ocenění » Aurora » 2012

Aurora

Prix Aurora Awards

WWW stránky ocenění: Prix Aurora Awards

Cena Aurora je kanadská literární cena každoročně udělovaná za nejlepší kanadské práce v oblasti sci – fi a fantasy. Dále je cena udělována za nejlepší výtvarné dílo a fanovské aktivity v daném roce.

další rok - 2013předchozí rok - 2011

2012

ročník: 32

Ceny byly uděleny 11. srpna 2012 na Canvention 32 v Calgary. Ceny byly uděleny za rok 2011.

Anglicky psaná povídka

vítěz

  • “The Needle’s Eye”, Suzanne Church (Chilling Tales: Evil I Did Dwell; Lewd Did I Live)

nominace

  • Derek Künsken
  • “To Live and Die in Gibbontown”, Derek Künsken (Asimov’s 10-11/11)
  • “The Legend of Gluck”, Marie Bilodeau (When the Hero Comes Home)
  • “One Horrible Day”, Randy McCharles (The 2nd Circle)
  • “Turning It Off”, Susan Forest (Analog 12-11)
Anglicky psaný komiks

vítěz

  • Goblins, Tarol Hunt (www.goblinscomic.com)

nominace

  • Imagination Manifesto, Book 2, GMB Chomichuk, James Rewucki, & John Toone (Alchemical Press)
  • Weregeek, Alina Pete (www.weregeek.com)
Anglicky psaný román

vítěz

nominace

  • Enter Night, Michael Rowe (ChiZine)
  • Eutopia: A Novel of Terrible Optimism, David Nickle (ChiZine)
  • Napier’s Bones, Derryl Murphy (ChiZine)
  • The Pattern Scars, Caitlin Sweet (ChiZine)
  • Technicolor Ultra Mall, Ryan Oakley (EDGE)
Báseň nebo píseň v angličtině

vítěz

  • “Skeleton Leaves”, Helen Marshall (Kelp Queen Press)

nominace

  • “A Good Catch”, Colleen Anderson (Polu Texni 4/11)
  • “Ode to the Mongolian Death Worm”, Sandra Kasturi (ChiZine 47)
  • “Skeleton Woman”, Heather Dale & Ben Deschamps (Fairytale)
  • “Zombie Bees of Winnipeg”, Carolyn Clink (ChiZine 47)
Cena pro fany - za organizaci

vítěz

  • Randy McCharles (founder and chair of When Words Collide (Calgary))

nominace

  • Andrew Gurudata (chair of the Constellation Awards committee)
  • Peter Halasz (administrator of the Sunburst Awards)
  • Helen Marshall & Sandra Kasturi (chairs of the Chiaroscuro Reading Series (Toronto))
  • Alex von Thorn (chair of SFContario 2 (Toronto))
  • Rose Wilson (for organizing the Art Show at V-Con (Vancouver))
Cena pro fany - hudba

vítěz

  • Phil Mills (Body of Song-Writing Work including FAWM and 50/90)

nominace

  • Stone Dragons (Tom and Sue Jeffers) (concert at FilkONtario)
  • Cindy Turner (Interfilk concert at OVFF)
Cena pro fany - ostatní

vítěz

  • Peter Watts
  • Peter Watts (“Reality: The Ultimate Mythology” lecture, Toronto SpecFic Colloquium)

nominace

  • Taral Wayne (Canadian Fanzine Fanac Awards art)
  • Lloyd Penney (letters of comment)
Cena pro fany - publikační činnost

vítěz

  • Bourbon and Eggnog, Eileen Bell, Ryan McFadden, Billie Milholland & Randy McCharles

nominace

  • BCSFAzine, Felicity Walker, ed.
  • In Places Between: The Robin Herrington Memorial Short Story Contest book, Renée Bennett, ed.
  • Sol Rising, Michael Matheson, ed. (newsmagazine)
  • Space Cadet, R. Graeme Cameron, ed.
Dílo mimo beletrii

vítěz

  • On Spec (The Copper Pig Writers’ Society)

nominace

  • Fairytale, Heather Dale, (HeatherDale.com)
  • The First Circle: Volume One of the Tenth Circle Project, Eileen Bell & Ryan McFadden, eds. (www.the10thcircle.com)
  • Neo-Opsis, Karl Johanson, ed.
  • Tesseracts Fifteen: A Case of Quite Curious Tales, Julie Czerneda & Susan MacGregor, eds. (EDGE)
Nejlepší výtvarník

vítěz

  • Dan O’Driscoll

nominace

  • Janice Blaine
  • Costi Gurgu
  • Erik Mohr
  • Martin Springett


WebArchiv - archiv českého webu