ocenění » Ditmar » Nejlepší australská povídka

Ditmar

Ditmar Awards

Cena Ditmar je australský ekvivalent ceny Hugo. Je udělována členy Australského národního sci – fi konventu (Australian National Science Fiction Convention) australským a mezinárodním profesionálním a fanovským dílům.

Nejlepší australská povídka

originální název: AUSTRALIAN SHORT FICTION

1978

vítěz

  • "Albert's Bellyfull", Francis Payne (Yggdrasil Feb 1977)

nominace

  • Arthur Bertram Chandler
  • "The Long Fall", A. Bertram Chandler (Amazing Stories Jul 1977)
  • "Ignorant of Magic", Philippa C. Maddern (The View from the Edge: A Workshop of Science Fiction Stories)
  • "The Two Body Problem", Bruce Barnes (The View from the Edge: A Workshop of Science Fiction Stories)
1981

vítěz

  • "Deus Ex Corporus", Leanne Frahm (Chrysalis 7)

nominace

  • "Horg", Jay Hoffman (Crux #2)
  • "Passages to Earth", Leanne Frahm (Galileo Jan 1980)
  • "The Pastseer", Philippa Maddern (Interfaces)
1982

vítěz

  • "Where Silence Rules", Keith Taylor (Distant Worlds)

nominace

  • "Armstrong", Jack Wodhams
  • "Tales of Mirric", Elizabeth Travers
1984

vítěz

  • "Catalyst", Leanne Frahm (Terror Australis)

nominace

  • Lucy Sussex
  • Sean Williams
  • "The Lottery", Lucy Sussex (Overland Sum 1993)
  • "Ghosts of the Fall", Sean Williams (L. Ron Hubbard Presents Writers of the Future Volume IX)
  • "Starbaby", Rosaleen Love (Overland Sum 1993)
1985

vítěz

nominace

  • Terry Dowling
  • Damien Broderick
  • "The Maze Man", Terry Dowling (Men's Journal Summer 1984)
  • "Resurrection", Damien Broderick (Asimov's Aug 1984)
  • "Three Star Trek", Ron Ferguson (Omega Sep/Oct 1984)
1986

vítěz

  • Terry Dowling
  • "The Bullet That Grows in the Gun", Terry Dowling (Urban Fantasies)

nominace

  • George Turner
  • Russell Blackford
  • Lucy Sussex
  • Lucy Sussex
  • "The Fittest", George Turner (Urban Fantasies)
  • "Glass Reptile Breakout", Russell Blackford (Strange Attractors: Original Australian Speculative Fiction)
  • "Lipton Village Society", Lucy Sussex (Strange Attractors: Original Australian Speculative Fiction)
  • "Montage", Lucy Sussex (Urban Fantasies)
  • "The Twist of Fate", David Grigg (Urban Fantasies)
1987

vítěz

  • Terry Dowling
  • "The Man Who Lost Red", Terry Dowling (Aphelion #2)

nominace

  • Terry Dowling
  • Terry Dowling
  • George Turner
  • "Time of the Star", Terry Dowling (Aphelion #3)
  • "A Dragon Between His Fingers", Terry Dowling (Omega May/Jun 1986)
  • "Shut the Door When You Go Out", George Turner (Aphelion #4)
  • "For the Man Who Has Everything", Chris Simmons (Aphelion #1)
1988

vítěz

  • Terry Dowling
  • "The Last Elephant", Terry Dowling (Australian Short Stories #20)

nominace

  • Stephen Dedman
  • Terry Dowling
  • "The Dirty Little Unicorn", Stephen Dedman
  • "Marmordesse", Terry Dowling (Omega Jan 1987)
  • "The Supramarket", Leanne Frahm (Doom City)
  • "The Celestial Intervention Agency", Karen Herkes (Time Loop #70)
1989

vítěz

  • Lucy Sussex
  • "My Lady Tongue", Lucy Sussex (Matilda at the Speed of Light)

nominace

  • Sean McMullen
  • Greg Egan
  • "The Colors of the Masters", Sean McMullen (F&SF Mar 1988)
  • "Scatter My Ashes", Greg Egan (Interzone #23 Spring 1988)
  • "A Tale of Nine Cats", Katherine Cummings (Conviction Programme)
  • "Things Fall Apart", Philippa Maddern (Matilda at the Speed of Light)
1990

vítěz

  • Terry Dowling
  • "The Quiet Redemption of Andy the House", Terry Dowling (Australian Short Stories #26 Jun 1989)

nominace

  • "If You Go Down to the Park Today", Rosaleen Love (The Total Devotion Machine)
  • "Over the Edge", Petrina Smith (Mirrors: Redress Novellas)
  • "The Total Devotion Machine", Rosaleen Love (The Total Devotion Machine)
1991

vítěz

  • Sean McMullen
  • "While the Gate Is Open", Sean McMullen (F&SF Mar 1990)

nominace

  • Egan, Greg - Laskání   80% / 20
  • George Turner
  • Lucy Sussex
  • "Generation Gap", George Turner (A Pursuit of Miracles)
  • "God and Her Black Sense of Humour", Lucy Sussex (My Lady Tongue and Other Tales)
  • "Turtle Soup", Rosaleen Love (Eidolon #3 Spring (Dec) 1990)
1992

vítěz

  • Sean McMullen
  • "Alone in His Chariot", Sean McMullen (Eidolon #4 Summer 1991)

nominace

  • Terry Dowling
  • Terry Dowling
  • Terry Dowling
  • Sean McMullen
  • "Nobody's Fool", Terry Dowling (Wormwood)
  • "Vanities", Terry Dowling
  • "A Deadly Edge Their Red Beaks Pass Along", Terry Dowling (Wormwood)
  • "The Dominant Style", Sean McMullen (Aurealis #4 1991)
  • "Olive Truffles", Leanne Frahm (Eidolon #5 Winter 1991)
1993

vítěz

nominace

  • Greg Egan
  • Terry Dowling
  • Terry Dowling
  • "Worthless", Greg Egan (In Dreams)
  • "Ship's Eye", Terry Dowling
  • "Privateer's Moon", Terry Dowling
  • "The Seas of Castle Hill Road", Rick Kennett
  • "It's All in the Way You Look At It", Michael Pryor
1994

vítěz

  • "Catalyst", Leanne Frahm (Terror Australis)

nominace

  • Sean Williams
  • Lucy Sussex
  • "Ghosts of the Fall", Sean Williams (L. Ron Hubbard Presents Writers of the Future Volume IX)
  • "The Lottery", Lucy Sussex (Overland Sum 1993)
  • "Starbaby", Rosaleen Love (Overland Sum 1993)
1995

vítěz

nominace

  • Egan, Greg - Panna Maria Černobylská   75% / 15
  • "The Patternmaker", Dave Luckett (The Patternmaker)
  • "Jinx Ship", Leanne Frahm (The Patternmaker)
  • "Land's End", Leanne Frahm (Alien Shores)
1996

vítěz

  • "Schrödinger's Fridge", Ian Gunn (Aurealis #15 1995)

nominace

  • Williams, Sean - Mapa dolů v Barnathu   80% / 16
  • Sean Williams
  • "The Perfect Gun", Sean Williams (Eidolon #17/18 Winter 1995)
  • "Angel Thing", Petrina Smith (She's Fantastical)
  • "Entropy", Leanne Frahm (She's Fantastical)
  • "A Sky Full of Ravens", Sue Isle (She's Fantastical)
1997

vítěz

nominace

1998

Nominace povídky „Důvody k radosti“ od Grega Egana byla stažena.

vítěz

  • Jack Dann
  • "Niagara Falling", Janeen Webb & Jack Dann (Black Mist and Other Japanese Futures)

nominace

  • Russell Blackford
  • Egan, Greg - Důvody k radosti   91% / 16
  • "Lucent Carbon", Russell Blackford (Eidolon #25/26 Spring 1997)
  • "The Willcroft Inheritance", Rick Kennett & Paul Collins (Gothic Ghosts)
  • "Grievous Music", Carole Nomarhas (Eidolon #24 Fall 1997)
1999

vítěz

  • "The Truth About Weena", David J. Lake (Dreaming Down-Under)

nominace

  • Sean McMullen
  • Sara Douglass
  • "Queen of Soulmates", Sean McMullen (Dreaming Down-Under)
  • "The Evil Within", Sara Douglass (Dreaming Down-Under)
  • "Dream Until God Burns", Andrew Enstice (Dreaming Down-Under)
  • "The Marsh Runners", Paul Brandon (Dreaming Down-Under)
  • "To Avalon", Jane Routley (Dreaming Down-Under)
2000

vítěz

nominace

  • Robert Hood
  • Robert Hood
  • "Primal Etiquette", Robert Hood (Orb #0)
  • "Ground Underfoot", Robert Hood (Aurealis #23 1999)
  • "The Nabakov Affair", Paul Collins (Australian Short Stories #63)
  • "Generation X", Paul Collins & Jack Wodhams (Cicada Nov/Dec 1999)
2001

vítěz

nominace

  • Terry Dowling
  • Russell Blackford
  • Robert Hood
  • "Basic Black", Terry Dowling (Blackwater Days)
  • "The King with Three Daughters", Russell Blackford (Black Heart, Ivory Bones)
  • "That Old Black Graffiti", Robert Hood (Tales from the Wasteland)
  • "The First and Final Game", Deborah Biancotti (Altair #6/7 2000)
2002

vítěz

nominace

2003

vítěz

  • "King of All and the Metal Sentinel", Deborah Biancotti (Agog! Fantastic Fiction)

nominace

  • "Cigarettes and Roses", Ben Peek (Passing Strange)
  • "Father Muerte and the Theft", Lee Battersby (Aurealis #29 2002)
  • "Scratches in the Sky", Ben Peek (Agog! Fantastic Fiction)
  • "Stealing Alice", Claire McKenna (Agog! Fantastic Fiction)
2004

vítěz

  • Trudi Canavan
  • "Room for Improvement", Trudi Canavan (Forever Shores)

nominace

  • Lucy Sussex
  • "Frozen Charlottes", Lucy Sussex (Forever Shores)
  • "Kijin Tea", Kyla Ward (Agog! Terrific Tales)
  • "The Mark of His Hands", Chuck McKenzie (Orb #5 Apr 2003)
  • "The Singular Life of Eddy Dovewater", Deborah Biancotti (Agog! Terrific Tales)
  • "The Truth About Pug Roberts", Kirstyn McDermott (Southern Blood: New Australian Tales of the Supernatural)
2005

vítěz

nominace

  • Rjurik Davidson
  • "The Interminable Suffering of Mysterious Mr. Wu", Rjurik Davidson (Aurealis #33/34/35 2005)
  • "Number 3 Raw Place", Deborah Biancotti (Agog! Smashing Stories)
  • "R", Ben Peek (Agog! Smashing Stories)
2006

vítěz

  • "Fresh Young Widow", Kaaron Warren (The Grinding House)

nominace

  • Lucy Sussex
  • "Matricide", Lucy Sussex (Sci Fiction 2 Feb 2005)
  • "Leviathan", Simon Brown (Eidolon SF: Online)
  • "Once Giants Roamed the Earth", Rosaleen Love (Daikaiju! Giant Monster Tales)
  • "Summa Seltzer Missive", Deborah Biancotti (Ticonderoga Online #6)
2007

vítěz

nominace

  • "The Bat's Boudoir", Kyla Ward (Shadowed Realms #9)
  • "Burning from the Inside", Paul Haines (Doorways for the Dispossessed)
  • "Cold", Kirstyn McDermott (Shadowed Realms #9)
  • "Honeymoon", Adam Browne & John Dixon (C0ck)
  • "Surrender 1: Rope Artist", Deborah Biancotti (Shadowed Realms #9)
2008

vítěz

  • "The Dark and What It Said", Rick Kennett (Andromeda Spaceways Inflight Magazine #28)

nominace

  • Garth Nix
  • Rjurik Davidson
  • "Bad Luck, Trouble, Death and Vampire Sex", Garth Nix (Eclipse One: New Fantasy and Science Fiction)
  • "Domine", Rjurik Davidson (Aurealis #37)
  • "His Lipstick Minx", Kaaron Warren (The Workers' Paradise)
  • "A Scar for Leida", Deborah Biancotti (Fantastic Wonder Stories)
  • "The Sun People", Sue Isle (Shiny #2)
2009

vítěz

  • Margo Lanagan
  • "The Goosle", Margo Lanagan (The Del Rey Book of Science Fiction and Fantasy)
  • "This Is Not My Story", Dirk Flinthart (Andromeda Spaceways Inflight Magazine #37)

nominace

  • Scott Westerfeld
  • Robert Hood
  • "Ass-Hat Magic Spider", Scott Westerfeld (The Starry Rift)
  • "Moments of Dying", Robert Hood (Black: Australian Dark Culture Magazine #1)
  • "Pale Dark Soldier", Deborah Biancotti (Midnight Echo #1)
  • "Sammarynda Deep", Cat Sparks (Paper Cities: An Anthology of Urban Fantasy)
  • "Her Collection of Intimacy", Paul Haines (Black: Australian Dark Culture Magazine #2)
2010

vítěz

  • "Seventeen", Cat Sparks (Masques)

nominace

  • Angela Slatter
  • "The Piece of Ice in Ms Windermere's Heart", Angela Slatter (New Ceres Nights)
  • "Prosperine When It Sizzles", Tansy Rayner Roberts (New Ceres Nights)
  • "Six Suicides", Deborah Biancotti (A Book of Endings)
  • "Tontine Mary", Kaaron Warren (New Ceres Nights)
  • "Black Peter", Marty Young (Festive Fear)
2011

vítěz

  • "All the Love in the World", Cat Sparks (Sprawl)
  • "She Said", Kirstyn McDermott (Scenes from the Second Storey)

nominace

  • Angela Slatter
  • "The February Dragon", Angela Slatter & Lisa L. Hannett (Scary Kisses)
  • "The House of the Nameless", Jason Fischer (Writers of the Future XXVI)
  • "One Saturday Night with Angel", Peter M. Ball (Sprawl)
  • "Bread and Circuses", Felicity Dowker (Scary Kisses)
2012

vítěz

  • "The Patrician", Tansy Rayner Roberts (Love and Romanpunk)

nominace

  • Lucy Sussex
  • Thoraiya Dyer
  • "Alchemy", Lucy Sussex (Thief of Lives)
  • "Breaking the Ice", Thoraiya Dyer (Cosmos 37)
  • "Bad Power", Deborah Biancotti (Bad Power)
  • "The Last Gig of Jimmy Rucker", Martin Livings & Talie Helene (More Scary Kisses)
  • "All You Can Do Is Breathe", Kaaron Warren (Blood and Other Cravings)
2013

vítěz

  • Thoraiya Dyer
  • “The Wisdom of Ants”, Thoraiya Dyer (Clarkesworld 12/12)

nominace

  • “The Bone Chime Song”, Joanne Anderton (Light Touch Paper Stand Clear)
  • “Sanaa’s Army”, Joanne Anderton (Bloodstones)
  • “Oracle’s Tower”, Faith Mudge (To Spin a Darker Stair)
2014

vítěz

  • “Scarp”, Cat Sparks (The Bride Price)

nominace

  • Thoraiya Dyer
  • “Seven Days in Paris”, Thoraiya Dyer (Asymmetry)
  • “Air, Water and the Grove”, Kaaron Warren (The Lowest Heaven)
  • “Cold White Daughter”, Tansy Rayner Roberts (One Small Step)
  • “Mah Song”, Joanne Anderton (The Bone Chime Song and Other Stories)
  • “Not the Worst of Sins”, Alan Baxter (Beneath Ceaseless Skies #133)
2015

vítěz

  • “The Seventh Relic”, Cat Sparks (Phantazein)

nominace

  • Thoraiya Dyer
  • “Bahamut”, Thoraiya Dyer (Phantazein)
  • “Cookie Cutter Superhero”, Tansy Rayner Roberts (Kaleidoscope)
  • “Signature”, Faith Mudge (Kaleidoscope)
  • “Vanilla”, Dirk Flinthart (Kaleidoscope)
2016

vítěz

  • “A Hedge of Yellow Roses”, Kathleen Jennings (Hear Me Roar)

nominace

  • “2B”, Joanne Anderton, (Insert Title Here)
  • “The Chart of the Vagrant Mariner”, Alan Baxter (F&SF 1-2/15)
  • “Look how cold my hands are”, Deborah Biancotti (Cranky Ladies of History)
2017

vítěz

  • “No Fat Chicks”, Cat Sparks (In Your Face)

nominace

  • “Flame Trees”, T. R. Napper (Asimov's Apr/May 2016)
  • “There's No Place Like Home”, Edwina Harvey (Antipodean SF #221)
2018

vítěz

  • “A Pearl Beyond Price”, Janeen Webb (Cthulhu Deep Down Under Vol 1)

nominace

  • “A Harem of Six Legs”, Edwina Harvey (An Eclectic Collection of Stuff and Things)
  • “Mr Mycelium”, Claire McKenna (Ecopunk!)
  • “Trivalent”, Rivqa Rafael (Ecopunk!)
  • “Prayers to Broken Stone”, Cat Sparks (Kaleidotrope Spring 2017)
2019

vítěz

  • “The Heart of Owl Abbas”, Kathleen Jennings (Tor.com 4/11/18)

nominace

  • Robert Hood
  • “A Man Totally Alone”, Robert Hood (The Mammoth Book of Halloween Stories)
  • “The Art of Broken Things”, Joanne Anderton (Mother of Invention)
  • “Junkyard Kraken”, D.K. Mok (Mother of Invention)
2020

vítěz

  • “Whom My Soul Loves”, Rivqa Rafael (Strange Horizons 11 Nov 2019)

nominace

  • Into Bones Like Oil, Kaaron Warren (Meerkat Shorts)
2021

vítěz

  • “The Calenture”, Kaaron Warren (Of Gods and Globes 2)

nominace

  • “The Genetic Alchemist's Daughter”, Elaine Cuyegkeng (Black Cranes: Tales of Unquiet Women)
  • “Hacking Santorini”, Cat Sparks (Dark Harvest)


WebArchiv - archiv českého webu