ocenění » Aurealis Award » Kniha pro děti

Aurealis Award

Aurealis Award

WWW stránky ocenění: Aurealis Award

Aurealis Award je australská literární cena určená australským dílům z oblasti sci -fi, fantasy a hororu. Od ceny Ditmar se liší zahrnutím ceny pro nejlepší knihu pro mladé čtenáře a vynecháním fanovských cen. Dále se liší způsobem rozhodování, o udělení ceny v každé kategorii rozhodují samostatní porotci.

Kniha pro děti

originální název: Children's Long Fiction

2002

Čestné uznání : Janeen Webb – Sailing to Atlantis

vítěz

  • Candle Iron, Sally Odgers (Angus & Robertson; HarperCollins)

nominace

  • Blat Magic, Michael Stephens (Angus & Robertson; HarperCollins)
  • Market Blues, Kirsty Murray (Allen & Unwin)
  • Honorable Mention: Sailing to Atlantis, Janeen Webb (HarperCollins)
2003

vítěz

  • In the Garden of Empress Cassia, Gabrielle Wang (Puffin Books)

nominace

  • Jinks, Catherine - Eglantýna   90% / 2
  • Astrid Spark, Fixologist, Justin d'Ath (Allen & Unwin)
  • Lily Quench and the Treasure of Mote Ely, Natalie Jane Prior (Hodder)
  • Rhianna and the Dogs of Iron, Dave Luckett (Scholastic)
2004

vítěz

nominace

  • Jinks, Catherine - Eustach   80% / 1
  • Dragonkeeper, Carole Wilkinson (Black Dog Books)
  • Jumpman Rule 2, James Valentine (Random House)
  • Max Remy Superspy: The Hollywood Mission, Deborah Abela (Random House)
2005

vítěz

  • How To Live Forever, Colin Thompson (Random House)

nominace

  • Flanagan, John - Rozvaliny Gorlanu   82% / 148
  • Claire de Lune, Cassandra Golds (Penguin)
  • The Pearl of Tiger Bay, Gabrielle Wang (Penguin)
  • Snow, Fire, Sword, Sophie Masson (Random House)
2006

vítěz

nominace

  • Isobelle Carmody
  • Morris Gleitzman
  • Little Fur: The Legend Of Little Fur, Isobelle Carmody (Penguin)
  • Worm Story, Morris Gleitzman (Penguin)
  • Sassycat: The Night of the Dead, Richard Harland (Omnibus Books)
2007

vítěz

  • Melissa Queen of Evil, Mardi McConnochie (Pan Macmillan)

nominace

2008

vítěz

  • The Butterfly in Amber (The Chain of Charms 6), Kate Forsyth (Pan Macmillan)
  • The Cat's Eye Shell (The Chain of Charms 4), Kate Forsyth (Pan Macmillan)
  • The Herb of Grace (The Chain of Charms 3), Kate Forsyth (Pan Macmillan)
  • The Lightning Bolt (The Chain of Charms 5), Kate Forsyth (Pan Macmillan)
  • The Silver Horse (The Chain of Charms 2), Kate Forsyth (Pan Macmillan)

nominace

2009

vítěz

nominace

  • Sean Williams
  • The Changeling [and] The Dust Devils, Sean Williams (Angus & Robertson)
  • Dragon Dawn, Carole Wilkinson (Black Dog Books)
  • Moonshadow, Eye of the Beast, Simon Higgins (Random House Australia)
  • Thomas Trew and the Island of Ghosts, Sophie Masson (Hodder Children's)
2010

vítěz

  • A Ghost in My Suitcase, Gabrielle Wang (Puffin Books)

nominace

  • Cicada Summer, Kate Constable (Allen & Unwin)
  • The Remarkable Secret of Aurelie Bonhoffen, Deborah Abela (Random House Australia)
  • Tensy Farlow and the Home for Mislaid Children, Jen Storer (Penguin/Viking)
2011

vítěz

  • The Keepers, Lian Tanner (Allen & Unwin)

nominace

  • Flanagan, John - Halt v nebezpečí   85% / 59
  • Grimsdon, Deborah Abela (Random House)
  • Haggis MacGregor and the Night of the Skull, Jen Storer & Gug Gordon (Penguin/Aussie Nibbles)
  • The Vulture of Sommerset, Stephen M. Giles (Pan Macmillan)
2012

vítěz

  • City of Lies, Lian Tanner (Allen & Unwin)

nominace

  • Flanagan, John - Vyděděnci   86% / 20
  • Catherine Jinks
  • The Paradise Trap, Catherine Jinks (Allen & Unwin)
  • The Coming of the Whirlpool, Andrew McGahan (Allen & Unwin)
  • “It Began with a Tingle”, Thalia Kalkapsakis (Allen & Unwin)
2013

vítěz

nominace

  • Emily Rodda
  • The Silver Door, Emily Rodda (Scholastic)
  • Irina the Wolf Queen, Leah Swann (Xoum)
  • Princess Betony and the Unicorn, Pamela Freeman (Walker Books)
2014

vítěz

  • The Four Seasons of Lucy McKenzie, Kirsty Murray (Allen & Unwin)

nominace

  • Isobelle Carmody
  • Shaun Tan
  • Kingdom of the Lost, Book 2: Cloud Road, Isobelle Carmody (Penguin Group Australia)
  • Rules of Summer, Shaun Tan (Hachette Australia)
  • Song for a Scarlet Runner, Julie Hunt (Allen & Unwin)
  • Ice Breaker: The Hidden 1, Lian Tanner (Allen & Unwin)
  • Refuge, Jackie French (Harper Collins)
2015

vítěz

  • Shadow Sister: Dragon Keeper #5, Carole Wilkinson (Black Dog Books)

nominace

  • Flanagan, John - Otroci ze Sokora   82% / 5
  • The Last Viking Returns, Norman Jorgensen & James Foley (Fremantle Press)
  • Ophelia and the Marvellous Boy, Karen Foxlee (Hot Key Books)
  • Sunder's Deep: The Hidden #2, Lian Tanner (Allen & Unwin)
  • Withering-by-Sea, Judith Rossell (ABC Books)
2016

vítěz

  • A Single Stone, Meg McKinlay (Walker Books Australia)

nominace

  • A Week Without Tuesday, Angelica Banks (Allen & Unwin)
  • The Cut-Out, Jack Heath (Allen & Unwin)
  • Bella and the Wandering House, Meg McKinlay (Fremantle)
  • The Mapmaker Chronicles: Prisoner of the Black Hawk, A.L. Tait (Hachette Australia)
2018

vítěz

nominace

  • Emily Rodda
  • The Shop at Hoopers Bend, Emily Rodda (HarperCollins Australia)
  • Accidental Heroes, Lian Tanner (Allen & Unwin)
  • The Exile, Jo Sandhu (Penguin Random House Australia)
  • The Extremely Inconvenient Adventures of Bronte Mettlestone, Jaclyn Moriarty (Allen & Unwin)
  • How to Bee, Bren MacDibble (Allen & Unwin)
2019

vítěz

  • The Endsister, Penni Russon (Allen & Unwin)

nominace

  • Ottilie Colter and the Narroway Hunt, Rhiannon Williams (Hardie Grant Egmont)
  • The Relic of the Blue Dragon, Rebecca Lim (Allen & Unwin)
  • Secret Guardians, Lian Tanner (Allen & Unwin)
  • The Slightly Alarming Tale of the Whispering Wars, Jaclyn Moriarty (Allen & Unwin)
  • Ting Ting the Ghosthunter, Gabrielle Wang (Penguin Random House)
2020

vítěz

  • The Dog Runner, Bren MacDibble (Allen & Unwin)

nominace

  • Amie Kaufman
  • Emily Rodda
  • Elementals: Scorch Dragons, Amie Kaufman (HarperCollins)
  • The Glimme, Emily Rodda & Marc McBride (Omnibus)
  • Jinxed!: The Curious Curse of Cora Bell, Rebecca McRitchie, illustrated by Sharon O'Connor (HarperCollins)
  • The Lost Stone of SkyCity, HM Waugh (Fremantle)
  • Race for the Red Dragon, Rebecca Lim (Allen & Unwin)
2021

vítěz

  • The Lost Soul Atlas, Zana Fraillon (Hachette Australia)

nominace

  • Sean Williams
  • Her Perilous Mansion, Sean Williams (Allen & Unwin)
  • Across the Risen Sea, Bren MacDibble (Allen & Unwin)
  • The Chicken's Curse, Frances Watts (Allen & Unwin)
  • Hodgepodge: How to Make a Pet Monster, Lili Wilkinson (Allen & Unwin)
  • Tricky Nick, Nicholas J. Johnson (Pan Australia)


WebArchiv - archiv českého webu