ocenění » Aurora » 2000

Aurora

Prix Aurora Awards

WWW stránky ocenění: Prix Aurora Awards

Cena Aurora je kanadská literární cena každoročně udělovaná za nejlepší kanadské práce v oblasti sci – fi a fantasy. Dále je cena udělována za nejlepší výtvarné dílo a fanovské aktivity v daném roce.

další rok - 2001předchozí rok - 1999

2000

ročník: 20

Anglicky psaná povídka

vítěz

  • Robert J. Sawyer
  • "Stream of Consciousness", Robert J. Sawyer (Packing Fraction & Other Tales of Science & Imagination)

nominace

  • Sally McBride
  • Robert Charles Wilson
  • Smith, Douglas - Stav chaosu   75% / 21
  • Douglas Smith
  • "Speaking Sea", Sally McBride (Tesseracts8)
  • "Plato's Mirror", Robert Charles Wilson (Northern Frights 5)
  • "Symphony", Douglas Smith (Prairie Fire Vol. 19 #4)
  • "The Emperor's Old Bones", Gemma Files (Northern Frights 5)
  • "Erratic Cycles", Mark Leslie (Parsec Winter 1998-1999)
  • "Any Port in a Storm", Mark A. Rayner (Parsec Spring/Summer 1999)
Anglicky psaný román

vítěz

nominace

  • Robert Charles Wilson
  • Nalo Hopkinson
  • Peter Watts
  • Bios, Robert Charles Wilson (Tor)
  • Brown Girl in the Ring, Nalo Hopkinson (Warner Aspect)
  • Starfish, Peter Watts (Tor)
  • Beholder's Eye, Julie E. Czerneda (DAW)
  • Death Drives a Semi, Edo van Belkom (Quarry Press)
Cena pro fany - za organizaci

vítěz

  • Bernard Reischl (for KAG/Kanada)

nominace

  • Brian A. Davis (for inCONsequential)
  • Ann Methe (for Con*cept)
  • Cathy Palmer-Lister (for MonSFFA)
  • Lloyd Penney (for Toronto in 2003 worldcon bid)
  • Yvonne Penney (for Toronto in 2003 worldcon bid)
Cena pro fany - nejlepší fanzin

vítěz

  • Voyageur, Karen Bennett (USS Hudson Bay / IDIC)

nominace

  • CONtract, John Mansfield
  • Disrupter, Bernard Reischl (KAG/Kanada)
  • OSFS Statement, Joel Polowin, Dwight Williams & Sharon C. P. Fall (Ottawa SF Society)
  • Warp, Lynda Pelley (MonSFFA)
Cena pro fany - ostatní

vítěz

  • Made In Canada, Don Bassie, ed.

nominace

  • Lloyd Penney (fan writing)
  • Larry Stewart (entertainer)
  • Jason Taniguchi (one-man SF parody shows)
  • "The Road to Roswell", Karen Linsley & Lloyd Landa (music CD)
Další díla v angličtině

vítěz

  • Northern Frights 5, Don Hutchison, ed. (Mosaic Press)

nominace

  • Aurora Awards, Edo van Belkom, ed. (Quarry Press)
  • On Spec, Jena Snyder (The Copper Pig Writers' Society)
  • Chris Krejlgaard (for Parsec Publishing Co.)
  • TransVersions, Dale L. Sproule
Nejlepší výtvarník

vítěz

  • Larry Stewart

nominace

  • James Beveridge
  • Jean-Pierre Normand
  • Terry Pallot
  • Bernard Reischl
  • Dale L. Sproule
  • Ronn Sutton


WebArchiv - archiv českého webu