Aurora
Prix Aurora Awards
WWW stránky ocenění: Prix Aurora Awards
Cena Aurora je kanadská literární cena každoročně udělovaná za nejlepší kanadské práce v oblasti sci – fi a fantasy. Dále je cena udělována za nejlepší výtvarné dílo a fanovské aktivity v daném roce.
2005
-
ročník: 25
- Anglicky psaná povídka
-
vítěz
- "When the Morning Stars Sang Together", Isaac Szpindel (ReVisions)
nominace
- Robert J. Sawyer
- Smith, Douglas - Osvícení 77% / 6
- Douglas Smith
- Nalo Hopkinson
- "Mikeys", Robert J. Sawyer (Space Stations)
- "Jigsaw", Douglas Smith (Odyssey: Tales From the Wonder Zone)
- "The Smile on the Face", Nalo Hopkinson (Girls Who Bite Back)
- "The Forgotten Ones", Karin Lowachee (So Long Been Dreaming: Postcolonial Science Fiction & Fantasy)
- "The Luck of Willie Lumen", Hayden Trenholm (Neo-Opsis #3)
- Anglicky psaný román
-
vítěz
nominace
- Eileen Kernaghan
- Matthew Hughes
- James Alan Gardner
- The Alchemist's Daughter, Eileen Kernaghan (Thistledown Press)
- Black Brillion, Matthew Hughes (Tor)
- Radiant, James Alan Gardner (Eos)
- Fallen Angel, Stephanie Bedwell-Grime (Telos)
- Survival, Julie E. Czerneda (DAW)
- Cena pro fany - za organizaci
-
vítěz
- Brian Upward (I.D.I.C.)
nominace
- Greg Cairns (VCON)
- Roy Miles (I.D.I.C.)
- Rebecca M. Senese (Space-Time Continuum)
- Joan Sherman (I.D.I.C.)
- Cena pro fany - ostatní
-
vítěz
- Karen Linsley (filksinging)
nominace
- Larry Stewart (entertainer)
- Urban Tapestry (filksinging)
- Bright Weaving CD, Martin Springett
- Made in Canada, Don Bassie
- Cena pro fany - publikační činnost
-
vítěz
- Opuntia, Dale Speirs, ed.
nominace
- MensuHell, Francis Hervieux, ed.
- Další díla v angličtině
-
vítěz
- Robert J. Sawyer
- Relativity: Essays and Stories, Robert J. Sawyer (ISFiC Press)
nominace
- Nalo Hopkinson
- So Long Been Dreaming: Postcolonial Science Fiction & Fantasy, Nalo Hopkinson & Uppinder Mehan, eds. (Arsenal Pulp Press)
- Neo-Opsis, Karl Johanson, ed.
- Odyssey: Tales From the Wonder Zone, Julie E. Czerneda, ed. (Trifolium Books)
- ReVisions, Julie E. Czerneda & Isaac Szpindel, eds. (DAW)
- Francouzsky psaná povídka
-
vítěz
- "Ceux qui ne comptent pas", Michčle Laframboise (Solaris #149)
nominace
- "Anne de la Terre", Mehdi Bouhalassa (Solaris #148)
- "Galdana", Richard Blanchette (Solaris #150)
- "Poussičre de diamant", Mario Tessier (Solaris #151)
- Francouzsky psaný román
-
vítěz
- Les Mémoires de l'Arc, Michčle Laframboise (Médiaspaul)
nominace
- Les Jours de l`ombre, Francine Pelletier (Alire)
- Oniria, Patrick Senécal (Alire)
- Suzanne, ouvre-toi, Yves Steinmetz (Éditions de la Paix)
- Terre des Autres, Sylvie Bérard (Alire)
- Nejlepší výtvarník
-
vítěz
- Martin Springett
nominace
- Lar deSouza
- Stephanie Ann Johanson
- Jean-Pierre Normand
- Ronn Sutton