ocenění » Aurealis Award » Sci - fi román

Aurealis Award

Aurealis Award

WWW stránky ocenění: Aurealis Award

Aurealis Award je australská literární cena určená australským dílům z oblasti sci -fi, fantasy a hororu. Od ceny Ditmar se liší zahrnutím ceny pro nejlepší knihu pro mladé čtenáře a vynecháním fanovských cen. Dále se liší způsobem rozhodování, o udělení ceny v každé kategorii rozhodují samostatní porotci.

Sci - fi román

originální název: Sf Novel

1996

vítěz

nominace

1997

vítěz

  • Sean Williams
  • Metal Fatigue, Sean Williams (HarperCollins Australia)

nominace

  • Map of Power, Tess Williams (Random House Australia/Arrow)
  • Privateer, Simon Brown (HarperCollins Australia)
1998

vítěz

nominace

  • Egan, Greg - Diaspora   94% / 17
  • Damien Broderick
  • Zones, Damien Broderick & Rory Barnes (HarperCollins/Moonstone)
  • The Dark Edge, Richard Harland (Pan Macmillan)
  • Winter, Simon Brown (HarperCollins)
1999

vítěz

nominace

  • Alison Goodman
  • Sean Williams
  • Singing the Dogstar Blues, Alison Goodman (HarperCollins)
  • The Resurrected Man, Sean Williams (HarperCollins Australia/Voyager)
  • The New Adventures: Walking to Babylon, Kate Orman (Virgin)
  • The Night Is for Hunting, John Marsden (Pan Macmillan)
2000

vítěz

nominace

  • Damien Broderick
  • The Book of Revelation, Damien Broderick & Rory Barnes (HarperCollins Australia)
  • Doctor Who: Unnatural History, Jonathan Blum & Kate Orman (BBC Books)
  • The Letter Girl, Andrew Masterton (Picador)
  • Spare Parts, Sally Rogers-Davidson (Penguin)
2001

vítěz

nominace

  • Sean Williams
  • Shane Dix
  • Evergence 2: The Dying Light, Sean Williams & Shane Dix (HarperCollins Australia)
  • Sea as Mirror, Tess Williams (HarperCollins Voyager)
  • The Deep Field, James Bradley (Sceptre)
2002

vítěz

nominace

  • Sean McMullen
  • Eyes of the Calculor, Sean McMullen (Tor)
  • Cosmonaut, Peter McAllister (Penguin)
  • Crossover, Joel Shepherd (HarperCollins Voyager)
2003

vítěz

nominace

  • Sean Williams
  • Shane Dix
  • Echoes of Earth, Sean Williams & Shane Dix (HarperCollins)
  • Blue Silence, Michelle Marquardt (Bantam Australia)
2004

vítěz

  • Fallen Gods, Jonathan Blum & Kate Orman (Telos Publishing)

nominace

  • Ian Irvine
  • Sean Williams
  • Shane Dix
  • Terminator Gene, Ian Irvine (Simon & Schuster Australia)
  • Orphans of Earth, Sean Williams & Shane Dix (HarperCollins)
  • Wyrmhole, Jay Caselberg (Roc)
  • Blue Box, Kate Orman (BBC Worldwide)
2005

vítěz

nominace

2006

vítěz

  • Eclipse, K. A. Bedford (Edge Publishing)

nominace

2007

vítěz

nominace

  • Sean Williams
  • Shane Dix
  • Geodesica: Descent, Sean Williams & Shane Dix (HarperCollins)
  • Hydrogen Steel, K. A. Bedford (Edge Publishing)
  • Underground, Andrew McGahan (Allen & Unwin)
2008

vítěz

  • The Company of the Dead, David Kowalski (Pan Macmillan)

nominace

2009

vítěz

  • Time Machines Repaired While-U-Wait, K. A. Bedford (Edge)

nominace

  • Marianne de Pierres
  • Sean Williams
  • Chaos Space, Marianne de Pierres (Orbit)
  • Earth Ascendant, Sean Williams (Orbit)
  • The Daughters of Moab, Kim Westwood (HarperVoyager)
  • Hal Spacejock: No Free Lunch, Simon Haynes (Fremantle Press)
2010

vítěz

  • Wonders of a Godless World, Andrew McGahan (Allen & Unwin)

nominace

  • Sean Williams
  • The Astropolis: The Grand Conjunction, Sean Williams (Orbit)
2011

vítěz

nominace

  • Marianne de Pierres
  • Mirror Space, Marianne de Pierres (Orbit)
  • Song of Scarabaeus, Sara Creasy (Eos)
2012

vítěz

  • The Courier's New Bicycle, Kim Westwood (HarperVoyager)

nominace

  • Max Barry
  • Machine Man, Max Barry (Scribe Publications)
  • Black Glass, Meg Mundell (Scribe Publications)
  • Children of Scarabaeus, Sara Creasy (HarperVoyager)
  • The Waterboys, Peter Docker (Fremantle Press)
2013

vítěz

  • The Rook, Daniel O'Malley (HarperCollins)

nominace

  • Garth Nix
  • A Confusion of Princes, Garth Nix (Allen & Unwin)
  • And All the Stars, Andrea K. Höst (self-published)
  • The Interrogation of Ashala Wolf, Ambelin Kwaymullina (Walker Books)
  • The Last City, Nina D'Aleo (Momentum)
  • Suited, Jo Anderton (Angry Robot)
2014

vítěz

nominace

  • Rupetta, N. A. Sulway (Tartarus)
  • Trucksong, Andrew Macrae (Twelfth Planet)
  • True Path, Graham Storrs (Momentum)
  • A Wrong Turn at the Office of Unmade Lists, Jane Rawson (Transit Lounge)
2015

vítěz

nominace

  • Meagan Spooner
  • Amie Kaufman
  • This Shattered World, Amie Kaufman & Meagan Spooner (Allen & Unwin)
  • Aurora: Meridian, Amanda Bridgeman (Momentum)
  • Foresight, Graham Storrs (Momentum)
  • Nil by Mouth, LynC (Satalyte)
  • The White List, Nina D'Aleo (Momentum)
2016

vítěz

nominace

  • Sean Williams
  • Meagan Spooner
  • Amie Kaufman
  • Twinmaker: Fall, Sean Williams (Allen & Unwin)
  • Their Fractured Light, Amie Kaufman & Meagan Spooner (Allen & Unwin)
  • Crossed, Evelyn Blackwell (self-published)
  • Clade, James Bradley (Penguin)
  • Renegade, Joel Shepherd (self-published)
2017

vítěz

nominace

  • Daniel O'Malley
  • Stiletto, Daniel O'Malley (HarperCollins)
  • Confluence, S. K. Dunstall (Ace)
  • Squid's Grief, D. K. Mok (self-published)
  • Threader, Rebekah Turner (Harlequin Australia)
  • Watershed, Jane Abbott (Penguin Random House)
2018

vítěz

  • From the Wreck, Jane Rawson (Transit Lounge)

nominace

  • Closing Down, Sally Abbott (Hachette Australia)
  • Lotus Blue, Cat Sparks (Skyhorse)
  • Terra Nullius, Claire G. Coleman (Hachette Australia)
  • An Uncertain Grace, Krissy Kneen (Text)
  • Year of the Orphan, Daniel Findlay (Penguin Random House Australia)
2019

vítěz

nominace

  • Kristoff; Kaufman - Obsidio   84% / 8
  • Dyschornia, Jennifer Mills (Picador)
  • Scales of Empire, Kylie Chan (HarperCollins)
  • The Second Cure, Margaret Morgan (Penguin Random House)
  • A Superior Spectre, Angela Meyer (Ventura)
2020

vítěz

nominace

  • Daughter of Bad Times, Rohan Wilson (Allen & Unwin)
  • The Glad Shout, Alice Robinson (Affirm)
  • The Subjects, Sarah Hopkins (Text)
  • The Trespassers, Meg Mundell (University of Queensland Press)
  • The Year of the Fruit Cake, Gillian Polack (IFWG Australia)
2021

vítěz

  • The Animals in that Country, Laura Jean McKay (Scribe)
  • Repo Virtual, Corey J. White (Tordotcom)

nominace

  • Kristoff; Kaufman - Aurora plane
  • Fauna, Donna Mazza (Allen & Unwin)
  • Ghost Species, James Bradley (Penguin Random House)
  • The Mother Fault, Kate Mildenhall (Simon & Schuster Australia)
2022

vítěz

  • Walking Romeo, Kathryn Barker (Allen & Unwin)

nominace

  • Jay Kristoff
  • Amie Kaufman
  • Max Barry
  • Aurora's End, Amie Kaufman & Jay Kristoff (Allen & Unwin)
  • The 22 Murders of Madison May, Max Barry (Hachette Australia)
  • Deepwater King, Claire McKenna (HarperCollins)
  • Papa Lucy & The Boneman, Jason Fischer (Outland Entertainment)
  • Stealing Time, Rebecca Bowyer (Story Addict)


WebArchiv - archiv českého webu