ocenění »
Aurealis Award »
Povídka pro děti
Aurealis Award
Aurealis Award
WWW stránky ocenění: Aurealis Award
Aurealis Award je australská literární cena určená australským dílům z oblasti sci -fi, fantasy a hororu. Od ceny Ditmar se liší zahrnutím ceny pro nejlepší knihu pro mladé čtenáře a vynecháním fanovských cen. Dále se liší způsobem rozhodování, o udělení ceny v každé kategorii rozhodují samostatní porotci.
Povídka pro děti
-
originální název: Children's Short Fiction
- 2002
-
Čestné uznání : Andrew Whitmore – The Ark of Dreams, Paul Collins – Movie World
vítěz
- Café on Callisto, Jackie French (Koala Books)
nominace
- Hairy Legs, Christine Harris (Random House Australia)
- Saving Aunt Alice, Claire Carmichael (Random House Australia)
- Zip Zap, Kim Caraher (Random House Australia)
- Honorable Mention: The Ark of Dreams, Andrew Whitmore (Black Dog Books)
- Honorable Mention: Movie World, Paul Collins (Longman)
- 2003
-
vítěz
- Tashi and the Haunted House, Anna Fienberg & Kim Gamble (Allen & Unwin)
nominace
- Andrew Chapman
- “In the Blink of an Eye”, Andrew Chapman (Spellbinders (Spinouts Sapphire))
- “Old Ridley”, Gary Crew & Marc McBride (Hodder)
- “The Two Natalies”, Justin d'Ath (Reel Trouble (Spinouts Sapphire))
- “The Golden Udder”, Terry Denton (Allen & Unwin)
- 2004
-
vítěz
- Lily Quench and the Lighthouse of Skellig Mor, Natalie Jane Prior (Hodder Headline)
nominace
- Emily Eyefinger and the Balloon Bandits, Duncan Ball (HarperCollins)
- Lily Quench and the Magicians' Pyramid, Natalie Jane Prior (Hodder Headline)
- Tashi and the Royal Tomb, Anna Fienberg & Barbara Fienberg, illustrated by Kim Gamble (Allen & Unwin)
- Wolfchild, Roseanne Hawke (Lothian)
- 2005
-
vítěz
- Beneath the Surface, Gary Crew & Steven Woolman (Hodder)
nominace
- The Boy, The Bear, The Baron, The Bard, Gregory Rogers (Allen & Unwin)
- Emily Eyefinger and the Ghost Ship, Duncan Ball (HarperCollins)
- There Was Once a Boy Called Tashi, Anna Fienberg, Barbara Fienberg & Kim Gamble, illus3 (Allen & Unwin)
- The Very Messy Inspection, Stephen Axelsen (Random House)
- 2006
-
vítěz
- Piccolo & Annabel 2: The Disastrous Party, Stephen Axelsen (Random House)
nominace
- The Mystery of Eilean Mor, Gary Crew & Jeremy Geddes (Lothian)
- Piccolo & Annabel 3:The Stinky Cheese Gypsies, Stephen Axelsen (Random House)
- “The Space Gypsies”, Goldie Alexander (The School Magazine #7)
- 2007
-
vítěz
- The True Story of Mary Who Wanted to Stand on Her Head, Jane Godwin (Allen & Unwin)
- Woolvs in the Sitee, Margaret Wild & Anne Spudvilas (Penguin)
nominace
- The Magic Violin, Victor Kelleher & Stephen Michael King (Penguin)
- 2008
-
vítěz
- Kumiko and the Dragon, Briony Stewart (UQP)
- World of Monsters, Marc McBride (Scholastic Australia)
nominace
- Ock Von Fiend, Luke Edwards (Omnibus Books)
- Tashi and the Mixed Up Monster, Anna Fienberg & Barbara Fienberg (Allen & Unwin)