ocenění » Aurora » 1997

Aurora

Prix Aurora Awards

WWW stránky ocenění: Prix Aurora Awards

Cena Aurora je kanadská literární cena každoročně udělovaná za nejlepší kanadské práce v oblasti sci – fi a fantasy. Dále je cena udělována za nejlepší výtvarné dílo a fanovské aktivity v daném roce.

další rok - 1998předchozí rok - 1996

1997

ročník: 17

Anglicky psaná povídka

vítěz

  • Robert J. Sawyer
  • "Peking Man", Robert J. Sawyer (Dark Destiny III: Children of Dracula)

nominace

  • Peter Watts
  • "Bethlehem", Peter Watts (Tesseracts5)
  • "Face Dances", Rebecca M. Senese (On Spec Summer 1996)
  • "In Your Dreams", Stephanie Bedwell-Grime (Parsec Apr/May 1996)
  • "Memory Games", Dale L. Sproule (Tesseracts5)
  • "The Piano Player Has No Fingers", Edo van Belkom (Palace Corbie 7)
Anglicky psaný román

vítěz

nominace

  • Nancy Kilpatrick
  • Tanya Sue Huff
  • Sean Stewart
  • Child of the Night, Nancy Kilpatrick (Raven Books)
  • No Quarter, Tanya Huff (DAW)
  • Resurrection Man, Sean Stewart (Ace)
  • Shadow of Ashland, Terence M. Green (Tor/Forge)
Cena pro fany - za organizaci

vítěz

  • Yvonne Penney (SF Saturday)

nominace

  • Warren Huska (Toronto Trek 10)
  • Lynda Pelley (MonSFFA)
  • Capucine Plourde (Klingon Imperial Diplomatic Corps)
  • Rebecca Senese (Space-Time Continuum)
Cena pro fany - nejlepší fanzin

vítěz

  • Sol Rising, Theresa Wojtasiewicz (Friends of the Merril Collection)

nominace

  • The Diplomatic Pouch, Capucine Plourde (KIDC)
  • From Beyond the Öort Cloud, Aaron Yorgason (Space-Time Continuum)
  • North-Words, James M. Botte, Bertrand Desbiens & Mark Lefebvre (The Society for Canadian Content in Speculative Arts and Literature)
  • OSFS Statement, Lionel Wagner (Ottawa SF Society)
  • Under the Ozone Hole, Karl Johanson & John Herbert
  • Warp, Keith Braithwaite (MonSFFA)
Cena pro fany - ostatní

vítěz

  • Lloyd Penney (fan writing)

nominace

  • Judith Hayman (filk-singing)
  • Larry Stewart (entertainer)
  • Dracula Opus 300, Norbert Spehner (bibliography)
  • Capucine Plourde (for KIDC website design)
  • Plant 9 from Outer Space (MonSFFA)
Další díla v angličtině

vítěz

  • On Spec (Copper Pig Writers' Society)

nominace

  • The Great Pulp Heroes, Don Hutchison (Mosaic Press)
  • Parsec (for Parsec Publishing Co.)
  • Tesseracts5, Robert Runté & Yves Meynard, eds. (Tesseract Books)
  • TransVersions
Nejlepší výtvarník

vítěz

  • Jean-Pierre Normand (imagine… 1974) (and various other covers)

nominace

  • Stephanie Ann Johanson (sculpture)
  • Jeff Kuipers (TransVersions #5)
  • Kenneth Scott (L. Ron Hubbard Presents Writers of the Future Volume XII; On Spec Summer & Fall 1996)
  • Ronn Sutton (Parsec) (Perf & Gauge/Perf et Odonto, Song of the Sirens #1: Spinnerette)


WebArchiv - archiv českého webu