ocenění » Aurora » 2015

Aurora

Prix Aurora Awards

WWW stránky ocenění: Prix Aurora Awards

Cena Aurora je kanadská literární cena každoročně udělovaná za nejlepší kanadské práce v oblasti sci – fi a fantasy. Dále je cena udělována za nejlepší výtvarné dílo a fanovské aktivity v daném roce.

další rok - 2016předchozí rok - 2014

2015

ročník: 35

Ceny byly uděleny na SFContario 6, který se konal v Torontu od 20. do 22. listopadu 2015. Ceny byly uděleny za rok 2014.

Báseň/píseň

vítěz

  • “A Hex, with Bees”, Tony Pi (Wrestling with Gods: Tesseracts Eighteen)

nominace

  • “Aversions”, Helen Marshall (Goblin Fruit Oct 2014)
  • “The Machine”, David Clink (Wrestling with Gods: Tesseracts Eighteen)
  • “The New Ways”, Amal El-Mohtar (Uncanny Nov 2014)
  • “The Perfect Library”, David Clink (If the World Were to Stop Spinning)
Cena pro fany - za organizaci

vítěz

  • Sandra Kasturi (Chair, Chiaroscuro Reading Series: Toronto)

nominace

  • Derek Künsken
  • Derek Künsken, Farrell McGovern, Caycee Price & Elizabeth Buchan-Kimmerly (Executive, Can*Con 2014, Ottawa)
  • Randy McCharles (Chair, When Words Collide, Calgary)
  • Matt Moore, Marie Bilodeau & Nicole Lavigne (Co-chairs, Chiaroscuro Reading Series: Ottawa)
  • Alana Otis-Wood & Paul Roberts (Co-chairs, Ad Astra Convention, Toronto)
Cena pro fany - dílo mimo beletrii

vítěz

  • Derek Newman-Stille (Speculating, Canada on Trent Radio 92.7 FM)

nominace

  • R. Graeme Cameron (weekly column in Amazing Stories Magazine)
  • Steve Fahnestalk (weekly column in Amazing Stories Magazine)
  • Kevin B. Madison (Thunder Road Trip)
  • Lloyd Penney (fan writing for fanzines and e-zines)
Cena pro fany - hudba

vítěz

  • Kari Maaren, for YouTube Channel

nominace

  • Brooke Abbey, for Weirdness from 2014, Bandcamp
  • Copy Red Leader, for Crossing the Streams CD, The Pond Studio
  • Debs & Errol, for OVFF Concert, Ohio Valley Filk Fest
  • Stone Dragons, for Dream of Flying CD, Stone Dragon Studios
Cena pro fany - nejlepší fanzin

vítěz

  • Speculating Canada, Derek Newman-Stille, ed.

nominace

  • Broken Toys, Taral Wayne, ed.
  • Ecdysis, Jonathan Crowe, ed.
  • Pubnites & Other Events, Yvonne Penney, ed.
  • Space Cadet, R. Graeme Cameron, ed.
Dílo mimo beletrii

vítěz

  • On Spec, Copper Pig Writers' Society

nominace

  • Elements: A Collection of Speculative Fiction, Suzanne Church (EDGE)
  • Gifts for the One Who Comes After, Helen Marshall (ChiZine)
  • Lackington's, Ranylt Richildis, ed. (lackingtons.com)
  • Strange Bedfellows, Hayden Trenholm, ed. (Bundoran)
Kniha pro mládež

vítěz

  • Charles de Lint
  • Out of This World, Charles de Lint (Razorbill Canada)
  • Lockstep, Karl Schroeder (Tor)

nominace

  • Kelley Armstrong
  • Sea of Shadows, Kelley Armstrong (Doubleday Canada)
  • Mabel the Lovelorn Dwarf, Sherry Peters (Dwarvenamazon)
  • Rain, Amanda Sun (Harlequin Teen)
  • Twist of the Blade, Edward Willett (Coteau)
  • The Voices in Between, Charlene Challenger (Tightrope)
Komiks

vítěz

  • It Never Rains, Kari Maaren (itneverrainscomic.com)

nominace

  • Cassie & Tonk, Justin Currie & GMB Chomichuk (Chasing Artwork)
  • Raygun Gothic Vol. 2, GMB Chomichuk (Alchemical)
  • Treadwell, Dominic Bercier (Mirror)
  • Trillium, Jeff Lemire (Vertigo)
Nejlepší výtvarník

vítěz

  • Dan O'Driscoll

nominace

  • James Beveridge
  • Lynne Taylor Fahnestalk & Steve Fahnestalk
  • Erik Mohr
  • Derek Newman-Stille
Povídka

vítěz

  • Eric Choi
  • “Crimson Sky”, Eric Choi (Analog Jul/Aug 2014)

nominace

  • “Jelly and the D-Machine”, Suzanne Church (Elements: A Collection of Speculative Fiction)
  • “Mecha-Jesus”, Derwin Mak (Wrestling with Gods: Tesseracts Eighteen)
  • “No Sweeter Art”, Tony Pi (Beneath Ceaseless Skies 4 Sep 2014)
  • “Soul-Hungry”, Suzanne Church (Elements: A Collection of Speculative Fiction)
Román

vítěz

  • A Play of Shadow, Julie E. Czerneda (DAW)

nominace



WebArchiv - archiv českého webu