ocenění »
Aurealis Award »
2013
Aurealis Award
Aurealis Award
WWW stránky ocenění: Aurealis Award
Aurealis Award je australská literární cena určená australským dílům z oblasti sci -fi, fantasy a hororu. Od ceny Ditmar se liší zahrnutím ceny pro nejlepší knihu pro mladé čtenáře a vynecháním fanovských cen. Dále se liší způsobem rozhodování, o udělení ceny v každé kategorii rozhodují samostatní porotci.
2013
-
ročník: 18
Ceny byly uděleny 18. května 2013 v Sydney. Ceny byly uděleny za rok 2012.
- Antologie
-
vítěz
nominace
- Jonathan Strahan
- Jonathan Strahan
- Edge of Infinity, Jonathan Strahan, ed. (Solaris)
- Under My Hat: Tales from the Cauldron, Jonathan Strahan, ed. (Random House)
- The Year's Best Australian Fantasy and Horror 2011, Liz Grzyb & Talie Helene, eds. (Ticonderoga Publications)
- Bloodstones, Amanda Pillar, ed. (Ticonderoga Publications)
- Fantasy povídka
-
vítěz
- Margo Lanagan
- “Bajazzle”, Margo Lanagan (Cracklescape Twelfth Planet Press)
nominace
- Margo Lanagan
- Isobelle Carmody
- “The Isles of the Sun”, Margo Lanagan (Cracklescape Twelfth Planet Press)
- “The Stone Witch”, Isobelle Carmody (Under My Hat Random House)
- “Sanaa's Army”, Joanne Anderton (Bloodstones Ticonderoga Publications)
- “First They Came”, Deborah Kalin (Andromeda Spaceways Inflight Magazine #55)
- Fantasy román
-
vítěz
- Margo Lanagan
- Sea Hearts, Margo Lanagan (Allen & Unwin)
nominace
- Jay Kristoff
- Stormdancer, Jay Kristoff (Tor UK)
- Bitter Greens, Kate Forsyth (Random House Australia)
- Flame of Sevenwaters, Juliet Marillier (Pan Macmillan Australia)
- Winter Be My Shield, Jo Spurrier (HarperVoyager)
- Horor - povídka
-
vítěz
- “Sky”, Kaaron Warren (Through Splintered Walls Twelfth Planet Press)
nominace
- Robert Hood
- “Escena de un Asesinato”, Robert Hood (Exotic Gothic 4 PS Publishing)
- “Elyora”, Jodi Cleghorn (Rabbit Hole Special Issue Review of Australian Fiction)
- “Sanaa's Army”, Joanne Anderton (Bloodstones Ticonderoga Publications)
- “To Wish Upon a Clockwork Heart”, Felicity Dowker (Bread and Circuses Ticonderoga Publications)
- Horor - román
-
vítěz
- Perfections, Kirstyn McDermott (Xoum)
nominace
- Blood and Dust, Jason Nahrung (Xoum)
- Bloody Waters, Jason Franks (Possible Press)
- Salvage, Jason Nahrung (Twelfth Planet Press)
- Kniha pro děti
-
vítěz
- Flanagan, John - Lovci 86% / 14
nominace
- Emily Rodda
- The Silver Door, Emily Rodda (Scholastic)
- Irina the Wolf Queen, Leah Swann (Xoum)
- Princess Betony and the Unicorn, Pamela Freeman (Walker Books)
- Kniha pro děti - obrázková
-
vítěz
- Little Elephants, Graeme Base, author and illustrator (Viking Penguin)
nominace
- The Boy Who Grew Into a Tree, Gary Crew (author) and Ross Watkins (illustrator) (Penguin Group Australia)
- In the Beech Forest, Gary Crew (author) and Dan Scheer (illustrator) (Ford Street Publishing)
- Inside the World of Tom Roberts, Mark Wilson, author and illustrator (Lothian Children's Books)
- Kniha pro mladé čtenáře
-
vítěz
- Margo Lanagan
- Dead, Actually, Kaz Delaney (Allen & Unwin)
- Sea Hearts, Margo Lanagan (Allen & Unwin)
nominace
- And All the Stars, Andrea K. Höst (self-published)
- The Interrogation of Ashala Wolf, Ambelin Kwaymullina (Walker Books)
- Into That Forest, Louis Nowra (Allen & Unwin)
- Komiks/Obrázková kniha
-
vítěz
- Blue, Pat Grant, author and illustrator (Top Shelf Comix)
nominace
- Changing Ways #2, Justin Randall, author and illustrator (Gestalt Publishing)
- It Shines and Shakes and Laughs, Tim Molloy, author and illustrator (Milk Shadow Books)
- Povídka pro mladé čtenáře
-
vítěz
- Thoraiya Dyer
- “The Wisdom of the Ants”, Thoraiya Dyer (Clarkesworld Dec 2012)
nominace
- “Rats”, Jack Heath (Trust Me Too Ford Street Publishing)
- “The Statues of Melbourne”, Jack Nicholls (Andromeda Spaceways Inflight Magazine #56)
- “Stilled Lifes x 11”, Justin d'Ath (Trust Me Too Ford Street Publishing)
- “The Worry Man”, Adrienne Tam (self-published)
- Sbírka
-
vítěz
- Kirsten Jane Bishop
- That Book Your Mad Ancestor Wrote, K. J. Bishop (self-published)
nominace
- Living with the Dead, Martin Livings (Dark Prints Press)
- Metro Winds, Isobelle Carmody (Allen & Unwin)
- Midnight and Moonshine, Lisa L. Hannett & Angela Slatter (Ticonderoga Publications)
- Through Splintered Walls, Kaaron Warren (Twelfth Planet Press)
- Sci - fi povídka
-
vítěz
- Margo Lanagan
- “Significant Dust”, Margo Lanagan (Cracklescape Twelfth Planet Press)
nominace
- “Beyond Winter's Shadow”, Greg Mellor (Wild Chrome Ticonderoga Publications)
- “The Lighthouse Keepers' Club”, Kaaron Warren (Exotic Gothic 4 PS Publishing)
- “The Trouble with Memes”, Greg Mellor (Wild Chrome Ticonderoga Publications)
- “Visitors”, James Bradley (Review of Australian Fiction)
- Sci - fi román
-
vítěz
- The Rook, Daniel O'Malley (HarperCollins)
nominace
- Garth Nix
- A Confusion of Princes, Garth Nix (Allen & Unwin)
- And All the Stars, Andrea K. Höst (self-published)
- The Interrogation of Ashala Wolf, Ambelin Kwaymullina (Walker Books)
- The Last City, Nina D'Aleo (Momentum)
- Suited, Jo Anderton (Angry Robot)