Aurora
Prix Aurora Awards
WWW stránky ocenění: Prix Aurora Awards
Cena Aurora je kanadská literární cena každoročně udělovaná za nejlepší kanadské práce v oblasti sci – fi a fantasy. Dále je cena udělována za nejlepší výtvarné dílo a fanovské aktivity v daném roce.
2010
-
ročník: 30
- Anglicky psaná povídka
-
vítěz
- "Pawns Dreaming of Roses", Eileen Bell (Women of the Apocalypse)
nominace
- Douglas Smith
- "Radio Nowhere", Douglas Smith (Campus Chills)
- "Here There Be Monsters", Brad Carson (Ages of Wonder)
- "Little Deaths", Ivan Dorin (Tesseracts Thirteen)
- The World More Full of Weeping, Robert J. Wiersema (ChiZine Publications)
- Anglicky psaný román
-
vítěz
- Robert J. Sawyer
- WWW: Wake, Robert J. Sawyer (Penguin Canada)
nominace
- The Amulet of Amon-Ra, Leslie Carmichael (CBAY Books)
- Druids, Barbara Galler-Smith & Josh Langston (Edge)
- Steel Whispers, Hayden Trenholm (Bundoran Press)
- Terra Insegura, Edward Willett (DAW)
- Cena pro fany - za organizaci
-
vítěz
- David Hayman (organization Filk Hall of Fame)
nominace
- Renée Benett (for “In Spaces Between” at Con-Version 25)
- Robbie Bourget & René Walling (chairs of “Anticipation”, the 67th WorldCon)
- Roy Miles (work on USS Hudson Bay Executive)
- Kirstin Morrell (programming for Con-Version 25)
- Cena pro fany - nejlepší fanzin
-
vítěz
- WCFSAZine, Richard Graeme Cameron
nominace
- BCSFAzine, Felicity Walker
- Brins d'Éternité, Guillaume Voisine
- Opuntia, Dale Speirs
- The Original Universe, Jeff Boman
- Cena pro fany - ostatní
-
vítěz
- Roy Badgerow (Astronomy Lecture at USS Hudson Bay)
nominace
- Ivan Dorin (“Gods Anonymous” (Con-Version 25 radio play))
- Judith Hayman & Peggi Warner-Lalonde (organization, Filk track @Anticipation)
- Tom Jeffers & Sue Posteraro (Filk Concert, Anticipation)
- Lloyd Penney (Fanwriting)
- Další díla v angličtině
-
vítěz
- Women of the Apocalypse, Eileen Bell, Roxanne Felix, Billie Milholland & Ryan McFadden, eds. (Absolute Xpress)
nominace
- Robert J. Sawyer
- Distant Early Warnings: Canada's Best Science Fiction, Robert J. Sawyer, ed. (Robert J. Sawyer Books)
- Ages of Wonder, Julie E. Czerneda & Robert St. Martin, eds. (DAW)
- Neo-Opsis, Karl Johanson, ed.
- On Spec, Diane Walton, ed.
- Další díla ve francouzštině
-
vítěz
- Solaris, Joel Champetier, ed.
nominace
- Chronique «Les Carnets du Futurible», Mario Tessier (Solaris 169-171)
- Critiques, Jérôme-Olivier Allard (Solaris 169-172)
- Le jardin du general, Manga, Michčle Laframboise (Fichtre)
- Rien ŕ voir avec la fantasy, Thibaud Sallé (Solaris 169)
- Francouzsky psaná povídka
-
vítěz
- "Ors blancs", Alain Bergeron (Solaris 171)
nominace
- Élisabeth Vonarburg
- "La mort aux dés", Élisabeth Vonarburg (Solaris 171)
- "Billet de faveur", Michčle Laframboise (Galaxies 41)
- "De l'amour dans l'air", Claude Bolduc (Solaris 172)
- "Grains de silice", Mario Tessier (Solaris 170)
- "La vie des douze Jésus", Luc Daganais (Solaris 172)
- Francouzsky psaný román
-
vítěz
- Suprématie, Laurent McAllister (Bragelonne)
nominace
- Filles de lune 3. Le talisman de Maxandre, Élisabeth Tremblay (De Mortagne)
- L'axe de Koudriss, Michčle Laframboise (Médiaspaul)
- Le protocole Reston, Mathieu Fortin (Coups de tęte)
- Un tour en Arkadie, Francine Pelletier (Alire)
- Nejlepší výtvarník
-
vítěz
- Dan O'Driscoll (cover of Steel Whispers, Bundoran Press)
nominace
- Kari-Ann Anderson (cover of “Nina Kimberly the Merciless”, Dragon Moon Press)
- "Goblins", Tarol Hunt (webcomic)
- "Looking for Group", Lar de Souza (online comic)
- "Xenobiology 101: Field Trip", Jim Beveridge (Neo-Opsis #16)