ocenění »
Aurealis Award »
Fantasy povídka
Aurealis Award
Aurealis Award
WWW stránky ocenění: Aurealis Award
Aurealis Award je australská literární cena určená australským dílům z oblasti sci -fi, fantasy a hororu. Od ceny Ditmar se liší zahrnutím ceny pro nejlepší knihu pro mladé čtenáře a vynecháním fanovských cen. Dále se liší způsobem rozhodování, o udělení ceny v každé kategorii rozhodují samostatní porotci.
Fantasy povídka
-
originální název: Fantasy Short Story
- 1996
-
vítěz
- “Harvest Bay”, Karen Attard (Eidolon #19 Spring 1995)
nominace
- “Angel Thing”, Petrina Smith (She's Fantastical)
- “The Blue Stream”, Kaaron Warren (Aurealis #15 1995)
- “The Other Side of Paradise”, Andrew Whitmore (Eidolon #17/18 Winter 1995)
- “Sail On, Sail On”, John T. Stolarczyk (Aurealis #15 1995)
- 1997
-
vítěz
- Russell Blackford
- “The Sword of God”, Russell Blackford (Dream Weavers)
nominace
- Isobelle Carmody
- Sara Douglass
- “Green Monkey Dreams”, Isobelle Carmody (Green Monkey Dreams)
- “Of Fingers and Foreskins”, Sara Douglass (Eidolon #21 Fall 1996)
- “Our Swimmer”, Tim Richards (Letters to Francesca)
- “Tattoo”, Matthew Condon (Original Sin)
- 1998
-
vítěz
- Lucy Sussex
- “Merlusine”, Lucy Sussex (The Horns of Elfland)
nominace
- “Death at the Blue Elephant”, Janeen Webb (Enter: HQ)
- “Jackie Chan”, Chris Gregory (Twins)
- “Nicholas Afalling”, Jodie Kewley (Eidolon #24 Fall 1997)
- “The River of Dreams”, Le Hang (Influence: Australian Voices)
- 1999
-
vítěz
- Stephen Dedman
- “A Walk-On Part in the War”, Stephen Dedman (Dreaming Down-Under)
nominace
- Sean McMullen
- “Queen of Soulmates”, Sean McMullen (Dreaming Down-Under)
- “The Bath-house”, Keith Taylor (Fantastic Worlds)
- “Jetsam”, Kerry Greenwood (Dreaming Down-Under)
- “To Avalon”, Jane Routley (Dreaming Down-Under)
- 2000
-
vítěz
- Trudi Canavan
- “Whispers of the Mist Children”, Trudi Canavan (Aurealis #23 1999)
nominace
- Lucy Sussex
- “The Queen of Erewhon”, Lucy Sussex (F&SF Sep 1999)
- “Incident on Woolfe Street”, Janeen Webb (HQ Magazine Jan/Feb 2000)
- “The Language of Trees”, Lisa Jacobson (HQ Magazine Apr 1999)
- “Orlando's Third Trance”, Adam Browne (HQ Magazine Nov/Dec 1999)
- 2001
-
vítěz
- “The World According to Kipling (A Plain Tale from the Hills)”, Geoffrey Maloney (Aurealis #25/26 Jun/Jul 2000)
nominace
- Christopher Kenworthy
- Margo Lanagan
- “The Fruits of Habit”, Christopher Kenworthy (Altair #6/7 2000)
- “The Boy Who Didn't Yearn”, Margo Lanagan (White Time)
- “Goddess and the Geek”, Louise Cusack (Mystery, Magic, Voodoo & The Holy Grail)
- “The Left Behind”, Kaaron Warren (Orb #1)
- 2002
-
vítěz
- “The Woman of Endor”, Sue Isle (Orb #2)
nominace
- Jack Dann
- Terry Dowling
- Matthew Farrer
- “The Diamond Pit”, Jack Dann (F&SF Jun 2001; Jubilee)
- “The Lagan Fishers”, Terry Dowling (Sci Fiction 11 Apr 2001)
- “Tales from the True Desert”, Matthew Farrer (Nor of Human…)
- “The Speaker of Heaven”, Kaaron Warren (Orb #2)
- 2003
-
Cena nebyla udělena.
- 2004
-
vítěz
- Lucy Sussex
- “La Sentinelle”, Lucy Sussex (Southern Blood: New Australian Tales of the Supernatural)
nominace
- Nix, Garth - Truhla naděje 78% / 4
- Marianne de Pierres
- “In the Bookshadow”, Marianne de Pierres (Shelf Life: Fantastic Stories Celebrating Bookstores)
- “Tireki and the Wind”, Lily Chrywenstrom (Fables & Reflections #4)
- 2005
-
vítěz
- “Catabolic Magic”, Richard Harland (Aurealis #32 2004)
- “Weavers of Twilight”, Louise Katz (Agog! Smashing Stories)
nominace
- Kirsten Jane Bishop
- “Alsiso”, K. J. Bishop (The Alsiso Project)
- “The Gift of Hindsight”, Paul Haines (Aurealis #32 2004)
- “Tales of Nireym”, Lee Battersby (Orb #6)
- 2006
-
vítěz
- “The Greater Death of Saito Saku”, Richard Harland (Daikaiju! Giant Monster Tales)
- “Once Giants Roamed the Earth”, Rosaleen Love (The Traveling Tide; Daikaiju! Giant Monster Tales)
nominace
- “Heart of Saturday Night”, Adam Browne (Lenox Avenue)
- “Ones and Zeros”, Terry Dartnall (Neverary)
- “The Red Priest's Homecoming”, Dirk Flinthart (Andromeda Spaceways Inflight Magazine #17)
- 2007
-
vítěz
- Margo Lanagan
- “A Fine Magic”, Margo Lanagan (Eidolon 1)
nominace
- Lucy Sussex
- Stephanie Campisi
- “The Revenant”, Lucy Sussex (Eidolon 1)
- “Why the Balloon Man Floats Away”, Stephanie Campisi (Fantasy #4)
- “Dark Ages”, Lee Battersby (Through Soft Air)
- “See Here, See There”, Anna Tambour (Agog! Ripping Reads)
- 2008
-
vítěz
nominace
- Angela Slatter
- “The Angel Wood”, Angela Slatter (Shimmer Nov 2006)
- “An Account of an Experiment by Adam Browne”, Adam Browne (Orb #7)
- “A Lady of Adestan”, Cat Sparks (Orb #7)
- “The Perfume Eater”, R. J. Astruc (Strange Horizons 17 Jul 2007)
- 2009
-
vítěz
- “Sammarynda Deep”, Cat Sparks (Paper Cities: An Anthology of Urban Fantasy)
nominace
- Angela Slatter
- Thoraiya Dyer
- “Dresses, Three”, Angela Slatter (Shimmer v2n4)
- “Night Heron's Curse”, Thoraiya Dyer (Andromeda Spaceways Inflight Magazine #37)
- “The Last Deflowerer”, Karen Maric (Andromeda Spaceways Inflight Magazine #32)
- “Nightship”, Kim Westwood (Dreaming Again)
- 2010
-
vítěz
- “Father's Kill”, Christopher Green (Beneath Ceaseless Skies #24)
- “Once a Month, On a Sunday”, Ian McHugh (Andromeda Spaceways Inflight Magazine #40)
nominace
- Lucy Sussex
- Angela Slatter
- “Something Better than Death”, Lucy Sussex (Aurealis #42)
- “Words”, Angela Slatter (The Lifted Brow #5)
- “Siren Beat”, Tansy Rayner Roberts (Roadkill/Siren Beat)
- 2011
-
vítěz
- Angela Slatter
- Thoraiya Dyer
- “The February Dragon”, L. L. Hannett & Angela Slatter (Scary Kisses)
- “Yowie”, Thoraiya Dyer (Sprawl)
nominace
- Angela Slatter
- “Sister, Sister”, Angela Slatter (Strange Tales III)
- “All the Clowns in Clowntown”, Andrew McKiernan (Macabre: A Journey Through Australia's Darkest Fears)
- “The Duke of Vertumn's Fingerling”, Elizabeth Carroll (Strange Horizons)
- 2012
-
vítěz
- Thoraiya Dyer
- “Fruit of the Pipal Tree”, Thoraiya Dyer (After the Rain FableCroft Publishing)
nominace
- Margo Lanagan
- Margo Lanagan
- “Into the Clouds on High”, Margo Lanagan (Yellowcake Allen & Unwin)
- “The Proving of Smollett Standforth”, Margo Lanagan (Ghosts by Gaslight HarperVoyager)
- “Reading Coffee”, Anthony Panegyres (Overland)
- “The Dark Night of Anton Weiss”, D. C. White (More Scary Kissess Ticonderoga Publications)
- 2013
-
vítěz
- Margo Lanagan
- “Bajazzle”, Margo Lanagan (Cracklescape Twelfth Planet Press)
nominace
- Margo Lanagan
- Isobelle Carmody
- “The Isles of the Sun”, Margo Lanagan (Cracklescape Twelfth Planet Press)
- “The Stone Witch”, Isobelle Carmody (Under My Hat Random House)
- “Sanaa's Army”, Joanne Anderton (Bloodstones Ticonderoga Publications)
- “First They Came”, Deborah Kalin (Andromeda Spaceways Inflight Magazine #55)
- 2014
-
vítěz
- Jay Kristoff
- The Last Stormdancer, Jay Kristoff (Thomas Dunne)
nominace
- “Cold, Cold War”, Ian McHugh (Beneath Ceaseless Skies 13 Jun 2013)
- “Short Circuit”, Kirstie Olley (Oomph: A Little Super Goes a Long Way)
- “The Touch of the Taniwha”, Tracie McBride (Fish)
- “The Year of Ancient Ghosts”, Kim Wilkins (The Year of Ancient Ghosts)
- 2015
-
vítěz
- Angela Slatter
- “St Dymphna's School for Poison Girls”, Angela Slatter (Review of Australian Fiction Volume 9, Issue 3)
nominace
- Angela Slatter
- Thoraiya Dyer
- “The Badger Bride”, Angela Slatter (Strange Tales IV)
- “The Oud”, Thoraiya Dyer (Long Hidden)
- “The Ghost of Hephaestus”, Charlotte Nash (Phantazein)
- “Teratogen”, Deb Kalin (Cemetery Dance May 2014)
- 2016
-
vítěz
- “The Giant’s Lady”, Rowena Cory Daniells (Legends 2)
nominace
- “The Jellyfish Collector”, Michelle Goldsmith (Review of Australian Fiction Vol. 13 Issue 6)
- “A Shot of Salt Water”, Lisa L. Hannett (The Dark 5/15)
- “Almost Days”, DK Mok (Insert Title Here)
- “Blueblood”, Faith Mudge (Hear Me Roar)
- “Husk and Sheaf”, Suzanne Willis (SQ Mag 9/15)
- 2017
-
vítěz
- Thoraiya Dyer
- “Where the Pelican Builds Her Nest”, Thoraiya Dyer (Insert Title Here)
nominace
- Garth Nix
- “Penny for a Match, Mister?”, Garth Nix (The Starlit Wood)
- “The Cartographer's Price”, Suzanne Willis (Mythic Delirium Jul/Sep 2016)
- “Dune Time”, Jack Nicholls (Tor.com 19 Apr 2016)
- “The Lighthouse at Cape Defeat”, David Versace (Aurealis #89)
- “Watercress Soup”, Tamlyn Dreaver (Andromeda Spaceways Magazine #65)
- 2018
-
vítěz
- “The Curse Is Come Upon Me, Cried”, Tansy Rayner Roberts (Please Look After This Angels & Other Winged Stories)
nominace
- Angela Slatter
- “The Little Mermaid, in Passing”, Angela Slatter (Review of Australian Fiction #147)
- “Duplicity”, J. Ashley Smith (Dimension6 #11)
- “Hamelin's Graves”, Freya Marske (Andromeda Spaceways #69)
- “Oona Underground”, Lili Wilkinson (Begin, End, Begin: A #LoveOzYA Anthology)
- “The Rainmaker Goddess, Hallowed Shaz”, Marlee Jane Ward (Feminartsy 6 Apr 2017)
- 2019
-
vítěz
- “The Further Shore”, J. Ashley Smith (Bourben Penn #15)
nominace
- “Army Men”, Juliet Marillier (Of Gods and Globes)
- “Child of the Emptyness”, Amanda J Spedding (Grimdark #17)
- “Crying Demon”, Alan Baxter (Suspended in Dusk II)
- “Heartwood, Sapwood, Spring”, Suzanne J. Willis (Sword and Sonnet)
- “A Moment's Peace”, David Versace (A Hand of Knaves)
- 2020
-
vítěz
- “Dragon by Subscription”, Tansy Rayner Roberts (Patreon)
nominace
- “1078 Reasons”, Aidan Doyle (Translunar Travelers Lounge 15 Aug 2019)
- “CurioQueens”, Ephiny Gale (Constellary Tales Dec 2019)
- “Good Dog, Alice”, Juliet Marillier (Wonderland)
- “Loose Stones”, Joanne Anderton (Infinite Threads)
- “Pigshit and Gold”, Aiki Flinthart (Dimension6 #18)
- 2021
-
vítěz
- “Truth Be Told”, Louise Pieper (Unnatural Order)
nominace
- Garth Nix
- “The Case of the Somewhat Mythic Sword”, Garth Nix (Tor.com 29 Jan 2020)
- “The Dead May Dance”, Nikky Lee (Midnight Echo #15)
- “A Solace of Shadows”, Suzanne J. Willis (Three Crows Magazine Jul 2020)
- “Terracotta Daughter”, J. Z. Ting (Coppice & Brake)
- 2022
-
vítěz
- “So-called Bin Chicken”, E. J. Delaney (Curiouser Magazine #2)
nominace
- “All my Tuesdays”, Laura J. Fitzwilson (Cicerone Journal Issue 5: Curious Worlds)
- “Frabjous”, Alexander Gibbs (Cicerone Journal Issue 5: Curious Worlds)
- “Old Souls”, Aiki Flinthart (Relics, Wrecks & Ruins)
- “Who Wants to be a Reaper”, Jane Brown (The Centropic Oracle)
- “The Woods Echo Back”, Tania Fordwalker (Beneath Ceaseless Skies 3 Jun 2021)
- 2023
-
vítěz
- “The Icecutter's Daughter”, Aiki Flinthart (The Art of Being Human)
nominace
- “Ashes”, Tania Fordwalker (Aurealis Jun 2022)
- “Beautiful Horizon”, Steve Simpson (The Purpose of Reality: Solar)
- “The Past Laid Out on the Table”, Matt Tighe (Cast of Wonders Sep 2022)
- “Salon Faerie”, Tansy Rayner Roberts (self-published)
- “Tastes Like Home”, Kiera Lesley (Andromeda Spaceways Magazine Mar 2022)