Ditmar
Ditmar Awards
Cena Ditmar je australský ekvivalent ceny Hugo. Je udělována členy Australského národního sci – fi konventu (Australian National Science Fiction Convention) australským a mezinárodním profesionálním a fanovským dílům.
2000
-
ročník: 32
- Nejlepší australská povídka
-
vítěz
- Lawson, Chris - Krví psáno 70% / 5
nominace
- Robert Hood
- Robert Hood
- "Primal Etiquette", Robert Hood (Orb #0)
- "Ground Underfoot", Robert Hood (Aurealis #23 1999)
- "The Nabakov Affair", Paul Collins (Australian Short Stories #63)
- "Generation X", Paul Collins & Jack Wodhams (Cicada Nov/Dec 1999)
- Nejlepší australský autor z řad fanoušků
-
vítěz
- Robin Pen
nominace
- Merv Binns
- Bruce Gillespie
- Karen Johnson
- Alan Stewart
- Nejlepší australský román
-
vítěz
- Egan, Greg - Teranesie 72% / 10
nominace
- Stephen Dedman
- Sean McMullen
- Damien Broderick
- Foreign Bodies, Stephen Dedman (Tor)
- Souls in the Great Machine, Sean McMullen (Tor)
- The Book of Revelation, Damien Broderick & Rory Barnes (HarperCollins Australia)
- Aramaya, Jane Routley (Avon Eos)
- A Dark Victory, Dave Luckett (Omnibus)
- Hidden from View, Richard Harland (Pan Macmillan)
- Nejlepší dílo z produkce fanů
-
vítěz
- Aussiecon 3 Opening Ceremony Video, Danny Heap
nominace
- Aussiecon 3 Masquerade Ceremony, Danny Heap & Nick Stathopoulos
- The Coode Street Review of Science Fiction, Jonathan Strahan & Steven Paulsen
- Ethel the Aardvark
- Interstellar Ramjet Scoop, Bill Wright
- The Rhizome Factor, Cathy Cupitt
- Thyme, Alan Stewart
- Nejlepší sbírka nebo antologie
-
vítěz
- Sean Williams
- New Adventures in Sci-Fi, Sean Williams (Ticonderoga)
nominace
- Terry Dowling
- Stephen Dedman
- David G. Hartwell
- Damien Broderick
- Antique Futures: The Best of Terry Dowling, Terry Dowling (mp books)
- The Lady of Situations, Stephen Dedman (Ticonderoga)
- Centaurus: The Best of Australian Science Fiction, David G. Hartwell & Damien Broderick, eds. (Tor)
- Spinouts, Paul Collins & Meredith Costain (Pearson Education)
- Výtvarné dílo
-
vítěz
- Shaun Tan
- Shaun Tan, Cover of The Coode Street Review of Science Fiction
nominace
- cover to Aussiecon 3 Programme Book, Nick Stathopoulos
- cover to Dreaming Down-Under, Volume 2, Nick Stathopoulos (nomination withdrawn)
- covers to Spinouts, Marc McBride
- Výtvarník z řad fanů
-
vítěz
- Catriona Sparks
nominace
- Brad Foster (nomination withdrawn)
- Dick Jensen