & Leigh Janiak (Chernin Entertainment)
  • Squid Game: “s1e1: Red Light, Green Light”, Hwang Dong-hyuk (Siren Pictures)


WebArchiv - archiv českého webu