Aurora
Prix Aurora Awards
WWW stránky ocenění: Prix Aurora Awards
Cena Aurora je kanadská literární cena každoročně udělovaná za nejlepší kanadské práce v oblasti sci – fi a fantasy. Dále je cena udělována za nejlepší výtvarné dílo a fanovské aktivity v daném roce.
2003
-
ročník: 23
- Anglicky psaná povídka
-
vítěz
nominace
- Eric Choi
- James Alan Gardner
- "Just Like Being There", Eric Choi (Orbiter)
- "Rain, Ice, Steam", James Alan Gardner (Explorer: Tales from the Wonder Zone Trifolium Books)
- "By Its Cover", Isaac Szpindel (Explorer: Tales from the Wonder Zone Trifolium Books)
- "Prism", Julie E. Czerneda (30th Anniversary DAW: Science Fiction DAW)
- Anglicky psaný román
-
vítěz
- Permanence, Karl Schroeder (Tor)
nominace
- Sawyer, Robert J. - Hominidé 77% / 29
- Edo van Belkom
- Martyrs, Edo van Belkom (Design Image Group)
- To Trade the Stars, Julie E. Czerneda (DAW)
- Warchild, Karin Lowachee (Warner Aspect)
- Cena pro fany - za organizaci
-
vítěz
- Georgina Miles (Toronto Trek 16)
nominace
- Martin Miller (Toronto Trek 16 masquerade)
- Barb Schofield (Toronto Trek 16 masquerade)
- Marah Searle-Kovacevic (USS Hudson Bay and Torcon 3 committee)
- Joan Sherman (I.D.I.C.)
- Brian Upward (I.D.I.C.)
- Cena pro fany - ostatní
-
vítěz
- Jason Taniguchi (one-man SF parody shows)
nominace
- Eric Layman (fan writing)
- Lloyd Penney (fan writing)
- Gord Rose (masquerade MC at Toronto Trek & Ad Astra)
- Larry Stewart (entertainer)
- Alex von Thorn (fan writing)
- Cena pro fany - publikační činnost
-
vítěz
- Made In Canada Newsletter, Don Bassie, ed. (webzine)
nominace
- Ailleurs, Pierre Luc Lafrance, ed. (fanzine)
- Filking from C to C, Peggi Warner-Lalonde, ed. (filkzine)
- Opuntia, Dale Speirs, ed. (fanzine)
- Pubnites & Other Events, Yvonne Penney, ed. (e-zine)
- Další díla v angličtině
-
vítěz
- Edo van Belkom
- Edo van Belkom (for editing Be VERY Afraid!)
nominace
- Robert J. Sawyer
- "Faster than Light", Joe Mahoney, Robert J. Sawyer & Barbara Worthy (CBC Radio) (drama pilot)
- Explorer: Tales from the Wonder Zone, Julie E. Czerneda, ed. (Trifolium Books) (anthology)
- Rescue Heroes Cycle III: "Bat's Life", Isaac Szpindel (tv screenplay)
- Stardust: Tales from the Wonder Zone, Julie E. Czerneda, ed. (Trifolium Books) (anthology)
- Francouzsky psaná povídka
-
vítěz
- "La Guerre sans temps", Sylvie Bérard (Solaris #143)
nominace
- Yves Meynard
- "La Trajectoire du poisson", Yves Meynard (Solaris #141)
- "Les Femmes viennent de Mars et les hommes de Vénus", Michčle Laframboise (Solaris #140)
- "Fractures", Mehdi Bouhalassa (Solaris #140)
- "Les Navires de Saint-Elme", Jean Pettigrew (Solaris #143)
- "Un Port dans la Tempęte" (traducteur: Marc Bailly), Mark A. Rayner (Science-Fiction Magazine Fév 2002)
- Francouzsky psaný román
-
vítěz
- Le Revenant de Fomalhaut, Jean-Louis Trudel (Médiaspaul)
nominace
- L'Aigle des profondeurs, Esther Rochon (Alire)
- Horizons blancs, Guy Sirois (Médiaspaul)
- Pičge pour le Jules-Verne, Michčle Laframboise (Médiaspaul)
- Les Sources de la magie, Joël Champetier (Alire)
- Nejlepší výtvarník
-
vítěz
- Mel Vavaroutsos
nominace
- Andrew Barr
- James Beveridge
- Lar deSouza
- Michčle Laframboise
- Jean-Pierre Normand
- Ronn Sutton