Aurora
Prix Aurora Awards
WWW stránky ocenění: Prix Aurora Awards
Cena Aurora je kanadská literární cena každoročně udělovaná za nejlepší kanadské práce v oblasti sci – fi a fantasy. Dále je cena udělována za nejlepší výtvarné dílo a fanovské aktivity v daném roce.
1994
-
ročník: 14
- Anglicky psaná povídka
-
vítěz
- Robert J. Sawyer
- "Just Like Old Times", Robert J. Sawyer (On Spec Summer 1993)
nominace
- Michael Greatrex Coney
- "Sophie's Spyglass", Michael Coney (F&SF Feb 1993)
- "Body Solar", Derryl Murphy (On Spec Winter 1993)
- "Kissing Hitler", Erik Jon Spigel (On Spec Spring 1993)
- "Three Moral Tales", D. L. Schaeffer (On Spec Spring 1993)
- Anglicky psaný román
-
vítěz
- Sean Stewart
- Nobody's Son, Sean Stewart (Maxwell Macmillan)
nominace
- Kay, Guy Gavriel - Píseň pro Arbonne 82% / 37
- Gibson, William - Virtuální světlo 81% / 49
- Robert J. Sawyer
- Far-Seer, Robert J. Sawyer (Ace)
- Cena pro fany - za organizaci
-
vítěz
- Lloyd Penney (Ad Astra)
nominace
- Heather Ashby (Ad Astra)
- John Gannon (for KAG/Kanada)
- Annette Ing (Wilfcon)
- Yvonne Penney (Ad Astra)
- Jean-Louis Trudel (SFSF Boréal)
- Space-Time Continuum, Rebecca M. Senese
- Cena pro fany - nejlepší fanzin
-
vítěz
- Under the Ozone Hole, Karl Johanson & John Herbert
nominace
- BCSFAzine, R. Graeme Cameron
- Communique, Jean-Louis Trudel, Aaron Humphrey & Dale Sproule
- Opuntia, Dale Spiers
- ZX, Andrew Murdock
- Cena pro fany - ostatní
-
vítěz
- Jean-Louis Trudel (for promotion of Canadian SF)
nominace
- Heather Borean (filking)
- Adam Charlesworth (Ether Patrol reviews)
- Karl Johanson (fan writing)
- Ron Sharp (Cybersquid BBS)
- Larry Stewart (contributions to fandom)
- Terry Wyatt (contributions to fandom)
- Další díla v angličtině
-
vítěz
- Prisoners of Gravity (tv series) (TVOntario)
nominace
- Eileen Kernaghan
- Edo van Belkom
- Eileen Kernaghan (for poem)
- Edo van Belkom (for market reports in SFWA Bulletin and Communiqué)
- "Ask Mr. Science", Al Betz ((column) (On Spec)
- Copper Pig Writers' Society (for magazine)
- Derryl Murphy (for sf book reviews in Edmonton Journal)
- Nejlepší výtvarník
-
vítěz
- Robert Pasternak
nominace
- Lynne Taylor Fahnestalk
- Tim Hammell
- Mike Jackson
- Jean-Pierre Normand
- Kenneth Scott