ocenění » Bram Stoker Award » Nejlepší kniha pro mládež

Bram Stoker Award

WWW stránky ocenění: Bram Stoker Award

Nejlepší kniha pro mládež

originální název: Young Adult Novel

1999

vítěz

nominace

  • Nancy Holder
  • Ellen Steiber
  • The Angel Chronicles: A Novelization (Buffy the Vampire Slayer Vol. 1), Nancy Holder (Pocket Archway)
  • Hungry Ghosts: A Novelization (The X-Files No. 9), Ellen Steiber (HarperTrophy)
  • The Dollhouse that Time Forgot (Eerie, Indiana #11), Mike Ford (Camelot)
2000

vítěz

nominace

  • Joe R. Lansdale
  • Something Lumber This Way Comes, Joe R. Lansdale (Subterranean Press)
  • Creepy Susie & 13 Other Tragic Tales for Troubled Children, Angus Oblong (Ballantine)
2001

vítěz

nominace

2002

vítěz

nominace

2003

vítěz

nominace

2004

vítěz

nominace

  • Catherine Fisher
  • Nina Kiriki Hoffman
  • Neil Gaiman
  • The Oracle, Catherine Fisher (Hodder Children's Books)
  • A Stir of Bones, Nina Kiriki Hoffman (Viking Children's Books)
  • The Wolves in the Walls, Neil Gaiman (HarperCollins)
  • Even Odder: More Stories To Chill The Heart, Steve Burt (Burt Creations)
2005

vítěz

nominace

  • Dean Ray Koontz
  • Robot Santa: The Further Adventures of Santa's Twin, Dean Koontz (HarperCollins)
  • Witch Season: Fall, Jeff Mariotte (Simon Pulse)
2012

vítěz

nominace

2013

vítěz

nominace

  • Libba Bray
  • Stiefvater, Maggie - Osudný polibek   70% / 2
  • The Diviners, Libba Bray (Little, Brown)
  • I Hunt Killers, Barry Lyga (Little, Brown)
  • I Kissed a Ghoul, Michael McCarty (Noble Romance)
  • A Bad Day for Voodoo, Jeff Strand (Sourcebooks)
2014

vítěz

nominace

2015

vítěz

  • Phoenix Island, John Dixon (Gallery)

nominace

  • Tonya Hurley
  • Kami Garcia
  • Passionaries, Tonya Hurley (Simon & Schuster Books for Young Readers)
  • Unmarked, Kami Garcia (Little, Brown Books for Younger Readers)
  • All Those Broken Angels, Peter Adam Salomon (Flux)
  • Intentional Haunting, Jake Bible (Permuted)
2016

vítěz

  • Devil's Pocket, John Dixon (Simon & Schuster)

nominace

  • Tonya Hurley
  • Maureen Johnson
  • Hallowed, Tonya Hurley (Simon & Schuster)
  • The Shadow Cabinet, Maureen Johnson (Penguin)
  • Never Let Me Sleep, Jennifer Brozek (Permuted)
  • The Ridealong, Michaelbrent Collings (self-published)
  • End Times at Ridgemont High, Ian Welke (Omnium Gatherum)
2017

vítěz

  • Snowed, Maria Alexander (Raw Dog Screaming)

nominace

  • Holding Smoke, Elle Cosimano (Disney-Hyperion)
  • Last Days of Salton Academy, Jennifer Brozek (Ragnorak)
  • The Telling, Alexander Sirowy (Simon & Schuster)
  • When They Face, Jeyn Roberts (Knopf)
2018

vítěz

nominace

  • The Door to January, Gillian French (Islandport)
  • Hellworld, Tom Leveen (Simon Pulse)
  • The Ravenous, Amy Lukavics (Harlequin Teen)
  • When I Cast Your Shadow, Sarah Porter (Tor Teen)
2019

vítěz

  • Kiersten White
  • The Dark Descent of Elizabeth Frankenstein, Kiersten White (Delacorte)

nominace

  • Jonathan Maberry
  • Claire Legrand
  • Justina Ireland
  • Broken Lands, Jonathan Maberry (Simon & Schuster)
  • Sawkill Girls, Claire Legrand (Katherine Tegan)
  • Dread Nation, Justina Ireland (Baler + Bray)
  • The Night Weaver, Monique Snyman (Gigi)
2020

vítěz

  • Oware Mosaic, Nzondi (Omnium Gatherum)

nominace

  • Eight Minutes, Thirty-Two Seconds, Peter Adam Salomon (PseudoPsalms)
  • Five Midnights, Ann Dávila Cardinal (Tor Teen)
  • Here There Are Monsters, Amelinda Bérubé (Sourcebooks Fire)
  • Rules for Vanishing, Kate Alice Marshall (Viking)
  • Speak No Evil, Liana Gardner (Vesuvian)
2021

vítěz

  • Clown in a Cornfield, Adam Cesare (HarperTeen)

nominace

2022

vítěz

  • The River Has Teeth, Erica Waters (HarperTeen)

nominace

  • Kendare Blake
  • Krystal Sutherland
  • All These Bodies, Kendare Blake (Quill Tree)
  • House of Hollow, Krystal Sutherland (Putnam)
  • Bad Witch Burning, Jessica Lewis (Delacorte)
  • The Book of the Baku, R. L. Boyle (Titan)


WebArchiv - archiv českého webu