Bram Stoker Award

WWW stránky ocenění: Bram Stoker Award

Komiks

originální název: Graphic Novel

1999

Cena nebyla udělena.

nominace

  • The Dreaming: Trial and Error, Len Wein
  • Preacher, Garth Ennis
  • Sergio Aragones' Dia de les Muertos (Day of the Dead), Sergio Aragones & Mark Evanier
  • The Son of Man, Garth Ennis (Hellblazer #129-133)
2000

vítěz

  • Neil Gaiman
  • The Sandman: The Dream Hunters, Neil Gaiman, illustrated by Yoshitaka Amano (DC/Vertigo)

nominace

  • Mike Mignola
  • Joe R. Lansdale
  • Hellboy: Box Full of Evil, Mike Mignola (Dark Horse Comics)
  • Jonah Hex: Shadows West #1, Joe R. Lansdale (DC/Vertigo)
  • Faust: Book of M, David Quinn (Avatar Press)
2001

vítěz

  • The League of Extraordinary Gentlemen, Alan Moore (America's Best Comics)

nominace

  • Joe R. Lansdale
  • Robert Weinberg
  • "Red Romance", Joe R. Lansdale (Flinch #11; Vertigo)
  • Cable (79-84), Robert Weinberg (Marvel Comics)
  • "Spuds", Bernie Wrightson (The Night Terrors)
2002

Cena nebyla udělena.

nominace

  • Caitlín R. Kiernan
  • "The First Adventure of Miss Catterina Poe", Caitlín R. Kiernan (The Dreaming #56; Vertigo)
  • "Desperadoes: Quiet of the Grave", Jeff Mariotte (WildStorm)
  • "Freezes Over", Brian Azzarello (Hellblazer #158-161; Vertigo)
  • "Quiver", Kevin Smith (Green Arrow #1-10; DC Comics)
  • "Weird Western Tales", Various Authors (Vertigo)
2003

vítěz

nominace

  • Fort: Prophet of the Unexplained (Issues 1-4), Peter Lenkov (Dark Horse)
  • Howard the Duck (Issues 1-6), Steve Gerber (Marvel Comics)
2004

vítěz

  • Neil Gaiman
  • The Sandman: Endless Nights, Neil Gaiman (DC Comics)

nominace

  • Robert Weinberg
  • Stefan Petrucha
  • Vampire the Masqerade Giovanni -- The Machiavelli Conundrum, Robert Weinberg (Moonstone/White Wolf)
  • Kolchak: "Devil in the Details", Stefan Petrucha (Moonstone)
  • Graphic Classics: Ambrose Bierce, Tom Pomplun, ed. (Graphic Classics)
  • The League of Extraordinary Gentlemen, Volume II, Alan Moore (America's Best Comics)
2005

vítěz

  • Heaven's Devils, Jai Nitz (Image Comics)

nominace

  • James Lowder
  • Lost Loves, James Lowder (Moonstone Monsters: Demons)
  • Aleister Arcane, Steve Niles (IDW Publishing)
  • Graphic Classics: Robert Louis Stevenson, Tom Pomplun, ed. (Eureka Productions)
2012

vítěz

  • Neonomicon by Alan Moore

nominace

  • Jonathan Maberry
  • Joe Hill
  • Mike Mignola
  • Christopher Golden
  • Marvel Universe vs. Wolverine by Jonathan Maberry
  • Locke & Key Volume 4 by Joe Hill
  • Baltimore Volume I: The Plague Ships by Mike Mignola and Christopher Golden
  • Anya's Ghost by Vera Brosgol
  • Green River Killer by Jeff Jensen
2013

vítěz

  • Witch Hunts: A Graphic History of the Burning Times, Rocky Wood & Lisa Morton (McFarland)

nominace

  • Behind These Eyes, Peter J. Wacks & Guy Anthony De Marco (Villainous Press)
  • Rachel Rising Vol. 1: The Shadow of Death, Terry Moore (Abstract Studio)
  • The Sixth Gun Volume 3: Bound, Cullen Bunn (Oni Press)
  • The Tale of Brin and Bent and Minno Marylebone, Ravi Thornton (Jonathan Cape)
2014

vítěz

nominace

  • Colder, Paul Tobin (Dark Horse)
  • Fatale Book Three: West of Hell, Ed Brubaker (Image)
  • Sin Titulo, Cameron Stewart (Dark Horse)
  • Witch Doctor, Vol. 2: Mal Practice, Brandon Seifert (Image)
2015

vítěz

nominace

  • Joe R. Lansdale
  • Joe Hill
  • I Tell You It's Love, Joe R. Lansdale & Daniele Serra (Short, Scary Tales)
  • Locke and Key: Vol. 6: Alpha and Omega, Joe Hill & Gabriel Rodriguez (IDW)
  • Through the Woods, Emily Carroll (McElderry)
  • The Witcher, Paul Tobin (Dark Horse)
2016

vítěz

  • Sam Weller
  • Mort Castle
  • Shadow Show: Stories in Celebration of Ray Bradbury, Sam Weller & Mort Castle, eds. (IDW)

nominace

  • Victor Gischler
  • Robert Kirkman
  • Hellbound, Victor Gischler (Dark Horse)
  • Outcast, Vol. 1: A Darkness Surrounds Him, Robert Kirkman (Image)
  • Wytches, Vol. 1, Scott Snyder (Image)
  • Harrow County, Vol. 1: Countless Haints, Cullen Bunn (Dark Horse)
2017

vítěz

  • Kolchak the Night Stalker: The Forgotten Lore of Edgar Allan Poe, James Chambers (Moonstone)

nominace

  • Robert Kirkman
  • Joe R. Lansdale
  • Outcast: Volume 3: This Little Light, Robert Kirkman (Image)
  • The Steam Man, Mark Alan Miller & Joe R. Lansdale (Dark Horse)
  • Blood Feud, Cullen Bunn (Oni)
  • No Mercy: Volume 2, Alex de Campi (Image)
  • Providence: Act 1, Alan Moore (Avatar)
2018

vítěz

nominace

  • Mike Carey
  • Darkness Visible, Mike Carey & Ethan David Arvind (IDW)
  • Monstress Volume 2: The Blood, Marjorie Liu (Image)
  • My Favorite Thing Is Monsters, Emil Ferris (Fantagraphics)
  • The Black Monday Murders, Jonathan Hickman (Image)
2019

vítěz

  • Victor LaValle
  • Victor LaValle's Destroyer, Victor LaValle, Dietrich Smith & Joana Lafuente (BOOM!)

nominace

  • Saladin Ahmed
  • Abbott, Saladin Ahmed, Sami Kivela & Jason Wordie (BOOM!)
  • Bone Parish, Cullen Bunn (BOOM!)
  • Monstress Volume 3: Haven, Marjorie Liu & Sana Takeda (Image)
  • Moonshine Vol. 2: Misery Train, Brian Azzarello & Eduardo Risso (Image)
2020

vítěz

  • Neil Gaiman
  • Neil Gaiman's Snow, Glass, Apples, Neil Gaiman & Colleen Doran (Dark Horse)

nominace

  • Poppy Z. Brite
  • Calcutta Horror, Alessandro Manzetti, Stefano Cardoselli & Poppy Z. Brite (Independent Legions)
  • H.P. Lovecraft's At the Mountains of Madness, The First Volume, Gou Tanabe (Dark Horse Manga)
  • Monstress Volume 4: The Chosen, Marjorie Liu & Sana Takeda (Image)
  • Bone Parish Vol. 2, Cullen Bunn, Jonah Scharf & Alex Guimarães (BOOM!)
2021

vítěz

  • Nancy Holder
  • Mary Shelley Presents, Nancy Holder, Chiara Di Francia & Amelia Woo (Kymera)

nominace

  • The Masque of the Red Death, Steven Archer (Raw Dog Screaming)
  • Road of Bones, Rich Douek & Alex Cormack (IDW)
  • Spectre Deep 6, Jennifer Brody & Jules Rivera (turner)
  • Her Life Matters: (Or Brooklyn Frankenstein), Alessandra Manzetti & Stefano Cardoselli (Independent Legions)
  • Lonesome Days, Savage Nights, Steve Niles, Salvatore Simeone & Szymon Kudranski (TKO Studies)
2022

vítěz

  • The Inhabitant of the Lake, Alessandro Manzetti & Stefano Cardoselli (Independent Legions Publishing)

nominace

  • Saladin Ahmed
  • Kami Garcia
  • Grant Morrison
  • Abbott 1973, Saladin Ahmed & Sami Kivelä (BOOM! Studios)
  • Joker/Harley: Criminal Insanity, Kami Garcia, Mico Suayan, Jason Badower & Mike Mayher (DC Comics)
  • Proctor Valley Road, Grant Morrison, Alex Child & Naomi Franquiz (BOOM! Studios)
  • An Unkindness of Ravens, Dan Panosian & Marianna Ignazzi (BOOM! Studios)


WebArchiv - archiv českého webu