ocenění »
Aurealis Award »
2014
Aurealis Award
Aurealis Award
WWW stránky ocenění: Aurealis Award
Aurealis Award je australská literární cena určená australským dílům z oblasti sci -fi, fantasy a hororu. Od ceny Ditmar se liší zahrnutím ceny pro nejlepší knihu pro mladé čtenáře a vynecháním fanovských cen. Dále se liší způsobem rozhodování, o udělení ceny v každé kategorii rozhodují samostatní porotci.
2014
-
ročník: 19
Ceny byly uděleny 5. dubna 2014 (Canberra, Austrálie). Ceny byly uděleny za rok 2013.
- Antologie
-
vítěz
- One Small Step: An Anthology of Discoveries, Tehani Wessely, ed. (FableCroft)
- The Year’s Best Australian Fantasy and Horror 2012, Liz Grzyb & Talie Helene, eds. (Ticonderoga)
nominace
- Jonathan Strahan
- The Best Science Fiction and Fantasy of the Year Volume Seven, Jonathan Strahan, ed. (Night Shade)
- Dreaming of Djinn, Liz Grzyb, ed. (Ticonderoga)
- Focus 2012: Highlights of Australian Short Fiction, Tehani Wessely, ed. (FableCroft)
- Fantasy povídka
-
vítěz
- Jay Kristoff
- The Last Stormdancer, Jay Kristoff (Thomas Dunne)
nominace
- “Cold, Cold War”, Ian McHugh (Beneath Ceaseless Skies 13 Jun 2013)
- “Short Circuit”, Kirstie Olley (Oomph: A Little Super Goes a Long Way)
- “The Touch of the Taniwha”, Tracie McBride (Fish)
- “The Year of Ancient Ghosts”, Kim Wilkins (The Year of Ancient Ghosts)
- Fantasy román
-
vítěz
- A Crucible of Souls, Mitchell Hogan (self-published)
nominace
- Garth Nix
- Meagan Spooner
- Amie Kaufman
- Max Barry
- Newt's Emerald, Garth Nix (Jill Grinberg Literary Management)
- These Broken Stars, Amie Kaufman & Meagan Spooner (Allen & Unwin)
- Lexicon, Max Barry (Hachette)
- Ink Black Magic, Tansy Rayner Roberts (Fablecroft)
- Horor - povídka
-
vítěz
- “The Year of Ancient Ghosts”, Kim Wilkins (The Year of Ancient Ghosts)
nominace
- Terry Dowling
- “The Sleepover”, Terry Dowling (Exotic Gothic 5)
- “Fencelines”, Joanne Anderton (The Bone Chime Song and Other Stories)
- “The Home for Broken Dolls”, Kirstyn McDermott (Caution: Contains Small Parts)
- “The Human Moth”, Kaaron Warren (The Grimscribe's Puppets)
- Horor - román
-
vítěz
- Fairytales for Wilde Girls, Allyse Near (Random House Australia)
nominace
- The First Bird, Greig Beck (Momentum)
- The Marching Dead, Lee Battersby (Angry Robot)
- Path of Night, Dirk Flinthart (Fablecroft)
- Kniha pro děti
-
vítěz
- The Four Seasons of Lucy McKenzie, Kirsty Murray (Allen & Unwin)
nominace
- Isobelle Carmody
- Shaun Tan
- Kingdom of the Lost, Book 2: Cloud Road, Isobelle Carmody (Penguin Group Australia)
- Rules of Summer, Shaun Tan (Hachette Australia)
- Song for a Scarlet Runner, Julie Hunt (Allen & Unwin)
- Ice Breaker: The Hidden 1, Lian Tanner (Allen & Unwin)
- Refuge, Jackie French (Harper Collins)
- Kniha pro mladé čtenáře
-
vítěz
- Meagan Spooner
- Amie Kaufman
- These Broken Stars, Amie Kaufman & Meagan Spooner (Allen & Unwin)
- Fairytales for Wilde Girls, Allyse Near (Random House Australia)
nominace
- The Big Dry, Tony Davies (Harper Collins)
- Hunting, Andrea K. Höst (self-published)
- The Sky So Heavy, Clair Zorn (University of Queensland Press)
- Komiks/Obrázková kniha
-
vítěz
- Burger Force, Jackie Ryan (self-published)
- The Deep Vol. 2: The Vanishing Island, Tom Taylor & James Brouwer (Gestalt)
nominace
- Mr Unpronounceable Adventures, Tim Molloy (Milk Shadow)
- Peaceful Tomorrows Volume Two, Shane W. Smith (Zetabella)
- Savage Bitch, Steve Carter & Antoinette Rydyr (Scar Studios)
- Povídka pro mladé čtenáře
-
vítěz
- “By Bone-Light”, Juliet Marillier (Prickle Moon)
nominace
- “Mah Song”, Joanne Anderton (The Bone Chime Song and Other Stories)
- “Morning Star”, D. K. Mok (One Small Step)
- “The Year of Ancient Ghosts”, Kim Wilkins (The Year of Ancient Ghosts)
- Sbírka
-
vítěz
- The Bone Chime Song and Other Stories, Joanne Anderton (FableCroft)
nominace
- Thoraiya Dyer
- Asymmetry, Thoraiya Dyer (Twelfth Planet)
- The Bride Price, Cat Sparks (Ticonderoga)
- Caution: Contains Small Parts, Kirstyn McDermott (Twelfth Planet)
- The Year of Ancient Ghosts, Kim Wilkins (Ticonderoga)
- Sci - fi povídka
-
vítěz
- “Air, Water and the Grove”, Kaaron Warren (The Lowest Heaven)
nominace
- Thoraiya Dyer
- “Seven Days in Paris”, Thoraiya Dyer (Asymmetry)
- “The Last Tiger”, Joanne Anderton (Daily Science Fiction 17 May 2013)
- “Mah Song”, Joanne Anderton (The Bone Chime Song and Other Stories)
- “Version 4.3.0.1”, Lucy Stone (Andromeda Spaceways Inflight Magazine #57)
- Sci - fi román
-
vítěz
- Max Barry
- Lexicon, Max Barry (Hachette)
nominace
- Rupetta, N. A. Sulway (Tartarus)
- Trucksong, Andrew Macrae (Twelfth Planet)
- True Path, Graham Storrs (Momentum)
- A Wrong Turn at the Office of Unmade Lists, Jane Rawson (Transit Lounge)